Téma: Donnie Darko

Mous 2011 márc. 17. - 17:18:33
(226/426)
Ez egy értelmetlen fos xDDD ki kellett adjam magamból, hogy hátha másoknak is megmenthetem drága életük drága 112 percét.
kmanoka 2011 márc. 14. - 00:30:58
(225/426)
kmanoka2-a másik "fél", aki látta a filmet:
Az én véleményem nem ennyire költõi, mint a Páromé... számomra egy élvezhetetlen trutyi volt... se füle se farka, a történet egy kicsit az Amerikai szépség feeling-jének rendkívül gyenge másolatát hozta (ami szintem nagyon jó film) meg tegyük hozzá, hogy hirtelen nekifutásból jó, hogy nem musicalt láttunk... a zene ok, a hangeffektek már langyosak, a nyúl hangja meg egyenesen vicc....eredeti és szinkronos verzióban is.... a Rémnyúl-ötlet már a Wallace és Gromit mesében lejárt.... a tékából misztikus thriller-nek vettük ki:D, na az pont nem volt.....Nem akarom senki kedvét elvenni ettõl a csodától, de ilyen vélemény is létezik: én nem tudtam túlságosan elmerengeni ezen a filmen, sem az idõutazás lehetõségén, sem a pszichodoki megállapításán, hogy a srác paranoid skizofrén. Ami viszont ezeknél is jobban zavart, hogy Jake Gyllenhaal egyáltalán nem hiteles egy tizenéves kamasz szerepében. Minden esetre aki szereti az érdekességeket, annak szeretettel ajánlom, hátha jobb véleménnyel lesz a filmrõl, mint én:
kmanoka 2011 márc. 14. - 00:09:15
(224/426)
Van egy érdekes hangulata a filmnek, amit a zenei aláfestés jól átad. Én egészen a film végéig vártam valami csattanóra, vagy hogy összeálljon a kép. Szeretem a gondolkodtató filmeket, de valahogy itt túlságosan kaotikusan követték egymást az események, bár látszólag volt közöttük összefüggés, nem tudtam összerakni. Persze lehet, hogy én nem értem, de az is lehet, h nem a történet a lényeg. Mindenesetre ha csak a nézõk egy kis százaléka érti, akkor nem jött át sikeresen az üzenet, nincs igazi mondanivalója a filmnek. Ha mégis lenne írjátok meg nekem, mert kíváncsi vagyok rá.....
heloencs* 2011 márc. 09. - 12:22:05
(223/426)
tökjó hogy leírtad a végét:D így nagyon izgi volt...:D
10/10
Adri999 2011 márc. 05. - 17:30:37 10/10
(222/426)
Mit is mondhatnék? Most néztem meg 10 perce ezt a filmet.Engem lenyûgözött.Valami nagyon megfogott benne,az ahogyan Donnie viselkedik, meg szóval annyi mindent tudnék mondani, hogy nagyon jó volt,de valahogy ennél aligha futja többre most tõlem,a zenék benne nagyon jók.Meg az egész,a sztori, a srác mennyire okos már,meg szegény kínai(?) csajszi,õt sajnáltam, mikor táncolt,de a végén mikor a srác meghalt az is durva volt.Aztán az is eszembe jutott hogy vajon mit akart mondani a pszchiológus nõci,mikor felhívta õket.Meg a nyúlember,az is durva volt. Áááh..komolyan, nekem nagyon bejött.
offtopic
Cressida Beau Pre 2011 márc. 04. - 13:04:29 Előzmény Roti1
(221/426)
Régen rossz, ha számodra a csattanótól lesz jó egy film. A Vanília égbolt pont az a kategória, mint a Mátrix. Sok buta, aki egyébként máshonnan nem jutna ilyen gondolatokhoz, és van egy kis vonzalma az ilyesmi iránt, körülrajongja, mint szúnyogok a fényt. Egyébként csak érintõleges, de azt a kevés mondanivalót is szájba rágja.
10/10
buncow 2011 febr. 14. - 22:59:25 10/10 Előzmény Roti1
(220/426)
Az egész film hangulata, meg kivitelezése kellett volna, hogy megfogjon, nem az, hogy most "idõutazgatnak a repülõgépalkatrészek", ha nem fogott meg, akkor nem neked való a film, ennyi, ami persze nem gond, mert nem tetszhet mindenkinek egy film.
10/10
buncow 2011 febr. 14. - 22:53:07 10/10 Előzmény furbee
(219/426)
Persze nem tetszhet mindenkinek, de sztem nagyon jó film, egyik kedvenc, elgondolkodtató zenékkel, jelenetekkel, párbeszédekkel. Nem egyszerû nyomon követni, dehát vannak részek amit mindenki úgy értelmez ahogy akar, mint egy jó könyv esetében. Mellesleg szinkronosan még nem láttam, pedig a legtöbb filmet úgy szokásom nézni, de ezt javaslom mindenki eredeti nyelven nézze.
furbee 2011 jan. 26. - 23:27:23
(218/426)
Hát ez no comment ez a film. Ez mi akart lenni? Se füle se farka...valami förtelem! Ez csak az én véleményem, ez senkit ne tántorítson el attól, hogy megnézze, ha még nem látta! De én amilyen hozzászólásokat olvastam, hogy ilyen isteni film, meg mekkora nagy alkotás...hát olyan elvárásokkal ültem le megnézni, mint még soha, és ezt kaptam :S pfff....
3/10
Roti1 2011 jan. 22. - 18:32:43 3/10
(217/426)
Na nekem ez a film nagyon nem tetszett... Vártam a végére valami hatalmas csattanót, mint mondjuk a Vanília égbolt -nál (na az valóban ütött), mert nekem úgy adták, hogy ez egy überkurvajó érdekes film.

Most oké, hogy SPOLIER idõutazgatunk, meg féreglyukakon repülõgpalkatrészek esenek a házra, de /SPOILER ez valóban olyan nagy szám? Én semmi meghökkenést nem éreztem a film közben.
twillight 2010 dec. 24. - 11:11:15 Előzmény PzZoll
(216/426)
Tudtommal nem jött ki kétlemezes változat nálunk.
Amúgy vagy másol neked vki, vagy megrendeled egy boltban. Én a Mamut alsó szintjén szoktam ilyesmit: utánvéttel dolgoznak, nem túl drágák, és hoznak be külföldrõl is.
10/10
PzZoll 2010 okt. 10. - 19:43:16 10/10
(215/426)
Sziasztok!

Nem tudjátok, hol lehetne megvenni a DVD-t? Személyesen lenne a legjobb, nem szeretek neten rendelgetni. Illetve azt nem tudjátok, hogy Magyarországon létezik-e két lemzes rendezõi változat, vagy nálunk csak egy lemezes van?
Wuss 2010 aug. 29. - 14:22:59 Előzmény juventino
(214/426)
Spoiler
Ez a kép jelenik meg álmában. Az iskolát ábrázolja, amit elárasztott a víz. Amit õ áraszt el, frank utasítására.
az utolso szamuráj 2010 aug. 19. - 20:48:43 Előzmény tcshooker
(213/426)
Köszönöm.
Ugyanis én írtam.
10/10
juventino 2010 aug. 17. - 00:21:39 10/10 Előzmény monnci
(212/426)
SPOILER
egy kérdés. Donnie hogy megy vissza az idõben? a kocsijukkal? plusz egy kérdés, ez a kép nem tudom mit ábrázol de jó lenne megtudni.. köszönöm..



Egyébként a kedvenc filmem lett :) az egyik kedvenc...
monnci 2010 júl. 30. - 20:23:46
(211/426)
**SPOILER** is lehet benne
régóta mondogatja nekem mindenki, hogy meg kéne néznem ezt a filmet. hát, eljött a nap, megnéztem.
ez egy olyan film, ami végig fenntartja az ember érdeklõdését. nem áll össze egyszerre a kép.
engem picit megrázott a vége. mikor Donnie visszament az idõbe, már gondoltam, hogy meg fog halni. most nem tudok többet hozzátenni, elõbb meg kell emészteni, ami eltart egy-két napig. [:
ja, csak annyi, hogy a Mad World címû szám a végén tökéletes befejezés.
valamit 2010 júl. 21. - 00:29:28
(210/426)
hallgass sok Tears for Fears-t és segíti a megértést ;)
10/10
hap9 2010 júl. 20. - 23:43:47 10/10 Előzmény Wilde
(209/426)
Szia! Tetszik az írásod. Nekem pont azért lett egy csapásra az egyik kedvencem, mert nem állt össze a puzzle darab egyszerre. Még csak most néztem meg a filmet elõször (tuti, hogy nem utoljára), de lassan két órája nem tudok elmenni mellette.
Nem tudom magamnak ilyen egyszerûen megmagyarázni. Ahogy kitalálok egy verziót, rögtön meg tudom cáfolni, és fordítva.
Rengeteg a kérdés még mindig a fejembe, amiket nem tudok megválaszolni. Pont ezért zseniális, mert nem hagy elaludni ilyenkor sem.
tcshooker 2010 júl. 18. - 19:51:22 Előzmény Wilde
(208/426)
Írásod sokkal jobb, mint az egyetlen kritika, amit a film mellé csatoltak...
Asszem hamarosan sort kell kerítenem, hogy újra megnézzem.
Wilde 2010 júl. 06. - 17:11:27
(207/426)
A kultmozi nem azért készül, hogy kulttá váljon: azt a közönség teszi azzá. Kultfilmek mindig is születni fognak, persze más, és más embereket szólítanak meg, más problémákat járnak körbe, életérzést adnak vagy megoldást keresnek esetleg elborzasztanak. Minden mûfajból került ki belõllük, úgy mûvészfilmbõl, mint drámából, sõt horrorból, sci-fibõl is.
A Donnie Darko abszolút ilyen film: slussz. Lehet nem szeretni, lehet nem érteni, a tény tény marad, fiatalok-sõt idõsebbek-számára akkora élmény, ami mellett nehéz elmenni szó nélkül. A film amúgy igen nagyot hasalt anno moziban, aztán jöttek a díjak....a többi meg már történelem.
Richard Kelly pedig rátenyerelt valami csodára, méghozzá úgy, hogy sokan azzal a misztifikával is felruházzák mozgóképes kis szösszenetét, ami nincs is ott. Abszolút nem érthetetlen dolgokról van szó benne, és seperc alatt összeáll a kép a végére, ha kicsit figyelünk, más kérdés, hogy stílusa és rendezése azért igyekszik thrilleresre és okosra venni a figurát, no meg nem mindennapi a hõse sem.
Donnie ugyanis eltér a megszokott amcsi tini ideáltoktól: inkább sötéten jóképû, emellett pszichihiáterhez jár, és néha alvajáró. Ám intelligenciája hihetetlen, logikája akármilyen idióta témában is mint a penge - lásd a törpök, és képes felnõtteket, önnön nagyságuktól megrészegült alakokat is padlóra küldeni pár meglátással. Érdeklõdõ, Greenehez is hozzá tud szólni - kíváncsi lennék, a katalóguson hány ember ismeri a nevét....emellett van benne érzékenység makacssággal kéz a kézben. Ez a fiú talán nem kimondottan az a karakter, aki fölé illik egy jó sztorit keríteni, hacsak az nem valami drámaféleség lenne...oszt lám, mégis.
Eleve elrendelés: a film középpontja természetesen ez, hisz minden lépés egyre közelebb visz a tragédiához, és Donnie választásához. Minden kis apró cselekedet egy-egy puzzledarab az utolsó pár perchez, ahol Donnie rádöbben, amit tett, vezet szerelme halálához. Mivel, pedig belátja tévedését, és annak borzalmas következményeit, van ereje, és bátorsága – no meg megfelelõ információk birtokában lehetõsége - mindent helyrehozni, még ha ez halálához is vezet.
Ám Kelly filmje bár ezen vonal mentén megyeget, mégis, karrakterei és azok sorsán keresztül több. Egy kisváros életébe is kapunk bepillantást, idióta guru marhaságain vigyoroghatunk, és láthatunk egy dagadt kislány titkos szerelmét kitudódni, amellett, annak álmát, hogy a kövér hernyóból pillangóvá váljon...talán. Tanárt, akinek fontos, amit átad diákjainak, illetve tanárnõt, akinek nézetei felett már a Kréta korban eljárták a dinoszauruszok a haláltáncot. Mindezt a rendezõ összelötyköli, beletölti a fiatalok félelmeit, a tinédzserek világát és kiönti az elegyet...kortyoljátok, ízlelgessétek, tessék.
Ritkán hallottam ennyire tökéletes pillanatban felhasznált zenei aláfestést, egyszerûen káprázatos a soundtrack, Kelly ugyanis rájött, a jól megválasztott dalok mennyit hozzátehetnek egy filmhez. A borzalmas alacsony büdzsé ellenére megfelelõ látványvilágot is sikerült készíteni, és bizony nem rossz színészek tûnnek fel a mellékszerepekben, én magam például Drew B.-t itt kedveltem a legjobban, Swayze-ra pedig ráöntötték szerepét.
Érthetõ a film sikere….már ugye nem az anyagi, -mert Kelly függetlenfilmes törekvései azért befogadhatóbbak a fiatalok számára is, az idõutazás témája sokaknak vonzó nomeg a mozi egész egyszerûen a végéig érdekes annak, aki rákattan. Mivel pedig nem nélkülözi a mondanivalót sem, és azt nem szájbarágós ügyetlenséggel nyomja le torkunkon, sok, amúgy a popcornfilmektõl behányó egyén kedvence lett. Jake és Maggie Gyllenhaal ezen mûnek köszönhetik ismertségük, érdekességképp pedig jelezném, Seth Rogen is átfutkározik a vásznon nemegyszer.
A Mad world meg....áh, mit lehet ajnározni a tökéletest?