Téma: District 9

10/10
Ramos 2009 szept. 26. - 00:23:10 10/10
(140/700)
Igen, elég sanszos hogy lesz folytatás. Kell hogy legyen. Csak ne valami 50 -es IQ -ju barom rendezze, írja. Az mondjuk biztos hogy naggyon nehéz lesz ezt überelni.
10/10
stonerack 2009 szept. 26. - 00:22:38 10/10
(139/700)
bíztató mert pl a gyûrûk ura is végig jó nekem mind a 3 rész tetszik. tehát a csatajeleneteket leszámítva (azokat sosem szerettem hosszan nézni) perfekt. ugyhogy kár félni emiatt ha lesz több rész ami sztm is valószínû.
hoseman 2009 szept. 26. - 00:17:06
(138/700)
..a kihallgatós jelenet vajon miért nem volt benne a filmben??...nagyon eredeti ötlet volt pediglen..:(
qqcs 2009 szept. 26. - 00:11:45
(137/700)
bocs a vilag 4. legjobb scifije
qqcs 2009 szept. 26. - 00:11:08
(136/700)
Nem hiaba a világ legjobb scifije az imdb szerint. Szerintem egy trilogia vagy hasonlo elso reszet lattuk. A kovetkezo cime szinte biztos District 10
10/10
Ramos 2009 szept. 26. - 00:05:58 10/10
(135/700)
Most néztem meg ezt a FILMET moziban! Úristen! Ez az évtized sci-fi filmje! Isszonyat ott volt! Autentikus, hihetõ, sokkoló.
Komolyan nem értem mi volt egyesek szerint vicces a filmben. Nem akarok poénokat lelõni, de ebben a filmben nincs nevetni való. Pl a zsíros kenyér tipikus magyar népi eledel, a földön nagyjából mégis minden más népcsoport kb hányingert kap a gondolattól is (ha megnézed a filmet rájössz miért írtam is ezt).
Nem volt benne semmi hollywoodi retardált bullshit. Amit nehéz lett volna megmagyarázni, szerencsére nem is próbálták megmagyarázni. Mellesleg mindegyikre van plauzibilis magyarázat...
Abszolút "látnod kell" film! 10 pont.
10/10
stonerack 2009 szept. 25. - 23:28:51 10/10
(134/700)
Ne is törõdj a port.hu kritikájával, hozzánemértõ idióta írhatta minden túlzás és elfogultság nélkül.
Csak azt ismerik el ami 20 fillérbõl készült de húúúdenagyon szuperötlet. Ha esetleg valami szép és megalomán csak valami rossz lehet szerintük, csak valami kommersze vacak lehet.


Vannak akik nem vágynak az igényes látványra, a mûvészi grafikára és a profi zenére.

Egyszóval: írigyek.

Szeretni könnyebb,kiállni valamiért vagy fikázni, és kritizálni?
Ilyenek a gyenge emberek. Aki ebben a filmben nem talál magának értéket,az sajnos elfásult és gyepes.
puszpang 2009 szept. 25. - 22:55:40
(133/700)
Szívbõl köszönjük ezt a szóhalmazt a filmrõl: UFO go home! Az iromány elsõ 2/3-nak még volt értelme.
A "Hogy is van ez?" résszel mit kezdjen a kedves olvasó? Ha már írtok errõl a filmrõl, miért nem nézitek meg? Látom nem jött át az alkotás feeling-je. Az, hogy nem kerek a történet, éppen arra való, hogy legyen beszédtéma a film után. Továbbá rugaszkodjunk már el ettõl az idegengyûlölet, kirekesztés, elnyomás stb. elemezgetésekbõl. Ez a film sokkal többet nyújt.
Ezzel a mondattal mit kezdjünk? Hogy jön ide? Idézem: "Ráadásul ettõl még ugyanúgy fognak zsidózni, cigányozni, buzizni, niggerezni, pakizni, bozgorozni és magyarozni, akik eddig is ezt tették, hiába látták a filmet."
10/10
stonerack 2009 szept. 25. - 20:16:32 10/10
(132/700)
Igen nagyon mély mondanivalója van a filmnek. Zseniális remekmû.
kata_barmaid 2009 szept. 25. - 19:44:15
(131/700)
Mi lenne, ha mindenki elfogadná a másik véleményét mindenféle pocskondiázás nélkül? Itt a filmrõl alkotott vélemények kapjanak helyet, ne pedig a sárdobálás. Csak mert valakinek - köztük nekem sem - nem tetszik az, hogy sci-fi-re ül be és trutyis félhorrort kap, még nem kell felháborodni, különbözõ alacsony színvonalú mûsorokkal összefüggésbe hozni vagy megalázni. Csak fogadjátok el a különbözõ véleményeket.
Elnézést a kitérõért és elõre is köszönöm.
sasz1 2009 szept. 25. - 18:37:54
(130/700)
Szerintem a Ferencváros egy durván antiszemita film.
borisz007 2009 szept. 25. - 18:04:30
(129/700)
még nem láttam a filmet, ma este nézem meg, szóval arról nem írok

csak a sci-fi/nem sci-fi vitára reagálnék (és kérem, senki se k*rvaanyázzon le vagy valami ilyesmi, mert tudom, elõfordul, és azt nem szeretem:D)

tehát: úgy vettem észre, hogy számos embernek azért nem tetszett a film, mert beült egy sci-fire, de nem sci-fit kapott, hanem egy szociofilmet kis akcióval, földönkívüliekkel, meg pár kütyüvel, stb. ezt már páran elõttem is kifejtették, szóval bocs az ismétlésért.

csak: azt nem szabad szerintem elfelejteni, hogy a sci-fi eredetileg egy ugyancsak erõs társadalomkritikával megáldott mûfaj, csak éppen jó pár ponyva, meg a lazább mondaniválójú tudományos-fantasztikus, leginkább lézerpisztolyokkallövöldözõs, ûrlénygyakós filmek miatt deformálódott azzá a köztudatban, ami. egyszerû az ok: ezeket többen nézték/olvasták. naná, mert könnyed szórakozást nyújtottak, nem azzal foglalkoztak, hogy milyen szánalmas világban is élünk, és hát az embernek jól esik, ha kikapcsolódhat.

viszont jelen voltak a mûfajban olyan szerzõk ugyebár, mint Philip K. Dick vagy Kurt Vonnegut. az elõbbinek igencsak sok regénye játszódik valamilyen alternatív, jelenbe (vagy hát ma már csak múlt) helyezett világban. ilyen a Kamera által homályosan vagy a Valis, meg még sorolhatnám. ezekben csak minimális futurisztikus elemet említ a szerzõ, ám a téma mindeközben a társadalmi perifériákról, valamint az istenkeresésrõl szól, és simán besorolható a szépirodalmi mûvek közé, habár alapvetõen én nem hiszek ebben az elkülönítésben.

Vonnegutnál ugyanez a helyzet, sõt nála még az ûrlények is megjelennek néha.

amire ezzel az elmélkedéssel ki akartam lyukadni az az, hogy a sci-fit nem egy repülõcsészealj központi szerepe tesz sci-fivé. a sci-fi a társadalomból való kivonulás mûfaja, ami nem hajlandó beilleszkedni a klasszikus irodalomba, valamint úgy mond kritikát a jelenrõl, hogy közben egy - gyakran ugyancsak sötét - jövõbe réved. és ha megjelenik benne egy repülõcsészealj, rajta egy rakás aliennel, akkor azok csak eszközök, és a történet, valamint a mondanivaló szempontjából kvázi 0 jelentõségük van, kivéve persze, ha valamit szimbolizálnak, legyen az pozitív vagy negatív érték.

szóval csak ennyit akartam mondani.

mindenkinek üdv.
hoseman 2009 szept. 25. - 16:48:23
(128/700)
"Egyebkent nincs tevem, de itt amugy sem lehetne fogni a magyar musorokat."

Jézusom de titokzatos...remélem nem a 9-es körzetben..(?)
Nna! Egyezzünk meg abban hogy neked nem tetszett district,de azt hogy 'béna' film lenne...kérlek neee,mert akkor kénytelen leszek azt gondolni hogy majdnem olyan kevés eszed van,mint nekem 33 évesen..
1/10
mecharon 2009 szept. 25. - 16:21:54 1/10
(127/700)
En angolul lattam moziban, illetve akkor ezek szeint nem is tokeletesen figyeltem. Ha ezek az infok tenyleg elhangzottak akkor elismerem, hogy ez mar mas megvilagitasba helyezi a dolgokat es elnezest, bar meg igy is eleg hihetetlenul hangzik hogy ez igy tortenhetett, na de nem akarok uj elmeleteket gyartani, meg fogom nezni meg egyszer, addig pedig ne foglalkozzatok a kritikammal. Es koszi a helyesbitest.

De a szemelyeskedest te is kihagyhattad volna, ugy latom ez kotelezo dolog.
1/10
mecharon 2009 szept. 25. - 16:12:44 1/10
(126/700)
En is remelem hogy elokerul David!

hoseman:

Egy szoval se mondtam, hogy en valaha is filmet rendeznek, nem vagyok egy vizualis/muvesz alkat, inkabb tudomanyos szemleletu vagy maximalista. Valoszinuleg alkatmatlan lennek filmrendezonek. De barmit csinalok altalaban ha tudom kikerem nalam jartasabb emberek velemenyet. Nem azert mert hulye vagyok, hanem mert sosem art egy hozzaertobb velemeny.

Ha igaz a megadott korod akkor 33 eves vagy. Eloszor nekem tamadsz aztan azt mondod beke. Megis mit varsz? En a korodbol kiindulva egy kicsit tobb eszt. Szerintem ne folytassuk.

Egyebkent nincs tevem, de itt amugy sem lehetne fogni a magyar musorokat.
10/10
Mekolajj 2009 szept. 25. - 16:07:23 10/10 Előzmény mecharon
(125/700)
Elolvasott hozzászólásokból gyanítom ez a film inkább azoknak tetszik akik nem scifi rajongók, mert ez a film valóban más mint a megszokott scifik. Ennek a filmnek sokkal több a mondanivalója, és a tartalma annál, hogy hogyan kezelnénk ha megjelennének az idegenek.

Én mindenkinek ajánlom, és szerintem mindenki egy kicsit többet lát majd meg a filmben, aki nem csak azért ült be, hogy ûrlényeket és lövöldözést nézzen.
Persze ez is volt benne, és pont a megfelelõ mértékben.
10/10. Premier napon, tegnap láttam, és még mindig a hatása alatt vagyok.

Válasz mecharon hozzászólására:

-- SPOILER ha nem láttad még a filmet innentõl ne olvasd! --
-- --

1. Nem figyeltél, filmben elhangzott, hogy a vezetõ réteg elpusztult, talán egy betegségnek köszönhetõen, és csak a munkások maradtak a hajón.

2. Ugyanaz mint az elsõ. Dolgozó réteg maradt itt, buták, és egy nyomortelepen elég nehéz hierarchizálódni, fõleg, hogy alapból mindenki az elnyomók alatt van.

3. Ismét nem figyeltél, hírekben szerepelt, hogy megérkezésük után még jó ideig hullottak le kisebb nagyobb darabok a hajóról, amiket nagyrészt hiába kerestek, vagy ha meg is találtak, gondolom az emberek nem tudták, hogy értékes. Na õk ezekre vadásztak a szeméttelepen.

4. és ismét nem figyeltél (mert ez is elhangzott). Nem okosak. Csak õ kivétel volt, lehet hogy a vezetõrétegbõl maradt, csak lehet még jó ideig beteg volt, vagy elbújt, vagy még gyerek volt mikor megérkeztek vagy stb. Nyilván lehet volt több értelmesebb is, mi a filmben õt ismertük meg.
Arról nem is beszélve, hogy a hajót nem õ rakta össze, valószínûleg az volt a hírekben mutatott, nagyobb leszakadó darab, vagy akár darabjait is nyugodtan összeszedhette 20 év alatt.

5. Ezt el se olvastam, mert te mint felelõs vezetõ, a legdurvább scifi ;) persze nem ismerlek, csak viccelek.

-- SPOILER VÉGE --
-- --
9/10
Mesi29 2009 szept. 25. - 13:05:50 9/10
(124/700)
Elõször is dzsanna3-nak üzenem: Szurkolok, hogy elõkerüljön épségben a srác!
Olvasva a hozzászólásokat, elképedek néhány emberkén mekkora kockafejû. Elõször nekem is elég furcsának, sõt bénának tûnt a film, de ahogy haladt a történet, egyre jobban tetszett. Végre nem ámérika van a középpontban, és nem valami ultramega tökös csávó egymaga, vagy egy hókamókával, akár tudóssal karöltve akarja megmondani a frankót, és megmenteni a világot. Ez a film inkább az emberi ostobaságra, felsõbbrendûség érzésére, valamint kirekesztési hajlamára világít rá. Egyfajta társadalomkritikának is felfogható. Fõleg, amikor Wikus odamegy a "GI JOE" szerû katonákkal a District 9-ba és tényleg úgy beszél azokról a lényekrõl, mint ha valami évmilliókkal visszamaradt rovarok lennének. Nem kell, hogy minden sci-fi az ûrben játszódjon, legyenek benne röpködõ ûrhajók, tökös amerikai csávó, óriási csata az ufók és az emberiség között. Ez már olyan lerágott csont. A kedvencem a filmben a kis ufó gyerek volt. :)
hoseman 2009 szept. 25. - 08:33:25
(123/700)
"Merthogy ha en rendezek/irok egy filmet bizony elotte atnezetem bar tudossal, ha mar tudomanyos fantasztikumot csinalok es nem csak fantasztikumot."

..én kérek elnézést óó nagy uram.. már alig várom hogy minimum társrendezõ légy mondjuk a District 157-ben...
Egyébként mitõl sci-fi??...2009-be helyezték a történéseket...nézz ki az ablakon töki...jelenünkbõl ennyi sci-fiség adódik...Egyébként elkerülte volna valami a figyelmedet?;én úgy emlékszem hogy valaki kurvára átváltozott alienné,sõt még biotechnológiás fegyverek is voltak a filmben...állítólag...de volt benne még ûberbrutálgigahigh-tech számítógép is...a helyzet szürrealitásáról nem is beszélve..
Ez nem elég sci-fi neked?..

A coolon ismétlik a 'kalandra fal-t'...mennyé' nézzed....jó szórakozást! Béke
10/10
stonerack 2009 szept. 25. - 00:15:49 10/10
(122/700)
Csak ajánlani tudom mindenkinek. Minden szempontból 10/10. Igazi élmény volt.:)
Mégtöbb ilyen filmet!!!:)
7/10
Hörcsögg 2009 szept. 24. - 23:41:57 7/10
(121/700)
Érdekes egy olyan film hozzászólásait olvasni, ahol sokan vannak akiknek nagyon tetszett és sok olyan is akiknek pedig nagyon nem. Nekem olyankor általában közepesen szokott tetszeni a film, most is így van ez, egész okés volt, de hiányoltam a végérõl valami nagy összecsapást a lények és emberek között. Biztos majd a 2. részben lesz ilyen.
7/10