8/10
polarka 2010 márc. 27. - 01:07:13 8/10
(209/389)
kinek jó, h az új szinkronos részeket hajnali 1-2 körül adják le?
Starbuck 2010 márc. 19. - 11:42:19
(208/389)
Irtam priviben is.. De itt azt nem irtad le hogy hol lelem a F.o.T.E.- t.. Vagy nem tudod?
Starbuck 2010 márc. 19. - 10:40:39
(207/389)
Nem tudja valaki hogy a Face of the enemy részeit hol lehet feliratosan megnézni?
Starbuck 2010 márc. 18. - 22:20:14
(206/389)
Én most néztem meg a Caprica s01e00- t .. a duplarészes pilotot..
Hát.. Nekem erõsen elmarad a jó öreg BSG-tõl..
Tény, - hogy stílszerû legyek - az ûrt csak egy új BSG pótolhatná, az meg mint tudjuk, már nem lesz.. :(
Dingoday2 2010 márc. 16. - 03:50:47
(205/389)
1 Spoileres kérdésem lenne
***SPOILER***
2. évadban 13-as részben a cylon megalakítja a cylon barátság szervezetet. Oké van pár felfoghatatlanul barom aki csatlakozik.
A két elfogott tagot miért nem vallatják? Beküldenének egy Jack Bauert, 1 óra múlva ki is hajíthatnák a nyomorékokat. Persze Apolló vagy Starbuck is megtenné, csak komolyan kéne venniük. Az alelnököt meg elsõ pár részben le kellett volna lõni.
koppim 2010 márc. 15. - 14:36:55 Előzmény vighl
(204/389)
Szivesen.

Ha változó IP címet ad a szolgáltatód akkor mindeggy melyik helyrõl töltessz, de ha fix, akkor a inkább a megaupload -os linkeket keresd. A rapidshare linkeknél várnod kell két letöltés között akár 15 vagy több percet is.
vighl 2010 márc. 14. - 13:21:09
(203/389)
Szia!
Köszönöm, megpróbálom.
Nem vagyok egy internet/letöltõbajnok, nemigen ismerem a lehetõségeket...
:-)
Még egyszer köszönettel, fõleg akkor, ha sikeres lesz:
Lajos
vighl 2010 márc. 14. - 11:03:17 Előzmény Doktor Kotász
(202/389)
Szevasztok!
Én is sok részrõl lemaradtam...
Nincs valakinek felvéve az eddigi részek tömkelege?
Ma a "Szétszóródva" c. részt már rögzítem... 2. évad 1 rész, ha igaz.

Üdvözlettel:
Lajos
Doktor Kotász 2010 márc. 12. - 21:06:27 Előzmény andrif
(201/389)
Sok részrõl lemaradtam, de nekem az elejétõl fogva az az érzésem, hogy Baltarnak azért jelenik meg a fejében a cylon szeretõje, mert maga Baltar is cylon.
andrif 2010 márc. 08. - 21:40:25
(200/389)
uh ezt teljesen elrontottam. egymáshoz a vége.
andrif 2010 márc. 08. - 21:38:55
(199/389)
Bsgvel kapcsolatban

Spoiler

Valaki irt a "láthatatlan barátról" ami Baltarnak van, és emelett az egyik Hatosnak. Az utolsó rész láttan szerintem õk angyalok, mivel ott vannak mindenhol , még 150 000 évvel késõbb is, talán valami oylasmin dolgozhattak "egymáson" hogy megpróbálják közelebb hozni a két fajt egymástól.

Spoiler vége
9/10
jani-wan 2010 márc. 06. - 23:48:14 9/10
(198/389)
Caprica

***SPOILER***
Megint nem történt semmi.
***SPOILER VÉGE***


Ez így nem lesz jó.
10/10
LordVader 2010 márc. 05. - 18:25:08 10/10
(197/389)
Ez meg a másik, az elsõ évad intrójában van benne, és ott látható a U.S.S. Enterprise csillaghajó.

Ezek a készítõk hülyeségei, tisztelegve ezzel a korábbi sci-fik elõtt:)
10/10
LordVader 2010 márc. 05. - 18:23:01 10/10
(196/389)
Bocsánat, letiltotta a direkt linket. Szóval a Serenity ûrhajó a Firefly sorozatból benne van, mikor a minisorozatban Roslin visszamegy az eredményeiért a capricai kórházba.
10/10
LordVader 2010 márc. 04. - 09:24:48 10/10
(195/389)
Momentán én is kicsit elkedvetlenedtem a Capricától. Nagyon izgat mit fognak kihozi belõle. Remélem nem lesz elsõrendû a pénzcsinálás - mint egy átlag sorozatban - mert az agyonütnéa sztorit.

Szifonomra találtam egy olyan programot, amin a fiktív Capricai újságot a The Caprican-t lehet olvasni. Ez némi bizakodással tölt el, mert a program ingyenes, és látszik rajta hogy az elmebetegek nem koptak ki a stábból:) Bár a BSG miattuk tele volt gegekkel - mint a Serenity ûrhajõ, vagy épp az Enterprise megjelenése - itt kicsit másként jelennek meg.

A BSG rajongóknak már így is sokat mondó a sorozat, fõleg Adama gyerekkora miatt, de a Cylon vonal már nagyon fúrja az oldalam:) Igyekezhetnének kicsit szerintem is, bár a BSG-ben is nagyjából a 3. évadban konkretizálódott merre tart a sorozat...

SPOILER

Akit érdekelnek a gegek és nem akar keresgélni:
http://www.eeggs.com/images/items/1101.full.jpg
http://www.eeggs.com/images/items/909.full.jpg

SPOILER VÉGE
9/10
jani-wan 2010 márc. 01. - 19:31:34 9/10 Előzmény Thickleg
(194/389)
Maximálisan egyetértek. A Caprica jó irányba indult, de egyenlõre gyenge. Ha pörgõsebb lenne akkor jó lenne, de annyira nyújtják a cselekményt, mint a rétestésztát. Attól tartok, hogy lassan majd ott tartunk, hogy realtime-ban fõzik a levest a Tauroniak.
Szóval a Caprica-t csak a StarGate legújabb sorozata múlja alul, de az alúmúlhatatlan.
De az ember mindig reménykedik hogy talán majd most, és letölti a következõ epizódot.
Mert a BSG nagyon jó volt.
10/10
bozsokia 2010 febr. 26. - 16:36:57 10/10 Előzmény Valezius
(193/389)
Belõlem kevés sorozat/film váltott ki annyi érzelmet, mint ez a sorozat.

Egy ETALON, ami felmert vállalni olyan dolgokat is, amely nem éppen "illik" bele a mûfaji besorolásba, de õk nem is egy sokadrangú, másokat majmoló sorozatot, hanem egy teljesen EGYEDI, önálló, stílusteremtõ mûvet akartak létrehozni. - Ami sikerült is nekik.

Van benne - vallás, politika, sci-fi, fantasy, szenvedély, érzelem - minden.
Valezius 2010 febr. 25. - 09:38:01
(192/389)
Baltarral szemben értetlen voltam az elejétõl, hogy a láthatatlan baráttal mi a fenét is akarnak kihozni az egészbõl. De még akár érdekes is lehetett volna.

Akik nagyon nem tetszettek:
Starbuck: Kõkemény nõ, aki lépten-nyomon elpityeredik.
Bill Adama: Õ kapitány, neki kell megvédenie az emberiséget. Mégse ehhez méltóan cselekszik. Engem sok dolog nagyon zavart benne, például, hogy Zareket semmi áron nem akarja elfogadni.
És erre még egy lapáttal rá is tesz Cain alakja.
Lee Adama: Az õ karrierje túllép nálam a józan ész határain. :)
10/10
LordVader 2010 febr. 24. - 20:58:08 10/10
(191/389)
Egyértelmû és nem helytelen a kritikád:)

De szerintem, ez már majdhogynem ízlés dolga, elvégre téged is lekötött, és ha más nem inspirált, és foglalkoztatott a témája. Mint azt írtam, az embert ért hatások miatt mindenki mást olvas ki minden alkotásból, legyen az könyv, film, sorozat, de kiváltképp a scifibõl.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

Nyilvánvalóan a vallás, a több istenhit, a próféciák kritizálható része bármely történetnek, kiváltképp a tudományos fantasztikumnak, de ha az embert nézzük, örökös és szinte már nélkülözhetetlen léte a kultúránknak. A spirituális történetszálak - Laura Roslin küldetése, az õsök templomai, Baltar és a capricai hatos kapcsolata, az õket megformázó sugallatok, Kara Trace úgy anblokk:) - szintén ezeket az irracionális, soha ki nem haló viselkedéseket mutatják. Igazad van, hogy egy ûrnemzetségnél kicsit furcsa ez a hozzáállás. De nézzük racionálisan.

Laura Roslin látomásai lehetnek pusztán betegsége melléktermékei. Ahogyan Baltar megmenekülése a robbanástól - erre vonatkozóan a Plan címû film azért ad felvilágosítást -, és különös kapcsolata a hatossal. A megszemélyesített látomások, lehetnek jelei a fizikai kapcsolatnak.

De ha már alapjaiban rendítjük meg a sorozatot, el kell érkezni a legsarkalatosabb ponthoz, miszerint, az ember fizikai lény, vagy fizikai és tudati - lelki - lény. Az élesztõ hajó, az emlékek új cylonba való implantálása vajon csoda, vagy pusztán technológia? Ezekre a kérdésekre adott válaszok jelen korunkat is igazán foglalkoztathatják, hiszen az erre adott válasz, illetve ennek értelmezési tartománya determinálja a kérdésre adott választ. Ezzel együtt a vallás létjogosultságát, és az ûrutazás lehetõségét, valamint annak formáit.

A sorozat készítõi ezt a kérdést láthatóan nem akarták eldönteni - gyanítom nem csak financiális, de elvi okokból sem. Éppen ezért van ez a sok "furcsaság" a történetben. Ezeket lehet így is és úgy is magyarázni, és eltöprengeni, vajon tényleg helyes e a hit, vagy a teljes racionalitás kilátástalansága a jó egy organikus fajnak.

A szereplõk hiteltelenségére pedig... Ha jól sejtem Baltarra gondolhatsz elsõsorban. A fõ imposztorra - alias Mr. Szarkavaró Ego :). Nyilván vele senki nem tud azonosulni, de a demagógiáját sokan követik - ahogy a való életben is -, mert az Új Caprica megtalálásakor a többség vágyainak kielégítése, és ennek a könnyebbsége elhomályosíthatja az emberek látását. Szerintem nagyon fontos szereplõ.

SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE

Nem tudom pontosan, hogy a készítõk milyen mélységig gondolták ezeket végig, de gyanítom - a komplexitás miatt - legalább eszükbe jutottak ezen gondolatok. Szerintem rendkívüli módon jól sikerült megvezetni a gondolatokat, és ezáltal elértek valamit. Nekem emiatt fantasztikus ez a sorozat. Nem tudom másnak mi a véleménye, de mivel nem - klasszikus sci-fi módjára - önállóan is értelmes epizódokból áll, hanem egy egész történetet bont ki, egészen új dimenziókat ad a mûfajnak.
Valezius 2010 febr. 24. - 18:58:05 Előzmény LordVader
(190/389)
Kösz, hogy válaszoltál. Én se vitázni akartam, csak keresem a választ, hogy ez mitõl olyan magával ragadó.

Spoiler
"Azaz, éppen hogy egészében véve a társadalomról, hitrõl, és emberrõl szólnak a filmek."
Ez rendben van, de a fõ gondom azokkal a látomásokkal van, addig semmi gond, míg egyesek elkezdenek hallucinálni, de amikor istentõl kapott látomások vannak én erõsen húzom a számat. Ez egyszerûen nem fér bele a tõled idézett mondatba.

Egyrészt nálam ez már elszakad a realitástól. Márpedig sci-fit azért nézek, hogy olyan dolgokba éljem bele magam, olyanon gondolkozzam, amik akár meg is történhetnének.
Ha már a sci-fi definíciónál vagyunk akkor itt nem a tudomány hatását látjuk, hanem egy isten terelgetését.
Másrészt ez egy rendkívül kényelmes eszköz, és jópár példa mutatja, hogy nem kötelezõ használni. Ha valaki ilyen eszközökhöz tud csak nyúlni az nálam egybõl mínusz pont.

/Spoiler

Ezernyi példa van arra, amikor van egy sorsnak nevezhetõ valami. És egy körkörös ok-okozati dolog jön ki a végén.
Az ilyen részek többsége szerintem elég jó.
Elfogadható, hihetõ, hogy az idõ természete akár olyan is lehet hogy hurkok legyenek benne.
Szóval a körkörösséggel általában nincs baj.
Spoiler
A fõ különbség, hogy itt egy isten tevékenyen beavatkozik az eseményekbe. Kimondani is rossz :)

/Spoiler

A fõszereplõk szerintem azért vannak, hogy az ember azonosuljon velük, átérezze az örömüket vagy a fájdalmukat. Megértse, hogy miért volt nehéz meghozniuk egy döntést. És elgondolkozzon azon, hogy mit csinált volna a helyükben.
És ettõl még bõven lehet esendõ ember, egy szeretett karakter bukása, tévedése, vagy megszállottsága is ki tud váltani érzelmeket.

De ha a szereplõ hiteltelen, vagy már egyenesen irritáló, akkor sokkal kisebb esélye van, hogy a megfelelõ érzelmeket váltsa ki. Nem fogadhatom el, hogy egy szereplõ azért kell egy sorozatba, hogy az utálaton kívül semmire se legyen jó :)