szpal79 2010 jan. 22. - 00:42:22
(93/253)
Választás jó és rossz között, és a lehetõségeink. A mindig mesélt történet, ami biztosítja a világ fennmaradását, és az akasztott ember, mint megmentõ, keresztyén utalások.
10/10
mymy 2010 jan. 21. - 12:33:20 10/10
(92/253)
Sziasztok!

Ez a film nagyon jó és elgondolkodtató volt. Valóban így mûködik az emberek többsége, egy kis boldogságért kisebb-nagyobb alkukat kötünk az ördöggel... néha megéri, néha nem. De a film nagyon tetszett, a látvány is fantasztikus volt. Persze aki nem szereti Gilliam stílusát, annak nem biztos, hogy bejön... szerintem 10-es.
9/10
mazsi1028 2010 jan. 20. - 22:28:39 9/10 Előzmény uteboy
(91/253)
Szerintem adnak számodra is megfelelõ filmet, nem kell ilyen elgondolkodtatóbb filmre beülni. Mondjuk nézd meg az Avatart, de ha még az is túl komplex, akkor mondjuk a Pokoli édenkert vagy A doboz címû filmet.
10/10
Gabriella54 2010 jan. 20. - 21:30:19 10/10 Előzmény Andy Dufrane
(90/253)
Nem tudok rá jobb szót, rabulejtõ!
Az elsõ pillanattól az utolsóig lebilincsel, elvarázsol, fantasztikusan jó film! Nem egy könnyû darab, de már elsõ nézésre is tele van metafórákkal, amiket hiába is próbálnék megmagyarázni, vagy érzi a nézõ, vagy nem. A színészek pedig káprázatosak! Christopher Plummer-t mindig öröm látni, Heath Ledger egyre jobban hiányzik, Johnny Depp, Jude Law és Colin Farrell pedig csodálatos, szexy és kellõképpen önzõ.

Anditosnak (csak mert nem akarok sok hozzászólást írni): T.G. valóban az USA-ban született, de felvette az angol állampolgárságot, tehát ha akarom, széna, ha akarom, szalma!
5/10
zedori 2010 jan. 20. - 19:02:00 5/10 Előzmény Andy Dufrane
(89/253)
És kérnélek rá hogy akkor ha annyira értetted oszd meg velünk is akik nem értjük.
5/10
zedori 2010 jan. 20. - 19:00:45 5/10 Előzmény Andy Dufrane
(88/253)
Egy darabig úgy tûnik jó irányba halad a film érteni is lehet, nagyon jó a látványvilág és az alakítások is, de a vége az kész káosz. Hárman néztük egyikünk sem értette teljesen hogy ez most mi volt. Nem mondom hogy hû de rossz film volt, de egy értelmesebb véget írhattak volna hozzá. Lehet nem vagyok egy akkora mûvészlélek, de ez akkor is sok volt...
Heath Ledger viszont tényleg fantasztikus benne, így utoljára sajnos...Neki adnék egy 10est, de magára filmre max 6/10.
Anditos 2010 jan. 20. - 13:06:01 Előzmény Vikke42
(87/253)
Terry Gilliam is amerikai. :-)
uteboy 2010 jan. 20. - 13:00:06
(86/253)
Ez egy nagy rakás szar.Nem értem mi jó ebbe zavaros az egész történet!Bezzeg ilyen filmeket leadnak a mozibe!De a Martyrs c. filmet azt miért vetitik le a mozikba.Jó aszt megértem hogy durva de nem 8-éveseknek készitették.A Tököm tele van már a magyarorszégi mozikkal egy jó filmet nem tudnak levetiteni!!!:(:(:(
Andy Dufrane 2010 jan. 19. - 21:20:03
(85/253)
Szokásos : Ha valaki nem érti meg a filmet, attól még nem feltétlen rossz.
Szerintem zseniális, mindenki hozta a formáját. Tetszik a történet és az elõttem szólókkal ellentétben ÖRÜLÖK HOGY NEM DRÁMÁZTÁK TÚL A DOLGOKAT! Már a film felénél tudtam, hogy fog háborogni a sok értetlen. Ez nem egy olyan film. Terry Gilliam rajongó vagyok és nem elfogultságból, de az egész filmben benne van élete munkássága. A látvány pont annyira eredeti amennyire kell, a cselekmény kibontakozása tökéletes. A színészek úgy szintén. Tom Waits-nek sikerült megtalálni a legkézenfekvõbb karaktert.
Külön tetszett a Londoni berendezkedés, és ahogyan ügyeltek az akcentusra.
Ez a film elejétõl-végéig a szürreális képi világra van kiélezve, és szerintem ennek bõven eleget tettek. Semmiféle elcsépelt, sablonos dolgot nem fedeztem fel, minden dramaturgiai munka teljesen egyedi.
Számomra remekmû.
6/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 19. - 08:57:20 6/10
(84/253)
Nekem a legnagyobb problémám ezzel a filmmel az volt, hogy amíg Parnassus megajándékozta fizetõs vendégeit az utazás élményével, Gilliamnek a pénzünbõl csak egy döcögõs hegyi útra tellett. Pedig a látvány alapján az ember egy izgalmas hullámvasútra számíthatott, csúcsokkal, izgalmas zuhanásokkal, fordulatokkal. Ehhez képest mentünk, tötyöktünk, néha megálltunk, valahogy nem jutottunk sehova, miközben irigykedve néztük Parnassus vendégeit.

Volt itt látvány, elvétve jó humor, és a szürrealizmus mai gyomornak is fogyasztható cukormázban, de ez kevés. Semmi íve nem volt a történetnek, illetve annyi volt, hogy azok kioltották egymást. Én arra a drámai ívre koncentráltam volna, a köré rendeztem volna a történetet, ahogy

SPOILER

az ezer éves Parnassus világát, a csodákat az emberek egyre kevésbé értékelik, egyre kevésbé fogékonyak rá. Megjelenik ez a filmben. És ezt okosan teszik, de nem eköré rendezõdik a sztori.

SPOILER VÉGE

De más köré sem, és így szétesõ a történet. Ami azt az érzést hagyhatja a nézõben, hogy Gilliam szürreális látványvilágát egy kényszertörténet ürügyén próbálja eladni nekünk. Ez meg általában nem szimpatikus a nézõnek, kivéve talán, ha Tim Burtonrõl vagy Terry Gilliamrõl van szó. Utóbbi esetében ez nekem most kevés volt. 10/6
10/10
alex4427 2010 jan. 18. - 22:26:43 10/10
(83/253)
Ezt csak moziban szabad megnézni! De ott viszont nagyon! Egy zseniális elme, Terry Gilliam képzeletének (kép)orgiája!
A rendezõ nincs/sincs túl nagy véleménnyel az emberiségrõl, a fejlõdés "csúcsáról", a fogyasztói társadalomról!
10/10
Vikke42 2010 jan. 18. - 18:13:28 10/10
(82/253)
Szerintem is szuper volt és én is üzenem azoknak akik kimentek a moziból: biztos lesz valami fasza akciófilm nulla történettel, nulla színészi játékkal nem sokára. Rajta!

Ja, és azoknak, akik szerint ez amerikai film: Plummer kanadai, Gilliam, McKeown, Jude Law, Lily Cole, Garfield angol, Ledger ausztrál, Farrell meg ír.:-) A producerek meg franciák és kanadaiak!:-)
Szegény Johnny Depp és Verne Troyer csak amerikaiak...:-)
mezsge 2010 jan. 18. - 17:52:15 Előzmény mazsi1028
(81/253)
egyet kell hogy értsek!
csak annyit tennék még hozzá, h nem egyszer kell megnézni! :) (egyrészt: m sokrétû, összetett film, és m NAGYON JÓ!!!)
rencsoooo 2010 jan. 18. - 17:40:19
(80/253)
sziasztok!
Nem tud valaki magyar feliratot a filmhez, mert egyszerûen nem találok sehol?!:(
KÖszi
9/10
mazsi1028 2010 jan. 18. - 16:23:06 9/10
(79/253)
10/10 lett volna, de Colin Farell játéka nekem egyáltalán nem tetszett, ezért 10/9. Ez a film szerintem tipikusan olyan, hogy valaki vagy nagyon szereti vagy alig bírja végignézni. Én az elsõ csoportba tartozom. Örülök, hogy végre nem egy sablonos amcsi filmet láttam, jót tett a lelkemnek az egész sztori és látványvilág.
Aki valami újra vágyik, mindenképp nézze meg. Arra is jól rámutat, hogy mekkora különbség van színész és színész között, Johnny Depp hihetetlenül átélte a szerepet, minden arcrezdülésével, Colin Farell meg csak inkább sodródott a szerepben, semmi extrát nem hoz. Jud Law meglepõen jó volt és Heath is jól játszik, de ez nem meglepõ, már bizonyított korábban is.
Szóval egyszer nézzétek meg!
10/10
Yotequiero 2010 jan. 17. - 23:18:35 10/10
(78/253)
Fantasztikusan jó film!! Imádtam 10/10
Mindenkinek ajánlom!!! a történet egyedi a látvány varázslatos!!!
2/10
Norbi Stinson 2010 jan. 17. - 21:51:34 2/10
(77/253)
Láttam már pár Terry filmet és a látvány az ott volt csak mûvészi a szereplõk jól jáccanak de az elõzetes 1 izgalmas fantázia világot mutat be nem 1 unalmas szart
jackleen 2010 jan. 17. - 21:24:03
(76/253)
Én nagyon vártam ezt a filmet, és amennyire vártam, annyira nem tetszett.
Nagyon szép a látványvilága, viszont maga a film unalmas, legalábbis az elsõ egy óra nagyon vontatott.
Csak fanatikus Heath Ledger rajongóknak ajánlom a mozit, a többiek inkább várják meg, amíg kijön dvd-n és nézzék meg otthon.
CsabaTm 2010 jan. 17. - 20:42:34 Előzmény Norbi Stinson
(75/253)
Nem tudom mit vartatok, ha lenne egy kis fogalmatok Terry Gilliam munkassagarol, akkor tudhattatok volna mire szamitsatok...de persze nincs, mert az amerikai pitenel meg a halalos iramnal megall a tudomany. Sajnalatos. Erdekelne, hogy mi alapjan valasztottak ki? Batman? Pfff...

Ez a film hihetetlenul ki volt dolgozva, a legaprobb reszletek is...a kepi vilaga lenyugozo, a szineszi alakitasok szinten (szemely szerint Tom Waits hozta a legjobban). Egyszoval: zsenialis -->10/9
2/10
Norbi Stinson 2010 jan. 17. - 20:24:31 2/10
(74/253)
5 perce értem haza a moziból végig ültem de az emberek fele a filmközepén kisétált ilyet még nm láttam életem leg rosszabb filmje undorító soha többi Terry Gilliam filmre....