Téma: Dexter

mec004 2007 szept. 10. - 15:21:51
(67/1327)
Ritával is kell néha foglalkozni nem? :)
csaysee 2007 szept. 10. - 10:55:02
(66/1327)
Nem tom a kesobbi resekben mi lesz de hat az elozoben meg csak nem is gyilkolt, csak Ritaval volt elfoglalva...
agentcooper 2007 szept. 08. - 20:15:29 Előzmény efes
(65/1327)
Úgy látszik nem értetted a kollégát, mondom akkor én is: meg fogsz lepõdni. Nem kicsit. Spoilerezzek?
efes 2007 szept. 04. - 11:25:44
(64/1327)
ha valami négy részen át nem erõsödik be, az számomra felveti a kínos kérdést: érdekes ez egyáltalán?
dodega 2007 szept. 04. - 11:21:15
(63/1327)
Efes,elég hamar vontál le következtetéseket,ha tovább nézed igencsak meg fogsz lepõdni Dexter alakulásán...mindentéren.
Nemcsak ennyibõl áll az egész sorozat,hogy dexter talál valakit és kibelezi,ez csak mellékes.A fõszál beerõsödik és fény derül sok miértre is.
cherry baby 2007 szept. 04. - 10:27:00
(62/1327)
tegnap megnéztem én ezt a dextert. ez egy nagyon beteg film. aki alkotta szakemberhez vinném :DDDDDDDDDDDDDd
efes 2007 szept. 04. - 09:24:55
(61/1327)
néhány dolog, ami dexterrel kapcsolatosan feltûnt: a legfontosabb az hogy szépek, esztétikusak a képek, nemcsak a futó tv-sorozatokhoz képest, hanem mozifilmes viszonylatban is. végre nem az a hányingert keltõ kézikamerázás (ami lehet persze lehet steadycam, attól még kóvályog.) szép, fix megkomponált képek, amelyek nyugodt szépsége kiválóan ellenpontozza dexter brutális tevékenységét. a másik ilyen ellenpont a zene, a jó kis kubai, hiperlaza szon, ehhez hozzávéve a miamii abszolút görcsmentes atmoszférát, ez nagy találmány.

azonban idegesítõ dexter az alkotók által ráerõltetett aszexualitása, már 4 rész után baromira unom, és utálom a gondolatot, hogy az elkövetkezendõ részek egy része errõl fog szólni, és tuti nem fogja végre hanyatt vágni azt a nyafka csajt. a másik dolog meg a kiszámítható dramaturgia. dexter végigpofázza a részt, nagy nehezen megtalálja az aznapi prédát, majd a végén becelofánoza, és kibelezi. már két rész után és felmerült a kérdés. esetleg valami, vagy valahogy más??

mindazonáltal érdekes, bár az elõzetesen, más fórumokon is keltett hisztérikus lelkesedés/elutasítás túlzott. kb olyan, mintha house átigazolna az ncis-be, ahol szabadidejében nigella falatozóját nézné, és gyógyszert is váltana hozzá...

hannibal lecterhez képest azonban dexter még mindig csak egy jóllakott óvodás...
dodega 2007 szept. 04. - 08:10:16
(60/1327)
Dexter elsõ évadja Jeff Lindsay könyve alapján készült (Darkly Dreaming Dexter).Ám ezen kívül még két könyv is megjelent (Dearly Devoted Dexter,Dexter in the Dark).A 2. évad viszont nem követi ezeket,hanem saját kútfõbõl készítették,meglátjuk milyen sikerrel(bár az elsõ két rész bíztató).
A kíváncsiak számára elárulom,ki fog derülni,hogy miért olyan Dexter amilyen,és ki fog derülni még sok más érdekes dolog is...:)
Dani nem értek veled egyet abban,hogy más sorozathoz/filmhez hasonlítod.Semmiben nem hasonlít például a Megtorlóra.A Punisher egy rendõr,aki családja elvesztése miatt esküszik bosszút és forrófejjel,pusztán indulatból elintéz mindenkit,aki az útjában áll,hogy elérje a felelõsöket.
Dexter viszont sorozatgyilkos,hidegvérû,megfontolt, átlagtól merõben eltérõ gondolkodással.A készítõk ezt próbálják érzékeltetni gondolatain keresztül.Honnan is tudhatnánk mit gondol egy ilyen ember,mik a céljai? Sehonnan,hacsak nem vagyunk mi is sorozatgyilkosok... Szerintem nem kell megértenünk/átéreznünk a helyzetét,ahhoz hogy élvezni tudjuk a sorozatot(bár még lesz pár momentum ahol közelebb kerülünk ehhez).
Mondj még egy olyan sorozatot,esetleg filmet,ahol ilyesmit mutatnak be.Bár nem kétlem,hogy van ilyen,sõt biztos akad egy/két film,de nem átlagos az biztos.
Viszont a Punisherhez egyáltalán nem hasonlít az egyszer hót sicher.(hány meg hány olyan film van ahol a fõhõs elvesíti hozzátartozóját/zóit)Ez a sorozat pont azért jó mert kilép az átlagból.
Atosz 2007 szept. 03. - 20:34:08
(59/1327)
Erika! Felíratosan, honnan szerezted meg?
Eerika 2007 szept. 03. - 20:09:11
(58/1327)
Üdv!
Szerintem pont az a lényeg, hogy átlagos legyen. Ezért tudja "feltûnés" nélkül csinálni, amit csinál. Amúgy nekem megvan az összes rész angolul, feliratosan. Az elsõ részt megnéztem szinkronosan is, és nekem tetszett. Ez a fickó külsõre, ránézésre nem egy sorozatgyilkos, egy átlagember, átlagos hanggal. Sztem jó a szinkron. Lehet, hogy egyedül maradok a véleményemmel, de nekem tetszett.
Erika
mec004 2007 szept. 03. - 10:56:44
(57/1327)
ezért kéne angolul nézni :) a szinkron elég xar
_Dani_ 2007 szept. 02. - 22:01:24
(56/1327)
Nem rossz sorozat.
Azonban van egy óriási hibája. A fõszereplõ.
Több filmet készítettek már olyan karakterekrõl, akik saját kezükbe véve a törvényt kivégzik a bûnözõket.
Pl. a megtorló. De a megtorló nem egy elmebeteg ember volt, hanem egy családját vesztett, a bírói hatalom gyengeségét és korrupcióját látó zsaru volt. És nem saját vágyai miatt ölt, hanem mert így akarta megtisztínai a világot a bûnözéstõl.
Dexter azonban más. Ugyanolyan pszichopata mint a többi sorozatgyilkos. Azért gyilkol, mert elmebeteg, ez a vágya.
Olyan mint egy gép, nem olyan mint egy ember. És ezen még elbukhat a sorozat.
k11zoltan 2007 szept. 02. - 16:41:48
(55/1327)
Az elsõ rész alapján nem nyûgözött le... de talán majd a többi.
mec004 2007 szept. 02. - 14:39:32
(54/1327)
csá
Gerik 2007 szept. 02. - 14:28:12
(53/1327)
szerintem is állati jo sorozat.
De ez csak egy sorozat nem fognak emberek gyilkolni emmiatt.

a második évad is überjo lesz az elsö 2 rész alapján.

lesznek további évadok is de azok eltérnek a könyvtöl.
mec004 2007 szept. 02. - 14:21:30
(52/1327)
most néztem az újságba ogy csak péntekenként van :) hát nem most kezdödik nálunk a 2. évad...
Atosz 2007 szept. 02. - 12:36:08
(51/1327)
Sziasztok!
Van egy jó hírem. Szeptember közepén megjelenik a Dexter könyv formájában!!!!
revi 2007 szept. 02. - 11:03:04
(50/1327)
Szuper volt!Csak a trailer & a fórum olvasása miatt ültem le a tv elé péntek este,de nem bántam meg,sokkal többet kaptam mint amit vártam!Gondoltam,hogy bejön majd a sori,de hogy ennyire!Már nagyon várom a következõ részeket.
Az kiderült,hogy sokaknak durva kissé,de legyünk õszínték: most van a helyszinelõs sorik reneszánsza,amik szintén tele vannak elmebeteg pszichopatákkal,vérrel,csontokkal,szexszel,bizarr karakterekkel,drámákkal,furcsa helyzetekkel etc.csak másként csomagolva.Miért ne lehetne más szemszögbõl is körüljárni ezt a témát?Görbe tükröt tartani éléjük?Fõleg ilyen fantasztikus színvonalon?
Olyan ez a sori mint 1 absztrakt festmény: a látottak mögött kell keresni a - személyhez szóló- mondanivalót.


Nem akartam ennyit írni,bocsi:)))csak elkapott az "ihlet"
agentcooper 2007 szept. 01. - 21:10:45
(49/1327)
Csak az a kár, hogy aki szinkronosan nézi, az soha nem fogja Dexter igazi személyiségét megismerni, ahhoz ugyanis a sajátos hangja is hozzátartozik a színésznek...
Atosz 2007 szept. 01. - 18:48:04
(48/1327)
Sziasztok!

Jó volt az elsõ rész, bár nekem nem volt durva hátha késõbb az lesz. Az emberek tényleg hozzá szoknak az agresszióhoz, hiszen nagyon sok helyen találkoznak vele. Szinte minden az agresszióról szól kezdve a meséktõl a híradóig. Ámbár jó ha tudjuk, hogy vannak ilyen emberek, mivel rengeteg ember a naívsága a hiszékenysége miatt vált egy beteg ember áldozatává. Jó nem azt mondom, hogy állandóan félni és retegni kellene, de óvatosnak lenni nem árt és jó ha tudunk ezekrõl a valós veszélyekrõl! Ha valaki szeretne olvasni egy nagyon beteges, durva, könyörtelen könyvet az olvasa el Malota László: A vér íze címû könyvet. Itt is egy sorozat gyilkos szemszõgébõl látjuk az eseményeket. Az író pedig többszõr utal valós sorozatgyilkosokra és ismerteti meg az olvasót ezekel az emberiragadozókal.Ám elõre szólok ez egy nagyon durva könyv és nehéz végig olvasni. Legalábbis nekem többszõr meg kellet álnom olvasás közben, annyira felkavartak az olvasotak.