Téma: District 9

hoseman 2009 szept. 26. - 23:24:36
(160/700)
különben neked van igazad....az a sok ezer nézõ aki megnézte a filmet,és szórakozott egy marhajót ezen a rendkívüli filmen,totál debil volt mind...az IMDB-s 8.5-ös átlag pedig valójában nem állja meg a helyét.A tér-idõ kontinuumban támadt zavar hozta létre,és cserélte fel az értékeket a Vuk 2-vel.
10/10
agregator 2009 szept. 26. - 23:19:32 10/10
(159/700)
Nagyon jó, mindenkinek ajánlom. Szerintem jó pofa volt, hogy amolyan riportos formában indult a film és így derültek ki fontos elõzmények, aztán átment akciósba és a végén megint visszajött riportosabb irányba. Mondjuk a túl sok lövöldözés annyira nem jön be, de itt pont megvolt az egyensúly.
Lebilincselõ mozi (nem néztem az órámra), vitt magával a történet.
7/10
Shawn84 2009 szept. 26. - 22:59:12 7/10
(158/700)
Nekem tetszett. Az eleje kicsit unalmas ugyan, de muszály volt így megcsinálni mert különbena film egy nagy összevisszaság lett volna. Fele annyiba került mint a Doom de szerintem a látványvilág az simán leveri. Még ha az ûrhajót kicsit keveset is használták a filmben. Nem egy pörgõs akció film de én örülök neki mert a sok szar B kategóriás "akcióval" már tele a tököm.
offtopic
hoseman 2009 szept. 26. - 22:52:49
(157/700)
"A moziból 6-8 ember az elsõ fél órában felállt, és távozott"

Háát persze!...mert hülyék voltak mint a segg,és nem akarták megeröltetni az agyukat, nehogy eleredjen az orruk vére.. Igazából azt sem értem Te miért maradtál bent...(?)
tomktom 2009 szept. 26. - 22:43:57
(156/700)
Szerintem nagyon jó volt a film.
Az eleje egy kicsit vontatott (kb. fél óra), de utána nagyon beindul. Jó a sztori, nem túl sablonos.
Remélem lesz folytatása, erre végül is lehetõséget ad a film vége...

10/10
offtopic
enroy 2009 szept. 26. - 22:18:19
(155/700)
Ekkora s*ar filmet már régen nem láttam. A beharangozója, a plázákat elárasztó jópofa matricák stb alapján vmi nagy durranásra számított az ember. Nem egy ócska, erõltetett áldokumentumfilmre, 1 kis remegõs kézikamerás scifilm közbeiktatásával. A színészek vmi botrányosan s*arok voltak, a sztori ezer sebbõl vérzett...

A moziból 6-8 ember az elsõ fél órában felállt, és távozott. Hát jól tették. Senkinek nem ajánlom ezt a filmet! Az elsõ 1 óra az kész katasztrófa volt, a második 50 perc pedig tûrhetõ, de összeségében tényleg nézhetetlen. 2/10
10/10
Ramos 2009 szept. 26. - 20:38:09 10/10
(154/700)
Itt a pont Hoseman -nál.
8/10
Direktor09 2009 szept. 26. - 20:25:14 8/10
(153/700)
*SPOILER*:

Ma láttam a filmet, és olvasgattam a kommentekem, akkor akadtam a tiedre. Meg kell valljam, hogy több helyen rosszul értelmezted a filmet vagy annyira kerested a hibát, hogy a választ nem hallottad meg.
1: A sok "überfasza" fegyvert a sima ember nem tudja használni. Ha az ûrlények elkezdenek vele lövöldözni, lehet, hogy kinyírnak mondjuk 10 ember, de a 11. aztán meg õket nyírja ki. Tehát a fegyvereket eladni nagyobb lokigára vall, ugyanis az emberek nem tudják ellenük felhasználni, nekik meg lesz kajájuk.
2: A félrákot azért nem találta el egy golyó sem, mivel vaktölténnyel lövöldöznek. És mivel vaktölténnyel lövöldöznek a sima rákot sem találhatja el egy golyó sem.
3: Az ember ûrlény barátság meg nem nyálas volt, hanem csak az ember akkor jött rá, hogy hogy viselkednek ezekkel, amikor vele is úgy kezdtek viselkedni meg még rosszabbul. Alias az ûrlény saját érdeke mellett az emberen is segített volna, az ember pedig embertársán nemhogy segített volna, hanem jópénzért eladta volna belsõ szerveit alias megölte volna saját érdeke miatt. MÉG A HAPEK FELESÉGÉNEK APJA IS!
Saját vélemény: A film közben egy kicsit szédültem a kézikamera miatt, de a végére már egészen megszoktam.
A filmnek voltak igazi drámai momentumai: pl: amikor a kis ürlény mondja apjának, hogy "hova lett a barátod?", meg hogy "mikor megyünk haza?". Plusz a film vége. Ezek annyira jól meg voltak csinálva, hogy az ember nem éreztek giccsnek és így leírva ezeken nem lehetne meghatódni, de a film környezetében ez lehetséges volt.
Plusz az alkotás legnagyobb jelenete szerintem: amikor az MNU ügynök meg akarja ölni a félrákot, de a rákok megvédik. Neil Blomkamp mûve elemezte az emberek jellemét, a társadalmat és a megkülönböztetést.
Összességében nagyon jó filmet láttam. 8/10
offtopic
hoseman 2009 szept. 26. - 19:55:44
(152/700)
...a fegyverek nagy részét elkobozta az MNU...(ne feledjük már el hogy kész voltak szegény rákok mint a lecke).a maradékkal üzleteltek az alienek.....nem indultak neki 'háborúzni',mert hosszútávon csak veszíthettek volna.(egyébként kik ellen indultak volna?..;a nigériai gangsták ellen vagy az ENSZ ellen??...Nem is tudom...röhejes a felvetés is...(egyébként a maradék tûzerejük egy ponton túl már kevés lett volna. A gigamegarobotot (amibe Wikus bújt) is legyengítették a találatok..)
Olyan érzésem van cimbora mintha Te másik filmet néztél volna..
Jaaa!és azon pörögni hogy nyálas volt az ember-alien barátság....hááát ne haragudj.....kibaszott lelki szegénységre vall! Nem menõ..
10/10
Vardar 2009 szept. 26. - 19:22:10 10/10 Előzmény Mekolajj
(151/700)
Uff. Akkor meg kell néznem magyarul is, mert én még Christopher nevét sem hallottam:D
nq 2009 szept. 26. - 19:21:38
(150/700)
Hát igen a sci-fi-nek pont az az értelme, hogy elképzelt ismeretlen dolgokról (nemcsak technikai fejlettségrõl) szóljon amik nem a valóságon alapulnak sajnos manapság ezt jópáran elfelejtik és jönnek hõbörögni, bár ezzel csak magukat röhögtetik ki, hiszen õk mentek rossz moziterembe.
nq 2009 szept. 26. - 19:17:47
(149/700)
Ember miért nem figyeltél oda, a krapek attól a folyadéktól változott át amit húsz éven át gyûjtöttek.

Mellesleg azért ilyen "nem magyarázunk meg semmit" stílusú a film, mert dokumentarista. Attól, hogy nem csak kézikamerát alkalmaznak még alapvetõen az marad. A többféle kamerakezelés dramaturgiai szempontból van, hogy többet tudjanak kihozni belõle mint egy teszem azt Cloverfield vagy Blair Witch-bõl.
8/10
ffixer 2009 szept. 26. - 18:45:20 8/10
(148/700)
Fél órája jöttem haza a moziból, és azt kell mondjam, hogy hú: ez aztán volt valami! Tényleg mély, és elgondolkodtató, ugyanakkor látványos, és akciódús is, ha kell. Egyedül 2 bajom van a filmmel(ezért is vontam le a 2 pontot az értékelésbõl):
1: Iszonyatosan kettõs az egész. Értem ezt az alatt, hogy a film pl hol áldokumentum -hol, sci-fi-akciófilm. Aztán persze ezek össze vissza váltakoznak, és a végén már azt sem fogod tudni, hogy akkor most épp mi... Persze ez nem olyan egetrengetõen nagy gond, elvégre pont ezért lesz tele meglepetésekkel. Nem, inkább az a kettõsség zavart, hogy a filmben össze-vissza cserélõdik a nyomornegyedes-szemétdombos látványvilág, meg az ultramondern high-tech látvány. Persze utóbbiból csak egy kevés van, de én eléggé fogtam a fejem, hogy ez mire volt jó. Mármint kiderül, hogy az alienek, akiknek a kunyhóik, és az anyahajójuk sem épp nevezhetõ high-tech kinézetûnek, egyszer csak bekapcsolnak valami hologrammos számítógépet, amivel össze-vissza ügyködnek. Emellett még a felirat is egy kicsit gyenge lett. Azaz ha azt mondja a fõszereplõ, hogy: Fuck, fuck, fuck! Akkor miért az van kiírva, hogy a csudába, meg hogy basszus? Na de mindegy, ettõl függetlenül ez egy remekemû, amit mindenkinek érdemes megnézni! Mondjuk a 18-as besorolás szerintem azért egy kicsit túlzás. Ez bõven kimerítené a 16-os kategóriát...
sandor4 2009 szept. 26. - 18:23:28
(147/700)
SPOILER (bár olyan sok mindent nem lehet lelõni...)
Azon túl, hogy kinek tetszett, meg kinek nem tetszett (szerintem pocsék volt) a film, egy akkora logikai hiba van benne, hogy az már fáj, nevezetesen az, hogy az ûrlényeknek ott van a sok überfasza fegyverük, és azokat õk nem használják (pl arra, hogy macskakaját szerezzenek), hanem eladják õket (100 konzervért azt a robotot, amivel simán kinyírhatnák az egész feka bagázst, hogy aztán lakmározzanak). Pedig az egész emberiséget le tudnák alázni, fõleg azok után, hogy a félrák meg a rák ketten kiirtottak egy komplett kiképzett osztagot, és õket még csak el se találták. És ezt az idiótaságot nem lehet azzal a nagyon rossz dumával elfedni, hogy az ûrlények felsõ-vezetõi meghaltak, mert az értelmes lények (és ezek a rákok elvileg ugye azok, hamár fényévekkel fejlettebb a technológiájuk az emberinél), ha másért nem, hát önérdekbõl szépen elkezdik használni a fegyvereiket, nem pedig eladják õket.
Egyébként meg a film eleje érdekes addig kb, amíg nem változik át a csávó. (Ja persze az átváltozásról sem tudunk meg semmit, hogy miért van, miért nem volt eddig ilyen, meg hasonlók.) A vége meg giccses lett, ez az ember-ûrlény barátság valami egészen nyálas volt.
Összességében 3/10, és a hármat a doomot meg UT-t idézõ fegyverekre adom. Kár, pedig azt hittem, hogy egy vagy sokkal elgondolkodtatóbb, vagy sokkal látványosabb film lesz. Hát egyikse...
10/10
pelu 2009 szept. 26. - 10:34:58 10/10
(146/700)
Ja, és a helyszín is nagyon el lett találva. Végre nem New York, Washington vagy más amerikai nagyváros...
10/10
pelu 2009 szept. 26. - 09:50:25 10/10
(145/700)
Áááá, végig sem olvasom az összes hsz.-t, mert van néhány olyan ritka gyökér, aki nem tud értékelni egy kiváló filmet. Hatalmas alapötlet, jó kivitelezés, jó színészi játék/ a fõszereplõ/, jól kivitelezett idegenek...stb. Azév eddigi legnagyobb durranása szerintem, el tudtam volna nézni még egy ideig a filmet.
10/10
10/10
goodtimes 2009 szept. 26. - 01:12:01 10/10
(144/700)
igen hiányoltam énis :D
de elképzelhetõ, hogy a hungáryanversion megvagdosva került vetítésre :P
10/10
goodtimes 2009 szept. 26. - 01:08:41 10/10
(143/700)
Szerintem remek film, folytatás nékül is az lenne (de egyetértek szinte minden bizonnyal lesz). Egy hihetetlen társadalomkritikát jelenít meg, izgalmas akciójelenetekkel megfûszerezve, nem mellesleg a történet is egyedi és elismerésre méltó. A vége különösen tetszett nekem... Abszolút örülök, hogy megnéztem mindenkinek csak ajánlani tudom!
10/10
stonerack 2009 szept. 26. - 00:36:24 10/10
(142/700)
"" By Port.hu(efes):Kinek ajánljuk?
- Akinek bejött a Cloverfield.
- Akinek bejött a Transformers.
- Akinek bejött a Függetlenség napja."

????????...nna ez se lesz már hülyébb...
Tudod mit kedves efes(?);b***** a transzformerszedre meg függetlenséged napjára!Mindig is ******,viszont a District9-et imádom! A matinékat a magadfajtáknak ajánlgassad!"


hát a cloverfield nekem spec annyira nem tetszett. a Transformers az nagyon, Spielberg köztudottan a filmek flistene =) a függetlenség napja is csak elmegy szint.
ugyhogy nagyon melléfogott.min mindig. ezvan :D
hoseman 2009 szept. 26. - 00:31:03
(141/700)
" By Port.hu(efes):Kinek ajánljuk?
- Akinek bejött a Cloverfield.
- Akinek bejött a Transformers.
- Akinek bejött a Függetlenség napja."

????????...nna ez se lesz már hülyébb...
Tudod mit kedves efes(?);baszok a transzformerszedre meg függetlenséged napjára!Mindig is basztam,viszont a District9-et imádom! A matinékat a magadfajtáknak ajánlgassad!