Téma: Egy lányról

8/10
garp74 2010 júl. 30. - 16:43:31 8/10
(46/106)
A film szerintem nem rossz, bár a magyar, szétesett háttérrel tényleg kevés releváns dolgot találunk benne, nem ezek a mi problémáink. A figurák viszont jók, és szerintem Nick Hornby tényleg tud forgatókönyvet írni. Írjon még sokat, jót.
8/10
garp74 2010 júl. 30. - 16:40:24 8/10 Előzmény Morcheechen
(45/106)
Ha jól sejtem, erre gondolsz: A Sunday Kind Of Love, elõadó (ha jók az adataim): Beth Rowley. (Utána ugyanõ: You've Got Me Wrapped Around Your Little Finger, amit ráadásul õ is írt a stáblista alapján.)
7/10
beszelo86 2010 júl. 25. - 23:06:08 7/10 Előzmény Morcheechen
(44/106)
Aranyos volt.
Morcheechen 2010 júl. 11. - 15:35:17
(43/106)
Sziasztok, a film szerintem elég jó, nekem nagyon tetszik a hangulata, jók a szereplõk és mondanivalója is van, ha nem is fejti ki mélységében, és így nem is olyan eget rengetõ. Viszont az érdekelne, tudja-e valaki, hogy amikor elõször vannak a bárban, ki és milyen jazz számot énekel. Szuper volt az a zene. M
katalany 2010 júl. 06. - 18:59:26
(42/106)
Most láttam a filmet, itt-ott valóban sántít, de alapjában véve fergeteges alakítások vannak benne.
És annak ellenére, hogy nem boncolgatta a film mélyebben, otthon mindenkinek érdemes elgondolkoznia témafelvetésen fõleg magára vetítve: miért tanulunk és milyen áldozatot érdemes még hozni érte?
(Persze le volt sarkítva a filmben, mert gondolom nem mindenhol volt egyelõ az élõhalállal, ha valaki sikeres volt az iskolában.)
sheworebluevelvet 2010 júl. 05. - 22:11:44 Előzmény derizsuzsa
(41/106)
Erre azt tudom mondani, hogy nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja...
Meg azt, hogy ma Magyarországon betiltanák a filmet emiatt, vagy inkább el sem készülhetne.. (zsidóról, cigányról csak jót vagy semmit elv)

Amúgy elég közepes a film.
6/10
h.tibi91 2010 jún. 29. - 13:43:11 6/10
(40/106)
Érdekes film, amelyben megismerhetjük a korabeli nemesi felfogás alaptételét, mely szerint igazi eredményeket és értékeket csak tanulás útján érhet el az ember. Megismerhetjük a mesében és az emberekben még naivan hívõ kislány történetét, aki kalandok és furcsa történések, felismerések kereszttüzében találja magát szembe a világ romlottságáéval, bûneivel. Láthatjuk, hogy egyes csoportok, már ezekben az idõkben is abból akartak és tudtak meggazdagodni, hogy a mások (a filmben konkrétan feketék és idõsek) kiszolgáltatottságát, elesettségét kihasználják.
Tetszik a megjelenítés, ahogy a jól nevelt és szorgalmas lány jelleme 180 fokos fordulatot vesz, és szembe megy az egész addigi életével.
Igazából a film jelöléseinek listáját nézem, többet lehetet volna várni a filmtõl (és szerintem ennek sem lett volna helye az Oscar bûvös 10-esében)
Mindenesetre a szereposztás és az alakítások rendben vannak,valamint zeneileg Duffy - Smoke without fire címû száma sokak kedvence lehet még akkor is, ha a rádiók nem fogják nagyon játszani.
Egy nem túl lélektani, de mégis tanulságos drámára vágyóknak elsõ osztályú film.
6/10
juditpanda 2010 jún. 24. - 21:25:58 Előzmény derizsuzsa
(39/106)
Nem bántásból, de szerintem neked üldözési mániád van.
EZ NEM ZSIDÓS FILM!!!
Furcsa, hogy belõled ez - a történet szempontjából totálisan jelentéktelen - részlet (miszeint a fickó zsidó) ekkora indulatot váltott ki.
Nem a zsidó sztereotípia bemutatásáról szólt a film, hanem a lányról.
Dzsízösz!
Az, hogy a fickó történetesen zsidó volt, csak annyi funkcióval bírt a filmben, hogy fel lehetett rá építeni egy vicces kis jelenetet az apával.
Nekem nagyon tetszett, de csak 10-bõl 9, mert a végét szerintem is összecsapták.
6/10
krixkrax 2010 máj. 23. - 11:31:37 6/10
(38/106)
limonádé profin megcsinálva, édes/tehetséges fõszereplõvel
derizsuzsa 2010 máj. 23. - 11:19:56
(37/106)
***SPOILER***
Senkinek sem tûnt fel a végtelenül sztereotip zsidókép, amit 2009-ben egy angol film képes felmutatni? A puhány testû, lopásokból meggazdagodott kereskedõ, a jósvádájú, könnyedén hazudozó, behízelgõ stílusú csaló, aki fiatal lányokat ront meg sorozatban...elég gáz, h egy Emma Thompson ilyen filmben vállalt szerepet
Egy a sokból.. 2010 máj. 07. - 22:36:15
(36/106)
Nekem összességében tetszett a film, ezt a témát már elégszer feldolgozták, de nem jut eszembe mû,ahol igy lekötött volna. Tény, hogy a végére elég egyszerûcskére sikeredett, nem is annyira drámaira... + voltak megmagyarázatlan részek SPOILER pl.azt hittem az anyáról ki fognak derülni dolgok, lánykori félrelépés, v.h. titokban õ is ilyen életet szeretett volna, ugyanis voltak erre utalások, de lehet pont igy volt elég SPOILER VÉGE
8/10
b.viki35 2010 máj. 07. - 15:29:21 8/10
(35/106)
tetszett, bár én is jobbat vártam.. helyenként unalmassá is vált a film, de a csavar mindenképp kellett a végére és már vártam a film elején, hogy mit lesz.. a befejezés nem nyerte el tetszésem, lehet, nem így kellett volna befejezni, iletve nem is kis stílüen és elkapkodva..
mulao 2010 máj. 06. - 15:27:14
(34/106)
Szerintem nagyon szépen fogalmazva írtál, fõleg Carey Mulligan alakításáról. A személy-fórumban már én is dicsértem teljesítményét, de sajnos én nem tudtam olyan jól és szépen megfogalmazni/visszaadni, úgyhogy az én véleményem teljesen elvész a játékáról. Az biztos, hogy nem véletlenül választották be pl tavaly Európa 9 legígéretesebb színésztehetsége közé a Berlini nemzetközi filmfesztiválon, ezen alakítása alapján, illetve jelölték Oscarra.
7/10
FElepHánt 2010 máj. 06. - 10:59:57 7/10
(33/106)
FeHér ElepHánt Kulturális Ajánló Portál

EGY LÁNYRÓL Lone Sherfig CAREY MULLIGAN angol film
Az Olasz nyelv kezdõknek és különösen a Wilbur öngyilkos akar lenni után fokozott érdeklõdéssel vártuk Lone Sherfig új filmjét. Sajnos, õt is bedarálta a kommersz-gépezet. A
forgatókönyv eszetlenségeit kiváló rendezéssel sem sikerült feledtetni. A bakfisvadász negyvenes képes akár egy évig is várni az áhított szexelésre, addig csak utazgat kedvesével, fekszik mellette az ágyban, még pettingeléssel sem próbálkozik, - legfeljebb kirívó ostobasággal egy banánnal/?!?/ tesz átmeneti ajánlatot... Mellesleg ragyás, kövér és meglehetõsen
kisstílû képtolvaj. A szédítés eszközei: koncertre viszi, fényes éttermekben eteti, Párizsba
röpteti a feltûnõen intelligens, talpraesett és csinos lánykát. Amikor vonzereje gyengülni
kezd, nõs volta ellenére feleségül kéri, véletlenül azonban leleplezõdik, már csak a gyors
távozás segít. 1961-ben is elképzelhetetlen ennyi bárgyúság, a film mégsem érdektelen.
Carey Mulligan a Lány szerepében tündökletes, mosolya, bakfis-kacarászásai, okossága feledhetetlen, minden bizonnyal az Év Legjobb Filmszínésznõ-je lehet. Tanárainak alaposan
beolvas, vitába száll a begyepesedett szülõi akarattal, rájön, hogy mivel is foglakozik csábitója, de nem tud ellenállni a nagyvilági élet vonzásának: mindezt csak azért hisszük el, mert
páratlan szuggesztióval, csodálatos mimikával képes hitelesíteni a sokszor valószerûtlen jeleneteket is. Apjaként a nagyhírû Alfred Moliná-t láthatjuk, de minden szereplõ a helyén
van, Lone Sherfig nagyon tud atmoszférát teremteni, tempója is hibátlan, csupán a téma
kifejtése sántít. Na majd legközelebb...!!!
10/10
Je Suis Domi 2010 máj. 01. - 14:02:59 10/10
(32/106)
Igazán tetszett! Bele tudtam magamat élni, jól estek a dalok, a a szárnypróbálgatások! : )
7/10
charlena08 2010 ápr. 25. - 00:04:18 7/10 Előzmény Szappan*
(31/106)
"szerintem igazából gyereknevelésbõl kapott oktatást a lány, még ha most nem is tud róla. Az élet rendesen helyrerakta az értékrendjét, nem valószínû, hogy õt ugyanúgy meg tudná már vezetni v.ki, mint az apját."

Ezzel egyetértek, valójában ezt mutatta be nagyon jól a film! :)
7/10
charlena08 2010 ápr. 24. - 23:57:11 7/10
(30/106)
Tetszett, bár picit jobbat vártam. A téma és a megközelítés jó, C. M. összességében nagyon jól/hitelesen játszott, lazán elhittem neki hogy egy (bár nagyon intelligens) csupán 17 éves lány.
P.S. játéka nekem is "átlátszó" volt, túlságosan nyilvánvaló, bár lehet hogy ez is volt a cél.
A mellékszereplõk remekeltek: apa, Helennek külön + pont!!! :), tanárnõ, igazgatónõ.
Klassz, korhû kis tanmese az életrõl, de ánblokk túl sarkalatos volt, a valódi mélységet is hiányoltam a filmbõl, jól indult, szépen lett felépítve, a végét már összecsapottnak éreztem. Ami még fura, és mások is írtak, és számomra ezért kevésbé hiteles: a lány csak élvezte az újdonságot és a kalandot a férfi mellett, én is úgy vettem ki, "szerelemrõl" itt szó sem volt/1 pill.-ig se látszott (részérõl sem), márpedig mi lenne (más) elegendõ indok arra, hogy feladja az álmait? Ahhoz túl komoly a döntés, hogy csupán a szórakozás. Az sem látszott, hogy szerelembõl mondana igen-t David-nek. Engem ez vhogy zavart...
A szülõk kiváltképp végletesek voltak: elõször vasszigor, aztán jó hamar puhára fõzte õket (is) a pasas. OK, hogy ez direkt volt, de akkor is túlzás. Talán egy + 20 p.-el jobban ki lehetett volna ezt dolgozni. Igazából a film feléig nagyon tetszett, és max. hiteles volt (addig 9 p.), utána picit már csalódás. Persze a mondanivalója és amit sugallni akar, azt teljesíti, fõleg fiatal lányoknak valóban érdemes megnézni. :)

10/7
8/10
beo71 2010 ápr. 21. - 16:57:48 8/10
(29/106)
Kellemes és intelligens szövegkörnyezetben jó zenével szórakoztat egy közhelyes témát frappánsan feldolgozó film,ami ugyan sokáig nem marad az emberrel,de amíg nézi,minden pillanatában szerethetõ,talán a remek szereplõk miatt is.8/10.Carey Mulligan nagyon tehetséges,a többiek profin hozzák a hangulatot,Alfred Molina imádnivaló.
signorina 2010 ápr. 17. - 19:53:24
(28/106)
Kiváló film, kiváló színészgárdával. Valószínûleg némi személyes tapasztalat is befolyásol, mindenesetre ez a helyes és követendõ út.
Szappan* 2010 ápr. 15. - 15:36:04
(27/106)
Szerintem elég hülye cikk. Már a címe se tetszik, hogy "tanmese, csak tudnánk, hogy kinek?"
Elõször is nem tanmese, hanem oktatás.
Másodszor: Egyértelmû, hogy a lánynak. Ahhoz viszont elég infantilisnak kell lenni, hogy valaki a felszínt karcolgatva annyit hámozzon ki belõle, hogy "ha nem tanulsz jól, semmi nem lesz belõled..." , és hasonló közhelyek.
Ha így nézzük, akkor nem csak a vége sablonos, az elejétõl sejteni lehet a sztori körvonalait.
Szerintem sokkal inkább az élettapasztalatról, és annak a hiányáról szól, és csak kisebb részben a lány tekintetében, sokkal inkább a szülõkre nézve.
Otthon ülõ, zárkózott, unalmas emberek, és a lányukból is ilyet akartak nevelni. A lány reakciója érthetõ volt, mikor belecsöppent a jóba, a szülõk viszont nagyot hibáztak. (fõleg az apa)
" A buta iskolás lányoknak mindig elcsavarja a fejét egy elbûvölõ idõsebb férfi.
De titeket is?"

Csak arra akarok kilyukadni, hogy szerintem igazából gyereknevelésbõl kapott oktatást a lány, még ha most nem is tud róla. Az élet rendesen helyrerakta az értékrendjét, nem valószínû, hogy õt ugyanúgy meg tudná már vezetni v.ki, mint az apját.

Ezekívül meg szerintem ez csak egy életbõl kiragadott szeletnyi rész, jó hangulatban, kiválóan elõadva. 7/10