Téma: Csillagkapu

8/10
technokrata 2012 márc. 19. - 15:03:30 8/10 Előzmény wowow
(85/125)
Mindjárt kezdõdik. Amúgy többször láttam már és nem rossz. Érdekes film, de ma nem nézem meg.
wowow 2012 márc. 18. - 23:07:38
(84/125)
Mert ugyebér a film+ -on szoktak ismételni. De most nem látok újabb idõpontot kiírva :(
wowow 2012 márc. 18. - 23:06:27
(83/125)
Az elejét láttam csak. Mikor ismétlik?
10/10
J 2012 márc. 18. - 19:32:02 10/10
(82/125)
Egyfolytában nyomatnak minden csatornán, mindenféle bóvli sorozatokat, nagy nézettségûnek kikiáltva, de amit igazán sokan néztek, azt abbahagyják. Ki érti ezt?
10/10
kotorgamer 2012 márc. 18. - 08:03:59 10/10 Előzmény Rhaegar
(81/125)
Csatlakozom! A film zseniális, a sorozatok kitûnõek, nekem még a StarGate Universe is tetszett, bár az egy kissé vontatott, mégis jó. Kár érte, hogy nem folytatták..
Rhaegar 2011 okt. 24. - 21:41:35
(80/125)
A film jó, a sorozat felülmúlhatatlan.
oeruelt 2011 okt. 24. - 19:51:55
(79/125)
No igen, A Gömb, az Alien, Az Ötödik Elem, van pár meghatározó film a mûfajban, a Stalkerrõl nem is beszélve (ha más is élt már akkor rajtam kívül:) ), amelyek közé mindenképpen beillik ez is. Alapmû.
borkasztik 2011 okt. 24. - 19:14:02
(78/125)
Nagyon szeretem én is :) Csak azt sajnálom hogy nem csináltak ennek több részt is már mint filmben és nem csak tv sorozatban.

Egy trilólógiát hasonló színvonalon elbírtam volna viselni :D
Ford Mustang 2011 júl. 06. - 12:36:17 Előzmény balbertimi
(77/125)
Egyetértek. Jó film tényleg, de a sorozat még jobb szerintem. És fõleg az eleje annak persze.
balbertimi 2011 júl. 02. - 11:08:04
(76/125)
ez az a film, amit nem lehet elégszer megnézni. Talán a sorozat is olyan, fõleg az elsõ egy-két évad.
Vidra #23 2011 márc. 21. - 21:02:25
(75/125)
Amúgy nevek
a sorozatban is "Saurí"-nak ejtették a csaj nevét, nem?
Vidra #23 2011 márc. 21. - 21:01:18
(74/125)
Oh tényleg. Pedig fel is tûnt tegnap. Én balf.. :)
Hajreddin Barbarossza 2011 márc. 21. - 20:34:55
(73/125)
Igen, Skaara az egyik.
Elsõre én is Vivica Lindfors-ra tippeltem, mikor olvastam, hogy csak ketten vannak, de õ egy évvel a film után, 1995-ben meghalt, a sorozat pedi csak 1997-ben kezdõdött.
A másik Erick Avari, azaz Kasuf volt, tehát Skaara és Sha'uri/Sha're apja.
Vidra #23 2011 márc. 21. - 20:31:09
(72/125)
A folytatásoknak csak akkor van értelme ha 1-2-3 éven belül követi az elsõ részt. 17 év után már annyi köze lehetne hozzá max, mint a sorozatnak az elsõ filmhez.
Vidra #23 2011 márc. 21. - 20:25:37
(71/125)
Ha jól sejtem akkor Skaara az egyik, a másik meg talán Vivica Lindfors, azaz Catrine Langford?
Hajreddin Barbarossza 2011 márc. 21. - 20:22:36
(70/125)
Na ennek majd utánajárok.
A csillagkapu.hu adatbázisában mindenesetre "Feretti fõhadnagy" megnevezéssel szerepel a filmes változat szereplõje és "Louis Ferretti õrnagy" néven a sorozat szereplõje, de persze ott is lehet a tévedés, úgyhogy majd megnézem a film végén is, az lesz a perdöntõ.
Hajreddin Barbarossza 2011 márc. 21. - 20:04:29
(69/125)
Nem arról volt szó, hogy nem tartották ezeket fontosnak, hanem nem is gondoltak ilyenekre. :)

A filmet és a sorozatot két teljesen más csapat készítette, egyedül a gyártó MGM volt közös, és összesen két olyan színész van, aki mindkettõben szerepelt. A film gyártói nem is tartják igazi folytatásnak a sorozatot. Az SG-1-et lezáró filmeket pl. azért nem lehetett moziba vinni, mert az eredeti készítõk nem adták el a mozis jogokat. Idõrõl idõre fel is vetõdik egy "Csináljunk egy Csillagkapu 2 mozifilmet!" ötlet, ami persze általában gyorsan el is múlik.
Vidra #23 2011 márc. 21. - 19:42:53
(68/125)
Szerintem a filmben azért nincs se tárcsázó, se kukac, se semmi ilyesmi, mert egyszerûen 2 órába még nem fért volna bele az is, vagy egyszerûen nem találták fontosnak. Egyáltalán a Goauld szó elhangzik a filmben?

A sorozat nagyon sok mindent fejlesztett a témán, és jól tették. A film jó, de ha nem találnak ki rendszerurakat, meg a tárcsázót (és a velejáró gondokat) akkor nem sok téma lett volna és nem élt volna meg a sorozat 10 évadot. Amúgy a végén már tényleg kezdett az animáció meg a sok ûrhajórajzolgatás a valódi látvány rovására menni, de engem kárpótoltak a szerethetõ karakterek (pl. Vala), és a sziporkázó humor. Ugye megvan amikor Tealc megnézi a Vagina monológokat? :) Bocsi, ez off volt már.
Hajreddin Barbarossza 2011 márc. 21. - 17:06:32
(67/125)
Igen, elõszeretettel játszottak a készítõk a nevekkel a film és a sorozat kapcsán, nem csak O'Neilbõl lett O'Neill, hanem Louis Feretti is Ferrettivé vált a sorozatra, Daniel Jackson felesége Sha'uriból Sha're lett, Jack neje pedig Sarah helyett Sara, a fiuk pedig a filmben még Tyler, a sorozatban már Charlie. :)
Az eredeti filmben még a Creek-hegységben volt a Parancsnokság, a sorozatban meg már a Cheyenne-hegység ad otthont nekik, valahol a NORAD alatt. :)
Ráadásul ha jól emlékszem, akkor a filmben ugye azt mondják, hogy Ré a faja utolsó túlélõje, a sorozatban viszont már hemzsegnek a Goa'uldok. :)
Abydos pedig a film szerint az ismert világegyetem legtávolabbi pontja, több milliárd fényévnyire a Földtõl, valahol a (nem létezõ) Kalium-galaxisban, miközben a sorozatban a legközelebbi hely a Földhöz, ezért is volt ez az egyetlen, amit el tudtak érni, mivel még nem távolodott el annyira a Földtõl, hogy újra kelljen számolni a koordinátákat, és ugye természetesen a Tejútrendszerben található. :)
No meg ugye ott van maga a csillagkapu is, a filmben nem csak tárcsázó nincs, de az alap koncepció szerint a két kapun 39 különbözõ jel van, (az adott bolygókról látható csillagképek) miközben a sorozatban minden Tejútrendszerbeli kapun 38 azonos jel van (a Földrõl látható csillagképek), és a 39. a bolygó saját jele.

Egyébként a Rével kapcsolatos felvetés annyiból nem furcsa, hogy ha jól emlékszem, a sorozatban megemlítik, hogy Ré volt az elsõ a rendszerurak között, ez ugye meg is felel az egyiptomi mitológiának, ahol Ré az istenek között az elsõ, és csak miután O'Neil és Daniel legyõzték, utána nyerte vissza az önálló hatalmát a többi rendszerúr. Persze ez elsõsorban Hórusz esetében van rendben Anúbisznál már necces, de mondjuk azt, hogy Anúbisz csak Ré legyõzése után emelkedett fel, majd zuhant vissza félig, így a film idején még õ is Rét szolgálta. (Kivéve, ha a sorozat szerint Anúbisz már sokkal régebben felemelkedett, erre sajnos nem emlékszem.) Persze az, hogy a filmben meghaltak, a sorozatban meg visszatértek nem szép dolog, de biztos bekúsztak egy szarkofágba. :)
Valezius 2011 márc. 21. - 16:06:41
(66/125)
2x9 :Secrets c. epizódban azt mondja O'Neill: Legalább egy dolog legyen igaz a cikkben, O'Neill két l-el, van egy másik O'Neil a seregben, aki egy l-el írja a nevét, na neki semmi humorérzéke nincsen :)