6/10
atisr 2014 dec. 14. - 21:09:17 6/10
(26/106)
Ha az 1. rész 10/10 (számomra az) akkor ez 10/6. Elõttem már említették a nulla sztorit, de ha jobban belegondolunk az elõdöt se a csavaros története miatt szerettük. Csak talán az jobban építette egymásra az elemeket, a jelenetek sokkal inkább összekapcsolódtak mint itt.
A poénok is gyengébbek mint az elõdben, és sajnos több az altesti gusztustalankodás is. De egy olyan korban ahol elárasztanak az Adam Sandler "vígjátékok", felüdülés volt.
Nagy félelmem viszont, a blökimobil megidézése csodásra sikerült;)
4/10
fpetya35 2014 dec. 14. - 18:32:17 4/10
(25/106)
Nagyon vártam.Moziba mentem rá! Óriási csalódás volt!Nem az a baj hogy 20 év eltelt náluk,és nálunk is.Ez nem forgatókönyv volt hanem valami zagyvaság! El tudtak ismét adni 2 színész nevével és elõzményfilm címével egy elõzõ részhez hírben sem hasonló valamit.Én 2 poénon mosolyogtam,az elsõ részt sírva röhögtem végig!Ez a külömbség!Szánalmas lett sajnos!
gilmour 2014 dec. 14. - 18:03:04
(24/106)
borzalom.....
7/10
CsárliFirpó 2014 dec. 14. - 14:16:24 7/10
(23/106)
Ha az elsõ részére 10/10-et adnék, akkor erre a folytatására úgy 10/6-7-et. Lehet mert azóta 20 évet én is öregedtem, és nem csak években, hanem azóta megannyi vígjátékot volt alkalmam látni, tehát már jobban hozzászoktam minden féle humorhoz. Az elsõ része számomra verhetetlen, az volt a film, amitõl szinte végig kiszakadtam a helyemrõl a moziban a röhögéstõl. Eleve nem vártam azt, hogy ez a folytatása megüti majd az elsõ mércéjét. Nem is teszi, de igazából nem beszélnék le senkit, hogy megnézze ezt a filmet. Egy lazulós ökörködésnek jó. Felrémlett bennem halványan itt-ott az az elsõ résznél magamon érzett röhögés, de sajnos kevésszer. A film viszont annak ellenére, hogy majdnem 2 órás, ezt nem érzi az ember, tehát e téren jó, nem unalmas, olyan dumbésdumber-es agyhalál, szóval szerintem megéri megnézni.
1/10
Ktesibios 2014 dec. 13. - 21:08:00 1/10
(22/106)
Hát ez nagyon kiábrándító volt. Érthetetlen, hogy az elsõ rész alkotói hogyan adhatták a nevüket ehhez. Úgy látszik, tényleg van az a pénz.
Onogundur 2014 dec. 12. - 21:28:44
(21/106)
Elõ-elõfordul, hogy obszcén szavakat használnak, az elsõ részbõl ez valamiért hiányzott. Jó néhány poénon egy tíz éves is vígan elnevetgélhet, ha jó a gyomruk, komoly lelki törést aligha fognak elszenvedni. És egy kisebb SPOILER a tájékoztatás kedvéért: lehet, megkérdezik majd a film után, hogyan is fogan a gyerek..:)
rockdobos 2014 dec. 12. - 13:18:35
(20/106)
Sziasztok!
Én még nem láttam, csak kérdeznék valamit, spoilerekre vigyázzatok légyszi.
Szóval nekem is kedvenc vígjátékom az elsõ rész, bármikor szívesen megnézem. Elsõ látásra szó szerint visítottam néhány jelentnél. (Pl., amikor az erõs paprika után hûtenek, vagy a nyújtott lábas hasmenés).
Szóval nagy várakozásokkal nézek a film elé.
Viszont a gyerekeimmel mennék el. 10 év körüliek. Ha biztos lennék abban, hogy nincs benne az egyesnél több obszcénság, szex stb.
Szóval errõl légyszi adjatok pár támpontot.
Köszönöm.
10/10
Bigpapa 2014 dec. 12. - 10:07:21 10/10
(19/106)
Tény, hogy eltelt 20 év, akkor 19 éves voltam, amikor ez ment a mozikban. Semmivel sem betegebb, rosszabb ez a rész,mint az elõzõ, csak épp mi öregedtünk 20 évet! :)
Én úgy ültem be, hogy kiürítettem az agyam, nem érdekelt, mi beteg poén,mi gusztustalan. Csak röhögni akartam. És szakadtunk a röhögéstõl végig! Jók a poénok, van, amit elõre kitaláltam,de több volt olyan,mit nem :) Tényleg kihoztak ebbõl mindent, amit ki lehetett. Nem volt hiányérzetem. Biztos ezt is sokszor meg fogom még nézni, ahogy az elsõ részt láttam.

Valóban egy dolog zavart végig, azok a rím beszéddel kevert szóviccek. Nagyon erõltetett volt, szerintem ez a szinkron hibája, mert angolul még nem láttam, de a napokban megnézem úgy is, kíváncsi vagyok ott mi a szitu a szöveggel.

Rachel Melvin ( a lány) meglepõen jól felvette a ritmust a két idiótával és simán hozta a figurát, amin meglepõdtem. Jó volt. Jók a karakterek, jók a poénok. Van egy jelenet a feliratok után, érdemes kivárni, csak ami zavart ott is, az a szinkron ökörködése, a szóviccekkel.

Aki szerette az elsõ részt és képes ezt úgy nézni, hogy 20 évet öregedett õ is, akkor ne hagyja ki, mert jókat fog röhögni.

9/10 de csak a szóviccek miatt.
7/10
norbikess 2014 dec. 11. - 16:16:48 7/10
(18/106)
Na, hát sikerült megnéznem a filmet egy premier elõtti vetítésen. Azt kell, hogy mondjam, hogy tetszett. Természetesen szó sincs arról, hogy hozná az elsõ rész szintjét..szerintem a készítõk sem hittek abban, hogy akár csak megtudják közelíteni a húsz évvel ezelõtti film sikerét. A céljuk szerintem az volt, hogy kihozzák a karakterekbõl a maximumot és adjanak a nézõknek két órányi önfeledt röhögést. A poénokra nem lehet panasz, hisz sikerült jó pár igazán vicceset eltalálni. Persze elég sok volt az úgymond "fárasztó" poén, ám ezek többségén is el tudott mosolyodni az ember. Ami nekem egyáltalán nem tetszett, az a rendkívül sok szóvicc..már már minden jelenetben próbáltak elsütni valamilyen helytelenül kimondott szóból eredõ poént. Néhánynál ez mûködött is, de azért nyugodtan lecsökkenthették volna ezek számát nagyjából a felére is. A történetbõl semmit nem szeretnék elspoilerezni..arról csak annyit, hogy szerintem jó kis storyt húztak a film köré, volt eleje, közepe és vége is.
Összességében el lehet mondani, hogy az utóbbi évek vígjátéktermését végignézve a Dumb és Dumber új része abszolút hozta azt amit hoznia kellett..és méltó folytatása az elõdjének, amit bár nem tudott megközelíteni, de egy jó második résznek simán elment.
10/7 ;) mindenkinek ajánlom legalább egyszer!
Magdi 2014 dec. 10. - 21:33:35 Előzmény Sz Peter
(17/106)
Nekem tetszett. A gyerek akkor még tényleg gyerek volt, magamtól talán meg sem nézem, de így többször láttam, és tényleg tetszett! Még idézgettünk is utána belõle (meszesedett a nyaka, leesett a feje, itt a gázos, rádió? minek ide rádió? tartozom neked cetlik).
(Sokkal inkább nem tetszett elsõre a Gyalog galopp, aztán a kedvencem lett.)
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 10. - 21:25:29
(16/106)
Na, ez most megint csak kétélû. Lehet valaki pont ugyanezt mondaná rád. :)
Plusz lehetnek átfedések is.
kybuck 2014 dec. 10. - 20:41:31
(15/106)
Nem, az nem, legfeljebb csak az, hogy valakinek mennyire igénytelen a humora.
videodrome0808 2014 dec. 10. - 13:34:14
(14/106)
Nem zseniális, de meglepõen jól sikerült.
Kritika, akit érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=GaWHCUyQXPw&feature=youtu.be
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 09. - 14:46:07
(13/106)
Az is megdöbbent, hogy vannak dolgok amik másoknak tetszenek de neked nem?
Már ez is megdöbbentõ! ;)
kybuck 2014 dec. 08. - 23:08:59
(12/106)
Mindig megdöbbent, hogy ilyen filmekre pénzt adnak stúdiók, aztán meg az emberek!
1/10
Ktesibios 2014 dec. 07. - 23:50:45 1/10
(11/106)
A film jelenleg még nincs a mozikban, de húsz polgártársunk már pontozott az elõzetes alapján. Valamint távolbalátásból, megérzésbõl. Na, õket kellene sürgõsen letiltani errõl az oldalról.
Ottofan1 2014 dec. 07. - 11:46:59
(10/106)
Majdnem elfelejtettem ,hogy a film második nézésre már nem lesz vicces.
Pedig az elsõt kb. 20x láttam és mindig ugyanúgy könnyezek rajta.
Ottofan1 2014 dec. 07. - 11:32:45
(9/106)
Nos, a trailer elég pocsék volt ezért 0 elvárással ültem be rá.
Tudni kell, hogy az elsõ rész a legkedvencebb vígjátékom, ezért ettõl féltem egy kicsit, hogy pocsék lesz, de szerencsére nem így történt.
A film problémáji: 1-az elsõ rész azért a kedvencem, mert nem voltak benne durva poénok, és mégis vicces volt, ebben nagyon durva és buta poénok voltak, de valamelyeken szakadtam(pedig nem komálom az efféle humort)
2-Dumb és Dumber 10x olyan hülye mint az elsõ részben, már-már önmaguk karikatúrája
3-Daniels karaktere hasonló mint az elsõben viszont ami meglepett az az, hogy Carrey karaktere egy közveszélyes állat, nem pedig az az ártatlan gyerekes hülye mint az elsõben, a karaktere néha már irritállóba ment átt
4-A történet tiszta ugyanaz mint az elsõnek(nálam ez kiverte a biztosítékot, 20 év után csinálnak egy folytatást ugyanazzal a történettel? WTF?)
5-A poénok nagyon szélsõségesek: vagy sírva röhögsz rajtuk, vagy pedig azon gondolkodsz, hogy ez vicc-e akart lenni, másszóval: vagy nagyon jó vagy nagyon szar.
6-A poénok néhol nagyon, de nagyon morbidak, már-már fekete komédia
7-A filmben sok az újrahasznosított poén (ezen meglepõdtem, nem gyõzöm ismételni, hogy 20 év után...)
8-1 poén volt ami megidézte a régi Dumb és Dumbert, de az nagyon ott volt
9-A film leges-legnagyobb hibája: nem érzõdött, hogy ez Dumb és Dumber, talán azért mert, a mai humorvilágnak kell megfelelni

Ezen problémák ellenére nagyon-nagyon jól szórakoztam rajta, mert jó volt újra látni a 2 fazont.

Carrey a szerepe ellenére a legjobb komikus színész.
PS.: a film végén van egy csavar amit tényleg nem vársz, azon majdnem sírtam a röhögéstõl.
7/10
9/10
zsolesz88 2014 dec. 04. - 21:50:05 9/10 Előzmény OKalman
(8/106)
Ízlések és pofonok. Szerintem az elsõ része is isteni volt és a trailerek alapján ez is ütni fog nem kicsit. Én éppen ezt a humort szeretem szóval nekem meg fog felelni.
1/10
OKalman 2014 nov. 29. - 07:21:28 1/10
(7/106)
Az elõzõ rész szimplán rossz film volt ez viszont valószínüleg lekûzdi magát a szar minõsítésre.