10/10
Zöldmáli 2011 jan. 11. - 22:57:54 10/10
(14/74)
* melegek
10/10
Zöldmáli 2011 jan. 11. - 22:56:25 10/10 Előzmény mamoni
(13/74)
Szerintem éppen errõl szól a film. Hogy a meleg PONTOSAN OLYAN fájdalmat élnek át a gyászukban, mint a heterók.

Ilyen egyszerû.
És innentõl érdemes tovább gondolni a dolgot: hogy valóban jogos-e olyan sok társadalmi és jogi szituációban a megkülönböztetésük.

Szerintem.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 dec. 04. - 14:35:38 Előzmény verdeleth
(12/74)
Nagyon jó a megfordítás, ez a film ugyanis valóban nem jobb attól, hogy meleg kapcsolatot mutat be. Vagy hát annak következményét.

Újabb félresikerült könyvadaptáció, fárasztó, semmitmondó, és kétségbeesetten próbálnak valami mondanivalót tuszkolni bele a voiceoverrel. Ez egyetlen jó dolog benne a játék a szaturációval volt, de még ezt is elcseszték, hogy a végére persze ezt is ki kellett mondani, szavakkal is meg kellett erõsíteni, hogy ha hülye vagy, és nem vetted észre, akkor legalább beledörgöljék az orrod.

Gyenge film, néhány jó jelenettel. Mindenesetre nem lennék a könyv írója helyében.
verdeleth 2010 okt. 06. - 23:58:25 Előzmény mamoni
(11/74)
Elöljáróban: még csak készülök megnézni DE fordítsuk meg amit mondtál: mitõl jobb, hogy így van, mintha egy nõt gyászolna ezek szerint mindkettõ verzió jó lett volna. Csak gondolom így többen megnézik (mert pl Ny-Európában vagy Amerikában menõ meleg filmeket nézni, díjazni stb. Ettõl még lehet jó film, csak ha jó lett volna férfi-nõ kapcsolat a filmben, akkor elkezdek gondolkodni, miért a meleg témát veszik elõ. De te láttad már, biztos meg tudod mondani, mitõl lett ettõl jobb.
mamoni 2010 aug. 28. - 23:09:04
(10/74)
Igen, ezt én sem értem, miért lett volna jobb a film, ha Colin Firth egy NÕ elvesztését gyászolta volna...? És azért többrõl szólt, mint pucér férfipopókról. Szerintem. Szép film, és végre nem az az átlag szirupos hollywoodi giccsparádé.
10/10
MiaLarge 2010 aug. 10. - 20:51:08 10/10 Előzmény zsan12
(9/74)
Egyetértek veled. Fantasztikus a film,a zene,a képi világ és a szereplõk is.
Sokan azért nem nézik meg,mert melegek vannak benne.
Érdekes módon mikor ajánlottam pár barátomnak a férfiak egybõl nemet mondtak a film megtekintésére,azzal a indokkal,hogy: -Buzis filmek nem érdekelnek.
Ha azt mondtam volna,hogy leszbikus hölgyrõl szól a film,azt hiszem elsõ dolguk lett volna hazamenni és nekiállni tölteni,mert ugye az más..
Mitõl más?
Mindkét esetben két azonos nemû szereti egymást!
Ha két férfi szereti egymást,az miért gusztustalan?
Ezt a hozzáállást sosem fogom megérteni.
dorottya(L) 2010 júl. 03. - 17:03:42
(8/74)
sziasztok!én találtam egy oldalt ahol fent van magyar felirattal!
Jó filmnézést!:)
www.cinemastore.hu
10/10
Matt Vampire 2010 jún. 21. - 20:55:57 10/10
(7/74)
Sziasztok!
Nem tud valaki magyar feliratot ehhez a filmhez?
9/10
zsan12 2010 jún. 08. - 21:22:38 9/10 Előzmény lillacska_1
(6/74)
torrent oldalakon mar fent van, én bithumen-rõl szedtem le, mivel nem tudok róla, hogy játszotta volna valamelyik mozi is. Nekem nagyon tetszett a film. A képi világ, Colin Firth alakítása zseniális, és a zene is szuper! Ajánlom!:)
Nálam 9/10
lillacska_1 2010 jún. 05. - 21:07:59
(5/74)
Valahonnan le lehet tölteni már ezt a filmet? vagy ti hol láttátok?
1/10
te1677 2010 márc. 25. - 18:43:07 1/10
(4/74)
Véletlen tévedtünk be, így néztünk mint az a csacsi. A film legkarizmatikusabb jelensége a fõszereplõ háza volt, szóval lakberendezõk hajrá... A film mondandója számomra "dagonyázzunk a depiben". Nem értem h miért lesz egy film manapság jó attól ha két azonos nemû szerelme, vagy az a feletti révedezés/gyász áll a középpontban. Egy filmnek nem árt ha van mondandója, cselekménye, ha inspirál, vagy legalább szórakoztat, na ez egyiket se tölti be. Ajánlom a filmet azoknak, akiknek elég ha egy film célja a merengés a depirõl, vagy két pucér ffiseggrõl.
10/10
Zöldmáli 2009 dec. 12. - 17:03:45 10/10 Előzmény Mirax
(3/74)
Jó lenne :)
A filmszakmában egyre komolyabb elõrejelzéseket hallani, hogy Colin Firth alakítása Oscar-esélyes. Majd jövõre kiderül. Kár, hogy addig még sokat kell aludni.
Bár én most speciel elég álmos vagyok ;P
Mirax 2009 nov. 03. - 14:01:37
(2/74)
ez vajon jön ide?
10/10
Zöldmáli 2009 szept. 22. - 20:28:36 10/10
(1/74)
"A melegjogi mozgalmak alapmûvének számító 1964-es A Single Man címû regénybõl most elõször készült filmváltozat. Tom Ford, az egykori Gucci tervezõ rendezõi debütálása ez az 1962-ben játszódó történet, melyben Colin Firth egy Dél-Kaliforniában élõ angol homoszexuális fõiskolai professzort alakít, aki tizenhat éves párkapcsolata után hirtelen megözvegyül. "

Forrás:
http://colinfirth.extra.hu/OLDALAK/FILMISM/single.html

"Az A Single Man eddig jó kritikákat kapott, a kritikusok szerint legalább olyan értékes, mint amilyen stílusos.

- Szívét-lelkét beleadta - mondja Colin Firth a rendezõrõl. - Bátran és nyíltan meséli el a történetét. "

A teljes interjú itt:
http://colinfirth.extra.hu/OLDALAK/MAGANEMBER/a_single_man_catwalk.html