1/10
vikopappa 2015 jan. 02. - 22:59:06 1/10
(46/106)
Nem kellett volna megnézni. :(
tobywong 2015 jan. 02. - 22:56:24
(45/106)
Az elsõ részét a mai napig imádom. De ez hihetetlenül erõltetett lett.
Még szerencse, hogy feltették youtube-ra, mielõtt elmentem volna rá moziba.
blacknet 2014 dec. 30. - 22:46:30
(44/106)
Az elsõ részt még megnéztem, röhögtem, és aztán szép lassan kinõttem belõle. Ha valaki esetleg nem hozzám hasonlóan cselekedett volna, ***moderalva***

Kicsit sajnálom Jim Carreyt, hogy miután voltak komoly, és jól sikerült próbálkozásai kitörni a skatulyából (Ember a Holdon, Egy makulátlan elme...), ötvenéves fejjel megint meg kell hülyülnie egy ilyen ócska, vérszegény, önismétlõ film kedvéért. Az elsõ rész valóban jellegzetes alkotóköve a mûfajnak, de van egy szint, amire egy már befutott, többször bizonyított színésznek nem lenne szabad lesüllyednie.
5/10
Kulcskészítõ 2014 dec. 30. - 21:20:13 5/10
(43/106)
Hát... lehet, hogy én voltam rossz hangulatban amikor megnéztem, de nekem nem igazán jött be. Az elsõ részen könnyesre röhögtem magam (legalábbis tizenvalahány évesen...), de ez valahogy nagyon nem találta meg az ízlésem.
breeder 2014 dec. 29. - 16:58:32
(42/106)
Néha kellenek az ilyen hülyéskedõs filmek is, mert különben az ember besavanyodik és ecetes uborka lesz belõle. :o)
mapk 2014 dec. 29. - 13:29:25
(41/106)
Jó ez!!
10/6
:D
Peti817172M 2014 dec. 22. - 18:25:44
(40/106)
Csak azt nem értem, hogy miért kettyó, amikor ez már a 3. rész? Oké, hogy az elsõ rész folytatása, de ez így elég félrevezetõ. Az angol verzióban nincs ilyen probléma, mert ott a második rész címe Dumb és Dumberer volt, tehát nem volt benne a 2-es szám. Ezt már a kedves fordítók csempészték bele az elõzõ rész címébe.
10/10
antimason 2014 dec. 22. - 15:04:46 10/10
(39/106)
Nekem tetszett. Nyilván nem hozta az elsõ rész színvonalát, meg ilyenkor elmarad az újdonság "varázsa", de sokat lehetett rajta nevetni. 80%át hozta az elsõnek.
Belmont 2014 dec. 21. - 20:32:44 Előzmény King Diamond
(38/106)
Megnyugtatok mindenkit, az eredetiben is vannak szóviccek, úgyhogy most már kíváncsi vagyok a szinkronra is. Bár én egyedül ezt rónám fel a film hibájának, amúgy minden marhaság kellõen zsigeri volt. Kevés helyen érzékeltem, hogy erõltetett és röhögõgép kéne alá.

Volt az elsõ részben is szóvicc a szinkronban, úgy kezdõdik a film. „Ausztria! Kenguruk földje! Mit szólna egy kis koala-smacizáshoz?"

Ui.: Kathleen Turner meglepett? Mi a Kaliforgiát nézve döbbentünk meg, hogy ez ugyanaz a nõ, mint a Nílus gyöngyében. Kemény. Ahhoz képest, amit ott alakított, itt még piskóta. Bár abban a sorozatban majdnem minden karakter durva. :D A Walking Dead Andreája is meglepetés volt.
1/10
Shiviatar 2014 dec. 21. - 17:25:51 1/10
(37/106)
Örülök hogy neked tetszett a második rész.
Én egyet értek az index kritikájával.
Az elsõ részben buta de szerethetõ karakterek voltak. Itt csak cirkuszi állatként körbeviszik õket, és csak szimplán botrányosan viselkednek. A poénok pedig az elsõ rész gyenge másolatai.
Nem hiszem hogy az eltelt húsz évvel van a baj, mert ha most újra megnézném az elsõ részt, úgyan úgy jókat derülnék rajta. De ezen csak fogtam a fejem.:(
10/10
King Diamond 2014 dec. 21. - 17:13:59 10/10
(36/106)
Hát, ha te tényleg így gondolod, akkor nem tudom, te milyen elsõ részt láttál. Mert ez az 'igazi' folytatás csakis a nosztalgiázás miatt készült el, és milyen jó, hogy így lett. Érdekes, de azon az elõadáson, amin mi voltunk, mindenki szinte végig szakadt a röhögéstõl, a poénoktól. Úgyhogy nem hinném, hogy ez csak Amerikában van így...Összetettebb poénok...mintha az elsõ részben sem nagyon lettek volna ilyenek. Akinek nem tetszett az elsõ része, nyilván ez sem fog, csak akkor meg nem értem, hogy a marhája minek nézi meg ezt is, fõleg, minek megy el moziba érte. Csak, hogy aztán le lehessen szólni? Elolvastam az Index semmitérõ kritikának nevezett förmedvényét, ahol megjegyzi az író, hogy felidegesítette, hogy a stáblista alatt végig osztják a kritikusokat, és ami egyébként szintén remekül szintén le is lett szinkronizálva. Már elérték az alkotók a céljukat, ha az ilyen faszkalapok felidegesítik magukat rajta.

Nem értem, hogy ha valakinek a zseniális elsõ rész tetszett, akkor ez miért nem. Mivel eléggé hasonló lett. Már az elsõ jelenetben, mikor megláttam a két fõszereplõt, elfogott a nosztalgia, hogy milyen jó õket újra látni ebben a szerepben. Annak ellenére, hogy sajnos az elsõt nem láttam moziban. Számomra az az alapvetõ vígjátékok közé tartozik az elsõ rész, de ez is legalább olyan jó lett, maximum csak egy kicsit marad el tõle. Sok mindenben hasonlít az elsõ részhez, illetve nagyon örültem a számos ott már jól bevált és visszahozott karaktereknek, poénoknak, jeleneteknek, stb.
Jim Carrey és Jeff Daniels lubickolnak a szerepeikben, és ez most sem volt másképp. Kathleen Turner kicsit le van csúszva itt, remélhetõleg csak a szerep kedvéért, a The Walking Deadbõl ismert Laurie Holden baromi jól nézett ki, a kiscsajt alakító Rachel Melvin pedig szintén szép, csinos hölgy. Nagyon jó volt újra látni Billyt és még egy-két régebbi karaktert (a stáblista utáni jelenet mindent visz, csak hát a sok hülye fasz birka már mind elment, pedig a stáblista közben többször is elmondják, hogy lesz stáblista utáni jelenet). A poénok ütnek, legalább olyan jók, mint az elsõ részben lévõk. És hát igen, a magyar szinkron is szintén jó lett, nagyon jó volt újra hallani Kerekes József és Haás Vander Péter párosát. Kicsit a szóvicceket megtizedelhették volna, mert volt egy-két fárasztó, de annyira azért nem volt vészes, bár ilyen ugye az elsõ részben nem volt a szinkronban.
Mindent összevetve, nagyon örülök, hogy elkészült ez az igazi második rész, és annak is, hogy moziban néztük meg, régen nevettem már ennyit. Még egyszer szerintem meg fogjuk nézni moziban. Maximum egy hajszálnyival marad el az elsõ résztõl, de számomra legalább annyira tetszett.
10/10.
Computop Számítástechnika 2014 dec. 21. - 14:20:28
(35/106)
A maga nemében zseniális, fergeteges, helyenként jobb mint az elsõ rész!
A szóviccek ütnek, bár a közönség negyedét sem "fogadta be", pedig milyen csodálatos a magyar nyelv, ezt semmilyen más nyelven nem lehet überelni, fõleg nem angolul..
A lehúzókkal nem érdemes foglalkozni,mert fáj nekik a saját eltelt 20 évük...
10/8!
1/10
Shiviatar 2014 dec. 21. - 11:15:14 1/10 Előzmény ko02
(34/106)
Ez a második valóban minõsíthetetlen. De az elsõ nem ilyen volt. Nem azért sz* mert 1994, vagy 2020, tök mindegy, hanem mert rettenetes a forgatókönyv, a dialógusok, erõtlen, öttlettelen,...stb. stb.

Pont hogy a kor szellmének készítenek filmet. Szerintem ha beülnénk egy amerikai moziba erre a filmre, ott hangosan hahotáznának az emberek, és elégedetten csettintve jönnének ki a vászon elõl. Ez a célközönség. Összetettebb, kevésbé megmagyarázós poénokat meg sem próbáltak.

Én nem tudom elképzelni hogy a forgatókönyvírók meg a rendezõ annyira agyhalott lenne, hogy ennél jobb nem telik tõlök. De úgy látszik ez a szint, és ezt célozták meg.
izom 2014 dec. 20. - 01:21:02 Előzmény ko02
(33/106)
No mai kor követelményeiböl született jópár kritikánaluli film is,és leszámítva 1 - 2 filmet,vigjátékok még mindig 80 - 90 es év az igazi.
7/10
-roy- 2014 dec. 19. - 19:46:23 7/10
(32/106)
Nem értem a sok fikázót. A film kb. ugyanazt hozza mint az elsõ rész.
Egyedül a szóviccek mennyiségét, és a titkos ügynök figuráját találtam erõltetettnek.
7/10
Ateellas 2014 dec. 18. - 13:38:19 7/10
(31/106)
* és persze Jeff Daniels is jó formában van 20 év után :)
7/10
Ateellas 2014 dec. 18. - 13:31:15 7/10
(30/106)
nálam az elsõ rész 7 pontot ér, és a folytatás is 7et. hogy miért? Jim Carrey kedvencem és jó látni, hogy ismét úgy játszik, mint a 90'es években. ez nagy plusz, meg amúgy is, az utóbbi években nem sikerültek átlagon felülire az alakításai.
ami a rendezõ párost illeti.. nagyon jó munkát végeztek, mert nem hanyagolták az elsõ rész színvonalát és mellette belevitték a jelenlegi trash humor elemeit, amin a mai fiatalok jól tudnak szórakozni.

tehát összegezve, ez egy jó folytatása az elsõ résznek. érdemes elmenni a moziba, nem lesz csalódás.
1/10
ko02 2014 dec. 16. - 14:20:35 1/10
(29/106)
Lehet azzal vagdalózni, hogy mindenki öregedett 20 évet, meg eltelt 20 év, de könyörgöm ne ragadjunk le 1994-ben. A jelen kornak kell filmet csinálni nem a 90-es éveknek. Aki olyan filmre vágyik akkor nézzen olyan filmet amit akkor készítettek a kor szellemének megfelelõen, de most 2014 van! És szerintem manapság ilyen filmet bûn kiadni: bugyuta poénok, kritikán aluli szóviccek egyszóval BOTRÁNY. Véleményem szerint egy épeszû, iskolázott felnõttnek egyáltalán nem humoros, inkább szánalmas....
Remélem senkit nem sértettem meg akinek tetszett a film.
6/10
vinczetibor@qualitrans.hu 2014 dec. 15. - 21:07:53 6/10
(28/106)
Bármennyire is imádom a fõszereplõ(ke)t,és bármennyire is szeretnék jobbat adni,sajnos nem megy: 10/6. Jóindulattal...
8/10
tuvics13 2014 dec. 15. - 17:35:11 8/10
(27/106)
Vártam 3 kemény napot, hogy kommentet írjak! Egyrészt, hogy leülepedjen bennem a film, másrészt, hogy a többiek véleményét lássam.
Részben osztom csak a nagy negatív hozzáállást! Nem szabad elfelejteni, hogy eltelt 20 év! Farrelly-ék pedig ezzel robbantak be. Tény, hogy nem közelíti meg az elsõ részt, de nem is ez volt a cél! Véleményem szerint annak köszönhetõ ez a "lehúzás", mert eltelt ennyi idõ. Az akkori poénok mára már nem állnák meg a helyüket! Ott is elég altesti poén volt, néhol gusztustalan (a rendõr és az üveg sör, hashajtós/elromlott a wc). Csak közben felnõttünk gyerekek! Én sem az a pattanásos tini vagyok, aki akkor voltam és bizony változott az ízlése az embernek!

Sok más filmjüket (Farrelly) alapul véve többsége átlagos minõsítést hozott! Túl közeli rokon, Tökös tekés - kiszámítható poénokkal teli.

! Aki úgy ült be a moziba, hogy a felturbózott elvárásait is bevitte magával, csalódni fog !
Én úgy mentem be, hogy szórakozni fogok - a kívánt hatást elérte!

SPOILERES!
Pozitívum: A 2 kretén nem nõtt fel, Õk ugyanazon a szellemi szinten maradtak! A történet is ugyanazt a vonulatot követi: a jó és a rossz harca itt is megvolt. A gyõzedelmeskedésük is külsõ segítséggel történt (mindkét részben az FBI)!
A poénok gusztustalansága szintén megvolt! Mennyiben másabb az összeöntött "szagos" sör kontra sörösüveget meghúzó rendõr között?! Szinte semmi! A 2 idióta fõszereplõ megkapta a jutalomjátékát! Ez járt nekik! Nagyon jól hozták az õrült szerepüket! A poénok is hellyel-közzel rendben voltak. Volt 1-2 nagyon eltalált jelenet: Blöki-mobil, a vak kisfiú madarai, a szülõk meglátogatása és a felismerés, hogy adoptálás esete forgott fent, a dinamitos ébresztõs illetve a kocsi vs vonat ütközete... Szóval van mire emlékeznem!

Negatív oldalra nem sok mindent tudnék mondani: a szinkronok rendesen ellátták feladatukat, csak néhol már túl sok volt a szóvicc, esetleg félrefordítás (megnézném eredeti szöveggel+felirattal). A történet sem egyedi; míg az elsõben egy elvesztett táskát juttatnak vissza, most az elveszett gyereket keresik meg - persze rossz fiúkkal karöltve. Illetve 1-2 eltúlzott jelenet, amit rontotta az összhatást!

Biztos vagyok benne, hogy 5 év múlva - amikor a kereskedelmi tvk is leadják - lesz mit idézni ebbõl a filmbõl is: "be van tokosodva a katéter" vagy a "tudod mi a legidegesítõbb hang a világon?"

SPOILER VÉGE!

A legelszomorítóbb inkább az, hogy látni mennyire megöregedtek a fõszereplõk! Ezzel kicsit betaláltak nálam is - hiszen az elsõ rész bemutatóján fetrengtem, tini voltam. Ennél már csak mosolyogtam, mert idõközben felnõttem és a környezetünk is! Lejárt az ilyen poénok szavatossága!
Viszont az utóbbi évek kellemes vígjátékát sikerült összehozni! De ez csak az én véleményem!

A túlzott szinkron fordítások, 1-2 gusztustalan poén és a történet sablonossága miatt -3 pont
De az ötletért és a 2 megöregedett idióta "feltámasztásáért" jár +0,5 pont!
7,5 pont viszont nincs - így Nekem 8! :)