gigacherry 2010 máj. 31. - 23:31:50
(92/132)
Ez tényleg vicces.
Látom kisebbségben vagyok és világmegváltónak, vagy mittudoménminek gondoltok, de hadd tegyem fel itt is a kérdést: Megengedett a Tiétektõl eltérõ vélemény?
Én tényleg nem értem miért jó az intolerancia. Ezt soha nem is fogom megérteni, és mivel úgy látom, kevesen vannak itt hozzám hasonlók, nem igen kívánok mást hozzátenni az eddig elmondottakhoz.
Vessétek meg a melegeket, érezzétek különbnek Magatokat, mert Ti normális heteroszexuálisok vagytok, ha Nektek ez így jó. Én nem fogom megváltani a világot, ez nem is az én feladatom, de valóban nem értem ezt az egészet.
Ha csak egy okot mondtok, amiért jobban járnék az intoleranciával... Mondjuk egyet találtam: Könnyebben befogadnátok. :-)
robicsek2 2010 máj. 31. - 23:23:35
(91/132)
elõadást akartam írni :)
robicsek2 2010 máj. 31. - 23:22:52
(90/132)
Engem és szerintem itt sokakat nem érdekel hogy sikeres vagy nem sikeres. Amugy
gondolom léteznek meleg oldalak vagy olyan helyek ahol a melegeknek tartanak eladást vagy valamit ugyanúgy mint pl az anonim alkoholistáknál vagy hasonló.
Vagy akik úgy gondolkoznak mint te majd csinálnak egyet.
Amugy szerintem ne próbáld megváltani az egész világot. :)
gigacherry 2010 máj. 31. - 23:16:23
(89/132)
Genetikai kisebbségnek definiálta õket Dr Czeizel, nem problémának.
Nem akarok Veled vitatkozni, mert látom, hogy érzékenyen érint a dolog, de gondolj bele, ha mindenki csak a saját gyereke esetében fogadja el, akkor az még csak félsiker, azt a gyereket máshol ugyanúgy abnormálisnak minõsítik majd, mint az õ édesanyja a másokét.
gigacherry 2010 máj. 31. - 23:12:28
(88/132)
Én kérek elnézést, nem idézlek többet és a liberalitásért is - valóban létezik a szó ebben a formájában is.
9/10
Rika 2010 máj. 31. - 23:05:36 9/10
(87/132)
Isten és szexualitás.
A két legrosszabb téma ilyen szempontból:D
9/10
Rika 2010 máj. 31. - 23:04:45 9/10
(86/132)
Ha tetszik, ha nem, rossz szülõk vannak. Ha nem azért dobják ki a fiukat/lányukat, mert nem az ellenkezõ nem vonzza, akkor teljesen másért.
sae 2010 máj. 31. - 23:04:24
(85/132)
Kifejezettem sajnálom, hogy ilyen személyeskedésbe csapott át ez a topic =( Minden hozzászólónak voltak megfontolandó, építõ jellegû gondolatai.

Genetikailag, nevelés szempontjából pedig belestem a defektes kategóriába ezek szerint ;) Sebaj =D
robicsek2 2010 máj. 31. - 23:03:20
(84/132)
De még egy percre se képzelném melegnek magam , mert én a pipihust szeretem :)))))
9/10
Rika 2010 máj. 31. - 23:02:23 9/10
(83/132)
Maradjunk annyiban, hogy nyitott vagyok, és épp errõl a nyitottságról beszéltem, valahogy te nem...
Engem tényleg hidegen hagy, hogy valaki meleg vagy nem, hetero vagy nem, transz vagy nem, és hidd el anélkül is tudok róla és tudomásul veszem, hogy este 8-kor ezt kellene néznem.
robicsek2 2010 máj. 31. - 23:00:23
(82/132)
Már nem a Leszbikusok :))) Hanem a meleg pasik :)
9/10
Rika 2010 máj. 31. - 22:59:38 9/10
(81/132)
Bárcsak több hozzád hasonló ember lenne. És kevesebb harcoskedvû melegvédõ vagy épp meleggyûlölõ. A te hozzáállásod a legkorrektebb.
gigacherry 2010 máj. 31. - 22:58:22
(80/132)
Magamra találok én mindig, ha olyan dologért bélyegeznek meg valakit, amirõl nem tehet. :-)
Figyelj, én nem mondtam, hogy bárkinek kötelessége tolerálni, elfogadni a melegeket, azt pedig pláne nem, hogy szeretni õket. Maximum annak, aki vallásos és komolyan veszi a "szeresd embertársad"-at, de én még attól sem várom el, hogy szeresse a melegeket, inkább csak tekintsen úgy rájuk, mint Isten bármelyik gyermekére, és ne a szexuális orintációjukra figyeljen. Még csak nem is minõsítettem azokat, akik intoleránsak, egyszerûen úgy érzem, bûntelen embereknek ártanak a hozzáállásukkal és végsõsoron akár a saját emberi kapcsolataikra is hatással lehet ez, ha a közvetlen környezetükben vannak melegek (csak éppenséggel õk nem tudnak róla).
Nem kell õket nézni, sem olvasni, sem azzal foglalkozni, õk mit csinálnak az ágyban, csak tudomást venni róla, hogy van ilyen. Ha csak egy fél pillanatra megpróbálsz kibújni a bõrödbõl és egy meleg helyébe képzelni magad, hirtelen meglátod, mennyi heteroszexuális jelkép, utalás, illusztráció, szerelmes-, vagy akár szexjelenet kerül a szemed elé nap mint nap és õk ezt soha nem kifogásolták (még jó hogy nem, hogy is képzelnék a hülye nemnormálisak, blabla :-))
Ha majd ott tartunk, hogy a céges partin Mari Janival jelenhet meg, Jóska pedig Pistával és utóbbiakat sem kíséri senki rosszalló, vagy gúnyos tekintete, akkor valóban nem kell foglalkoznunk a témával, mert nem lesz mivel.
robicsek2 2010 máj. 31. - 22:57:16
(79/132)
Az a vicces hogy voltam már egy két társkeresõ oldalon néztem egy két Lezbikus nõ adatlapját. És mi volt a ön jelemzéséhez írva? Pasiknak Kocc.
Meg Meg volt egy két ilyen forumtopik is.

Attol meg külön kiráz a hideg amikor végigméregetnek :(
1/10
fuju 2010 máj. 31. - 22:48:37 1/10
(78/132)
valami úgy látom nem tiszta itt. én azért "tüntetek, mert xy leszbi vagy homo" hanem azért,mert van akit ez nem érdekel..hadd ne kelljen ezt néznem a tv-ben, hallgatnom a rádióban...én szociálpedagógiát tanultam..ott miért nem arról tanítotottak, hogy nem az a normális,ahogy én gondolom...szóval ne mondja nekem senki,hogy a "másság" az normális...ott húzódik valami nevelési- vagy genetikai probléma.. ettõl függetlenül hangsúlyozom,hogy nem vetem meg õket - de ne folyjon ez még a csapból is..és ha nem értek vele egyet, még én érzem magam kellemetlenül..na,ne!!! én pont a 2 generáció közötti vagyok, és nem könnyû nekem sem... hadd ne kelljen ezt palástolnom... amúgy elváltam, egyedül nevelem lányom..és úgy érzem, jó úton...h egy nap azzal állítana elém,hogy õ egy lányt szeret..ám legyen, nem harcolnék, nem bántanám...nekem az a "feladatom" és nézetem,hogy elfogadjam és támgassam,mellette legyek ..de ebbõl nem fogok reklámot csinálni, hogy "hajrá"-mert akkor attól a pillanattól.hogy ez velem is megtörtént, ezt tartom "normálisnak"...akkor sem fogom így gondolni... csak egy személy tekintetében...és az a lányom..
9/10
Rika 2010 máj. 31. - 22:47:02 9/10
(77/132)
És most így szelíden és tényleg kedvesen megkérlek, hogy ne idézgess a hozzászólásomból, hanem a gondolatmenetre válaszolj. Nem szeretem, mikor szétszedik a mondanivalómat, és udvariatlanságnak tartom.
9/10
Rika 2010 máj. 31. - 22:43:42 9/10
(76/132)
Nem hinném, hogy megértenéd, hisz már sok hozzászólásban kifejtetted, hogy mindenkinek kötelessége eltûrni, tolerálni és szeretni a melegeket. A világ nem ilyen. Nem csak Magyarországon,de sehol.
Nem a melegek iránt érzek gyûlöletet, nem is irántad, úgy általában senki iránt. Az a bajom, hogy amit te mûvelsz az pozitív diszkrimináció. Engem nem érdekel, hogy a szomszédom meleg, vagy nem. Õt nem érdekli, hogy én hetero vagyok vagy nem. Ugyanúgy beszélnénk egymással, mert semmi közünk ahhoz ki mit csinál az ágyában. Na ez az elfogadás. És nem az, hogy minden fórumon a "Szeresd a melegeket!" szól. Ez a fajta hírverés sokkal többet árt a melegközösségnek, mint segít, és az olyan emberek, mint te felelõsek ezért.


Nagyon szép, hogy így magadrataláltál, és mindenáron védeni akarod a témát, anno én is ilyen voltam. Dehogy senkinek nem használsz vele az biztos, max a kérdést utáltatod meg még pár pártatlan szemlélõvel.
gigacherry 2010 máj. 31. - 22:36:58
(75/132)
"Már ne haragudj de a te liberalitásod már esztelenség."

Liberalizmusnak hívják azt, de most nem az a lényeg. Egyszerûen nem értem, miért van benned ennyi indulat.

"Képzeld az átlagpolgárnak semmi baja nincs a melegekkel, csak nem szeretné õket látni annyit a tv-ben, vagy épp könyveket olvasni róluk. Azzal, hogy FÕMÛSORIDÕBEN beteszik, szinte már provokálják a másikat."

Azért látod õket annyit a tévében, mert a melegek között valóban nagyobb százalákban található meg a mûvészi hajlam és tehetség. Könyvet olvasni végképp nem kötelezõ róluk, a könyvet általában te választod, nem úgy, mint egy filmet, amire odakapcsolsz.
A fõmûsoridõ tényleg nem jó ötlet, de tulajdonképp mire provokálnak?

"És hadd ne meséljem el, hogy nekem miféle kapcsolatom van ezzel a témával, mert hidd el ha valaki toleráns, az bizony én vagyok.Egyedül a hülyeséget nem tolerálom."

Mármint az enyémet? :-) Most mondjam azt, hogy én meg a tiédet nem és huzigáljuk egymás haját kiabálva, hogy "te vagy a hülye" - "nem is, hanem te!" :-)?
Nem kell elmesélned, de ha kedved van hozzá, hát tedd.

"Legyen mindenki toleráns a melegekkel? Hát legyenek a melegek is toleránsak. Ez az ország nem érett erre a fene nagy szabadságra, és a társadalom nagy része NEM kíváncsi erre."

Valóban, éretlenek vagyunk még. De mégis mire vagyunk érettek? A diktatúrára, a hosszúhajúak rendõrök által történõ elfogására és megnyiratására, a miniszoknyatilalomra, és hasonlókra?
Mire nem kíváncsiak az emberek konkrétan? A melegek problémáira? És õk legyenek kíváncsiak a másokéra? Vagy a puszta létezésükre? Példa: Ha valaki azt kérné tõlem, hogy bújjak el otthon, vagy járjak csadorban mondjuk mert kövér vagyok és õ nem kíváncsi a testem látványára, én nem biztos, hogy a kedvében akarnék járni. Mondjuk nem tenném ki a hasamat, márcsak a jóízlés miatt sem.

"És tudod miért jó? Mert addig is békén hagyják a melegeket. De a hozzád hasonlók kafán csinálják az ellenségeskedést, és több lesza gyûlölet, mint valaha."

Miért? Miért van benned ennyi feszültség, ennyi gyûlölet?

"A film nekem személy szerint tetszett, de ABSZOLÚTE megértem ha valakinek nem, vagy épp nem kívánta volna bekapcsolva a tv-t a leszbiket nézni."

Én is.
sae 2010 máj. 31. - 22:30:48
(74/132)
Mindenki próbál megoldásokat találni rá* Bocsánat a sok félregépelésért =)
sae 2010 máj. 31. - 22:26:58
(73/132)
A tinédzser korban mindenkinek vannak lelki problémái, és megoldásokat találni rá. A tizenéves korosztály a maga módján próbálja feldolgozni ezeket a dolgokat, megoldásokat találni rá. A tinik ritkán kérnek segítséget, épp emiatt, mert elõítéletesnek hisznek minket. Ettõl még nem lesz "nemnormális", ahogy senki más se.

A gyermekneveléssel azért értek egyet, mert sajnos a környezetemben gyakran találkozom olyan családokkal, akik megélhetési gyermekneveléssel foglalkoznak, vagy teher számukra a gyermek. Az ilyen családi háttér nem feltétlenül egészségesebb, még akkor sem, ha hetero házaspár "neveli" õket.
A melegek, ha gyermeket vállalnak, akkor ott nem szólnak bele ezek a hátsó tényezõk. Inkább nõjön fel egy melegpárnál, mint egy heterónál, akitõl egy csepp szeretet sem kap, csak pénzeszsáknak nézik =/ Ez persze megint nem ilyen egyszerû, és csak saját vélemény.