10/10
Lytaa 2007 márc. 20. - 19:21:22 10/10
(89/389)
De leadta a tréVé 2 az elsõ részt is, "csak" egy héttel a kiírt idõpont elõtt.
Egyébként meg ne szinkronnal nézd! Úgy élvezhetetlen. Eredetiben a jó!
Mr. Opinion 2007 márc. 15. - 19:42:34 Előzmény localhero
(88/389)
Angolul megvan. Dobj egy mailt, ha kell!
localhero 2007 márc. 10. - 08:32:27
(87/389)
Valakinek meg van a bevezetõ második része? Elfelejtettem felvenni...
Pitty 2007 márc. 07. - 20:54:34 Előzmény SGA
(86/389)
Ami meg a Treket illetti...... =)))
De azért mindegyiket szeresük =))))
Bizony :) ottvan pld a replikátor. anyag energia átalakító. az se sci-fi, mostmár létezik. vagy az antianyag nemrég az is fikció volt. ha jólemléxem akkor a pcguru 2004-es ?-ik számában olvastam róla.
Pitty 2007 márc. 07. - 20:43:13
(85/389)
Azért írtam (---)-be :) de sokminden van amit nemkötnek az orrunkra. mármint katonai dolgok.
zeroh 2007 márc. 07. - 17:37:05 Előzmény Pitty
(84/389)
Hogyha ez igaz, akkor tényleg féregjáratokon közlekednek valahonnan a Földrõl az SG csapatok... :D
Pitty 2007 márc. 05. - 20:02:42
(83/389)
És a babyolon5 pont arrol szól honnan származik az ember kik az angyalok ki isten stb stb. Tehát van (értelmes) tartalma.
A strartrekrõl annyit hogy nemcsak a mai általunk ismert tudományokrol van szó hanem egyben oktató jellegü is, ami ösztönöz a tanulásra, és kevés az ilyen film.
ui: van 1 elmélet miszerint amit láttál tv-ben (technológia találmány az katonaileg elavultnak számít) :)
Pitty 2007 márc. 05. - 19:55:34
(82/389)
Elhiszed h Asimov rajongó vagyok? :) Alapitvány pld a legjobb film lenne belõle de túl nehéz megvalósítani. 35 évemmel olvastam pár könyvet ;)
SGA 2007 márc. 04. - 17:13:44
(81/389)
Háát azért a StarGateben is van legalább annyi tudomány mint a BSGben csak a történetvezetés veszi lazábbra a figurát, bár abban is vannak komoly (és) szomorú részek is!!!

Ami meg a Treket illetti...... =)))
De azért mindegyiket szeresük =))))
SGA 2007 márc. 04. - 17:08:04
(80/389)
Nah ezt most nem értem, most csak a minisorozatot adják le azt ennyi(???) már kezdtem reménykedni, hogy végre folytatják a második évaddal ;((((
blueye 2007 márc. 04. - 16:06:11
(79/389)
Hogy lehet, hogy már a "befejezõ rész" jön. Képesek lennének az elsõ évad elsõ négy fejezetét levetíteni?

Hol is lehet letölteni a 2. évadot?
soma200 2007 márc. 03. - 23:07:27
(78/389)
Nah azért nem kéne igy lefikázni a Babylon5-öt szerintem egy jó sorozat volt és szerintem sokkal több volt benne a csata jelenet is és sok mondani valója volt a sorozatnak föleg G'kar bölcseségei volta a legjobbak.
Isdera 2007 márc. 03. - 22:52:51
(77/389)
Pitty, ha már ennyire tudományosan közelíted meg a kérdést, igazán elolvashatnál legalább néhány klasszikus science-fiction könyvet. Igen, C. Clarke-ra, Asimovra, vagy Lemre gondolok. Ha ugyanis láttál volna ilyet, akkor nem mondanál olyat, hogy a Trek, vagy a Stargate az igazi SCI-FI. Minden tiszteletem az alkotóké, én is nagyon szeretem ezeket, de laza kis fantasyknek inkább nevezném õket, vagy legalábbis a sci-fi-bõl a fiction felének.

A Battlestar Galactica igazi sci-fi. Válaszokat keres, és az utsó percig hidegvérrel, de mégis feszülten pengeti a húrokat, hogy hová juthatunk, ha jövõként valami ilyen utat választunk.

Spirituális, transzcendens, néha kifejezetten poros és mindennapi, de életszagúbb, mint bármelyik eddigi sci-fiként emlegetett sorozat. Aki sci-fi rajongónak tartja magát és képtelen értékelni ezt az alkotást, az azt gondolom nem képes olyan mélységeket átérezni és átgondolni, mint amit ez a sorozat átfog.

A Babylon 5 felszínességét pedig még a harmadrangú grafika (oké, rég volt, Amiga volt, ez van) is gyöngíti, aminél ma egy sajtreszelõvel is jobbat csinálnak. A BSG-t már csak a vizuális élményért és a jól átgondolt és összedolgozott operatõri munkáért is élvezet megnézni.

Bocs, ha erõs volt, de ha valamire, arra érzékeny vagyok, ha a szõrmente sorozatokkal ágálva vonják kétségbe azt, hogy ez egy vérbeli sci-fi alkotás.
SGA 2007 márc. 03. - 17:18:48
(76/389)
Jah csak kár hogy ez a sorozat nem a Földön játszódik és az eredeti valamikor a 70es években készült ez az új változat csak átvette az alaptörténetet, kicsit kozmetikáztak a karaktereken, felturbózták a látványt azt ennyi semmi újtudományos újítás......
És ha azt vesszük a Star Trek is tele van áltudományos maszlaggal (de attól még szeressük=))
Pitty 2007 márc. 03. - 14:29:17
(75/389)
Engem nem a "10.1-es hangzatok" nyûgöznek le hanem a film tartalma. Ami ennél 1 hatalmas nagy xar :-) ennél a flash gordon is izgalmasabb. olyan filmeket értékelek mint startrek vagy, csillagkapu illve babylon5. Azek a sci-fi kategbe tratoznak, de ez a film már (bocs a rajongóktol) de gyengécske fantáziuaknak való.
(zsugáárhájtázsu ûrhájó) nevetséges. Victor Schauberger 30-as 40-es évekbe elkészítette az impulzus hajtómût, ez pld a való világ. :-)
Jin-Roh 2007 febr. 24. - 16:42:18
(74/389)
Ja meg az operatöri munka. Nem egykét filmben csinálják azt hogy nem fix kamera állásról készitik a csata jelenetet hihetöbbé teszi az egészet szerintem Elit alakulatba is használták és nem amatör rendezte :P
Jin-Roh 2007 febr. 24. - 16:39:49
(73/389)
Meglestem és nem csalodtam, szerntem nem rossz sorozat. szinkron sem katasztrófa, +szerintem ha elöször valaki megnézi angolul és utána szinkronnal nem sokk filmnek jó a szinkrona pl.: Kaptár 2-nek se volt valami jó... Meg ugye izlések és pofonok :D legalább van egy normális sorozat szombaton
amdni 2007 febr. 17. - 22:22:43
(72/389)
Szerintem is, akinek nem tetszik ne nézze meg. Ennyi.
Amúgy olyan filmet még nem készítettek és nem is fognak soha amivel mindenki elégedett lenne. Mindig vannak kritikusok.
karit 2007 febr. 17. - 20:49:16
(71/389)
Kedves wekony!
Ez a fajta operatõri munka nem az igénytelenség jele. A sorozat nem mindenkinek tetszik, de a hatalmas rajongótáborát - részben - a kézikamerás, "amatõr" fényképezésnek köszönheti, ami a menekülõs, nélkülözõs, háborús atmoszféra megteremtésének egyik hatásos eszköze.
Mellesleg hidd el, olyan CGI-t készíteni, amiben a renderelt ûrflotta így visszaadja a "Fekete Dobozos" rohangálós dokumentumfilmek hangulatát, sokkal igényesebb munka, mintha egy odaszegezett "steril" pontból mutatnák.
amdni 2007 febr. 17. - 19:38:20
(70/389)
Én nem filmrendezõ szemmel nézem a filmet, de nekem nagyon tetszik. Már láttam az összes részt a 3x13-ig, angolul.
A magyar szinkronnal viszont nekem sem tetszik.