Téma: Csatahajó

offtopic
Sz. Péter 2012 máj. 07. - 21:26:29 Előzmény Okos Tóni
(136/336)
"Rihanna viszont szép."?

Nekem egy 16 éves kisfiúnak tûnt. Na de kinek a pap...
:)
Kovács kolléga 2012 máj. 06. - 21:18:20
(135/336)
Igazad van. Ezt a filmet olyan szemmel kell nézni, mintha keresztezték volna a Csillagok háborúját A Karib-tenger kalózaival, és akkor rögtön kiderül, hogy egész jó lett.
9/10
speterkoma 2012 máj. 06. - 20:44:14 9/10
(134/336)
Mozi elõtt elolvastam a hozzá szólásokat!El is ment a kedvem a filmtõl de a párom nagyon megakarta nézni így elmentünk!Egy biztos!Útóljára hagytam hogy befolyásoljanak a vélemények!Ez egy nagyon jó film!Látványos,izgalmas,érdekes!Jó volt látni a tengeri haderõt ahogy használják!Sajnálom azt akinek ez a film nem tetszik!
Carolin80 2012 máj. 06. - 18:31:40
(133/336)
Húha,nálad valami nagyon nem stimmel.Tudom tudom a szóköz az írásjelek után,meg az intellektualitás stb.Jól is áll neked ez a 62 éves vagyok és öreg koromra milyen okos vagyok 3 nyelvtudással ide süssetek stb.De figyelj már az ilyen mondataidra,hogy "Gyerekként nagyon élveztem a star warst" mert a filmet 1977-ben mutatták be elõször Amerikában és akkor te 27 éves kisgyerek lehettél maximum.:))) De amúgy valószínûleg még így is csak évekre rá láthattad Nyugat-Európában...Felesleges másnak mutatni magad mint aki vagy.:)Oké ilyenkor az jön hogy nem úgy értetted meg hasonló közhelyes duma.Nagyon is elszúrtad.:)
4/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 05. - 05:26:55 4/10
(132/336)
abban egyetérthetünk, hogy ez nem scifi...

ez inkább akcióvígjáték kevés akcióval :DD
Carolin80 2012 máj. 04. - 11:50:05
(131/336)
A Sunshine-t meg a Moon max neked dögunalmas,de ez természetesen nem jelent semmit mert csak a te szubjektív véleményed.A tényeken mit sem változtat,hogy igenis nagyon jó és feszültségkeltõ filmek.
Carolin80 2012 máj. 03. - 23:17:10
(130/336)
Nem egészen errõl van szó.Amit írsz amúgy helytálló de nem az a lényeg hogy hosszú tudományos elmélkedés stb stb.Hanem van a letisztult mûfaj maga és van a mûfajok keveredése.Ötvözete.Visszatérve még.A túl a barátságon semmilyen szinten nem tartozik bele a western mûfajba.Azért annyira ne rugaszkodjunk el hogy ha valaki felvesz egy cowboy kalapot és marhákat terel az már western kategória is.Semmi köze hozzá.:)
Kovács kolléga 2012 máj. 03. - 22:01:46
(129/336)
A sci-fi elnevezés ugyanolyan gyûjtõfogalom, mint például a western. Utóbbi mûfaj is igen széles, hiszen a Nevem: Senki és a Hatosfogat éppúgy belefér, mint Túl a barátságon vagy a Farkasokkal táncoló. Látszólag ugyanaz a mûfaj, mégis mekkora a különbség.

Sajnos az a baj, hogy kialakult egy olyan "értelmiségi" felfogás, miszerint az igazi sci-fi csakis az lehet, amiben hosszú perceken át filozofálgatnak az ûresztéták a lét és a nemlét kérdéseirõl, ahol a fél film azzal telik el, hogy technológiai közhelyekkel tömjék a nézõk fejét és ahol a 195 perc játékidõbe körülbelül két akciójelenet fér be.
Carolin80 2012 máj. 03. - 18:30:19
(128/336)
Akkor már az Alien sem igazi scifi.Mert legalább sõt talán még nagyobb részben a horror mûfaj a fõ dramaturgiai elem.A Pandórum meg elsõdlegesen horror és másodsorban Sci-fi.A tiszta letisztult igazi Scifi az olyan mint a 2001: Ûrodüsszeia,vagy a Napfény (2007),Esetleg a nemrég nagy sikert aratott Moon,de még ide sorolom a mátrixot is.És az ehhez hasonlók.Ahol nem a kiontott belek és leszakított fejek dominálnak megtûzdelve kötelezõ szörnyekkel.
Kovács kolléga 2012 máj. 02. - 21:56:24
(127/336)
Az olyan típusú filmeknél, mint az ID4, a Csatahajó vagy az Avatar, nem szerencsés a sci-fi elnevezést alkalmazni, mivel nincs bennük tudományosság (vagy ha igen, akkor az csak egy felszínes máz). Szerintem a fantasztikus kalandfilm megjelölés pontosabb. A tudománytalanságon pedig nem érdemes bosszankodni. Nézze mindenki úgy, mint a Star wars-filmeket, ahol bármi megtörténhet, és rögtön kiderül, mennyire szórakoztatóak.
8/10
beo71 2012 máj. 02. - 12:55:20 8/10
(126/336)
Teljesen rendben van a film,humor,akció,látványos jelenetek,amit egy ilyen filmtõl elvár az ember,azt abszolút megadja.8/10.A katonás-amerikais feeling egyáltalán nem olyan idegesítõ,mint a félre sikerült A föld inváziójában,ami ráadásul néha még úgy le is ült,hogy untatott.
Valójában ez is hasonló,az egy kaptafára készülõ látványorgiára építõ lapos cselekményû és karaktertelen filmekhez,de mégis apró,észrevehetetlen dolgok miatt a végeredmény nem bosszantó,hanem élvezhetõ.
4/10
_Freddy_ 2012 máj. 02. - 06:06:22 4/10
(125/336)
Amugy csak szerintem olyan ez mint tavaly a Csata - Los Angeles volt? Ugyanolyan, az még jobban is tetszett. :DD
offtopic
blowup 2012 máj. 01. - 22:38:23
(124/336)
OFF

Randy Quaid egy poén volt, nem szabad komolyan venni:)
blowup 2012 máj. 01. - 22:36:59
(123/336)
OFF
Kovács kolléga 2012 máj. 01. - 22:32:40
(122/336)
A függetlenség napja a maga korában hatalmas kasszasiker volt, az effektjei pedig Oscar-díjat értek. Egyes ötleteit és jeleneteit a mai napig utánozzák (lásd például a mostanában mindenütt telt házzal futó Bosszúállók fináléját).
Az alkesz pilóta emlékezetem szerint fiatalemberként egy csúcskategóriás vadászrepülõ volt, de lezüllött, aminek részben az volt az oka, hogy a földönkívüliek elrabolták és az agyából kiszedett információkat felhasználták az invázió tervezésekor. Amúgy pedig egy szenzációs filmes karakter (kizárólag Reviczky Gábor magyar hangjával), nem értem, miért bántod.

Sajnos az elõbb nem soroltam fel minden olyan filmet, ami az ID4 dramaturgiáját tartalmazza. Itt van pl. az Abrams-féle Star trek, ami részben azért volt olyan hatalmas siker, mert a hetvenes évekbõl ismert sorozatot átalakította a mai közönség ízlése szerint (tempóban, ötletekben és látványvilágban A függetlenség napja és A birodalom visszavág nyomvonalán haladva).
Kovács kolléga 2012 ápr. 30. - 22:17:14 Előzmény lotto
(121/336)
Nem biztos, hogy helyes dolog a sztorit lerágott csontnak minõsíteni.

Én például kimondottan szeretem az ufóinváziós filmeket. Bár ebben a zsánerben nem A függetlenség napja volt az elsõ film, de bizonyosan meghatározó szerepe volt abban, hogy a mûfajnak stabil rajongótábora alakult ki. Azóta szinte futószalagon készülnek a hasonló témájú filmek, és ezek közül elég jelentõs azoknak a száma, amelyek hatalmas kasszasikernek bizonyultak (pl. Men in black, Világok harca, Transformers 1-3). Lerágott csontnak pedig azért nem nevezném, mert a téma a végtelenségig variálható, és aki szereti az efféle filmeket, az kifejezetten azért ül be, mert meg akarja nézni, milyen az adott év alien-felhozatala, és most éppen hogyan gyõzzük le õket.

Alighanem a Bosszúállók óriási sikerének is az az oka, hogy a Marvel-univerzumot ügyesen összekapcsolta az ID4 feelinggel, és így egyszerre két jelentõs tábort is magához tudott vonzani.
domo.robi 2012 ápr. 30. - 14:59:36 Előzmény Brosnan
(120/336)
Valaki plíz, spoilerezze be a stáblista utáni rész tartalmát!

Nincs kedvem ezért még egyszer megnézni a filmet. Már láttam tegnap dé'ben, ma dé'ben, 3 dé'ben már nem akarom megnézni ;)
domo.robi 2012 ápr. 30. - 13:59:02
(119/336)
Nekem bejött a film, egy laza kikapcsolódásnak megfelelõ.
A fanyalgóknak pedig annyit, hogy nem kötelezõ megnézni. James Cameron is jobban tenné, ha nem szólna be, mert na'vi a valóságban nincsen, US Navy pedig van. Utóbbira a gugli 417 millió találatot ad ki, Cameron túlméretes hupikék törpikéire pedig csak 68 milliót :)

Nagyon helyes kis tengerészreklám, jól illeszkedik a reklámfilmek sorába. A CSI sorozatok a rendõrségnek toboroznak, kis természettudománnyal körítve, a Numb3rs a matekot reklámozza, a kórházsorozatok pedig az egészségügyet. Miért baj, ha a tengerészek is reklámozzák egy kicsit magukat? Egyébként sem láttam már igazi tengeri haderõt felvonulni a Kapitány és katona óta.

Nekem most jobban bejön, mint a Függetlenség napja, mert semmivel sem hihetetlenebb a történet, viszont ez szebben van megcsinálva.
6/10
lotto 2012 ápr. 29. - 21:03:31 6/10
(118/336)
Nem volt rossz movie, de jó sem!!

HA a spec effekteket nézzük->jól megcsinálták, de sztory lerágott csont, elég OFF-os az egész, valahogy eléggé össze is lett csapva az egész.
Ritkán tudnak mamár cseszettül jó filmet csinálni ez az igazság..!
Sirius111 2012 ápr. 29. - 20:02:10
(117/336)
Mire gondolsz konkrétan?
Az emberi kézhez hasonló "dolgok" a legalkalmasabbak az eszközkezelésre. Csápokkal, nyúlványokkal nemigen lehetne ûrhajót építeni. Szerintem külön üdítõ volt végre olyan kezet látni ami nem emberi, 5 újjal stb. hanem csak 4 és 2-2 szembefordul.