gigacherry 2010 máj. 31. - 22:21:04
(72/132)
Igen, ez kényes téma.
Kérdés, Terry Blacknek és a párjának jó-e, hogy úgymond a gyerek miatt heteroszexuális kapcsolatot folytatnak, miközben talán másra vágynak. Megmondom õszintén, nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy teljesen jó, ha meleg párok fogadnak örökbe gyerekeket, abban viszont igen, hogy egy gyereknek a legjobb az édesanyja mellett, még ha az leszbikus is.
Van egy ismerõsöm, akinek meleg az édesapja (õ maga nem az). Majd megkérdezem, ez milyen hatással volt rá kiskorában.
sae 2010 máj. 31. - 22:17:57
(71/132)
"A gyerekeket nem lehet féken tartani, akkor most azt mondod attól függ a szülõ hogy adja át a "tudását, szemléletét" a gyerkének? Hát elmondom neked, hogy a gyerek 7 éves kora után legalább 70%-ban a személyiségét a környezete befolyásolja...és akkor nem marad más hátra,mint a genetikában bízni..."

Nem, azt mondom, hogy a gyerekkel beszélni kell minden témáról a saját álláspontunk szerint, hogy tudja, hányadán állhat a szüleivel. Nem kell belesulykolni a mi véleményünket, ahogy mondod, a környezet úgyis tesz róla, hogy nagy valószínûséggel a mi véleményünkön lesz. De ha nem, az se baj, és ezt kell tudatosítani benne. Egy õszintébb kapcsolatban nyilván nem fog rettegni, hogy nem felel meg a szüleinek (ez nem a meleg témára vonatkozik elsõsorban, bármilyen problémára lehet vonatkoztatni).
9/10
Rika 2010 máj. 31. - 22:02:23 9/10 Előzmény gigacherry
(70/132)
Már ne haragudj de a te liberalitásod már esztelenség.
Képzeld az átlagpolgárnak semmi baja nincs a melegekkel, csak nem szeretné õket látni annyit a tv-ben, vagy épp könyveket olvasni róluk. Azzal, hogy FÕMÛSORIDÕBEN beteszik, szinte már provokálják a másikat.
És hadd ne meséljem el, hogy nekem miféle kapcsolatom van ezzel a témával, mert hidd el ha valaki toleráns, az bizony én vagyok.Egyedül a hülyeséget nem tolerálom. Legyen mindenki toleráns a melegekkel? Hát legyenek a melegek is toleránsak. Ez az ország nem érett erre a fene nagy szabadságra, és a társadalom nagy része NEM kíváncsi erre. És tudod miért jó? Mert addig is békén hagyják a melegeket. De a hozzád hasonlók kafán csinálják az ellenségeskedést, és több lesza gyûlölet, mint valaha.

A film nekem személy szerint tetszett, de ABSZOLÚTE megértem ha valakinek nem, vagy épp nem kívánta volna bekapcsolva a tv-t a leszbiket nézni.
robicsek2 2010 máj. 31. - 22:00:11
(69/132)
Na megint egy tévedés. Én nem állitom hogy a melegek nem szerethetik a gyerekeiket és nem éreznek. Láttam olyan meleget aki tényleg sok mindent tett az örökbe fogadott gyerekért. Terry Black visszavedlett pasivá, és még egy nõi életársat is szerzet maga mellé. (Mert ö is tudta szerintem hogy azért a gyereknek egy normális Apu Anyu kel nem pedig Anyu - Anyu és Apu - Apu.
Na és itt a másik dolog ami szerintem hülyeség. az hogy a mellegek is örökbe akarnak fogadni gyereket. Az még oké ha egy elég nagy gyereket fogadnak örökbe aki tudja mi a külömbség az Anyu és az Apu között. Én akkor se hiszem el hogy nem lenne semi féle hatással a gyerekre az ha kisbabakorátol csak azt látja hogy teszem azt nincs anyja csak két apja,és fordítva.
Ott ahol esetleg a nõnek elõször volt férje és élettársa és úgy van már egy gyerek ott is más a helyzet. Ott is a gyerek már tudja hogy mi a normális. de legtöbbször szereti annyira az Anyját vagy az Apját hogy elfogadja a dolgot.
gigacherry 2010 máj. 31. - 21:51:00
(68/132)
Elhiszem, hogy elfogadná.
Lányok közt én is tudok ilyenrõl. A legtöbb esetben ez elmúlik. A különbség talán csak annyi, hogy én ehhez az egészhez lazábban állok hozzá. Talán azért, mert annak idején én is csókolóztam lánnyal kíváncsiságból, aztán mégsem lett belõlem leszbikus, de még csak rossz emléket sem hagyott bennem a dolog, talán azért is, mert eleve nyitottabb vagyok és sok meleg fiút is ismerek.
robicsek2 2010 máj. 31. - 21:46:29
(67/132)
Bár nem akarok helyette beszélni de szerintem , szereti annyira a lányát hogy ha a lánya tényleg (Hangsúlyozom valójában) lezbikus lenne akkor elfogadná.

De vannak olyan lányok is akik nél csak valami fajta zavar áll fen amolyan azt hiszi hogy meleg, közben nem is . Ilyennel találkoztam is az iskolában. is. Az volt a gondja hogy valamiért félt a férfiaktól nem tudta elképzelni velük a dolgot, és ezért a megértõbb nõi társaihoz fordult.

Aztán talált magának egy pasit.

Az ilyen zavarokra még a média is rátesz egy lapáttal.
gigacherry 2010 máj. 31. - 21:38:21
(66/132)
És még egy utolsó: Soha egy melegtõl sem hallottam, hogy ne tudná megérteni az ellenkezõ nemûek közti szerelem lényegét. Õ máshoz vonzódik és kész. Egy meleg sem bíztatott arra, hogy kezdjek inkább nõvel (abban viszont adtak tanácsot, hogy bánjak a pasikkal).
gigacherry 2010 máj. 31. - 21:34:44
(65/132)
Van gyerekem, de csak részben értem, mirõl beszélsz. Szeretném õt házasságban felnevelni, de nem azért, mert ez a normális, hanem azért, mert nekünk és neki is így jó. Ha leszbikus lennék, máshogy próbálnám megoldani a dolgot, de akkor sem tartanám magam normálatlannak. Orvosokat, lakberendezõket, okos, mûvelt nõket találhatsz a leszbikusok között, akik mindent megtesznek a gyerekeikért, de olyan könnyû rájuk nyomni a bélyeget, lenemnormálisozni õket, csak mert te megszokott heteroszexuális házasságban élsz. A gyerekeik pedig szenvednek, és nem attól, amit otthon látnak, hanem azoktól a lekezelõ, becsmérlõ megjegyzésektõl, amiket a szüleikre tesznek azok, akik különbnek érzik magukat náluk a heteroszexualitásuk miatt.
gigacherry 2010 máj. 31. - 21:26:32 Előzmény fuju
(64/132)
Még egy dolog: Homokosoknak is lehetnek lelki problémáik, mert nekik is van lelkük.
gigacherry 2010 máj. 31. - 21:24:44 Előzmény fuju
(63/132)
Mit tennél, ha a lányod a lányokhoz vonzódna? Nem divatból, hanem komolyan.
Azt mondanád neki, ez nem normális?
Lányok között egyébként sokkal kisebb a hommofóbia, gyakrabban lesz valakibõ "divatleszbi", mint "divatmeleg" (utóbbinak a létezésében nem hiszek), lazábban fogják fel a dolgot, van, hogy kíváncsiságból csókolóznak másik lánnyal, aztán ezzel helhagynak és családot alapítanak, amolyan hagyományosat.
1/10
fuju 2010 máj. 31. - 19:45:25 1/10 Előzmény sae
(62/132)
Köszönöm válaszod. Az elfogadom-de mégsem..azt pont úgy értettem, ahogy Robicsek2 megfogalmazta. Elfogadom,hogy van, elfogadom,hogy van aki így él, de azért mégsem kell az ablakba tenni..mert tudod az "általános,megszokott, normális" élet az pont azért az,mert ebben születnek (csak ebben) az utódok, akik a jövõt jelentik..akinek van gyereke, pontosan tudja mirõl beszélek. Tehát nem kell kikérni azt,ha a hetero kapcsolatot jellemezük normálisnak.
Tehát, ha valaki ettõl eltérõen él, érez, nem tartozik rám, sem másra, aki egy férfi-nõi kapcsolat szépségérõl beszél. Nekem pont annyira visszatetszõ megérteni azonos nemûek közötti "szerelem" lényegét, mint fordítva.
Én is imádom a jó filmeket, a tegnapi filmet is elfogadom, de nem fõ mûsoridõben..A gyerekeket nem lehet féken tartani, akkor most azt mondod attól függ a szülõ hogy adja át a "tudását, szemléletét" a gyerkének? Hát elmondom neked, hogy a gyerek 7 éves kora után legalább 70%-ban a személyiségét a környezete befolyásolja...és akkor nem marad más hátra,mint a genetikában bízni...
Tudod a média, és a felfogások által változott szépen lassan a nõk tisztelete, vagy tiszteletének (fiatal korosztályról beszélek) megszûnése. Szép lassan a lányok abban a felfogásban nõnek fel, hogy õnekik kell udvarolni a fiúknak...és erre azt monják: ezt látjuk!- itt hiába a nevelés..sajna...
robicsek2 2010 máj. 31. - 18:09:01
(61/132)
"Számomra ez egy cseppet paradox. "Elfogadom-nem tartom elfogadhatónak"
Ebben semmi paradoxon nincs. Ez szimplán annyit tesz hogy nem megyünk oda a felvonulásukra tojást dobálni, és azt hogy nem vagyunk velük agresszívak.

Csak egyszerûen nem nyeljük le és nem fogjuk azt hinni hogy ez a normális.
Enyi. Senki nem indít elenük kersztes hadjáratot, de kérem aki nem akar velük azonosulni és egyetérteni annka is engetesék meg hogy ne állandóan mindenhol arol akarják meggyõzni hogy ez normális és jó.

Mert ha lassan ott tartunk hogy azokat bélyegzik meg akik nem akarnak ezzel azonosulni, és akkor már rögtön le vannak nézve hogy mekkora parasztok meg majdnem azokkal rakják õket egyszintre akik megverik a melegeket és dobálják õket .

Amugy van sok olyan lány aki azért lesz és hiszi magáról azt hogy meleg mert csalódót egy pár bunkó pasiban.(És ha esélyt se ad más férfiaknak, akkor lehet hogy örökre a nõknél marad. Nem azt mondom hogy mind de mostanában tényleg nagy divat lett ez a melegesdi és a by.
robicsek2 2010 máj. 31. - 17:54:06
(60/132)
Egyet értek .
offtopic
sae 2010 máj. 31. - 16:42:30
(59/132)
"Elfogadom..de nem támogatom..tolerálom, de nem tartom elfogadhatónak sem a meleg-felvonulást, sem az ilyen filmeket, amely megerõsíti a kamaszokat abban, hogy ez a normális..lassan nem szerelmes filmeket sugároz a tv, hanem csoport-szex közben elkövetett bûntényben nyomoz... homokosok lelki problémáját elemzi ... "

Számomra ez egy cseppet paradox. "Elfogadom-nem tartom elfogadhatónak"
A meleg felvonulás és az ilyen filmek nem azt erõsítik meg, hogy ez "normális" (mi a norma?), hanem azt, hogy ha esetleg õk is úgy éreznék, hogy elütnek a "normától", akkor tudják, hogy nincsenek egyedül. Hogy a társadalom tudomást vesz róla. A csoportszex bemutatása szerintem kifejezetten heteroszexuális vonás, ha a filmeket nézzük. A népbutító mûsorokra most nem is térnék ki, amiket délutánonként adnak. A melegfilmek általában mûvészfilmek, tévében épp ezért ritkán adják, talán a DEBS az egyetlen, ami a könnyedebb kategóriában készült, hogy ne csak a kesergõ, problémákkal zsúfolt életû homoszexuálisakat mutassa be, hanem hogy nem kell mindent olyan véresen komolyan venni.
Egyébként a "homokosoknak" nem lehetnek problémáik? Vagy az senkit se érdekel?

A mai lánykák azért akarnak kitûnni, mert a kutya se foglalkozik velük. Az anyák nem olyanok, mint régen - ami egyáltalán nem baj, mert a változástól forog a föld - : mekiben vacsi, teló a fülön egész nap.

A homoszexualitás nem betegség, nem terjed cseppfertõzéssel, ha valaki ezt játsza, kinövi egy éven belül. De aki tényleg az, az élete végéig hordozza a megbélyegzést, hogy tõle lesz mocskos a társadalom.

A gyereket úgy lehet megvédeni, hogy felvilágosítjuk, elmondjuk neki a nézõpontunkat, de dönteni hagyni kell. Mert ha tiltunk, akkor teszi csak igazán az ellenkezõjét.

Egyébként miben árt bárkinek is a homoszexuális életvitel? Elveszti egy hetero a munkáját? Kiteszik a házból? Lehetetlenné válik a család megélhetése a homoszexuálisok miatt? Vagy mi a probléma?

12 éves korom óta nézek tévét, és azóta nézek egyaránt hetero és meleg témájú mûsorokat is. Nekem a szerelem között talán ezért nincs és soha nem is volt különbség. Felnõttem, a társadalom - remélhetõleg - hasznos tagjává váltam, nem lettem baltás gyilkos. Lehet azért, mert kicsit korábban megismerkedtem azzal, hogy bizony léteznek azok a dolgok, amikrõl nem beszélünk, hiába is kerülgetjük. És hogy nem ártanak nekem, tehát felesleges keresztes hadjáratot indítanom ellene. =)
1/10
fuju 2010 máj. 31. - 16:04:15 1/10
(58/132)
Sziasztok!
Én egy eléggé fiatalos megjelenésû, fiatalos gondolkodású édesanya vagyok, egy 14 éves gyönyörû leány szülõje. Tegnap én is végignéztem azt a filmet a tv-ben...közben bementem a lányomhoz a szobájába,megnéztem mit csinál, õ mit néz..hát hál' Isten nem ezt a filmet nézte. Akkora volt számomra a döbbenet, hogy ezt most nem is tudom szavakba önteni... Ne gondoljátok azt, hogy azért írok,mert nem tudom a szexualitás ezen vállfaját elfogadni, tolerálni. Elfogadom..de nem támogatom..tolerálom, de nem tartom elfogadhatónak sem a meleg-felvonulást, sem az ilyen filmeket, amely megerõsíti a kamaszokat abban, hogy ez a normális..lassan nem szerelmes filmeket sugároz a tv, hanem csoport-szex közben elkövetett bûntényben nyomoz... homokosok lelki problémáját elemzi ... leszbikus tinilányok kémkednek egy látszólag könnyed kis filmben. De ez sokkal több, mint tolerancia,amit várnak ..

A mai lánykák erre felbuzdulva csücsörítõs, csók-közeli, tapizós képeket készítenek otthon, a wc-ben, egy üzelt próbafülkéjében...és ez normális? gondolják ez figyelem-felkeltõ..és nekik ez kell... mert akire nem fiygelnek eléggé otthon, annak ez egy pótcselekvés ...majd talán ettõl jobban figyelnek rám..ez nem csupán a szexuális beállítottság, csak DIVAT.

Aki más - mert hát valljuk be azért a hetero még az ami a családalapítás "normális" vonala aki így vélekedik- az élje úgy az életeét, nem mások, a világ elõtt ... elfogadom...felvonulás, jogok követelése (házasság stb.), a diszkrimináció megszüntetését követelve -és az én jogaim ,a felelõsségem a gyermekemért (amit ha nem gyakorlok, én vagyok a hibás) - én hol védhetem meg?

És ezt egy 12-es karikával elintézik? 2 hónap múlva ez a film este 10-kor fog menni 18-as karikával..mint általában...és mi lesz ebbõl? max 30 perc mûsorszünet..és kit érdekel? ennyit megér a médiának.. De legalább téma, és ez számít!
gigacherry 2010 máj. 31. - 11:59:04
(57/132)
"A melegekkel adig nincs semmi bajom amig békén hagynak.
Meg amig nem ök fojnak a csapbol is :)"

Azért vannak ott mindehol (azért "folynak a cspból is", mert a melegek között nagyobb százalékban vannak mûvészek, közszereplõk.

"És nyugodtan megkövezhetek , de sajnos az a helyzet hogy hamarosan sajnos az lesz már a ciki ha valaki hetero. És ez eléggé szomorú."

Ért már valaha megkülönböztetés azért, mert heteroszexuális vagy? Engem nem.
Szerinted van, aki divatból meleg? Te lennél divatból meleg?
Nem lehet inkább, hogy melegek mindig is voltak, csak nem merték ennyien bevállalni és azért tûnik úgy, hogy többen lettek? Mi ezen a szomorú?
Ciki, ha valaki hetero? Ciki társasági rendezvényen ellenkezõ nemû partnerrel megjelenni? A Te környezetedben ez így van?

"Most jöhetek azzal hogy de tetszik nekem az ha két nõ csókolózik,meg egyebek.
Igen igy tv-n keresztül elég izgató , de voltam már ugy buszon hogy ott is láttam ott viszont már nem tetszett ennyire a dolog. (Igaz lehet az is közre játszott hogy nem valami szép lányok voltak :)"

Én pedig olyat láttam, hogy hetven éves férfi csókolózott tizennyolc éves lánnyal. Az sem volt szép látvány, pedig nem tilos.

"Meg még egy kis érdekesség ,van a Meleg büszkeség nap. meg a felvonulás.
Kérdem én miért kell ez. Oké elviseli õket az ember, de nem kell mindenki orra alá dörgölni. Ennyi erõvel lehetne Hetero felvonulás is."

Egy az amerikai melegek ellen elkövetett agresszióra emlékeznek ezzel, jelezvén: Bár bántotok és megköveztek bennünket, mi mégis ki merünk menni az utcára és büszkén vállaljuk: igen, melegek vagyunk és boldogok így. A magyar társadalom még nem érett ennek befogadására, és a melegek közül ezt sajnos sokan rosszul kezelik.
Van hetero felvonulás, pl. tv-székház ostrom, valamint a melegfelvonulás elleni tüntetés, jó kis agresszióval fûszerezve, ahogy az a homofóbok körében dívik.

"Meg az a vicces hogy a média is folyamatosan azt akarja nagyon sok filmmel sorozattal belesulykolni az emberbe hogy a melegség milyen normális."

Próbálják megérttetni az emberekkel - mint a mellékelt ábra mutatja, sajnos kevés sikerrel -, hogy melegek is élnek köztünk, õk is emberek, nem õk választották a beállítottságukat, megérdemelnek egy kis elfogadást és toleranciát.
gigacherry 2010 máj. 31. - 11:45:55
(56/132)
"Vannak kellemetlen témák, amikrõl az emberek nagy része nem szívesen akarna tudni, vagy nem szívesen tud. Lehet, hogy ezek az emberek szerinted korlátoltak, szerintem csak konzervatívak és félnek..."

Mitõl félnek?
Talán konzervatív volt az a nõ is, aki nem beszélt a fiának a homoszexualitásról. Mikor a fiú öngyilkos lett, és hátrahagyott egy levelet édesanyjának, hogy õ meleg és ezt nem merte elmondani, az anyuka a fejét verte a falba, miért nem beszéltek róla korábban.

"Legyen már meg az átlagembernek az a luxusa, ha már szex, drog, vér van 12-es karika alatt, akkor nem passzíroznak még bele egy-két meghökkentõ dolgot."

A szex, a drog és a vér mehet, a leszbicsók nem, mert arra nem vagyunk felkészülve.
Értem.
robicsek2 2010 máj. 30. - 23:25:08
(55/132)
Ezzel anyiban vitatkoznék hogy az a mitsem sejtö szülö ,mégsem anyira mit sem sejtö mert gondolom nem csak hétvégén este kapcsolja be a tv-t Néz esetleg híreket hétköznap meg mást . Szoktak lenni ajánlok abban legtöbször le is lövik a filmek összes poénját :) Én special tudtam hogy lesz benne egy ilyen lezboszi dolog.

Am engem a filmben igazából nem a lezbi dolog érdekelt csak a csini csajok.
A melegekkel adig nincs semmi bajom amig békén hagynak.
Meg amig nem ök fojnak a csapbol is :)

És nyugodtan megkövezhetek , de sajnos az a helyzet hogy hamarosan sajnos az lesz már a ciki ha valaki hetero. És ez eléggé szomorú.

Most jöhetek azzal hogy de tetszik nekem az ha két nõ csókolózik,meg egyebek.
Igen igy tv-n keresztül elég izgató , de voltam már ugy buszon hogy ott is láttam ott viszont már nem tetszett ennyire a dolog. (Igaz lehet az is közre játszott hogy nem valami szép lányok voltak :)

Meg még egy kis érdekesség ,van a Meleg büszkeség nap. meg a felvonulás.
Kérdem én miért kell ez. Oké elviseli õket az ember, de nem kell mindenki orra alá dörgölni. Ennyi erõvel lehetne Hetero felvonulás is.

Meg az a vicces hogy a média is folyamatosan azt akarja nagyon sok filmmel sorozattal belesulykolni az emberbe hogy a melegség milyen normális.

Na mindegy többet nem írok mert nem akarok senkivel vitázni. Csak szimplán leírtam a véleményem.
Cukimajom 2010 máj. 30. - 23:08:12
(54/132)
Gergooe: köszönöm.


A probléma nem a film leszbikus vonala. (ez ízlés dolga)

A probléma az, hogy ezt este nyolckor sugározták, ráadásul csak 12-es karikával volt ellátva. Gondoljatok bele a mit sem sejtõ, döbbent szülõ vagy gyerek helyébe, amikor hirtelen az édes, butuska tinisztori közepén 2 fiatal lány csókolózni kezd..
robicsek2 2010 máj. 30. - 22:57:38
(53/132)
A fene teljesen kiment a fejembõl és lemaradtam :( Pedig kíváncsi lettem volna a sok dögös kémcsajra :)