Téma: Delta

1/10
pampipudli 2009 febr. 16. - 15:17:17 1/10
(74/114)
"Az a véleményem, hogy a mozi célja a szórakoztatás."
Valóban rosszul fogalmaztam, inkább arra próbáltam célozni hogy ez egy természetfilm, amit nem szokás moziban nézni (pláne ha vérfertõzéssel párosul - bár ezt már nem vártam meg :D)
Nem kell mindent megszokásból csinálni, de bárcsak ne lenne a film ilyen unalmas.
Szórakozáson pedig nem a röhögést értettem. A szót helytelenül használtam, inkább az unalmas ellentéteként próbáltam alhalmazni.
Számomra a színház is szórakozás, függetlenül attól hogy milyen elõadásra megyek.

"A bölcsészek nem belemagyarázzák a dolgokat, csak kicsit más szemszögbõl vizsgálódnak..."
Elõre is elnézést kérek az általánosításért, de:
Amikor úgy kezd egy bölcsész egy mondatot, hogy hú de elvont, akkor én már futok.
Nem tehetnek róla, arra tanítják õket, hogy a semmirõl is tudjanak esszét írni.
Ezért írtam a pozitív kommentek alapján paraszt módon hogy megtanultak internetezni (pipa voltam, sry. :))
Egyébként minden kar/szak "kitenyészti" a tanulókat a rájuk jellemzõ tipikus tulajdonságokkal.
Vagy inkább egymást befolyásolják a diákok? Mind1, semmi köze a filmhez.. :D
frame 2009 febr. 16. - 14:09:59 Előzmény pampipudli
(73/114)
"Az a véleményem, hogy a mozi célja a szórakoztatás."- ez azért ütött. :) mi a helyzet a drámákkal, thrillerekkel, pszichohorrorral?? azokat csak tv-ben mutassák be?? én például nem azért járok moziba, hogy szórakozzak, hanem a filmek üzenete miatt, ami az esetek nagy többségében nem szórakoztató...

"Tapasztalataim szerint a bölcsészek szoktak mindenbe mindent belemagyarázni, "bölcselkedni". Mint írtam ez baromság és nem általánosítok a látszat ellenére. A bölcsészek 10%-a tényleg olyen irányú képzésre való (jó értelemben)."- a bölcsészek nem belemagyarázzák a dolgokat, csak kicst más szemszögbõl vizsgálódnak...sajnos én egyre kevesebb olyan bölcsésszel találkozom, akinek megvan ezen képsessége..tömegképzés mint tudjuk...

ja, és én nem vagyok bölcsész.

mielõtt bárki azt hinné, hogy vitatkozom,nem, csak reflektáltam. és ezt akartam elérni, hogy kifejtsd, hogy neked miért nem tetszett. erre igazán kevés fórumozó képes. :D
1/10
pampipudli 2009 febr. 15. - 23:16:45 1/10
(72/114)
"... ha konkrétan valakinek az emlékére készült a film akkor ezt így kell elfogadni mert tudatosan ilyen az egész." - ezt még én is elfogadnám, de ezért emberek fizetnek! :)
*mya szösz* 2009 febr. 15. - 18:30:12
(71/114)
Igazad van. Ez a film példa arra, hogyan készítsünk filmet a semmirõl. Bíró Yvette kifejezetten szimpatikus és klassz táncos, de hogy õ írja a forgatókönyvet....
Persze ezt anélkül írom le, hogy magát a mûvet láttam volna. Képtelen lennék végignézni.

Ezt a tematikát tovább folytatva legközelebb készítsenek filmet a pedofilek, gerontofilek, nekrofilek, szodomiták megpróbáltatásairól, lehetõleg minél egzotikusabb környezetben: dzsungelben, víz alatt, cseppkõbarlangban forgatva, gyönyörûen fényképezve. Az ûrhajósok és az antarktiszi kutatók maszturbációjáról pedig egy egész filmsorozatra gondoltam, szigorúan Tarr Béla stílusában, hang nélkül, töksötétben.

B*szki. Miért nem téma akkor már inkább a külföldre került vendégmunkások (amilyen pl. Mihail is) nemi élete? Jelentõs részük családos. Az egy valóban átélhetõ nehézség, frusztráló helyzet; valódi konfliktusokkal.
1/10
pampipudli 2009 febr. 15. - 17:39:30 1/10 Előzmény csiznkemon
(70/114)
Nem szeretem az akciófilmeket, melléfogtál :)
És nem, az agyatlanoknak szánt filmeket sem szeretem.
De ettõl a filmtõl valamiért felmegy bennem a pumpa (:D).
És amikor megláttam hogy moziban is játsszák, úgy gondoltam muszáj regisztrálnom és közölnöm a véleményemet, és ettõl megkönnyebültem.
Ha bárkit is megbántottam attól elnézést kérek, nem ez volt a szándékom.
Az a véleményem, hogy a mozi célja a szórakoztatás. Esetenként, nagy ritkán vannak valóban olyan filmek is amik adnak valami értékeset a nézõ számára, de ezek egyre ritkábban fordulnak elõ.
Ki nézett utoljára természetfilmet moziban? Vagy dokumentum filmet? Nem véletlenül nem lehet ilyesmivel találkozni. És ez miféle természetfilm? Amiben testvérek "élnek" együtt? És ez kit érdekel?
Teljesen felháborodtam hogy lehet ilyet készíteni manapság. Kegyetlenül vontatott, unalmas.
Ami a sétát illeti azért írtam, mert szép tájak vannak a filmben, de ha az ember kimozdul, illata is van :D
A bölcsész _baromságot_ pedig azért írtam, mert teljesen elképedtem amikor beleolvastam a fórumba és láttam, hogy ez a film valakinek tetszik. Tapasztalataim szerint a bölcsészek szoktak mindenbe mindent belemagyarázni, "bölcselkedni". Mint írtam ez baromság és nem általánosítok a látszat ellenére. A bölcsészek 10%-a tényleg olyen irányú képzésre való (jó értelemben). Ezzel nem akartam senkit megbántani.
frame 2009 febr. 15. - 14:23:45
(69/114)
ez egy kritikus fórum, ugyanolyan értékû a te véleményed mint a miénk. és kifejtenéd hogy miért használod ezen jelzõket??

és mi köze ennek a "bölcsész" megnevezéshez? (ez tényleg érdekel.)

sétáltam. nem lett jobb. még mindig.
csiznkemon 2009 febr. 15. - 12:09:08
(68/114)
Pampipudli!
NEkem tetszett a film, a maga unalmasságával és idegesítõ szánalmasságával.
Van erre egy közmondás, "kinek a pap..."
De mindjárt megkeresem a Rambo 6-ot amit tuti agyon magasztaltál:)
1/10
pampipudli 2009 febr. 15. - 03:30:02 1/10 Előzmény frame
(67/114)
OK, akkor részletezem :)
Ez a film egy értelmetlen, unalmas, idegesítõ szánalom.
Aki pedig képes belemagyarázni, hogy ez jó és van számára mondanivalója, az sétáljon egyet és megváltozik az élete :)
frame 2009 febr. 13. - 22:14:23 Előzmény pampipudli
(66/114)
ajaj akkor halljunk téged!!
1/10
pampipudli 2009 febr. 11. - 00:29:32 1/10
(65/114)
Ez borzasztó.
Úgy látom a bölcsészek is megtanultak internetezni.
frame 2009 febr. 10. - 19:35:21
(64/114)
megfogott a deltában az, hogy habár halomra születnek a "celeb-filmek", amely egyes zenészek/közéleti szereplõk promóciójára születnek, a rendezõ betett egy lajkót, akinek semmi köze a színészethez. zavar ez minket? nem. mivel nem játszik.

az orsi játszik. (de még hogy??!)

filmnyelvi szempontból tanítani kellene a filmet, gyönyörû képek vannak benne és kameramozgások. (tarr béla ellenségeinek nem ajánlott!:))

a falu törvényeit pedig én/mi(?) sose fogjuk megérteni. a filmekbõl csak következtethetünk...
oldindianboy 2009 febr. 07. - 19:11:27
(63/114)
Szerintem egyébként nem olyan rossz film ez, amolyan "Kim ki-duk meets Tarr Béla" egy kis Janisch Attilával fûszerezve...
Nekem Tóth Orsival nincs semmi gondom, viszont Félix sokkal zseniálisabb zenész, mint színész.
Viszont tény, hogy nagyjából önmagát adta, egyszer egy koncertje után próbáltam vele beszélgetni, de nem egy nagy dumás fajta...:)
Az igazi színész Gáspár Sanyi az nyilvánvaló, itt valami hasonló figurát hoz, mint anno a Woyzeck-ben.
Összességében úgy 6-7 pöttyöt megér a 10-bõl.
Legalábbis számomra...
6/10
Zempy 2009 jan. 31. - 23:14:35 6/10 Előzmény bürgönye
(62/114)
Én is szeretem, de moziban már nagyon régóta nem eszem. Amióta majdnem a nyakamba öntöttek fél liter Colát és kukoricát, inkább megtisztelem a többi nézõt azzal, hogy nem eszem :-)
7/10
bürgönye 2009 jan. 24. - 01:36:07 7/10 Előzmény Zempy
(61/114)
Abszolút egyetértek. Függetlenül attól, hogy nagyon szeretem a pattogatott kukoricát (a plázákat viszont annál kevésbé). :)
Hát Lajkó Félix kiejtése tényleg hagy némi kívánnivalót maga után. Bár némi jóakarattal nevezhetnénk ezt "eszköztelen játéknak" is, és máris kilyukadtunk a dolog mûvészi oldalánál... ;)
6/10
Zempy 2008 dec. 22. - 13:31:03 6/10 Előzmény bürgönye
(60/114)
Szerintem az alkotók is tudták elõre, hogy a mozitermek kongani fognak az ürességtõl. Ez a film egy igen szûk, befogadóképes közönségrétegnek készült, nem a plázamozik popcornzabáló nézõinek.
5/10
vari.zsolt 2008 dec. 20. - 12:43:42 5/10 Előzmény bürgönye
(59/114)
Ajánlom a színészeknek, hogy járjanak szépkiejtés tanárhoz.
7/10
bürgönye 2008 dec. 18. - 00:02:32 7/10
(58/114)
Érdekes, milyen szélsõséges érzelmeket képes ez a film kiváltani... Szerintem sem nem felháborító (miért is?), sem nem vontatott vagy unalmas - nekem tetszett, noha kétségkívül nem az évezred filmje. De legalább nem valaminek az elsietett és elrontott második része, hanem eredeti, önmagában tökéletesen megálló alkotás.
Nem értem, minek a kibontását hiányolják többen is belõle - a szereplõk hátterének bemutatása nem hiszem, hogy sokat adott volna hozzá a történethez, a Delta nem errõl szól (ennyi erõvel a Godot-ra várvára is mondhatnánk, hogy mekkora hülyeség, mert semmi sem derül ki a fõhõsökrõl). Én a végét sem éreztem annyira elsietettnek, a feszültség szerintem viszonylag jól föl volt építve.
A gyönyörû képek és a zene egymást erõsítették, anélkül, hogy hatásvadásszá váltak volna.
Összességében értékes alkotásnak tartom, filmfesztiváloktól és díjaktól függetlenül. Ez persze mit sem változtat a tényen, hogy a moziteremben összesen négyen voltunk... :)
4/10
r0t0 2008 dec. 15. - 15:48:14 4/10 Előzmény nagynelli
(57/114)
Nagyon találó volt, ismerõs érzések számomra is.. Köszönjük. :D
6/10
Zempy 2008 okt. 31. - 19:20:54 6/10
(56/114)
Hárman néztük a Mûvészben. A haverom mérgében már csapkodott, és alig bírta végignézni. Kettõnknek tetszett, de mégis jobbat vártunk. Sajnos már nem friss az élmény, ezért nem tudnék korrekt kritikát írni.

Ami jó: a gyönyörû táj; mindennek a visszafogott ábrázolása; hogy nincs benne igazán hatásvadászat (csak egy kicsi); a tökéletesen odaillõ muzsika; az összes jelenet, amelyben épül a híd, nagyon érdekes volt; a befejezés, az utolsó képsorok!

Ami szerintem nem: a csend és a táj puszta látványa tényleg többet mond mindennél, de itt elvetették a sulykot. Több párbeszéd kellett volna, mert ez így néha irdatlanul vontatott lett! Fel nem fogom, mire jó, hogy szándékosan nem derül ki semmi a két szereplõrõl! Azt vártam, mikor kezdenek el beszélgetni, mikor nyílnak meg a nézõ elõtt is kicsit. Hát várhattam. Ráadásul az a kevés párbeszéd sincs túl jól megírva, nekem elég furán hatottak ezek a dialógusok. És hiába volt az egész film vontatott, mégis összecsapottnak tûnik a végkifejlet: egyszerûen megtörténik a tragédia és puff! Miért nincs kicsit kibontva, hogy miért tették ezt a tettesek, mi vitte õket erre rá? Hogyan látták ezt a furcsa kapcsolatot?

A színészi játékot megintcsak nem tudom értékelni, mert egyszerûen nem volt rá lehetõség! Pár pillantáson és néhány mondaton kívül szerintem képtelenség volt ezen bármit is eljátszani, közvetíteni a nézõnek. Nem tudtak a szereplõk kinyílni. Mintha nem is õket tekintette volna a rendezõ fõszereplõknek, hanem a zenét és a tájt. Nagy kár.

Kétlem, hogy a közeljövõben nagyon meg akarnám nézni újra, annak ellenére, hogy hagyott bennem nyomot, és nem tartom egy rossz próbálkozásnak. Az biztos, hogy a popcornfilmeken felnõtt magyar közönség nagy részének nem ajánlom semmiképp, de szerintem maguktól is messze elkerülik ezt a filmet, és beülnek a Nyuszilányra vagy High School Musicians-ra. E szempontból nézve tehát a Delta értékek hordozója, és engem elgondolkodtatott, megragadott. Egyszerûen csak a kivitelezés picit félresiklott, de hiba lenne emiatt rossz filmnek elkönyvelni.
6/10
Obránszky Ármin 2008 okt. 28. - 13:10:30 6/10 Előzmény nagynelli
(55/114)
Lehet, h annyi érzékenység szorult belém, mint egy fadarabba, de õszintén szeretném megtudni, h mi volt ebben a filmben az, ami ennyire felkavart téged a "gonoszságán,rosszindulatán" kívül. Ezt sem értem különben, akkor már inkább olyan a film, mint amikor egy puccos kávéházban beszélgetnek a nagy humanisták és az egyik legyint egy nagyot, h "milyen gonosz ez a világ" és utána tök nyugodtan áttértnek a szomszéd asztalnál ülõ nõ kivesézésére. Különösebben nem éreztem "gonosznak", inkább a megszokott módon sopánkodónak. Azt tökéletesen megérteném, ha egyszerûen nem tetszene és abban teljesen egyetértünk, h A nyomozó lényegesen jobban sikerült film, de ilyen reakciót nem tudom, h válthat ki valakibõl a Delta. Kifejtenéd esetleg? Tényleg érdekel.