10/10
LordVader 2009 jún. 19. - 14:03:05 10/10
(149/389)
Kár, hogy itthon nincs igazi igénye és kultusza az IQ sorozatoknak ", csak a sok maszlagnak:( Remélem eljutunk oda, hogy egyszer fõmûsoridõben is adjanak ilyeneket.
10/10
LordVader 2009 jún. 19. - 14:00:08 10/10
(148/389)
Bár szerencsére nekem megvan mindegyik része, remélem, hogy Magyarországon folytatják a sugárzást, mert csak a 2. évadot adták legutóbb. Bár mivel a 3. Évad is le van szinronizálva, ráadásul a tv2 megbízására, így logikus lenne. Meg a kiegészítõ részeket is szívesen látnám...
A caprika nekem még csak jön, de kétlem, hogy ezt a színészgárdát, sztorit meg filozófiát lehetne überelni. Ha mégis, annak nagyon örülnék:)
10/10
LordVader 2009 jún. 19. - 04:44:27 10/10
(147/389)
Remélem ez a lap nem fog sokáig árválkodni, és hamar folytatódik a széria. Pláne remélem, hogy elölrõl kezdik, és valami értelmesebb idõben sugározzák, hiszen ez nem csak fanatikusoknak jelenthet szórakozást, sõt...

Az elsõ két évad izgalmas, érdekes... akciódú sci-fi...

A 3. évad döbbenetesen jó...

De a 4. BRUTÁLIS! A vége pedig... mondhatnám törvényszerû!


Ez a sorozat valószínûleg az egyik lenagyszerûbb dolog ami a televíziózás történetében történhetett, nem csorbítva azzal korábbi remek mûsorokat, de soha nem gondoltam volna, hogy egy sci-fi fogja legjobban bemutatni magát az embert.

Jó szórakozást hozzá!
10/10
Ysu 2009 jún. 14. - 21:37:55 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(146/389)
Ja elfelejtettem mondani, hogy ez a második szezon utolsó része volt, és egyhamar nem tudni, mikor folytatják, ha egyáltalán szándékában áll az ilyesmi a TV2-nek.

Közben egy link a következõ elemzésemhez:
Battlestar Galactica 1x08 - Flesh and Bone
http://marymcdonnell.freeblog.hu/archives/2009/06/14/Battlestar_Galactica_-_Flesh_And_Bone/
10/10
Ysu 2009 jún. 14. - 21:35:20 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(145/389)
"Ki aza szõke százados csaj, aki a végsõkig ellenállna. (valami Sam nevû tag a párja)"

Õ Starbuck, a fõszereplõje a sorozatnak. Szerintem Neked érdemes lenne elejétõl megnézned! :)

"Ki volt az a vörös hajú nõci, aki berobbantott egy nagy csomó hajót? és miért tette?"

Egyike a Hatos cylonoknak, olyan, mint Caprica Hatos, csak barna hajú. Ginának hívják, többet egy fél szezonnal korábban mondtak róla.

"És: ha letelepdnek, miért nem marad a nép fele az ûrhajókon? a Biztonság úgy kívánná!"

A civil flotta fütyül a biztonságra. Elegük van a hajókból, eget akarnak látni maguk felett, földet a lábuk alatt. Ha ez nem így lett volna, Roslin sose veszítette volna el a választást, Baltar sosem nyert volna.

"Azt én se értem hogy 380 nap alatt csak a sátrakig jutott a fejlõdés, és se gyógyszer, se semmi.
Ennél picit jobban megkéne szervezni egy benépesülést, nem?"

Úgy tûnt Baltaron, mint aki nagyon próbálkozik?
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 12. - 10:36:27
(144/389)
Ez amúgy az elsõ évad vége volt?
mikor adják le a másodikat?
sajna azt olvastam: jön a Jericho helyette -ami a Föld legidegesítõbb sorozata! :(
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 12. - 10:34:01
(143/389)
eZ RÉM IZGALMAS VOLT !
Mármint a tegnapi rész.

Baltar elnök lett, de szerintem még egyszer nem fogják õt megválasztani :)
Nõzik (ami a kisebbik baj), iszik, s nincs tekintettel senkire.

"Capricai Hatodik" is leleplezte õt voltaképp.
Sharon meg börtönben köt ki?

Ki aza szõke százados csaj, aki a végsõkig ellenállna. (valami Sam nevû tag a párja)

Ki volt az a vörös hajú nõci, aki berobbantott egy nagy csomó hajót? és miért tette?

Mit akarhatnak a cylonok, amikor azt mondták: õk megváltoztak, s nem akarnak olyanok lenni mint az emberiség??

És mire jó a Farm, amit a capricai ellenállók kézzel-lábbal el akarnak kerülni?


És: ha letelepdnek, miért nem marad a nép fele az ûrhajókon? a Biztonság úgy kívánná!

Azt én se értem hogy 380 nap alatt csak a sátrakig jutott a fejlõdés, és se gyógyszer, se semmi.
Ennél picit jobban megkéne szervezni egy benépesülést, nem?
twillight 2009 jún. 11. - 23:52:22
(142/389)
380 nap, hideg klíma, és még mindíg sátrakban laknak? Ez most komoly?

És a gyógyszerutánpótlással mi lett? Bányászûrjhajók leáltak, csak mert letelepedtek?
10/10
Ysu 2009 jún. 08. - 06:42:03 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(141/389)
"Akkor hogy lehetséges hogy Sharon a babája kezét szorngatja, miközben egy másik -szakajsztott ugyanolyan Sharon -
a Caprica bolygón flangál????"

12 modell van, sok példányban. Több ezer cylon flangál egyidõben 12 különbözõ testben. Ebbõl 2 Sharon és két-három Hatos fontosabb szerepet is betölt a sorozatban.

"és hogy élhette túl a szõke csaj (Capricai Hatodik)szerelme az atomrobbantás szörnyû nyomását?"
Caprica-Hatos teste megóvta a szilánkoktól. De biztos az Isten/istenek vigyáztak rá. Vagy csak mázlija volt.

"És hogy láthatja õt Hatodik szellemképnek?"
A negyedik szezonra derül ki.

És az a lelenöknek hogy lehet szintén ilyen "beszélõ" látomása, csak Hatodikkal??????????
Szintén a negyedik szezonra derül ki. A különbség, hogy neki már a legelsõ epizódtól fogva van ez a látomása, folyamatosan.

"Hogy lehetséges hogy a Caprica bolygón partizánok randalírozzanak?"
Szereztek sugárzás elleni gyógyszereket. A cylonoknak megvan a maguk oka, hogy miért hagyják ezt a bizonyos csoportot életben. De ez csak késõbb derül ki.


"És miért helyezik saját klónjaikat csoportosan oda?
Nem kéne a széltõl is óvni õket? Pláne hogy továbbfejlõdtek?"
A "továbbfejlõdtek" csak annyit jelent, hogy az emberekétõl megkülönböztethetetlen testben élnek. Eredetileg a cylonok kizárólag a fémrobotok voltak.


"Szerintem az öreg szemüveges megggyõzõen alakit a sorozatban.
Hatodik egy picit a közepes felett.
Sharon eléggé közepes."

Egyetértünk! :)

Nézzél többet is, mint fél órát, érdemes! Fõleg a most (csütörtökön) következõ rész lesz nagyon izgalmas! (2. szezon utolsó része).
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 05. - 09:49:45
(140/389)
Egy félórát néztem kábé.
Szóval, ha jól értem, ez a cYLOn fedõnevû társaság függetlenedett, továbbfejlõdött és már klónozza is magát.
Sõt, ha jól értettem a tudatukat képesek egy következõ testbe plántálni / menteni.

Ám!
Akkor hogy lehetséges hogy Sharon a babája kezét szorngatja, miközben egy másik -szakajsztott ugyanolyan Sharon -
a Caprica bolygón flangál????

és hogy élhette túl a szõke csaj (Capricai Hatodik)szerelme az atomrobbantás szörnyû nyomását?
Merthogy a Rombolón már alelnök.
És hogy láthatja õt Hatodik szellemképnek?

És az a lelenöknek hogy lehet szintén ilyen "beszélõ" látomása, csak Hatodikkal??????????

Hogy lehetséges hogy a Caprica bolygón partizánok randalírozzanak?
Az nem túl erõs CYLON megszállásnak tûnik számomra....
És miért helyezik saját klónjaikat csoportosan oda?
Nem kéne a széltõl is óvni õket? Pláne hogy továbbfejlõdtek?

Válaszokat a Közösbe kérem.
elõre köszönöm. :)

Szerintem az öreg szemüveges megggyõzõen alakit a sorozatban.
Hatodik egy picit a közepes felett.
Sharon eléggé közepes.

Gaius pedig szerintem hadilábon áll a beretvával :))))))))))))))))))))
9/10
jani-wan 2009 máj. 28. - 17:04:25 9/10
(139/389)
letöltöttem mind a négy szezont és végignéztem.
2 hónapig tartott, de csak azért mert lassan jött le a kevés seeder miatt.
de érdemes volt.
kymara 2009 ápr. 19. - 18:12:52
(138/389)
Na végre! Még egy Jamie Bamber rajongó.
Merryweather 2009 ápr. 19. - 17:55:36
(137/389)
Miért ilyen késõn kell adni? Nem ér!Ez az egy sci-fi sorozat van amit imádok( Oké csak azért kezdtem nézni mert Jamie Bamber játszik benne...) Remélem leadják végig...
twillight 2009 ápr. 16. - 17:43:37
(136/389)
Hogy az ajó édes! Most egy nap két rész, de abból az egyik hajnali 2-kor?????????????

Ez határtalan ostobaságra vall (nem szólva arról, hogy jó kis nézettsége volt ennek mikor tisztességes idpben adták).

Talán jobb lenne, ha nem adnák sehogy sem, mert ez így képtelenség, fõleg hét közepén.
akimahem 2009 ápr. 08. - 00:45:58
(135/389)
Az a baj, hogy a sorozat mûfaja sci-fi-ként szerepel, ami a kutatások szerint nem tartozik a népszerû és pénzt hozó mûfajok közé MO-n(mint pl a sitcom-ok)így a sorozat lehet akármennyire jó és akármennyire drámai crossover, a bélyeg a sci-fi. Ez az egyik oldal. A másik: valószínûleg csomagban vették és a profi szerkesztõk nem nézték meg a sorozat hátterét. Mert hát õk magyar profi szerkesztõk, nekik azt nem kell.
k00001 2009 márc. 24. - 12:02:24
(134/389)
Istenem, az emberi hülyeség!!!

Kb. három részt láttam belõle, pedig nézném ha normális idõben lenne.

Minek veszik meg drága pénzért az "új" részeket, ha hajnali fél kettõkor adják. Ha meg valamelyik másik csatorna emberi idõben szeretné levetíteni (pl. AXN), majd biztos lebegtetik a szerzõdést, hogy náluk van a jog csak õk adhatják meg.

Ezt a sorozatot valaki nagyon utálhatja a tv2-esnél.
zuzan 2009 febr. 16. - 21:18:56
(133/389)
sziasztok,
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=45660752
Richard Hatch myspace oldala saját oldala, nem fan site .
õ irta a Battlestar Galacticat és õ játsza Zareket
akit érdekel nézzen be .
-találkoztam vele oktoberben Gentben -
10/10
Ysu 2009 febr. 08. - 17:18:53 10/10
(132/389)
Szuper lett a mostani rész is! Ezt sem gondoltam volna! Érdekes volt, hogy Zarek diktátorsággal vádolta Roslint és Adamát, aztán nézzük meg, mi lett belõle. Ja, és hihetetlen, hgoy az egész lázadás csak 9 órán keresztül tartott... Gaetát nagyon megsajnáltam a végére, Roslin viszont félelmetes volt. Adama meg angyszerû, ahogy végigvonult a folyosókon, és mindenki csatlakozott hozzá.

Részletesebb véleményemet itt írtam meg:
http://marymcdonnell.freeblog.hu/archives/2009/02/08/Battlestar_Galactica_-_Blood_On_The_Scales_UJ/
Tibi66 2009 febr. 03. - 01:00:24
(131/389)
Úgy látom itt is találkozunk!:D Ezek szerint Te is szereted a Science-Fiction filmeket,sorozatokat!
Csak osztani tudom a véleményed,a sorozat összes része kiváló és sajnálom nagyon,hogy a TV2 levette a mûsoráról!Szerintem a 4.évad elsõ két részében zseniálisan volt bemutatva a pesszimista hangulat!Már mint a 11 és 12. részben és az a fordulat,amit már lehetett a múlthéten sejteni,az tényleg,-a Te szavaiddal élve-beszarás!:D
scirokko 2009 febr. 02. - 19:53:13
(130/389)
en kis naiv azt hittem az a vege amiko megtalaljak.. de ugylatszik ezekszerint nem