gygyusz 2008 júl. 31. - 13:45:34
(34/354)
Igen ez alapjában véve egy elég jó film, csak az a sajnálatos, hogy immár 20 éves és e a retkes RTL klub ilyenekkel szurja ki a szemünket nap mint nap. Ez már nem kicsit bosszantó...Kedvem lenne Kolosi Petikével elbeszélgetni, hogy mégis ennyire nem futja a sok - sok millióból amit a 2 percenkénti reklámblokkokért bezsebel valami ujabb film(ek)re?? Azért az elmúlt 20 évben volt néhány ezer film ami már rég nem premieres sõt le is csengett de szívesen megnézné az ember. Ehelyett állandóan ugyanaz van elõszedve x hónaponként (lásd kenguru jack és a többi szutyok szemét, a nicsak kibeszélrõl már nem is beszélve!!!!) Nem is tudom mikor adtak valami normális, nem agyonvetített filmet ami ne adj' isten 2000 után készült. Meg lehet nézni a heti palettát; csak tetves sorozatok tömkelege, meg 1000 éves filmek amik ráadásul még ujra is vannak szinkronizálva és vágva. Ez szánalmas. Az egész RTL klub egy szutyok. Nem értem miért nem lehet normális, vágatlan filmeket adni eredeti fordítással és ha már muszály akkor annak megfelelõ karikával, nekem ne mondják, hogy nem futná rá!Azzal lehetne nézettséget gyûjteni nem ezzel. Lassan már az M1 is jobb lesz mint ez pénzhajhász, nézõkkel nem törõdõ kereskedelmi fos. Bocsánat a csúny szóhasználatokért de másképp már nem lehet kifejezni...
leopard26 2008 júl. 31. - 12:33:30
(33/354)
szegény kis robotot ilyen szar oldalhoz kapcsolni
Rince 2008 júl. 31. - 12:05:15
(32/354)
Az egyetlen film amit tévében is hajlandó vagyok megnézni. Ne hagyjátzok ki !
kevinspéci 2008 júl. 31. - 10:37:00
(31/354)
Ja, legalább ugyanazt a szöveget nyomatnák benne, mint a régiben. Iszonyat zavaró.
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 31. - 10:35:47
(30/354)
Modik, má' megin' henyéltek, vazz!
zee944 2008 júl. 31. - 10:11:09
(29/354)
A régi hangminõségben biztosan gyengébb volt, de színészi játék és szöveg tekintetében az új a cipõfûzõjét nem kötheti meg, Dörner György ide vagy oda.

Amikor McLane kidobja a hullát a fekete zsaru kocsijára:

eredeti (Willis): "Welcome to the party, pal!"
régi szinkron (Vass): "Isten hozott nálunk, pajtás!"
új szinkron (Dörner): "Sajnálom, de muszáj volt!"
kevinspéci 2008 júl. 31. - 07:44:35 Előzmény Zemike
(28/354)
A reklámban Dörnert hallottam. Hmm. Az eredetiben Vas Gábor volt. Dörner is tökéletes, csak aki hallotta eredeti szinkronnal, annak már nem olyan ez...

Bár az is igaz, emléxem, elég pocsék volt az a szinkron. Nehezen lehetett hallani. Nem is értem az ilyeneket, hogy hozzák össze néha.

(Amúgy érdekes, hogy a Die Hard elsõ 3 részében mindig más volt a hangja. Mind jó volt.)
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 31. - 07:40:41 Előzmény zee944
(27/354)
Na, jah. Lehet, elrepült...
Zemike 2008 júl. 30. - 21:21:29
(26/354)
Én a szinkronhangokra leszek kiváncsi
Dantes 2008 júl. 30. - 12:41:17
(25/354)
Az biztos, fene az RTL-be, John bácsi õket is elkaphatná.
Dantes 2008 júl. 30. - 11:12:19
(24/354)
Na adják az RTL-en. Akinek meg van DVDn inkább nézze ott. Mert holnap tuti úgy megvágja a drága RTL hogy élvezhetetlen lesz.
Se káromkodás se vér nem lesz benne...lefogadom.
zee944 2008 júl. 27. - 20:14:56
(23/354)
Nem halt meg, csak lezuhant. A többit a nézõ fantáziájára bízzák.
8/10
Dóra456 2008 júl. 27. - 20:12:39 8/10
(22/354)
Nekem csak az a kifogásom a filmmel kapcsolatban, hogy Hans meghalt. :( Alan Rickman az egyik kedvenc színészem.
sipka 2008 márc. 24. - 19:28:10
(21/354)
Hát most jót kérdeztél :) Azt hiszem, hogy úgy kb. 7-8 évesen...
Még szerencse, hogy engem nem tiltottak el (akkoriban), a felnõtesebb tartalmú filmektõl :) (Mondjuk a "Die Hard"-ot (szerintem) akármelyik "lurkó" megnézheti, mivel nincs benne semmi olyan, amely kihatással lenne egy kis gyerek szellemi fejlõdésére :)

UI: Viszont az Alien-t kétszer is meggondolnám... Mivel (miután megtekintettem kb. 7 éves koromban) állandóan a mellkasomat néztem... :)
(Remélem, hogy ezt nem kell magyaráznom :DD
sipka 2008 márc. 23. - 19:46:38
(20/354)
Ez egy igazán tökös akciófilm, amelyet rengetegszer meg lehet tekinteni, anélkül hogy megunnánk :) Nagyon bírom John beszólásait, meg úgy az egész "akció-orgiát"!!!
Csak egy negatívumot tudnék megemlitteni, amely baromira idegesített:

SPOILER (Furcsa spoilert írni ebbe a topicba, hiszen ki lehet azaz elvetemült, aki még nem látta ezt a filmet. Na mindegy.)
Szóval van a filmben egy afroamerikai rendõr, aki John-nal beszélget egy rádión keresztül. Eldumálgatnak, majd összebarátkoznak... S egyszer csak arra terelödik a szó, hogy az afroamerikai pasas egyszer (önhibájából) lelõtt egy 13 éves srácot... S hogy azóta nem mer senkire se fegyvert fogni...
Oké, ezzel még nem is lenne baj. DE!!! A film végén (amikor már mindenki épségben kijuttot), az egyik terrorista fel kell hamvaiból és John-ra szegezi a fegyverét... S HÁT KI IS LEHETNE MÁS, AKI LIKVIDÁLJA EZT A NÉMET TERRORISTÁT? HÁT PERSZE, HOGY AZ AFROAMERIKAI RENDÕR, AKINEK PROBLÉMÁJA VAN A FEGYVER VISELÉSSEL!!! Szóval ez már annyira klisé szerû volt a számomra, hogy nem bírtam végig nézni...
SPOILER VÉGE

Ja, és még meg kell emlitenem valamit!! (Mondjuk ez már nem a film történetével kapcsolatos.)
Szóval nekem már régóta feltünt, hogy a legtöbb akcióhõsnek "John" a neve!!
Például: "Az 57-es utas": "John Cutter"
"A pusztító": "John Spartan"
"Die Hard": John McClane
"Rambo": John J. Rambo
"Kommandó": John Matrix ezredes
"Ovi zsaru": John Kimble
"Végképp eltörölni": John Kruger
"Az utolsó emberig": John Smith

S még fel lehetne sorolni párat... Hát nagyjából ennyit akartam elmondani :DD

UI: Bruce Willis nélkül sz#rt se érne ez az alkotás!!!! JEEEEE, ÉLJEN A ROCK!!!! (Bocs, az elözõ kirohanásomért... Most ilyen korszakomat élem... :DD
Laccaa 2007 okt. 29. - 10:56:10
(19/354)
Ehhh, ez is megjött végre valahára DVD-n :D
Zotyipotyi 2007 okt. 27. - 11:02:49
(18/354)
Szerintem a legjobb rész! Iszonyat pörgõs, "szenvedõs" (szegény Willis hogy megszívja mezítláb).
Az a fehér atléta, amely gyorsan barna lesz, a csajos poszter, Johnson ügynök és Johnson különleges ügynök, a dagi néger rendõr, meg a limósöfõr kiscsákesz is zseniálisak. Ez a film fogalom.
9/10
fareszgood 2007 okt. 24. - 14:16:10 9/10
(17/354)
a legkirályabb filmek egyike,akció és humor tökéletes keveréke.
zszoltan 2007 júl. 03. - 19:30:15
(16/354)
:D A címed szórakoztatóbb, mint az egész esszé lenne. :)
zszoltan 2007 júl. 03. - 11:55:30
(15/354)
"Bruce Willis mindig jobban leköti a nézõket és a terroristákat, mintsem gondolkodni akarjunk:):) "

Ja, és pontosan ezért volt nagy ötlet, hogy a 'tartalmas beszélgetéseknek' kisebb ücsörgõs holtpontokat raktak a film sodró akciófolyamába. Szerintem egész jóra sikerült ez a fajta kiemelés.
Bár elsõ megtekintésnél szerintem én is jobban izgultam, mintsem figyeltem volna ezekre a 'lényegtelen apróságokra'. :) Meg elég fiatal is voltam még akkor...