lola1 2007 ápr. 05. - 10:13:54
(63/323)
A könyv számomra csalódás volt, ezért egy darabig a filmet sem néztem meg. de aztán mégis kivettük és egyszerûen csodálatos volt! A ruhák, a képek, a szereplõk játéka, na és persze a zene( Yo-Yo Ma...) Szóval a film 10/8!!
Timeee 2007 ápr. 04. - 22:39:15
(62/323)
Sziasztok! Be kell vallanom, hogy a könyv nagy hatást gyakorolt rám. Igaz a filmet még nem láttam, de nagyon várom már. Ugyanis szeretném látni milyen emberek játszák el és hogyan ezt a csodálatos történetet.
Sugi 2007 márc. 24. - 11:40:27 Előzmény Sugi
(61/323)
Amúgy nem feliratos. Szinkronizálva van!
Sugi 2007 márc. 10. - 09:40:16 Előzmény nahum
(60/323)
Pár nappal ezelõtt néztem meg a filmet, és azóta is nagy hatással van rám!! Nagyon jó!!
nahum 2007 márc. 06. - 11:16:58
(59/323)
Nagyon nagyon jó! Igaz hogy a könyv részletesebb és sokkal jobb de a film is egész jó a könyvhöz képest! Ritka hogy ennyire jó filmet csináljanak egy könyvbõl ez általában sosem jön össze! De ez szerintem nagyon jó!
10/10
Noche 2007 febr. 25. - 23:28:00 10/10
(58/323)
Nekem (mint szinte mindig) a könyv jobban tetszett, sokkal részletesebb, több volt, mint a filmre vitt történet. Mindenesetre a látvány szerintem lenyûgözõ volt, akik kicsit is érzékenyek a szép dolgokra, azoknak érdemes megnézni ezt a filmet. :)
Alternat 2007 febr. 09. - 09:58:39 Előzmény Noncsa
(57/323)
Ha valakinek egyformán bejön a film is és a könyv is, az csak azért lehet, mert a rendezõ beletrafált egy pár helyen abba, ahogy a könyv olvasása közben elképzelted a dolgokat.
Valóban ritka az ilyen.
Alternat 2007 febr. 09. - 09:55:22
(56/323)
Nekem tetszett a film. A történet jó volt. Viszont kicsit dejavu érzésem támadt a film végére, mert a Gyûrûk uránál már egyszer megtörtént az velem, hogy nagyobb volt az elõszele, mint maga az élmény. Most itt is megesett. Szóval jó volt a film, de mégjobb lett volna ha nem vezetik elõ nekem, hogy ez egy szenzációs alkotás, meg az év filmje, stb.
Szerintem az már baj, hogyha egy filmet azért kiáltunk ki rossznak, mert a könyv jobb volt. Két különálló mûfajról van szó, van egy csomó olyan dolog, amit filmben nem lehet ábrázolni, vagy csak nagyon nehezen. Meg nem is szabad, hogy szerepeltessünk bizonyos könyvbeli jeleneteket, mert sz@r lesz tõle a film. A könyvnek meg van az a maga oriási hatalma, hogy ott Te képzeled el azt ami történik és ahogy történik az utolsó részletig, itt viszont csak nézzük, és azt amit a rendezõ képzelt el. Tehát össze se lehet hasonlítani a kettõt. Ha a könyvet olvasom el akkor a könyvet értékelem, ha a filmet nézem meg akkor a filmet értékelem, de nem szoktam összehasonlítgatni, mert teljesen fölösleges. Szinte egyértelmû a végeredmény, ha összevetjük õket.
Noncsa 2007 jan. 15. - 10:36:37
(55/323)
Ritka, de nekem a könyv és a film egyformán bejött
uorsi 2007 jan. 14. - 21:12:47
(54/323)
SZerencsére a könyvet olvastam elsõnek: és mint mindig az nagyobb élmény volt...:)
De egyébként lenyûgözõre sikerült a film: a díszlet, a hanghatások, a színek... bár nekem a fõhõsnõ (Ziyi Zhang) alakítása annyíra nem volt megnyerõ... de Hatsumomo (Gong Li) elõtt emelem kalapom (ha lenne :))
ShinyLicious 2007 jan. 04. - 16:15:38 Előzmény axendra
(53/323)
Sztem ha elsõre is ilyen hangnembem irtad volna ami nem sért meg senkit akkor talán néhány válasz visszatükrözte volna a szavaid...de sztem ha a japán kultúrával foglalkozol az olyan mint egy zenésznek zenét hallgatni aki nem a szépségét vagy a mondandóját látja meg elõször hanem a hangejegyeket...
ShinyLicious 2006 dec. 26. - 19:43:46 Előzmény axendra
(52/323)
Én elõször a filmet láttam és aztán olvastam a könyvet mintahogy azt már leírtam és nekem ez az sorrend ebben az esetben jobban tetszett mivel volt elképzelésem az említett elemekrõl mint pl:obi,kimonó,tatami,stb.Azóta érdekel a japán kultúra és utána is néztem...
ShinyLicious 2006 dec. 26. - 19:36:00
(51/323)
Beültem moziba....ezután jött a hihetetlen lenyûgözöttség amikor megláttam a film fantasztikus elemeit,fõleg a kosztümöket és a japán kerteket stb...Ennek hatására el is olvastam a könyvet amit még jobbnak találtam mint a filmet.Nagyon izgalmas történet és szerintem egy kicsit borzasztó is ha belegondolunk hogy ez igaz történet.De azért az álmaim közé bekerült hogy egyszer öltözhessek be gésának!:P
BB34 2006 nov. 03. - 08:38:14
(50/323)
Köszönöm! Meg fogom keresni a könyvtárban. Most belekezdtem Agnes G.: Szent és rajongója c. könyvébe....remélem hasonló jóban lesz részem....De ami a Gésát illeti....páratlan....A legrosszabb az volt az egészben, amikor már a 430... akárhanyadik oldal után csak a hátsó fedlap maradt....fájdalommal vettem tudomást róla, hogy nincs több oldal.
Newcastle United 2006 nov. 02. - 09:12:03
(49/323)
Thomas Hardy minden mennyiségben (Egy tiszta nõ, Lidércfény, Erdõlakók stb.), bár nála nem a romantikán van a hangsúly, de pont ezért írt remekmûveket.
BB34 2006 nov. 02. - 06:25:58
(48/323)
Köszönöm az ötletet, már olvastam. A Bronte nõvérek tudtak alkotni....Azért még várom az ötleteket.
Newcastle United 2006 okt. 31. - 11:11:17
(47/323)
Ha a Jane Eyre tetszett, akkor olvasd el az Üvöltõ szeleket Emily Brontetól. Az Egy gésa emlékirataihoz hasonlót nem tudok ajánlani, mert nem igazán vagyok otthon a témában.
BB34 2006 okt. 31. - 09:13:23
(46/323)
Sziasztok! Lenyûgözõ a könyv! Lehetetlen lerakni, ha valaki egyszer beleolvas. Én az utolsõ 2 fejezetet többször végigolvastam.....sírtam.... Hitetetlen hatással volt rám. Jó lenne a filmes változatát is minél elõbb megnéznem. Szerintem a Jane Eyer után a legjobb.....vagy mégjobb. Ha valaki tud hasonló könyvet, kérem írja le a címét.Köszönöm.
axendra 2006 okt. 28. - 17:40:38 Előzmény marmyk
(45/323)
jó hagyjuk azt hittem véleményt nyílvánítani lehet, de többet ezt sem teszem. Ha nem értitek mirõl beszélek akkor, valószínû hogy csak látjátok az irásaimat, és nem értitek, esetleg meg sem akarjátok érteni. ..vagy nem tudom.
eddig egyikõtök válasza sem tükrözi azt, hogy értenétek mi a problémám a filmmel, és könyvvel.
Film szép effektek, és színészi alakítást, nem kritizáltam. A könyv hihetetlenül jól meg van irva szépen tudja forgatni a szavakat az iró, ahogy a történet szálaival is jól játszik. MInd kettõ több mint *5ös.
Nekem hangoztattom a filmnél az a bajom h a színésznõ kínai, ez zavar, hamár japánról szól lehetett volna japán az a színésznõ nem?? valamint a történet szálai sokban eltér a gésák valódi életétõl illetve azzá vállásuk útjától. Az embernek elég kevés ideje van az életben így nem tud mindennel foglalkozni. Ilyenkor jön jól egy ilyen film. "Megnézi lát egy keveset kicsi igaz kicsi hamis és szórakozik egy jó. Esetleg ha nagyon érdekli akkor utána nézz. " Marmyk ebben igazad, van, és azért lenne jobb ha hitelesebb és tényleg egy gésáról szólna, mert senki nem néz utána, és mindenki ezt látja ezt hiszi igaznak.

Olyan mintha interjút adnál egy újság irónak, elmondod neki azt amit õ érdekli, és aztán másnap olyan dolgokat olvasol a lapban, ami nem is igaz, amit nem is mondtál, csak az újságíró úgy látta jobbnak, érdekesebbnek. Ez nem zavarna?? Senkit? csak engem nem idegesítene, hogy amit elmondok azt utána kifordítva hazugságokkal fûszerezve láttom viszont???

de mind1, ha eddig így reagáltatok az írásomra, valószínû erre is ez lesz a válasz mint eddig. nem is irok többet nem éri meg...
na csáá
Lilesz 2006 okt. 22. - 14:33:00
(44/323)
Én még sajnos nem láttam a filmet, de olvastam a könyvet és egyszoval: lenyûgözött! Csodálatos és komolyan mondom volt olyan rész ahol majdnem elsirtam magam... 4 nap alatt olvastam el, mert ahogy elkezdtem egyböl beleszerettem! Mindenkinek ajánlom, megéri elolvasni, veszteni nem fogsz semmit!!!