Téma: Dr. Csont

10/10
zora 2013 okt. 24. - 19:33:50 10/10
(28644/28804)
9x06 magyar felirat:
http://www.tvsubtitles.net/subtitle-249766.html

A kép pedig az a bizonyos, 01x01-ben lévõ "üldözés a parkban". :-DDD
A minõségért bocsánatot kérek, ez a rész a tv-bõl lett felvéve még jó pár éve.

Még annyit, hogy minden fanfiction témáját összehozták az utolsó 10 percre. Le a kalappal az írók elõtt!
10/10
follia 2013 okt. 24. - 14:13:54 10/10
(28643/28804)
SPOILER

te jó ég, én észre sem vettem, hogy Finn hiányzik... hoppá! úgy látszik, számomra kicsit érdektelen a karakter (és a színész is). ami viszont zavart, az az, hogy eredetileg nem tervezték meghívni a gyakornokokat, ez azért elég furcsa azok után, hogy mennyi közös élményük van velük. és már értem, miért volt Hodgins és Daisy olyan extravagánsan felöltözve a promoképeken... szerintem ez a jelmezesdi volt az egyik legnagyobb poén. :)

nagyon vártam Cyndi Laupert, de látva a részt bevallom, nekem sok volt. amit énekelt, az is, az a kis intermezzo a szertartás közben, az a titkárnõs kinézet, minden... pedig bírom magát a nõt is, meg eddig még a karakterrel sem volt nagyobb bajom, de most valahogy nem tett jót az összhatásnak.
ugyanígy az egészet elnézve szerintem erõltetett volt Brennan beszólása is, mikor Max átadta õt Booth-nak...

Booth fogadalma aranyos volt, az meg még inkább, hogy Bren saját maga idézte az "i can be a duck" mondatot.
tegnap megnéztem jó néhány 2. évados Sírásó elõtti részt, és bár a félelem nagy úr, de nekem valószínûtlen, hogy Brennan akkori énje ilyeneket írt volna, amiket az õ fogadalmában hallhattunk. azt nem mondom, hogy nem érezte ezeket, mert érezhette, már akkor is elég erõs kapocs volt köztük, de ahogy Réka említette a nyitottságot, én is erre hivatkoznék, hogy ezeket akkor még nem vallotta volna be saját magának sem, nem hogy Booth-nak...
és itt említeném meg HH vallomását, hogy az eredeti üzenet úgy szólt, hogy "ne hibáztasd magad, ha nem mentesz meg idõben. élveztem a veled való munkát." - igen, sajna ez inkább 2. évados Brennan. mondjuk ettõl eltekintve örülök, hogy egy átírt verziót adtak a szájába, ami végül nagyon õszintén és erõsen hatott, de nekem óriási csalódás volt, hogy HH-ék leleplezték ezt a titkot.

ami még nagyon tetszett az a "so what do you think happens now?" "everything that happens next." - ez a válasz egyrészt annyira nagyon Brennan, másrészt meg annyira átvitt, hogy emiatt a kettõsség miatt imádom! :)

megdicsérném még Bren sminkjét és kontyát, meg Angela hajtûjét. Emily gyönyörû volt. viszont milyen csúnyán tartotta magát! vagy ez csak nekem tûnt fel?

egyébként kellõ arányban volt az esküvõben romantika, humor és komolyság is, én is azon a véleményen vagyok, hogy tisztességesen megcsinálták.

Cam, Cam, Cam! még õ volt hatalmas arc a beszólásaival! :) „ worst friends ever…” „we didn't bring enough kleenex!”
e-batta 2013 okt. 23. - 17:24:06
(28642/28804)
upsz, elfelejtettem odaírni, hogy


SPOLER!!!!!!
e-batta 2013 okt. 23. - 17:23:41
(28641/28804)
rég nevettem már ennyit egy epizód alatt... szerintem nagyon-nagyon viccesre sikerült, és igyekeztek nem könnyes-giccses fejezetet csinálni az esküvõs részbõl. Az esetet elképesztõen összecsapták, kihallgatások és letartóztatás nélküli részre nem is emlékszem, ez egy ilyen ügy volt... valószínûleg semmiképpen sem fért volna bele, hiszen a família és gyakornokok népes csapata plusz idõt igényelt.

amelyek a legjobban tetszettek:


Angela: Te jó ég!
Hodgins: Angie, ez csak egy próba! Nem sírhatsz állandóan!
Angela: De igen, és fogok is!
Booth: A templom csak 11-ig fogad minket. Tudnál sírni 11 után?

-----------------------------------------


Pap: Dr. Hodgins?
Hodgins: Van pár dolog A prédikátor könyvében, amiért meg fog ölni.

------------------------------------------


Pap (csörög a mobilja): Bocsássanak meg. Igen? Nem, az én dolgom az utolsó kenet, nem a gyilkosság. (átadja a mobilt Booth-nak) Ez a magáé.

---------------------------------------


Hodgins: 25 dollárt teszek rá, hogy holnap délig törlik az esküvõt.
Sweets: Igen. Én 50 dolcsit arra, hogy még napnyugta elõtt.
Cam: A valaha volt legrosszabb barátok.

--------------------------------------


Angela: A ruhaszövet alapján úgy fest, az áldozat a '70-es években halt meg.
Hodgins: 1979-ben, hogy pontosak legyünk.
Brennan: Ezt ebben a szakaszban még nem lehet tudni.
Hodgins: Attól tartok, igen. Kabóca. Az ingujjában volt. 17 évente csak egyszer jelennek meg, ami azt jelenti, az áldozat 1979-ben halt meg. Esetleg 1945-ben,1962-ben vagy 1996-ban.
Brennan: Oké, értem a lényeget. 1979-ben történt.
Angela: Látod, Brennan? Az ügy szinte meg is oldja magát. Rád nincs is szükség.

----------------------------------------

Clark: Dr. Brennan, maga mit keres itt?
Brennan: Maga mit keres itt?
Cam: Felkértem Clarkot, mert neked ott a manikûrös, a pedikûrös...
Brennan: Nem tudok nyugodt lelkiismerettel távozni, amíg nem tudom biztosan, hogy képes lesz kezelni az ügyet.
Clark: Az idegeimre fog menni, de nem fogok megsértõdni.

----------------------------------------------

Clark Hodginshoz: Megkaptam az SMS-t az esküvõi fogadásról. 50 dollárt teszek rá, hogy 15 óra elõtt lefújják.

--------------------------------------


Brennan: Angela azt mondta, ne nyúljak semmihez, szóval felemelné az ötös bordát?
Clark: Két perc magával, és máris újra gyakornoknak érzem magam.
....
Brennan: A nagyítókamerát, kérem.
Clark: Azt hiszem, boldognak kellene lennem, amiért kimondta, hogy "kérem".

---------------------------------------

Angela: Te is fogadtál az esküvõre?
Clark: Errõl inkább nem beszélnék, amíg ilyen arcot vágsz.

-------------------------------------

Hodgins: Nem szeretnél fogadni?
Cam: Nem. (utána kiált) Dr. Hodgins? 20 dolcsi, hogy holnap 13 óráig lemondják. (magában motyogva) Jó ég, utálom magamat.

---------------------------------

Brennan: Nagyon jó, de maga ne segítsen tovább a maradványoknál, Dr. Wells. Meg kell találnia, honnan
származik a levéltöredék.
Angela: Én már dolgozom ezen.
Brennan: Neked fel kell készülnöd egy esküvõre. És Dr. Wells amellett, hogy polihisztor, számos képzettséggel is rendelkezik a kutatáshoz. Ha pedig kudarcot vall, úgy elbocsátjuk. Úgyse kedveli õt senki.
Fisher: Én bírom.
Angela: Mindig meg tudsz lepni.

----------------------------------

Max: Most már sírni fogok. Hogy fogok tudni beszélni, ha közben sírok?
Booth anyja: Ne aggódj, nekem még énekelnem is kell.
......(a híradó után)
Max: Jó ég, Booth. Te leégetted a templomot?
--------------------------------

Arastoo: A grenadilfát gitárok elõállításához használják.
Clark: Nem hiszem, hogy egy gitárral szúrták le.
Daisy: És fafúvós hangszereket.
Fisher: Klarinét általi halál? Az félelmetes lenne.
Clark: Figyeljetek, ha nem oldjuk meg, Dr. Brennan minket fog mindenért hibáztatni, talán még a templom felgyújtásáért is.
Daisy: Azt azért könnyebb Booth ügynökre fogni.

------------------------------------

Aldo: Hölgyeim és Uraim, Seeley Booth és Temperance Brennan barátai és szerettei, ha valakinek van ellenvetése, amiért e két ember nem léphet házasságra egymással, tartsa meg magának, vagy menjen ki, mert ez bizony most meg fog történni.
Avalon: Így van! Médium vagyok, és biztosíthatok mindenkit afelõl, hogy ez meg fog történni. Már régen láttam ezt elõre, amikor elõször...
Angie: Avalon! Avalon!
Avalon: Persze, bocsi mindenkitõl...
-----------------------------------



Hû de sok lett, most nézem :DDDDD

és zseniális ötletnek tartom, hogy az esküvõt a Jefferson kertjében tartották meg, visszautalva az elsõ évadra, és még szuperebb ötletnek, hogy elõvették az üzenetet, amit Brennan írt Booth-nak, amikor élve eltemették Hodginssal együtt (már csak az érdekel, hogy az általuk külön-külön leírt dátumok közül melyik járt közelebb a valósághoz... tudjátok, amit elégettek közösen)
eisro 2013 okt. 23. - 00:25:45
(28640/28804)
Megnéztem az esküvõs részt és kövezzetek meg érte, de nekem nem hiányzott Christine. Valószínû azért, mert a résznek ott lett vége, hogy befejezõdött a ceremónia. Ha lett volna az azt követõ buliról is bármi akkor igen hiányzott volna, de így annyira nem kerestem. Persze aranyos, de egyáltalán nem akadtam ki és fenn a hiányán.
e-batta 2013 okt. 22. - 20:43:03
(28639/28804)
szerintem meg sokkal nagyobb gáz, hogy Finn Abernathy-t (Luke Kleintank) teljesen kihagyták a sorozatból!!!! (*hiszti*)
milyen már, hogy helyette ezt a hülye okostojást szerepeltetik???? nekem abszolút nem jön be... (Dr. Oliver Wells/Brian Klugman)
akarom vissza Finn-t!!!! *durca*
10/10
csikrisz 2013 okt. 22. - 18:55:19 10/10
(28638/28804)
The Nazi On the Honeymoon (09x07)
10/10
csikrisz 2013 okt. 22. - 18:49:15 10/10
(28637/28804)
Bocs, egyes számban. Na mindegy, a tényen nem változtat.
10/10
csikrisz 2013 okt. 22. - 18:33:00 10/10
(28636/28804)
Nem voltak a részben?
Ez GÁZ.. :/
Legalább a háttérben, ültek volna tényleg vki ölében.. Ezt nem hiszem el..
10/10
follia 2013 okt. 22. - 17:11:48 10/10
(28635/28804)
egyemmeg! :) de kár, hogy kimaradt! én akár még ilyen kis morcin is betettem volna. és nem is feltétlenül virágos kislánynak, akár csak valaki ölébe.

:((
fencikoci 2013 okt. 22. - 15:35:31 Előzmény follia
(28634/28804)
megnéztem, kedves volt, aranyos, romantikus
Igazuk volt HHéknak, tényleg olyan volt, mint valami kedves szerelmeslevél a nézõkhöz
10/10
follia 2013 okt. 22. - 11:03:45 10/10
(28633/28804)
közben kiderült, miért nem mutatták a bébit: egyszerûen épp rossz napjuk volt az ikreknek...
mondjuk ez szerintem így elég olcsó kifogás, 1) nem hiszem, hogy egy nap alatt leforgatták az egész esküvõt, 2) azt meg pláne nem, hogy a sok giccses esküvõi cuccból semmi sem fogta meg a két kislányt egyszer sem annyira, hogy legalább egy mosolyukat elkapták volna...
na jó, hét ennyit errõl...

én egyébként nagyon vártam ezt a részt, mindazonáltal szerintem csak ma este tudom majd megnézni, most sok munkám van.
és amit a Twitteren olvastam, az alapján több csattanót is tartogat, mint amit már elõre lelõttek, de abban egyetértek, hogy baromi sok spoilert kaptunk, amit nem kellett volna.

jah, és a legjobb, hogy amelyik interjúban olvastam a Christine-es rejtélyt (és aminek a linkjét most valami miatt nem sikerül beszúrnom - hülye telefon!), abban HH bevall valami olyasmit Bren fogadalmával kapcsolatban, ami miatt a sikítófrász kerülget, hogy hogy lehet ennyire elvenni valaminek a varázsát, még ha az csak fikció is. annyira idióták néha...
fencikoci 2013 okt. 22. - 08:59:38
(28632/28804)
akkor én miért emlékszem így?
Ekkora beégést...
Azt hiszem, ideje lenne felfrissítenem az emlékezetem
10/10
follia 2013 okt. 22. - 06:01:33 10/10
(28631/28804)
SPOILER***

NEM VOLT OTT CHRISTINE! ez milyen már?? a szülei! esküvõje!
kiakadtam! pedig még csak tumblr-ön olvastam. így legalább nem ér meglepetésként, amikor nézem.... :S
Mategm 2013 okt. 21. - 22:43:31
(28630/28804)
A vége a legjobb, amikor a szellem elszáll és visszatérünk a külsõ nézetbe. Ez a természetes.
A sorozatot imádom, mindig nézem, de belsõ nézetbõl végig, megállás nélkül, ez baromság. Ha emlékszel, az elsõ 3D mozifilmek sem voltak végig 3D-ben, mert szokatlan volt.
A kamera mozgáson nincs az a hang, ami segítene. Élmény volt a reklám és a vége, amikor normális, megszokott képeket láthattunk.
Volt már mozifilm belsõ nézetbõl, de ha megtalálsz egy ilyet, nézd meg nyugodtan, mert változik mindig a kamera nézet. Ez szimplán egy olcsó rész volt, csak nem akartak visszatekintõt csinálni.

VIII/9. rész
fencikoci 2013 okt. 21. - 22:24:48
(28629/28804)
A rész jó, kivételesen egy ÁLDOZAT SZEMSZÖGÉBÕL lehetett látni a történéseket, és nem máshonnan. És csak hogy tudd, a részben az áldozat szelleme narrál, végig, és így, hogy ez kimaradt, tényleg elég ratyi.
De maga a rész jó, nézd szinkron nélkül , minjárt sokkal jobb lesz.
Mategm 2013 okt. 21. - 22:14:38
(28628/28804)
Ezt a szart!
Kivételesen nem a csatornát szapulom, hanem a rendezõt, producert, forgatókönyvírót és mindenkit, aki nem gátolta meg eme rész ilyen módon való leforgatását. Ja, és aki kitalálta, arra ítélném, egész nap ezt nézze hetekig.
Nem is tudom mirõl szól a rész. Az elsõ reklámblokknál már szédültem. Rosszul lettem a látványtól, a stabilizálatlan, folyamatosan remegõ kamerától. Felfordult a gyomrom.
Komolyan 45 perc egy nézõpontból?
A második reklámnál már a vécé felett kuporodtam és a fejemet tartottam...
fencikoci 2013 okt. 21. - 21:48:52
(28627/28804)
A koponya szelleme nem beszél - pedig ez volt a rész lényege!!!!!!
Így elrontani...
vino-et-veritas 2013 okt. 21. - 13:20:03
(28626/28804)
S még így is rengeteg dolog ki van "homályosítva" ("blõrözve") vagy egyszerûen ki van vágva az eredeti verziókhoz képest. A "finomított" szinkronokról már nem is beszélve...

Ez szinte gyakorlatilag minden csatorna "gyakorlata", s gátlástalanul elbánnak "nagy" filmekkel is és nemcsak a napközbeni, a hanem az esti, éjszakai ("felnõtt") mûsorsávokban is.

Ezzel igyekeznek megfelelni a korhatári követelményeknek, meg más szabályoknak, elkerülendõ a büntetéseket...

Csak azt felejtik el a tisztelt jogalkotók, hogy ezzel a szabályozással a filmek egy jó részét alkalmatlann teszik a nézésre...
10/10
follia 2013 okt. 21. - 12:32:29 10/10
(28625/28804)
instagram.com/p/fs7euuqeMk
azért ez vicces! :)


készülve a mai esküvõre, hétvégén megnéztem egy jó pár régi részt. azért döbbenetes, hogy honnan és miken keresztül jutottunk el idáig. mikor a 6. évadnál tartottunk, én csak szimplán mérges voltam Hannah miatt, hogy miért kellett képbe hozni, miért szõke, miért barátkozik Brennan-nel, stb., de így visszanézve - és tudva, hogy ma már hol tartunk - még durvábban hatott a jelenléte. és Booth-t még máig sem értem 100%-osan.
ha ma látnám elõször az 5. évadzárót és a 6x01-et, még csak gondolni sem mernék a mai részre. aztán az jutott eszembe, hogy ha M nem várt volna gyereket, vajon akkor is beindultak volna az események? végül is - még ha Bren terhessége sokként is ért anno, és baromira nem értettem egyet az egész kivitelezéssel - visszanézve örülök, hogy minden úgy történt, ahogy. leginkább ez a (korábbi) Hannah-téma nem illett egészen a képbe a hirtelenségeivel, de persze rémes lett volna, ha még tovább húzzák azt a szálat, és kicsit alaposabban kibontják.

mindezek után kíváncsi leszek a fogadalmaikra. :) ...amikért alapvetõen nem vagyok oda, keveset hallottam, ami nem ment át giccsbe, de náluk valami különlegeset várok.