marie1 2009 márc. 08. - 21:44:07
(34/134)
Nem volt rossz film, ugyanakkor valahogy a témában számomra már nem hozott újat. Valahogy olyan hétköznapira sikeredett a maga drámaiságával együtt is. Egyszer nézhetõ.
10/10
tusi74 2009 márc. 08. - 21:32:12 10/10
(33/134)
Nem is tudom, mikor láttam utoljára ennyire jó filmet. 10/10!
ciccus92 2009 márc. 08. - 21:31:36
(32/134)
Röviden: vao!

Kifejtve:
Atyaviláááág!! Ez a film.. vgig lüktetett,pörögtek az események,megdöbbentett,felkavart!

Zseniális!


Az öreg hölgy.. hát nem semmi.. kicsit ilyen igazságosztó,kicsit szánalmas,de azért nem kell félteni.. meg meg hát igen a nõk iránt táplált gyöngéd érzelmei is láthatóak voltak már a film elején.

A fiú nagyon helyes:) Kicsit hasonlít Felixre a Váratlan utazásból.
Szóval a fiú igazából kisfiús,de néhol meg kimondottan felnõttes. Telitalálat.

Nagyon tetszett!!!
7/10
Stellar 2009 márc. 08. - 21:26:29 7/10
(31/134)
Jól játszottak a csajok :)Az öreg is, meg a fiatal is :)
9/10
King Diamond 2008 nov. 28. - 14:03:52 9/10
(30/134)
Valóban kiváló film. Nem tudom mást mondani. Cate Blanchett színészi játéka sem semmi, de itt Judy Dench jobb volt. A történet kivitelezésével nekem semmi bajom nem volt, a zenéje is jó, bár legalább az egyik hölgy megkaphatta volna az Oscar-díjat érte, ha nem mindkettõ.
9/10
10/10
Zempy 2008 szept. 11. - 09:15:20 10/10
(29/134)
Felejthetetlen. Judi Dench fákat kicsavaró erõvel söpör végig a filmen, mindenki mást háttérbe szorítva. Látni kell ezt, megérteni és átélni. Bár a forgatókönyv tényleg nem perfekt több ponton sem, egészében nézve nagyszerû film. Sajnálatos módon nyilván keveseket érdekel csak- a mûvészmoziban is hárman néztük anno. Sokszor nem tudják az emberek, mirõl maradnak le. Bár egyesek úgyis képtelenek lennének értékelni. Én több hónapja vártam rá, és teljesen elégedett voltam vele elsõ megnézés után is. Remek.
Laci911 2008 ápr. 13. - 17:13:37
(28/134)
Remek film, ennyire jól régen kötött le egy film. Ez a feszültség, izgalom...hát nem volt semmi.
9/10
csaysee 2008 márc. 24. - 17:28:43 9/10
(27/134)
Magyar felirattal megneztem es mostmar rengeteg mindent megertettem, angolul nezve csak egy sima tanar diak viszony volt meg egy ragaszkodo ven banya...
De rajottem, hogy az egesz film tele van erzelmekkel, titkokkal es titkos vagyakkal. Vagyakkal amiket meg maguknak sem mernek bevallani, kimondani legbelul erzik, hogy masok. Barabranak az a ragaszkodasa annyira kifejezte a csalodasat, mert szerintem o azert lett lezbikus, mert csalodott a pasikban nem talalta meg azt a szemelyt aki talan csak az o agyaban letezik. Vagy a tokeletessegre, az a szigoru arc mogott egy gyenged es erzekeny szemely rejtozik, fel, hogy kiderul a titka de nem is tud tenni az erzelmek ellen.
A ket karakter teljesen ellentets volt. Sheba naiv volt, konnyen ki lehette ismerni, erre viszont rajott Barbara aki a szerelmet kereste, kihasznalta es kenyszeritette, zsarolta. Sheba amator volt nem tudta titokban tarnai azt, hogy meg sem lett vege a viszonyuknak...
Judi Dench alakitsa fogott meg, Cate Blanchett, is jol jatszott...
Egyaltalan nem volt osszecsapva, szerintem az eredeti cim (Notes on a Scandal) nem is arra utal ami Shebaval tortenik hanem inkabb Barbara eletere utal, azokra a dolgokra amiket a naplojaban leirt...
Kisse talan felkavaro film, de azert megeri megnezni...
8/10
zee944 2008 jan. 24. - 10:06:43 8/10
(26/134)
Ez egy remek film. Akik színvonaltalan forgatókönyvrõl és összecsapottságról beszélnek, azok fogalmam sincs, mire gondolhatnak. A színészi játék mindkét fõszereplõ részérõl óriási, de valahogy nálam mégis Bill Nighy viszi a prímet. A karaktere annyira életre kel, amennyire ez csak lehetséges. Legjobban azért tetszett a film, mert meglepett: fogalmam sem volt, mirõl fog szólni. Persze nem az a film, amit sokszor megnéz az ember.

***SPOILER***
Kedvencem az a jelenet, ahol Blanchett, Nighy és a gyerekeik el akar végre húzni autóval, de Dench terrorizálja Blanchettet, hogy most vele kell lennie. Színészi játék, forgatókönyv és rendezés szempontjából is tökéletes, hiteles és hatásos jelenet.
DRusza 2008 jan. 24. - 04:33:23
(25/134)
Rendkívüli film. Részletes és kidolgozott karakterekkel, igazi érzelmekkel. És azzal az érdekesességgel, hogy cseppet sem lehet rajta érezni, hogy amerikai lenne, nyilván a történetnek és az ízig-vérig angol és ausztrál szereplõknek köszönhetõen. Cate Blanchett eddigi legzseniálisabb és lehitelesebb alakítása. Judi Dench pedig mindig nagyszerû, tõle ez már egyáltalán nem meglepetés, bár sok igazán jó filmmel sajnos Õ sem büszkélkedhet. Az alap bulvártéma - a botrány - csak egy váz, a film alkotói ezt öltöztetik nagy gondossággal és sikerrel. Valójában egészen másról szól ez a film, mégpedig azokról a titkos és gyakran önzõ vágyakról, vonzódásokról, amik mindenkinek az életében megjelennek, mindenki érzett már, ki kisebb, ki nagyobb intenzitással. Nem kell feltétlenül ezeknek "bûnös" viszonyoknak lennie, ám ha jogilag az is, nézõpont kérdése, hogy elfogadjuk avagy megértjük-e. A film fõ kérdése, hogy tudjuk-e ezeket kezelni avagy akarjuk-e kezelni egyáltalán, ha elõtörnek. Mindenki volt fiatal és táplált heves érzelmeket idõsebb "egyedek" iránt és fordítva, mindenki lesz öreg, de a vágy(vonzalom) nem enyhül egyáltalán, ez nem újdonság, örök világirodalmi téma...
1/10
erdingerfun 2008 jan. 09. - 19:36:14 1/10
(24/134)
Felületes és kidolgozatlan karakterek, összességében pedig elnagyolt, öncélú film. Nagy csalódás volt.

Rossz volt Dench-et, Blanchett-et és Nighy-t - ezeket a nagyszerû színészeket - egy ilyen színvonaltalan "alkotásban" látni.

Az olyan filmek, amelyeket "eleve" kultfilmnek készítenek, sosem lesznek azok, amelyeket pedig eleve nagy hatású "botrány(os)filmnek" akarnak eladni, nos... azok pedig általában szánalmas, erõltetett (de erõtlen) "ökölbe szorulások" lesznek.
Mint ez is.
Obránszky Ármin 2007 szept. 19. - 15:09:04
(23/134)
Én azt hiszem azutáni nap ültem be erre a filmre, h megnéztem Lars von Triertõl a Dogvillet. Abból a szempontból vonható párhuzam a két film között, h mindegyikben hangsúlyos szerephez jut a másoknak való kiszolgáltatottság. Ráadásul az sem mellékes, h mindkét filmben a szenvedõ félt napjaink legtehetségesebb drámai színésznõinek egyike játszotta, kivéltelesen jól. Sajnos a két film közül csak a Dogvillerõl tudom elmondani, h felejthetetlen élmény...
Blanchet és Dench játéka pazar, az alapszituáció is olyan, amit akár nagyon jól is meg lehetne filmesíteni, mégsem elég hatásos az egész. Ha már ilyen színészeket sikerül összeverbuválni, akkor némileg jobb forgatókönyvet is lehetett volna találni... Na, mind1, egyszer bõven nézhetõ film.
Petrisz 2007 júl. 27. - 00:35:04
(22/134)
Szerintem egy egészen jó színházi drámát lehetne belõle csinálni. Végülis kevés helyszín, kevés de jól kidolgozott karakter, és színpad-kompatibilis sztori. Megnéznék egy ilyen feldolgozást.
Ja, a regényt Zoë Heller írta.
Emlegettétek a zenét: Philip Glass írta, aki az egyik legelismertebb kortárs zeneszerzõ napjainkban. (Hogy méltán-e, azt ki-ki döntse el magában :-)) Mindenesetre ez a repetitív, zaklatott, idõnként távolságtartóan hideggé váló zene szerintem jól passzolt a filmhez.
Petrisz 2007 júl. 27. - 00:25:58
(21/134)
Érdekes olvasni, kinek mirõl szólt ez a film. A sztori egészen jó, a regény, amibõl csinálták, az extrákban elhangzott beszélgetések alapján kifejezetten ígéretes. Maga a film szerintem hiányolt valami plusszt, valami kis apróságot, amitõl végképp életre kelt volna. Ennek hiányában is persze egy kiemelkedõ alkotás. De így elsõsorban Judi Dench alakítása vitte el a hátán. Egy-egy gesztussal, rezdüléssel vagy éppen nem-rezdüléssel, a hangjának apró árnyalataiuval (jó a szinkron, de anélkül mégi jobb!) hihetetlen profizmussal és finomsággal alakít. Cate Blanchett játéka is abszolút jó és hiteles, de Denchez mérve zseniálisnak azért nem mondanám. Ami miatt nekem sokat adott ez a film, az azok a teljesen hétköznapi és engem legalábbis érintõ problémák, amik a szereplõk sorsa, motivációi mögött vannak. Persze a felszínen egy tanárnõ szexuális viszonya diákjával, vagy egy betegesen ragaszkodó idõsb leszbi nõ figurája se mondható valóságtól elrugaszkodottnak. De a magány, az elvárások és a valóság enyhe diszkrepanciája, a mindennapõi monotonitás és fásultság, egy házasság megpróbáltatásai, önzés és érzelmi zsarolás nagyon is mindennapi dolgok. Mindezek egyáltalán nem kétdimenziós alakokon keresztül jelennek meg, hanem jól felépített hús-vér karakterek történetén keresztül - úgy, hogy rajtuk keresztül - számomra legalábbis megvan a lehetõség saját magammal való szembenézésre. Nagyon örülök egy-egy ilyen filmnek. Egy kis elveszettség-érzés mindig itt ólálkodik a sarkon, és jó egy-egy ilyen film apropóján a - mondjuk úgy - saját korosztályom problémáin szemlélõdni. Manapság valahogy minden film a tinikkel meg a huszonéves fiatalokkal foglalkozik, én meg azokon a gondokon talán már tõl vagyok.
9/10
csaysee 2007 júl. 26. - 15:05:17 9/10
(20/134)
helo nekem megvan a film angolul de csak angol feliratot kaptam hozza ugy neztem meg de nem mindent ertettem valaki nem tudna szerezni, kesziteni egy magyar feliratot???
*Bátorszív* 2007 júl. 17. - 16:14:59
(19/134)
Az alapötlet jó, tanulságokat is le lehet vonni a storyból.;
Mégsem igazán átütõ a film... ( Sajnos...)
Jim Raynor 2007 jún. 24. - 15:16:44
(18/134)
Hát ha a kevésbé ismert színészek is jól alakítanak, akkor mindegy, hogy mennyire vannak benne a köztudatban.

Amúgy tényleg nyomasztó a film, és nem pozitív értelemben
(lásd : Fülke, ami szintén nyomasztó volt, ugyanakkor nagyon tanulságos, inkább az adrenalin szintet pumpálta fel a plafonra). Ez a film viszont (fel)zaklató volt, én ezt éreztem.
Nem volt ott a pozitív tanulság, a megbánás, a változás, olyan céltalan volt benne a ( lelki ) erõszak.

Éppen emiatt a céltalanság és öncélúság, az erõszak önmagában és önmagáért való ábrázolása miatt számomra a legutálatosabb filmek, a Fûrész típusú filmek.
Nem azért, mert ötlettelenek, hanem azért, mert olyan szintû sötétséget árasztanak, amire szerintem semmi szükség nincsen a mai világban. Ha lehetõségem lett volna rá, lelkiismeretfurdalás nélkül betiltottam volna a Fûrészt.
Semmi egészséges, egy grammnyi emberség nincsen benne.
nil_nocere 2007 jún. 21. - 10:42:25
(17/134)
Én sem hiszem. Aki lelkileg tönkre akar valakit tenni az általában magától is képes rá.
Itt nem is errõl van szó, hanem arról, hogy gáz, hogy egy alapvetõen semmi értelmeset, katartikust, pozitív tanulságot nem nyújtó filmet egyáltalán bemutatnak és az egekig magasztalnak. Az ilyenek miatt (többek között) tart ott a mai társadalom, ahol. Természetesen nem kötelezõ moziba járni, mint ahogy tévét sem kötelezõ nézni és popkoncertre sem kötelezõ járni, de ha már létezik a kritikusi és (film)elõzetesírói állatfaj, akkor neki kutya kötelessége lenne valós képet adni a "mûvekrõl", hogy a leendõ közönség a lehetõ legobjektívebben tudjon dönteni a megtekintésrõl.
Érdekes, hogy ugyane állatfaj más példányai reális képet képesek adni dzsessz és komolyzenei koncertekrõl, színielõadásokról, könyvekrõl, képzõ- és iparmûvészeti alkotásokról, eseményekrõl, kiállításokról...
Jim Raynor 2007 jún. 21. - 02:20:01 Előzmény nil_nocere
(16/134)
Nem hiszem, hogy ebbõl ily módon szeretne tanulni bárki is.
nil_nocere 2007 jún. 18. - 22:09:41 Előzmény Jim Raynor
(15/134)
Igazad van: valóban részletesen kidolgozott a filmben az a mód, ahogy lelkileg tönkre lehet tenni valakit. Sokat lehet tanulni belõle, ha valakinek ilyen tervei vannak.