convar 2014 jan. 29. - 12:46:30
(369/389)
SPOILER!!!


Sharon példájából kiindulva nem értem Saulék miért titkolják a kilétüket. Hisz végül a (cylon)nõt is befogadták, ezek után Tigh, vagy akár Tyrol, vagy akármelyikük nem gondolhatja komolyan hogy az admirális elsõ dolga volna miután megtudná hogy kifélék/mifélék kidobni õket az ûrbe, azok után amit eddig is tettek már az emberiségért. Arról már nem is beszélve hogy Adama és Tigh a tetejébe még barátok is.

Annyira tudom utálni az ilyen logikátlan dolgokat a sorozatokban, csak azért hogy a késõbbiekben majd még ebbõl is egy jó kis bonyodalom szülessen...

Én a helyükben már a legelején odaálltam volna Roslin és Adama elé és vázoltam volna a helyzetet. Az a tiszta.


Bár a fene tudja, lehet hogy a programjuk nem engedi, merthogy nekik ott vmi dolguk van/lesz (?), lásd pl. az Roslin jobbkezét, õ mintha máris jelentõs személyiségváltozáson menne keresztül... az õt alakító színésznõ, Rekha Sharma am mint nõ egyre jobban bejön. Lehet hogy nem õt szánták eredetileg "jónõnek" a sorozatba (sõt, sztem biztos nem, azalapján ahogy néha mutogatják inkább Tricia Helfert), de nekem akkor is õ lett az :)
convar 2013 dec. 28. - 20:27:17
(368/389)
Spoileres!


"Hamár felelõsségre vonás, azért sokkal inkább lehetett volna amikor a Pegazuson kiszabadította a cylon fogolyt"

Még ha csak annyi lett volna... hisz juteszembe, az atomot is õ küldte, úgyhogy a felrobbant Cloud 9 halottai is az õ lelkén száradnak.

Arról a kulcsszerepérõl már nem is beszélve, ami Caprica elpusztítását illette a 2. cylon háború kitörését követõen... igaz, ezt sem tudták rábizonyítani soha.

Ezek már valóban megértek volna egy zsilipnyitást.
renthicya 2013 dec. 28. - 20:00:24
(367/389)
A zene innentõl lesz fõmotívum, szóval tessék rendes hangerõn nézni a sorozatot, mert minden jelenet alatt igen jó dallamok szólnak majd, nem mellesleg jelentõséget is hordoz(hat)nak majd.
convar 2013 dec. 28. - 19:40:56
(366/389)
Spoileres!


Ekkora hülyeséget mint a Razor-ban, hogy Lee a legjobb pilótáját (és nem mellesleg legjobb barátját/szeretõjét! mikor melyik) küldené a halálba...

Egy ilyen magasrangú tiszt ekkora stratégiai hibát hogy követhet el? (Sztem sehogy, tehát baki. Ezért is írok most ide.)


Akkor már visszakanyarodva kicsit a 3. évadhoz: Baltar mizériája egyébként jó volt ahhoz hogy lassan a komplett szereplõlistát megutáljam. Különösen a "tanárnõt", ööö akarom mondani elnökasszonyt, elképesztõen buta az a tyúk... dehát nem õ az egyetlen aki szûk látókörûnek bizonyult az exelnök megítélésben, ugye... ott van pl. a terrorista Tigh ezredes is - bár õt már az elejétõl kezdve ki nem állhattam mert egy arrogáns f*sz :)

Az admirális végül legalább belátta a tévedését.


Am ezeket is túlzásnak éreztem picit, mármint hogy annyi ember nem vette volna le (Lee-n és az ügyvéden kívül persze) hogy tul.képpen Baltar is csak egy áldozat volt. Hamár felelõsségre vonás, azért sokkal inkább lehetett volna amikor a Pegazuson kiszabadította a cylon fogolyt, a típus iránti ostoba együttérzéstõl vezérelve. Bár azt meg lehet hogy meg sem tudták Adamáék, már nem emlékszem hogy Gaius szerepe abban kitudódott-e végül.


Az évad vége, az utolsó epizód utolsó 10 perce egyébként vmi egészen zseniális ahogyan meg van rendezve. Az a zenei aláfestés alá, áááá ( http://www.youtube.com/watch?v=BigolJfoANw jézusom, mekkora) nameg hát amikor Tigh is rádöbben hogy kicsoda... azt a fejet látni mindent megér :D
Vadrenalin 2013 nov. 12. - 18:39:30 Előzmény tamast2
(365/389)
"Ilyen nem hiszem hogy létezik épeszû emberek között. Valakit ennyire ne a tettei alapján ítéljenek meg"

Sajnos emberek között is elõfordul, bár ott az ép ész valóban megkérdõjelezhetõ. Itt viszont nem emberekrõl kell döntést hozni, hanem olyan gépekrõl, akik lehet, hogy maguk sincsenek tudatában gép voltuknak, viszont már tudható róluk, hogy lehetnek bennük rejtett programok, amik egy adott pillanatban aktiválódnak, és akkor megölik azt, akit addig szerettek. Az emberekkel ellentétben az õ megítélésükhöz azt lehet tudni, hogy nem tudnak róla semmit, azon kívül, hogy a tervezõk célja emberiségellenes. Ha lenne a szobádban egy kedves, hasznos kis robot, akibe jó eséllyel be van építve egy idõzített bomba, te nem mondanál le véglegesen a szolgálatairól?
Sz Peter 2013 nov. 02. - 21:23:55 Előzmény tamast2
(364/389)
Szerintem ne magyarázz bele olyat mi nincs.
A cylonokat azért akarják megölni mert õk az ellenség, akik nukleáris holokauszttal öltek millió számra embereket.
Sõt, majdnem kipusztították az emberiséget. Természetes emberi reakció, hogy ha valakirõl kiderül, hogy cylon akkor nem fognak bízni benne.
De nézd csak végig, lesznek itt még érdekes dolgok.
renthicya 2013 nov. 02. - 20:24:15
(363/389)
Sajnos rossz hírt kell közölnöm, a látottak nagyon is realistán tükrözik a mi világunkat. Egyébként nem feltétlenül csak rasszok elleni támadásként kell tekinteni erre, a két faj múltjában történtekre és az abból fakadó egymással szembeni érzelmekre (akár nevelt, akár saját) is érdemes figyelni, és bármennyire is kegyetlennek tûnik a dolog, az õ szempontjukbõl még valamilyen szinten elfogadott reakció is lenne részükrõl.
tamast2 2013 nov. 02. - 10:19:58
(362/389)
Ez a film eddig a tömény rasszizmusról szól.
SPOILER
az életüket adják az emberekért, közöttük nõttek fel, életreszóló barátságot kötnek egyesekkel, többször megmentették az emberiséget a pusztulástól, de amikor kiderül, hogy cylon, rögtön ki akarják végezni! Ez a rasszizmus legdurvább formája. Kiderül a testvéremrõl, hogy cylon és megölöm.
Spoiler vége
Ilyen nem hiszem hogy létezik épeszû emberek között. Valakit ennyire ne a tettei alapján ítéljenek meg, hanem a bõrszíne alapján. Elõítéletek vannak persze, de ilyen fajta rasszizmus nem létezik.
renthicya 2013 okt. 23. - 07:33:40
(361/389)
Üdv!

Valószínûleg rossz sorrendben nézted a részeket (az eredeti magyar számozás rossz, mert itthon a TV-ben is rossz sorrendben ment).



SPOILERSPOILERSPOILER

A 2x12. részben lövik fejbe (Resurrection Ship, Part II). A Pegazus a 2x10-ben tûnik fel elõször.
tamast2 2013 okt. 22. - 17:11:51
(360/389)
Elég zavaros a második évad.
SPOILER
Az admirális asszony hogy került elõ, ha fejbe lõtték a 9. - 10. epizódban? Mindenki úgy tett a 12. epizódban, mintha a Pegasus-t nem is látták volna soha!
Vége egy résznek, aztán To be continued és a következõ rész egész másról szól.
renthicya 2013 aug. 18. - 17:46:15
(359/389)
SPOILER

Baltar jelenlététõl függetlenül robbantani akartak volna eredetileg, mert üzenetet akartak küldeni a többi embernek, aki csatlakozni kívánt volna a rendõrséghez.

Ennél a jelenetsornál igazából azt mutatták meg, hogy az öngyilkosságot vállaló merénylõ ember mit él át, és hogyan cselekszik egy ilyen szituációban.
Igazából az ilyen jelenetekben mutatkozik meg a különbség egy átlagos sorozat, és a BSG között. Az elõbbiekhez képest itt nem úgy van, hogy van A meg B oldal, és minden az egyik elvei szerint cselekszik, hanem minden egyes karakter a saját érdekei, érzelmei, gondolatvilága alapján jár el, és itt is így történt.
Azért robbantott mindentõl függetlenül az adott pillanatban, mert nem volt kiképezve (egyszerû ember volt), és ezt tudta is magáról: az egész döntés és elhatározás iránti félelmei miatt, ha abban a pillanatban nem nyomja meg, akkor késõbb nem is fog így tenni. A cél iránt viszont rendkívül elkötelezett volt (és inkább Tigh "megérdemli mindenki a halált, aki az emberiség ellen vétkezik" elvei felé húzott a szíve, mint Tyrol "a kulcsembereket pusztítsuk csak el, mert minden emberhalál külön áldozatot jelent" gondolatai felé), így azt tette, amit akkor magában jónak látott.

Igazából az ehhez hasonlatos jelenetekbõl elég sok van a sorozatban, vagyis ahol az emberisség, az adott egyén érzelme és gondolatvilága határozza meg az eseményeket az általánosnak vélt jó-rossz döntések helyett. Szóval ahány ember, annyi nézet és oldal jelenik meg a sorozatban.

Ezek mellett egyébként ajánlom, hogy jól feltekerve nézd a sorozatot, mert minden más sorozattal ellentétben a zene itt rendkívül meghatározó tényezõ minden egyes jelenetben, és ha esetleg van olyan helyzet, ahol konkrét magyarázatokat nem kap az ember a történésekre, a zenén keresztül így is megérthetjük és átérezhetjük az eseményeket, mert az éppen középpontban lévõ karatker érzelemvilágára épül a zene. Szóval ez is nagy segítséget jelenthet, amellett, hogy rendkívül dallamos és minõségi is:)
convar 2013 aug. 15. - 09:44:07
(358/389)
SPOILER

A s3e01: miért robbantja fel magát a faszi hogyha nem is látja Baltart a helyszínen? Azért még megvárom a köv. részt hogy ezt megmagyarázzák-e vhogy, ha nem...
renthicya 2013 júl. 15. - 18:44:00 Előzmény convar
(357/389)
ELSÕ ÉVADOS SPOILER

Igen, Sebhelyes (Sharon szerint) az a vadász volt, amelyiket Kara az 1x05-ben kilõtt, aztán kibelezve a vázával visszarepült a flottához. Azt hiszem az általad említett részben is említik, hogy a tanulási folyamatok hossza miatt egyszerûbb a tapasztaltabb raidereket is feltámasztani, így Sebhelyes a kibelezés után már egy újabb testben vett bosszút (és a Feltámasztás Hajó hiánya miatt valószínûleg ez volt az utolsó teste).
Az 1x05 után a Kara által elkötött hajó csak egy sima váz, szóval Sebhelyes abban a részben már "eltávozott belõle". Az általad említett Sharon-os szálban emiatt csak egy szimpla, intelligencia nélküli hajót hagyott hátra.
convar 2013 júl. 13. - 19:15:57
(356/389)
A s02e15ben Sebhelyes sztoriját ezért kicsit elõvezethették volna korábban. Hirtelen azt hittem kihagytam vmelyik korábbi epizódot, annyira úgy beszélnek róla az elején mintha már ismernem kellett volna.

Jó, ha úgy vesszük ismertem hiszen HA JÓL ÉRTETTEM ez az a vadász amit annak idején Kara elkötött ill. amelyikkel aztán Sharon egy idõre kereket oldott a Capricán. De akkor mi történt Sebhelyes és Sharon között? (Hiszen a s02e05ben már egy másik hajóval tér vissza hozzájuk.) Sharon elengedte egy "Szabad vagy, menj Isten hírével" mondattal vagy Sebhelyes az aki meg akart szabadulni az utasától és mondjuk Sharon tudta nélkül elindította a katapultprogramot vagy mi? :o)
convar 2013 febr. 18. - 21:38:14 Előzmény renthicya
(355/389)
s01e10.

Lehet hogy ezzel lelombozlak úgyhogy szori, de én az egy epizód/hét elv mentén nézek sorozatokat.

Szal arrébb van még az az eszmecsere, de addig is kitartás! ;D

Majd a webepizódoknál esetleg kicsit felpörgetem a dolgokat, azokat megnézhetem egybe, egymás után is :)


Úgyhogy egyelõre még csak olyan nagyon fontos részletekrõl beszélgethetnénk mint hogy pl. egy cylonnak milyen fontos, hogy kerülje a kutyapózt hiszen az azonnali lebukással járna :D (tudod, a gerincoszlopuk)

Vagy hamár itt vagyok: hogy mennyire meglepõdtem azon, egy IMDBs böngészgetés folyamán hogy a Blade Runner Gaffja és a BSG Adamája egy és u.azon színész :O

http://3.bp.blogspot.com/_94wGm5Prdv0/SXJpP8MrRJI/AAAAAAAAARo/iZ4A1QrCmi8/s400/blade-runner-blade-runner-15-09-1982-25-06-1982-63-g.jpg
http://aka.media.entertainment.sky.com/image/unscaled/2010/12/15/Battlestar-Galactica-Season-1-Bios-Edward-James-Olmos-2.jpg
renthicya 2013 febr. 15. - 01:51:18 Előzmény convar
(354/389)
Hogy állsz, Convar?:)
renthicya 2013 jan. 05. - 23:04:18
(353/389)
Valóban, nézd csak végig elõször, utána beszélünk!
convar 2013 jan. 05. - 21:31:27 Előzmény renthicya
(352/389)
"Ez alatt mit értesz?"

Pl. azt, hogy akkor nem vadászhattunk az elején mammutokra, meg aztán nem volt rézkor, bronzkor, vaskor sem, ésígytovább, ésígytovább. Hiszen a Földre ûrhajókkal kellett érkezzünk, miért süllyedtünk volna vissza a vadállatok szintjére?


De kérlek inkább ne is válaszolj, a filmkatalóguson is kaptam már épp elég spoilert. Te kössz hogy kitetted.

Javaslom inkább majd ha végeztem a sorozattal, térjünk vissza rá ;)
renthicya 2013 jan. 04. - 00:20:53 Előzmény convar
(351/389)
"...mivel tul.képpen a komplett egyetemes történelmünket teszi illegitimmé..."

Ez alatt mit értesz?


SPOILERSPOILER

A tekercsek valójában tévesek voltak (szándékosan vagy sem), a 13. Törzs igazából cylonokból állt, akik elmenekültek az emberek elõl a Föld1-re (a sorozatban rálelt posztap változatára). A mi Földünk, vagyis a sorozatvégi Föld csak a körforgás legújabb tagú bolygója, nem az, amit a tekercsek említenek (magát a bolygót ugye csak a "legenda emlékéül" nevezte el Adama szintén Földnek.

SPOILERPOILER VÉGE
convar 2012 dec. 25. - 00:59:56
(350/389)
Van még egy dolog ami a mini seriesben szemet szúrt: a végén elhangzik, hogy


- "Az élet odakint kezdõdött." Ezek a szent tekercsek elsõ szavai. Kobol Urai mondták ezeket nekünk sok-sok évszázaddal ezelõtt. Nyilvánvalóvá tették, hogy nem vagyunk egyedül az univerzumban. Elosha, az emberiségnek vagy egy 13. kolóniája is, ugye?

- Igen. A tekercsek szerint egy 13. törzs is elhagyta Kobolt a Korai Idõkben. Messzire utaztak, és otthont teremtettek egy Föld nevû bolygón, ami egy távoli és ismeretlen csillag körül keringett.


Amit sugallnak ezek a sorok az azért elég merész a készítõktõl, mivel tul.képpen a komplett egyetemes történelmünket teszi illegitimmé :) Hozzáteszem, a sorozat univerzumában, nade épp ez az ami zavar egy picit, hogy akkor ez a sorozat nem is a mi jövõképünk, hanem egy alternatív világé...

Nem?