offtopic
baribarany 2010 aug. 28. - 00:40:48
(35/75)
senkit sem ismerek
offtopic
baribarany 2010 aug. 27. - 23:30:58
(34/75)
A három forgatókönyvíró még semmit sem írt, a rendezõ elõzõ munkája pedig az Álom.net! Nem lehet igaz, hogy ezt az embert még a filmgyártás közelébe engedik...
Agatha 2010 aug. 27. - 21:10:10
(33/75)
Nagyon gyenge sorozat. Nem tudom, miért adta a Duna TV egy ilyen pocsék mûsorhoz a nevét.
Idézet a Duna TV oldaláról a rendezõtõl: „A filmet leginkább azoknak ajánlom, akik csütörtök esti kikapcsolódásra, minõségi szórakozásra vágynak. A Diplomatavadász egy lendületes, magas színvonalú vígjáték, amely a mindennapok problémáit boncolgatja”
Minõségi? Lendületes? Magas színvonalú? Ez a faszi el van tévedve! Unalmas, semmi története nincs, a valósághoz meg aztán végképp semmi köze az egésznek!
1/10
Yinga 2010 aug. 27. - 19:20:27 1/10
(32/75)
Végignéztem az 1-4 részt, mert megakartam adni az esélyt ennek a sorozatnak, és nem akartam az elsõ benyomás alapján elhamarkodottan kritizálni az "alkotók" munkáját. Pedig...

Az érzelemvilágot tekintve sekélyes, tartalmilag nulla, a szereplõk nem meggyõzõek, és hiányzik belõle a beharangozóban említett rengeteg poén. Ezek a karakterek, és a megnyilvánulásaik egyáltalán nem humorosak. A nevetségeshez közelebb állnak, de leginkább szánalmasak.
Egyetlen dolog keltette fel az érdeklõdésemet: ezekkel a karakterekkel hogyan lehet megcsinálni a hitelesnek ható hepiendet? De sajnos ez annyira nézhetetlen, hogy eme kíváncsiságom oly tiszavirág életû, mint valószínûsíthetõen maga a sorozat lesz.

Ui: a sorozathoz most indítottak egy "játékot" :(( Gratulálok az ötletmesternek... :S
1/10
jail 2010 aug. 26. - 22:06:44 1/10
(31/75)
Kritikán aluli. Nem hiszem el, hogy 2010-ben olyan sorozatot le lehet adni, ahol a szövegben hibáznak a szereplõk és ezt így leadják, nem veszik fel újra, nem javítják..

És van, akinek ez 10 pontos?? Anyám borogass.....
1/10
detox 2010 aug. 26. - 21:29:56 1/10
(30/75)
szánalmas egy sorozat. a porthu fórumcenzúráról nem is bexélve :P
1/10
omama2 2010 aug. 26. - 16:07:41 1/10
(29/75)
Nagyon gyenge! Habár két rész után talán még nem illene véleményezni, de kinek van türelme a harmadik részt is végignézni. Na és a Duna TV-n csodálkozom!
mandamanda 2010 aug. 26. - 15:54:41
(28/75)
Úgy látom, a nem méltó hozzászolásokat törölték a szerkesztõk! Nagyon helyes! Aki nem tud kulturáltan beszélni, ne is írhasson ide semmilyen témában!
2/10
donnaquijote 2010 aug. 26. - 15:48:14 2/10 Előzmény feeco
(27/75)
Hihetetlenül gyenge...
1/10
feeco 2010 aug. 25. - 23:37:01 1/10
(26/75)
Ugyan írtad, hogy nem kötelezõ, mégis minden szavaddal egyetértek. Mintha együtt néztük volna az elsõ (és számomra is valószínüleg utolsó) két részt.. ;)
Szomorú, hogy ilyen agyament, semmitmondó, igénytelen, sznobvadász sorozat egyáltalán képernyõre kerülhet. Bár mostanában ez nem is olyan meglepõ.. :(
Na, de a Duna TV-n??
Marcipáncica_ 2010 aug. 25. - 23:07:20
(25/75)
Na letudtam most az elsõ két részt (azt hiszem egyben az utolsók is számomra).
Régen írtam hosszú kritikát valamirõl, de most azt hiszem megteszem.
Az elsõ rész után még nem láttam túl sötéten a helyzetet, bár azt furcsálltam hogy egy rész alatt nem történt az égadta világon semmi érdekes. A rész végén semmi olyan dolog ami miatt az ember a következõt feltétlen meg kell hogy nézze. (= cliffhanger, a legtöbb épkézláb sorozat alapvetõ eleme) Megismertünk három átlagos nõcit, a karrieristát aki olyan mint egy karót nyelt vénlány, a restaurátort aki nagyon jó arcmimikával ugyan de halál idióta karaktert formál meg, no meg az anyukát aki elcseszett házasságán kesereg. Ezen kívül semmi, csak egy kis hiszti, meg halovány poénok, és még haloványabb párbeszédek. Közben olyan szóhasználat, amin az ember ledöbben: pl. kiscsaj mondja a nõvérének: "te satrafa", mintha ilyen szavakat használnának a tinik sértésként manapság, de ez csak egy kiragadott példa. No mindegy, elsõ rész után gondoltam kap még egy esélyt, ha már leadják a másodikat lenyomjuk azt is.
Ám... a rész végén a SYMBOL-ban (ha nem értettük volna kristály tisztán miután ópárszor elhangzott, vagy nem tudtuk volna elolvasni a filmben a tábláról - gáz azért az ennyire szájbarágós "bújtatott" reklám) leadott hiszti, meg abszolut irreális jelenet után mondtam azt hogy köszönöm elég nekem ebbõl ennyi. Idióta szituáció, idióta viselkedés, teljesen mû az egész, nem idegen számomra a csajos életmód de ez amit eddig láttam nem köt le, nem fog meg. Sajnos nem tetszik, és sajnos egy sorozatnál ritka az hogyha az elsõ 1-2 rész nem jön be, annak dacára is kitart mellette az ember. Egy sorozatnál pont nagyon fontos lenne az ütõs kezdés, a figyelemfelkeltés, mert enélkül fõleg egy kevésbé nézett csatornán nem lesz túl sokáig életképes ez az egész.
Sajnálom, mert megadtam neki az esélyt, és drukkoltam is érte, de összességében egy eröltetett fantáziátlan, unalmas dolgot láttam, és a következõ részeket ez alapján nem fogom megnézni.

ui: ez egy kritika, magánvélemény, nem kötelezõ vele egyetérteni. a kötekedõknek elõre közlöm nem válaszolok.
csóközön.
1/10
detox 2010 aug. 25. - 22:32:37 1/10
(24/75)
na én meg írni sem tudok... de ez a xupi sorozat miért nem az ertéelklubbon megy? :)
1/10
P.Cat1 2010 aug. 23. - 08:37:25 1/10
(23/75)
a hanghordozás döbbenetes, mint valami 80-as évekbeli alámondásos film, az Elsõ Generáció volt 10 éve ugyanilyen sorozat
1/10
zui45 2010 aug. 22. - 21:00:09 1/10
(22/75)
A HP ripacskodó jelenete a fõnökével a munkaidõ betartása kapcsán, a teljesen életszerû taxis párbeszéd, az éttermi "helyzetkomikum"....
Dermesztõ volt ez a rakás ....
1/10
zui45 2010 aug. 22. - 20:54:21 1/10 Előzmény szigiri
(21/75)
Bármelyik szereplõnek csak az jelenthet mentséget, ha több évre sivatagi remetének áll. Amit elõadtak akkora gyalázat, amit még a családtagjaik elõtt is szégyellhetnek.
1/10
szigiri 2010 aug. 22. - 19:56:23 1/10 Előzmény blowup
(20/75)
XD Óriásssi és milyen találó. De akkor is olyan hihetetlen, hogy ez valakinek tetszik.
1/10
szigiri 2010 aug. 22. - 19:50:00 1/10 Előzmény mandamanda
(19/75)
Szerinted egy fórum feladata az, hogy kizárólag a pozitív véleményeket gyûjtse össze? Egyébként kellemesen csalódtam a port.hu-n, mert kábé egy 4-5 közötti osztályzatot vártam. Itt mindig olyan kritikák születnek csak, mint a pesti estben, hogy minden szép és jó. De ez a sorozat a Hanna Montana szintjét veri és a 10-bõl 2,6 (igazából 0-át nem lehet adni, így 9-bõl 1,6) kifejezõ. Amennyi pénzt öltek a fõcímbe és amilyen jól indult (a fõcím) olyan szär volt az egész sorozat elsõ 10 perce. Ez az a kategória, amit még háttérzörejnek sem vagyok hajlandó elviselni. Természetesen nem nézem, de véleményem még van róla. És arról is van, aki egy ilyen sorozatot hajlandó a védelmébe venni (már ha nem szerepelt benne, mert akkor elismerem, hogy az elfogultság némi mentséget jelent a számára).
mandamanda 2010 aug. 22. - 12:10:35
(18/75)
Nem kötelezõ nézni a sorozatot annak, akinek nem tetszik. Ettõl még vannak olyan emberek, akiknek tetszik... ettõl viszont még nem rossz emberek, nem buták és nem analfabéták. Mint ahogy valakinek a szõke, kék szemû vagy épp barna bõrû, barna szemû emberek tetszenek, úgy más az ízlés a filmek terén is. Ezzel pedig nincs semmi baj. Akinek nem tetszik, ne nézze. Ennyi!
síva72 2010 aug. 21. - 09:37:17
(17/75)
Az elsõ 10 percrõl tudok véleményt formálni, mert addig bírtam, aztán viharos sebességgel kikapcsoltam a készüléket.
Mielõtt még vki a torkomnak ugrana, hogy nem értek hozzá, közlöm, hogy valóban nem, a társadalomtudományok a szakterületem.
A film (elsõ 10 perce) számomra egyszerûen nézhetetlen, fájdalmasan bugyuta és dilettáns volt. Nagyjából nem történt semmi, csak dialógusnak tûnõ vmit folytattak, amit eddig a mondatig bírtam: - Nórikám szerintem neked szükséged van egy rapid randira! Itt fogtam menekülõre a dolgot.
Már az elején is kivágta a biztosítékot, hogyaszondja: - Két diplomám van, Tizianot restaurálok, hogy jössz te ahhoz....
Nekem ennyi elég is volt, köszönöm, nem kérek belõle többet.
blowup 2010 aug. 20. - 19:40:14
(16/75)
Fail...a boldog emlékezetû x-tro/efes írta itt korábban az intelmet, a fanokkal vitázni értelmetlen, értelmük csökött, tekintetük üveges... mekkora voltXD