10/10
LordVader 2010 febr. 22. - 10:52:34 10/10
(189/389)
Most látom csak, hogy szóba jött, milyen remek a Port, e szerint a sorozat: színes, magyarul beszélõ, amerikai-angol akciófilm-sorozat.

A tv.com - mely e tekintetben egy fokkal hitelesebb - politikai témájú Science-Fiction, Drámának jelzi, ahogy az IMDb és ahogy a készítõ, Sci-Fi Channel is:) Vicces.
10/10
LordVader 2010 febr. 22. - 10:22:11 10/10 Előzmény Valezius
(188/389)
Nem bocsátkozom vitába, mert az, hogy kinek mi tetszik, teljesen szubjektív, és ezt tiszteletben kell tartani:) Mindazonáltal egy reagálást megér a feldobott téma, de a válasz sajnos majdnem teljes egészében SPOILER, szóval csak az olvassa, aki látta.


SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

"A jóslatokkal és a vallással nincs semmi baj, ezek bõven beleférnek. De a misztikummal, és a felsõbbrendû hatalmaknak szerintem nincs sok keresnivalója egy modern sci-fiben. "Ez már az értelem kora", ha látomásokra vagyok kíváncsi, akkor nem sci-fit néznék."

Ezzel nem értek egyet. Az egész Sci-fi mûfajban a tudományos fantasztikum determinizmuskén és "külsõ helyszínként" jelenik meg. Azaz, éppen hogy egészében véve a társadalomról, hitrõl, és emberrõl szólnak a filmek. A BSG-ben a élet keletkezésének, az Isteni szerep eljátszásának és ennek következtében beálló ciklikusságnak azért van szerepe, mert elõre vetíti azt, ami adott körülmények között újra és újra megismétlõdhet. Ezt jelenti az elpusztult Föld megtalálása, Saját Capricájuk bukása és a jövõ/jelen Földünk snittje is.
A benne foglalt próféciák iránt a sorozatban kezdetben mindenki szkeptikus, és a közbensõ részek és a kiegészítõ filmek mutatják be, mennyire hedonista életet élt Caprica. Komplexebb az egész látásmódja, mint amit röviden vázoltál. Ugyan nem egy Asimov, de ettõl még korántsem gyermeteg, és pláne nem baklövés a témában felhasznált elemek sora.

A szereplõk azért vannak, hogy reakciókat, - ha tetszik - érzelmeket váltsanak ki. Én speciel Baltartól agyf@szt kaptam, ahogy Kara és az ifjabb Adama baromságai is kiverték a biztosítékot. De mivel nem mindenhatók, hanem esendõ emberek, és jellemük fejlõdése tetten érhetõ a sorozat folyamán, úgy gondolom, okkal formálták õket olyanra amilyenek.
A nem emberi karakterek pedig nagyon jellegzetesek... A saját sorsukat és egyfajta hitüket keresõ Cylonok ismételten nem csak buta robotok, és kis empátiával belátható, miért is olyan kegyetlenek, majd tétovák és megalkuvók, mint amilyenek. A fennebb felsorolt társadalom kritikába tökéletesen illeszkedik szerepük.



SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE


Nem azt mondom, hogy tökéletes a sorozat, mert mint korábban már említettem, mindenki más lelkiállapotban, más korban és helyzetben nézi meg a részeket, így egy ilyen hosszúságú mûnél óhatatlanul juthat más következtetésre. Ellenben ha magát a Sci-Fi mûfajt vesszük, akkor nagyon tágan és pláne nyitott elmével, a dolgok mögé látva kell szemlélnünk az eseményeket, különben tényleg nem lehet megérteni miért rajonganak érte sokan, a puszta szemmel látható, realizmuson és kalandon túl.
Mutatja ezt talán a Sci-fi megfogalmazása is: "A sci-fi (az angol science fiction kifejezés rövidítése (jelentése: tudományos-fantasztikus)) vagy más néven tudományos-fantasztikus mû olyan mûvészeti (irodalmi, film stb.) alkotás, mely legtöbbször valódi vagy képzeletbeli tudomány(ok)nak a társadalomra, vagy egyes egyénekre gyakorolt hatását mutatja be." --- http://hu.wikipedia.org/wiki/Sci-fi ---


Még egyszer mondom, nem vitatkozni szeretnék, csak ezek az én meglátásaim.
Valezius 2010 febr. 21. - 09:00:44
(187/389)
Én nem értem, mit lehet ezen ennyire imádni.
Végignéztem, de ennek nem kis szerepe van abban, hogy elég hamar függõvé tudok válni :) De azért persze volt pár jó rész is.

Szóval nézzük sorban, miért is nem tetszett annyira.

A jóslatokkal és a vallással nincs semmi baj, ezek bõven beleférnek. De a misztikummal, és a felsõbbrendû hatalmaknak szerintem nincs sok keresnivalója egy modern sci-fiben. "Ez már az értelem kora", ha látomásokra vagyok kíváncsi, akkor nem sci-fit néznék.
Az eredeti sorozatban (vagy más akkori sci-fiket, én például az Alpha Holdbázisból láttam még részeket) ez még bõven elment, mivel az akkori technika mellett mi mást tudtak volna csinálni?
A mátrixos megoldás tetszett, amikor voltak próféciák, és végül kiderült, hogy mind hazugság.
Spoiler
Itt meg, megvalósult próféciák, majd Laura elégeti a könyvet, az operaház látomás megvalósulásától se ájultam el.
Szóval ezek annyira fölösleges, és kényelmes elemek voltak, hogy nem nyerték el a tetszésemet.
/Spoiler

Kis túlzással nem volt olyan szereplõ, aki igazán tetszett volna.
Adama parancsnok szeret hülyeségeket mondani, aztán szólnak hozzá két szó, megjön az esze, és mégis mást csinál.
Kara keresése minden áron nem volt kapitányhoz méltó. Picard ilyet sose tett volna :)
A fia is elég ellenszenves volt. Vicces, hogy nem volt nála magasabb rangú tiszt,akit meg lehetett volna tenni parancsnokká.
Dee: Egész jó arc volt, amíg bele nem szeret Apolloba, de ezzel nálam teljesen elvágta magát, mivel Bobby volt még talán a legszerethetõbb karakter.
Starbuck: Hihetetlenül idegesítõ, fõleg az eredetivel összehasonlítva.
Cain: Hiteltelen, hogy egy admirális ilyeneket csináljon.
Cylonok: Egy jóarc nem volt közöttük
Spoiler
Az utolsó négy a még csak-csak az volt, amíg meg nem tudták, kik azok. Ellen meg az elsõ perctõl kezdve rohadt idegesítõ volt...
De a Planben legalább kiderült, hogy Boomer már eleve bolond volt, és nem csak a feltámadása után lett olyan.
/Spoiler

Amiért mégis érdemes volt végignézni:
Sokszor hihetõ képet festett a menekülõk életérõl. Erre kellett volna sokkal nagyobb hangsúlyt fektetni, mint például A statárium vagy a Tílium finomítós rész a 3. évadban. A bolygós részek és a tárgyalás is eléggé tetszettek.

De az a 3részes szenvedés Kara körül a 3. évadban az nagyon nem hiányzott.
10/10
Thickleg 2010 febr. 21. - 02:32:58 10/10
(186/389)
Abszolút favorit sorozat. Kerek sztori, érdekes befejezéssel. Én nagyon élveztem mindegyik évadot + a kísérõ filmeket. Igazi karakterek voltak jelen akikkel a nézõ tudott azonosulni. Klassz volt na. :D
Kár hogy vége, annál is inkább mert a Caprica eddig nem váltja be az elvárásaimat (és akkor még finoman fogalmaztam).

10/10
10/10
offtopic
LordVader 2010 febr. 20. - 22:23:31 10/10
(185/389)
"Ez a legzseniálisabb sorozat a világon, minden benne van, minden!" Jónak mondod:D:D:D

Egyetértünk mindenben. De egy valamit be kell látni. Az ösztönökre építõ, és az ösztönös reakciókat, ezen belül is a legerõsebbet, a dühöt és haragot, agressziót kiváltó mûsorokra akadnak a legtöbben, mert intenzív, félreérthetetlen és azonosulni tudnak vele a legtöbben. Lehet hogy nem alábecsülik a nézõket, csupán deklarálják egymást mint versenytársat - TV2 vs rtlklub - és egymást túllicitálva próbálkoznak ugyan azzal a szarral azonos idõsávban. Az utóbbi idõben egyre jobban látszik ez. Mivel van szerencsém bedolgozgatni nekik, így lenne mit mesélnem, de nem lehet. Elég az, hogy katasztrofálisan agyalágyultak és jövedelem-orientáltak.

A sztárolás, a harsányság, az aktuális divattal egybekötött ideológiai butításra "sajnos" ez a sorozat nem alkalmas, így nem kerülhet fõmûsorba. Ezt bizonyítja akár a képírók sorozat, akár az, hogy a nem tematikus csatornák óvatosak. Sajnos lehet nem alábecsülik, hanem pontosan tudják mit várhatnak a nézõktõl, ami elég szomorú. Nem azt állítom, hogy mindenkinek SciFi-n kellene felnõnie, de nem hiszem hogy a BSG kevesebbet adna, mint akár egy Heroes, akár egy Született Feleségek... "józsbarátról" meg hasonló agyatlanságokról meg ne is beszéljünk:)
10/10
geldia 2010 febr. 20. - 20:43:54 10/10 Előzmény LordVader
(184/389)
Ez a legzseniálisabb soroazt a világon, minden benne van, minden!!!!!!!! Egyszerûen felfoghatatlan számomra, hogy azt gondolják a tv-társaságok, hogy nem eléggé befogadható a magyar nézõknek. Baromság. Tény, hogy kicsivel több agyi tevékenységet igényel, mint akármelyik fõmûsoridõs ostobaság(és ez egy meglehetõsen szolíd kifejezés),de a média szokásához híven alábecsüli az emberek többségét, és nem meri a jólbevált népbutító mûsorait lecserélni, az anyagi kockázatról nem is kell beszélni. De azért olyan jó lenne, ha tömegek szórakoztatásának és mûvelésének szinte kizárólagos monopóliumával rendelkezõ ( ami elég szomorú ) csatornák foglalkoznának azzal is, hogy ne szemetet, minõsíthetetlen, közhelyes, semmitmondó marhaságokkat kínáljanak az embereknek, akik kénytelenek ezeket nézni, és mivel megszokják, megszeretik. Nem azt mondom, hogy a munkából fáradtan hazaért embereknek nehézkes mûvészfilmeket kelljen néznie fõmûsoridõben, de annyi jobbnál jobb és színvonalasabb film, sorozat, tv-mûsor létzeik, miért pont a selejt jut a magyar nézõknek?????
10/10
LordVader 2010 febr. 20. - 00:17:20 10/10
(183/389)
Erre nincs mit mondani... eszetlenekre van ráállva a kereskedelmi média, nincs igény úgy néz ki ilyenekre :(
twillight 2010 febr. 20. - 00:06:32
(182/389)
Miféle beteg ötlet vezérelte azt, aki hajnal 2-re rakta ezt?
Rendben, ha ezt akarják, mostantól éljen az illegális letöltés.
10/10
LordVader 2010 febr. 19. - 22:38:47 10/10
(181/389)
Naaaa, mi a fene, ráfekszem a FarScape-re és életre kel itt a fórum?:) - Egyébként a kitartóaknak azt a sorozatoto is ajánlom, kiváltképp a 4 évadát.

Javaslom mindenkinek hogy ha nagyon kedvet kap hozzá, szerezze be, és nyugiban nézze végig az egészet, mert több rétegre bontható, és iszonyatos élmény a története és a beleszõtt gondolatiság.
Sajnos össze vissza adták le a különbözõ évadokat, így elég nehéz nyomonküvetni. Javaslom még a Razor-t is, amit nem hiszem hogy bemutatnak itthon, ahogy a The Plan címû filmet sem, bár ez utóbbi inkább csak fanoknak ajánlott:)


A Caprika jó spin-up lett, bár bizonyos fórumok vontatottnak ítélik, de méltó folytatása - elõzménye - a BSG-nek. Nagyon kíváncsi vagyok hogy pödrik a szálakat a készítõk, de ahogy látom mindenki nagyon rá van éhezve a dologra. Nekem eddig tetszik, van fantázia a dologban és megincsak rágyalul az emberi lélekre:)

Izzítsátok a gépeket, ma este vetítik USA-ban a 4. epizódot!

Mai képem inkább amolyan "ûrérzés":)
gerlits 2010 febr. 19. - 10:48:30 Előzmény BigBrother
(180/389)
Korábban kéne vetiteni a sorozatot!
Aludni is kell!
BigBrother 2010 febr. 14. - 16:37:29
(179/389)
Nagyszerû. Épp nincs semmi, gondoltam ráfanyalodok erre a vacakra, hátha sikerül felfogni belõle valamit, (meg viszonylag látványos is). Erre megelõzi a hang a képet legalább 20 másodperccel.
Visszamegyek nézem a dínókat a másikon... :D
stinkydiver 2010 febr. 14. - 08:52:34
(178/389)
kb. 3 másodpercet sietett a hang.
Valezius 2010 febr. 13. - 14:35:24 Előzmény Merryweather
(177/389)
Hát hagy ne lõjem le a "poént". Mondjuk nekem nem igazán tetszett, amit sikerült ebbõl a szálból kihozni. :)

Spoiler 4. évad második felébõl
Viszont azt számomra elég vicces volt, amikor Laura azt mondja nincs jogom egy kicsit élni?
Ott nekem a Tílium finomító "rabszolgái" jutottak eszembe, akik ugyanúgy csalódottak lehetnek, és õk is megérdemelnék, de nem tehetnek mást robotolnak napi 16órát ezután is.
Valahol itt sikerült õt is teljesen megutálni :)
Merryweather 2010 febr. 13. - 13:21:29 Előzmény Valezius
(176/389)
Mi ez a dolog Karával? Még mondjuk nem értem a végére, csak belepillogtam a végébe a youtube-on. A maradék 4 részben remélem összeáll. Annyira sajnálom Dee-t és Sammy-t. :(
Valezius 2010 febr. 06. - 15:21:29
(175/389)
Én is nemrég néztem végig a sorozatot.
Kellett az a 10 rész, mert ez elég ostoba befejezés lett volna. A megmaradt 10 részt egyedül Gaeta miatt érdemes megnézni szerintem :)
Merryweather 2010 febr. 06. - 13:19:31 Előzmény LordVader
(174/389)
Most néztem meg a 4. évad 10. részét. Miért kell még 10 epi? Szerintem olyan gyönyörûen vége lehetett volna itt. A zene, a sztori minden tökéletes volt. Még meg is könnyeztem. Szerintem most hosszú szünet következik míg ráhangolom magam hogy itt valószínûleg már kevés boldog rész következik. Valaki tudja hol találhatnám meg a 4. évad zenéjét?
10/10
LordVader 2010 jan. 31. - 15:41:38 10/10 Előzmény jani-wan
(173/389)
A héten volt a 2. rész. Minden pénteken megy, itt vannak a sugárzási idõpontok: http://www.tv.com/caprica/show/65632/episode.html?tag=page_nav;episode

Nekem kicsit szappanoperás a BSG után, de mindenképp érdekes a sztorija:)
9/10
jani-wan 2010 jan. 31. - 11:12:32 9/10
(172/389)
A Caprica pilot-ot már tavaly májusban láttam, de hogy jó lesz-e az még erõsen kérdéses.
10/10
LordVader 2010 jan. 30. - 17:53:10 10/10
(171/389)
Elindult a Caprica. Aki tudja nézze:) Érdekes.
10/10
LordVader 2010 jan. 18. - 21:44:15 10/10 Előzmény Pácka
(170/389)
Nem hallottam ilyenrõl, de helyette itt van két érdekesség:
Egy ajánló - http://www.fancast.com/blogs/2009/scifi-tracker/50-sci-fi-things-you-must-watch-now/

és egy ahhoz hasonló játék - http://www.tk421.net/character/