Téma: Csillagkapu

10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 21. - 20:15:57 10/10
(1254/1434)
Igen,
gyakorta más is így gondolja,
pl. vagy fordítottam, vagy itt olvastam hogy
O'neill nélkül nem az igazi.

Én annyit mondok most az Oráj ellen mennek a 9-10.évadba, de lesznek "szokásos" epizódok is.

A Kontinuumot meg Az Igazság ládáját láttad?

Egyébként írtuk, vagyis én olvastam, eredetileg 8.évadosra tervezték,
majd lesznek kalandos részek is, ez csak átállás volt.
10/10
wévajudit 2012 nov. 21. - 19:43:26 10/10
(1253/1434)
Én nem is tudom de valahogy egyre sz@rabb ez az egész amióta felbomlott a csk1 vagy csak ezek a részek amik mostanában mennek mások? valahogy ez nem köt le. Sajnálom de ez már nem az a csillag kapu amit megszoktam :(
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 20. - 20:25:00 10/10
(1252/1434)
Tyû, megint szembetûnõen csodálatos volt a tv látványa, 2009karácsonyára vettük egy szép nagy képernyõs csodás tv.

Akkor ahogy a DBbe meg a többi sorozatba is , legyõzik az ellenséget, békeidõ, majd egy erõsebb hatalmasabb ellenség.

"A Tûz Ígessen el!!" Ezt már leloptam, sokkal jobb bármelyik káromkodásnál.

Gyakorta az õsök eltûnésének is a piromániás Oráj banda az egyik fõ oka.

Azért elolvashatták volna a használati útmutatóját annak a kütyünek:)

De ha jól emlékszem csak a köveket kell ott is betenni és kész, de a csillagkapu anyagáramával semmisítik meg az eszközt hogy visszatérhessenek.

Viszont ha az Oráj pártnak lett volna annyi esze akkor elõbb rájöttek volna , de szerintem tudták ezt a galaxist csak úgy voltak vele hullák vannak ott, de lehet nem is tudták mert eltitkolták azoknak a területeknek a létezését.

Ha ezt a "máglyára!!" módszert bevezetnénk nemcsak a közbiztonság javulna hanem megint adnának nekünk a külföldiek, habár az araboknál többi helyen van olyan is hogy halálra kövezés,
a tûz az meg már hamvasztás is egyben.

Ha évekkel ezelõtt keltették volna fel az orájékat akkor itt az egész kóceráj Orifalva lenne.

Legyetek Áldottak!
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 19. - 20:21:18 10/10
(1251/1434)
Vala azt mondta terhes, ez lehet még blöff, ha nem akkor részben Daniel lánya Adria.
De lehet tényleg simán késõbb lesz igazából csak terhes.
Akkor ebbe az egész dologba Vala keverte a galaxist.
Új tagok a cs1nél meg az egész parancsnokságon, ez természetes, már csak ez a 2évad.
Furcsa van amit alig láttam vagy rég volt mát de majd ha tavasszal megismétlik megnézzük akkor is.
A mai rész gyakorta az Oráj "felébresztésének" hajnala volt.
Végül is, ez az õsök rejtélyes kipusztulásának az oka illetve az egyik közvetlen oka, hisz Atlantiszról a Lidércek miatt menekültek el, de kiderült hogy az egy félresikerült kísérlet eredménye volt.
Az Oráj meg gyakorta az elvek miatt vált ki az Õsök csoportjából.
Killbox 2012 nov. 19. - 19:56:50 Előzmény Fõnix császárnõ
(1250/1434)
Hallowed Be The Ori!
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 19. - 08:41:19 10/10
(1249/1434)
Meg még valami;

Nem véletlen mutatták azt hogy van hal a tóba, arra utalt hogy csak változott egy pár dolog.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 18. - 20:41:10 10/10
(1248/1434)
Viszont azok ott maradtak, tehát az életüket is ott élték le.Tehát ott Carteréknek gyereke is született.

Nos, a másik meg az, hogy valószínûleg , akár a többi sorit , ez is nemsokára valamelyik délutáni sávba megismétlésre kerül.

A DBZ sorozat valószínûleg jövõ ilyenkorra se fejezõdik be, elég csak azt nézni hogy 291részes ezek meg 50résznél ismételgetik.+az hogy napi 1.
Én meg napi 10DBZT nézek.

A Dragon Ball sorozatokat nektek is ajánlom!


Akkor eljutottunk az Orájig.

Legyen Áldott az oráj!
Hallowed are the ori ; fordításba Szenteltessék meg az oráj lett volna.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 18. - 20:16:26 10/10
(1247/1434)
Akkor ezt is megoldották, viszont akkor az a csapat abba a múltba maradt.
A valóság meg akkor azért változott meg mert véletlen elvitte a csillagkaput Ré, azzal hogy megakadályozták annak hatására visszaállt a régi rend, ennek a résznek pont úgy lett vége mint az elõzõ elváratlan szálak epizódba, gondolom nem véletlenül.
Sajnos már nincs sok belõle.
Lala87 2012 nov. 18. - 12:28:03
(1246/1434)
Ebben az alternatív valóságos részben nagyon tetszik Spilák Klára vérnyogása ahogy Cartert szinkronizálta, nagyon eltalálta :D

A Hollós Hegylakót meg nem néztem végig, én nem bírom Amanda karakterét. Nem tudtam hogy a pasas is halhatatlan lett, de ez így azért érdekes.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 18. - 08:25:58 10/10
(1245/1434)
A Hegylakó Holló Teljes mértékbe Amandáról szól.
Ellopta a napot és a holdat... ilyen szöveg az introba.
Mivel ugyan azok csinálták mint a Dunken Macleodosat annyi hogy Amanda küzd.
Van amikor egy régi rablógyilkos barátjának vágja le a fejét, meg van amikor valamit el kell lopnia a múzeumból.
A végén meg az a nyomozó is(Nikolasz) halhatatlan lesz, Úgy mint Ricsinél, elejétõl tudta hogy halhatatlan lesz s amiatt is volt a közelébe.
KB. Ennyi, ezt a kedvedért írtam le.
Annyi hogy Nem fekete a haja hanem szõke és Spilák Klára a magyar hangja.
Igen, az rtl adta, lehet te is láttad , de attól még leírtam picit belõle.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 18. - 08:07:44 10/10 Előzmény tomecs
(1244/1434)
A Smallville se az elejétõl, hanem az utolsó elõtti, 9.évadal kerül mûsorra.
Érdekes egy észjárása van a tvnek, hisz 2hete vették le és akkor lett a 8.évadnak vége s 1,5hónap után folytatják a soron következõ epizódokkal,
a mellet a Smallvile 10.évada dec20 22órakkor lesz hetente.
Érdekes a tv észjárása.
Lillith Morgan 2012 nov. 18. - 00:50:25
(1243/1434)
Annyira idegesít, hogy a Hegylakó - Hollót sehol sem tudom megnézni évek óta. Minden más sorozattal tele a net, az meg sehol. Egyszer adta talán le az RTL Klub nagyon régen, de már nem vagyok biztos benne.
Szóval ezt én is pártolnám.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 17. - 20:25:32 10/10
(1242/1434)
Ez az idõutazás több kárt csinál mint hasznot.
Ezért a Zpmért nem kellet volna, végül is megoldják, így Atlantiszra tudnak menni.
Egyébként valóban nem értem a tv észjárását, a Dragon Ball Zbe is belekezdtek és ismételgetik egy pontnál.
Na meg a Smallville is úgy volt elkezdte és most leálltak több mint 1hónapot utána meg folytatják, legalább normál idõbe, egy ponton kísérleteznek.Pedig, nemcsak Atlantiszt hanem az elfuserált Univerzumot is megvehetnék(de azt le kéne még szinkronizálni).
Na meg nem a Hegylakót ismételgetnék hanem megvennék mellé a Hegylakó Hollót ahol Amandáról van szó.
Néha úgy érzem ügyibb mûsorszerkesztõk lennénk mi.
Az a jó hogy végre leadják ezt a sorit igaz sajnos ezzel is kísérleteztek Lásd. 1,5-2,5 éve kezdték el csak szarakodtak vele míg végre úgy döntöttek leadják.
Pedig ennek a sorozatnak a hatására ért el kiemelkedõ eredményt (mondhatni annak a csatornának a szintjén rekordot) az axn csatorna is s még a csillagkapu zárófilmek is feltették a térképre.
Lehet ez a közvetítési jogdíj ami miatt azt hittük szarakodnak.
Remélem mindig lesz itt a viasat6on ha nem is olyan jó de némiképp valami jó mûsor, de online azt nézel amit akarsz meg amikor akarod, s a DBZt is azért nézem online és nem bántuk meg hanem még örülünk is neki hogy bevált az ötlet s nem kell éveket vagy végtelent a tvre várni.
tomecs 2012 nov. 17. - 17:48:18 Előzmény Csaba61
(1241/1434)
Köszi az infot, nem is tudtam, hogy eredetileg hosszabbra csinálták. Megnézve a teljes részt fõleg a jaffa vonalat hanyagolták ahogy mondtad.

Ha már így leadja végig az SG-1-et, logikus lenne az Atlantisszal folytatni. ( habár ezekszerint Smallwille lesz)
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 17. - 08:16:26 10/10
(1240/1434)
Igen, a mai részbe megoldódott sok dolog.
Daniel igaz megint pucéron tért haza:)
Oma ölte meg Anuiszt pedig tudta hogy vele pusztul de megtette.
Jakob Szelmak igaz természetes úton eltávozott az élõk sorából de Jakob monda õ már több mint 4éve halott lenne.
Az hogy sok mindent kivágtak valamilyen úton selythetõ, mert Anubisz megtámadta Dakharát de egy képkocka se volt a Dakharai harcokról.
Na meg végre összejött Carter meg O'neill.
A TV2n régen pont a hírek elõtt volt, gondolom idõhiányban voltak, alapból azért vágnak ki minél többet hogy legyen minél több reklám, reklámokkal is több mint egy óra, ha megmaradt volna az a 20prec akkor 1,5óra lett voln, kibírtuk volna, csak ezeknek a szemeteknek húlladék agya hulladék felfogása van, meg ha a wc2t meg a fosklubbot nézzük ki nézi , pont amiatt lett több adóm is hogy találjak már mûsort, meg fõmûsoridõbe ne veszélyes hulladékot találjak.
Jó hogy lett több adó megérte még ha egy vagyonba kerül akkor is, ha mûsort akarsz fizess, megtettük s nem bántuk meg, pedig ez alap tehát nem 100 csak 20adóm van, de sokkal de sokkal több a semminél.
A Port adatbázisa nem írja, de a sorozatplanet írja 10.évad december 9én kezdõdik, s december 29én a Smallville váltja.
Lala87 2012 nov. 16. - 20:58:51
(1239/1434)
Na ezt le kellett hogy csekkoljam. Tényleg sok mindent kivágtak. Fel se tûnt, pedig a vágatlan angol változatot láttam párszor régebben. Kihagyták azt is hogy O'Neill az ágyban ébred a nõvel.
7/10
Csaba61 2012 nov. 16. - 19:22:19 7/10
(1238/1434)
Eredetileg a mai rész volt az utolsó, utána csináltak egy kétrészes idõutazós lezárást, ami a VIII. évad utolsó két része lett, és azután persze mégis folytatták.
A mai rész ezért is volt 63 perces - amit magyarul ugyan csak 42 percesre vágtak meg -, de az internetrõl letölthetõ magyarul a teljes verzió, és persze a hiányzó részeket angolul hagyták (mivel nincs szinkronja), így hallható mit vágtak ki belõle a magyar TV-ben. Gyakorlatilag majdnem a teljes Tilkes-Bra'tac mesteres vonalat...
tomecs 2012 nov. 16. - 18:35:09
(1237/1434)
Baál nem csak felsõbbrendûnek gondolja magát de kifejezetten hímsoviniszta is.

Kár, hogy nem csináltak jelenetet abból amikor a replikátor Sam elintézi a Yu-t és a bagázst - nem valami 18+-os (véres) jelenetekre gondolok, csak a szokásos küzdelem és harc. Ha már itt tartunk nagyon jó lett volna olyan jelenet is ahol Kull harcos küzd replikátorokkal...
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 16. - 08:03:54 10/10 Előzmény Fõnix császárnõ
(1236/1434)
És még egy érdekes dologra figyeltem fel.:

Mivel eredetileg 8évadosra tervezték, így tény hogy,;

Az eredetileg tervezett befejezése is egy idõutazásos történet.

Csak az nem különálló film volt,
Mobius után a Continuum is idõutazásos sztori s az már a tényleges zárás volt.

S mily furi hogy a tervezett s a tényleges ugyanolyan idõutazásos sztori.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 15. - 20:26:22 10/10
(1235/1434)
Daniel most Ellosztolt de valószínûleg a következõ részben elõkerül, nagyon ügyes volt Dani gratulálok.
Nos, rájöttem, akkor azért lettek filmek mert 2rész alatt leszámolnak az ellenséggel.
De mégiscsak jobb lett volna több Stargate évad helyette ráhagyták.
Tényleg látszik hogy eredetileg 8évadosra tervezték,
gyakorta leszámoltak az igazi fenyegetéssel.
Igaz a 9-10évad erõltetettnek tûik de szerintem még ugyan jó.
Ha nem írtam volna, megtudtam hogy a befejezõdése után a Smallville lesz, de szerintem olyan jó sorozat mint a csillagkapu alig akad.
Viszont, ahelyett hogy az SGUt megcsinálták volna lehetett volna még több csk kaland, pl már tudtak volna messzebbre ismeretlenebb helyekre menni, vagy stb.
Na mindegy, így is csodálatos alkotás, a sok bonyodalom gázos lett volna de mégiscsak jobb lett volna mint amiket mostanság találsz.
Szerintem sok minden a mûsorszerkesztõkön múlik.
Remélem 15-20év múlva nem készítenek folytatást úgy mint mostanában tapasztaltam.