Téma: Egy nap

hallucinations 2012 ápr. 05. - 02:56:17
(41/121)
Az elõbb fejeztem be, hát egy pöttyet jöttek a könnyek, és nem csak a végén, hanem már elõbb is. Valahogy látható, érezhetõ volt, hogy nekik együtt kell lenniük (vagy csak a múltamból tudat alatt is elõszedtem egy nagyon hasonló régi helyzetet, érzést, és azt vetítettem rá a filmben szereplõ párra...).

Páran írták, hogy nem értik, a lány miért ragaszkodik ennyi ideig a sráchoz. Szerintem minden nõnek van olyan ember, aki ilyen nagy hatással volt rá, és idõnként újra és újra elõjön a gondolataiban (fõleg, hogy a filmben a lánynak nem voltak olyan hû de jó párkapcsolatai, amivel igazán helyettesíthette volna a fõszereplõ srácot, így azt a bizonyos érzést, ami olyan jóóóóóóóóóóó, hozzá kötötte, új embertõl nem kapta meg). Egy idézet jön elõ ezzel kapcsolatban: "A nõknek nincs meg a kellõ képessége arra, hogy csupán akaratának a megerõltetésével gyökeresen eltörölje annak a képét, aki sokáig lenyûgözte. Egy másikkal kell helyettesítenie. Nem rombol, hanem illeszt. Amikor a második kép nagyobb és szélesebb az elsõnél, s emebbõl semmi sem látszik többé, akkor minden jól van: ez a feledés." Ebben az is benne van, hogy hiába van ott a nagyobb kép, az elõzõ is mindig ott marad. :) (Ebben a filmben ráadásul még nagyobb kép sem volt...) Senkivel nem volt még olyan, hogy látszólag ok nélkül szeretett bele valakibe? Nem tudtad megmagyarázni, csak érezted? Oké, nyilván ez azért nem tart ki 15-20 évig. Vagy mégis? :)

Legyetek jók! :)
Egy a sokból.. 2012 márc. 29. - 11:13:27
(40/121)
Viszont van egy gyönyörû jelenete, amiben sokkal több van mint az egész film összességében és most Spoiler is: mikor a szökõkútnál van a család, az anya több mint valószinû már tudja,h. rákos, és megkéri a fiát,h. csak minden ok nélkül ebédeljenek másnap is együtt...+ ott az apa is, aki tényleg egy A.Delonná válik a cipõs jelenetben. (metaforikusan persze)
Egy a sokból.. 2012 márc. 29. - 11:08:00 Előzmény lenccs
(39/121)
Nem éreztem rajta a 'mûvészfilmességet' sem. Olyan mondani akar valamit, mégsem mondja, szenvedõsnek akar tûnni, aztán csak sajnálkozol a lány tehetetlenségén. A 'fiú elaprózza az életét' c. dolgokból meg már rengeteg film készült. A kötõdés rendben volt, de túl "nyögvenyelõs" lett a végére. Igazából nem tudok rosszat sem írni, de valahogy mégsem az, mint amikor "elkap" egy film ...
lippije 2012 márc. 21. - 15:02:36
(38/121)
Ahogy néztem a filmet, bizony felvillantak képek a saját életembõl is – talán ez lehet a legnagyobb erõssége a történetnek – hiszen mindenki talál benne olyan foszlányt, amivel azonosulni tud, ami megtörtént vele is. Örülök, hogy nem lett csöpögõs amerikai nyálromantika ebbõl a történetbõl. Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/03/egy-nap-one-day/
7/10
stomachh 2012 márc. 11. - 19:29:06 7/10
(37/121)
Nem volt túl nagy vaszisztdasz a sztori de mégsem a nagy átlag massza lett, igényes a megvalósítás. Azt tudom mondani, hogy valóban nõi film, de ettõl függetlenül nekem tetszett. Még most is kavarog az agyam, az embernek elõjönnek emlékei, az elmúlt, elszúrt dolgokon pörögnek a gondolatok. De jól is van ez így. Örültem, hogy láttam. Jóféle 7/10.
7/10
Hisztini 2012 márc. 11. - 08:26:12 7/10
(36/121)
Ezerszer látott limonádé történet, ami - ajaj - ráadásul többnek akar látszani. Várjuk is azt a többet egészen a végéig, de nem lesz belõle semmi: nem tudjuk meg még azt sem, hogy mi lenne itt a tanulság voltaképpen. Csak a szerelmes pillantások miatt 7/10:)
lenccs 2012 márc. 09. - 21:51:54
(35/121)
Ez a film nekem nem tetszett (bevallom, a könyv sem...). A fõszereplõ srác az elejétõl a végéig ellenszenves maradt, a csajt nbem is értettem, hogyan lehet ennyire szerencsétlen, a nagy kötõdés számomra sem a könyvben, sem a filmben nem látszott...brrr 4/10 (olyan mûvészfilmhatásúminimálromantika érzõdik rajta...nem jött be)
7/10
sanderb 2012 márc. 08. - 20:53:44 7/10
(34/121)
Kétségtelenül romantikus filmet kaptam. Sajnos túl sok jót mégsem tudok róla mondani, mert eredetiségben nem bõvelkedett. Pedig itt lett volna tere egyéni megfogalmazásoknak, megnyilvánulásoknak már csak a felölelt hatalmas idõszak miatt is. Semmilyen téren nem tudott kiemelkedni a nagy átlagból; egy romantikus film szépen, de nem izgalmasan elmesélve. 10/7
Pheithó4 2012 márc. 05. - 18:20:58
(33/121)
Kimondottan nõi film, még egyetlen hímnemûnek sem tetszett, akivel beszéltem. Érthetõ, hogy miért, valahogy nem értik/érzik, hogy lehet egy ilyen rendkívüli lány , egy ilyen fiúba szerelmes, ráadásul egy életen át. Aki nem esett át egy ilyen "több mint barátságon" nem is fogja megérteni.... Ez az emlék elkíséri az ember lányát egy életen át, ha nem is így mint a filmben...
9/10
Butterfly1986 2012 márc. 03. - 21:31:45 9/10
(32/121)
Nagyon tetszett. Annak ellenére, hogy én sem vagyok egy kimondott Anne Hathaway rajongó. Bár az eleje szerintem is túl gyors. Nem érthetõ, hogy miért szeret bele a lány ilyen mélyen.
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER!!!!

A vége megdöbbentõ. Abszolút nem számítottam rá, mivel nem tájékozódtam elõre, hogy dráma a film típusa. Sajnálom azért, hogy nem lett happy end :(
Rég láttam már ilyen jó romantikus filmet.

A vége miatt 9/10.
9/10
Carlo Abarth 2012 márc. 01. - 02:00:02 9/10
(31/121)
Szerintem jó kis film ez,jó story,és nagyszerû színész játék!
vidra0 2012 febr. 29. - 22:52:51 Előzmény Jusztina76
(30/121)
Jusztina!!! Ilyen spoilerezést én még nem láttam! Köszi hogy lelõtted a poént...
mire elolvasom hogy SPOLIER már látom miket írsz oda...
7/10
dandelion83 2012 febr. 28. - 10:40:52 7/10
(29/121)
Engem nem ragadott meg a film. A regényre nagyon kíváncsi vagyok, azt mindenképpen el szeretném olvasni, de vásznon valahogy nem fogott meg. Talán az is probléma nálam, h Anna Hathaway nem tartozik éppen a kedvenceim közé.
Nem is nagyon tudnám megfogalmazni, miért nem tetszett. A végén én is meghatódtam persze. A történet jól volt felépítve, ahogyan évrõ évre nyomon követhettük a sorsuk alakulását. De nekem kevés volt benne a romantika, valahogy a nézõnek annyira nem adja át, miért is szerelmesedik bele a lány a fiúba ennyire menthetetlenül....
Nálam ez csak egy 7/10
10/10
eda29 2012 febr. 19. - 20:52:41 10/10
(28/121)
Talán spoiler is...

Én elõször a filmet láttam. Ami nagyon tetszett. A számomra teljesen ismeretlen színész, aki Dextert alakította, nagyon jól bemutatta a fiú jellembeli fejlõdését 88-tól. Aztán elolvastam a könyvet. Jól áthozták a filmbe a történetet, a hangulatát, Emma jellemét, talán Dexter érzései, bennragadása abban a züllött életben sokkal jobban ki van fejve a könyvben. Én úgy éreztem, hogy jobban értettem, mi miért történt úgy, ahogy történt, hogy a könyvben leírtakat ismerem.
Aztán ismét megnéztem a filmet... Sokminden természetesen ki lett hagyva, viszont a könyv által értjük meg teljesen a filmet. Hogy Emma mennyire sokat segített Dexnek, hogy helyrehozza az életét, hogy õ maga mennyit kínlódott azzal, hogy nem jut elõrébb az életében, holott a diplomaosztó után hatalmas tervei voltak... Kell a könyv. Akinek van lehetõsége, ideje, könyvtári tagsága :) - bár én még a könyvet is megvettem annyira rég olvastam ilyen jót - az olvassa el a történetet.
Amit még leírnék a film javára, azok pedig azon mondatok, amik megragadtak, mind benne vannak a könyvben is. Pl. mikor Dexter nagyon beteg édesanyja elmondja a fiának, hogy tudja, hogy egyszer jó ember lesz. De még nem tart ott...
Nekem 10/10.
Jusztina76 2012 febr. 10. - 13:12:56
(27/121)
kavarog, kavarog bennem a film...brrrrrrrrrr...bár egyértelmû volt, hogy nem lesz hepiend a vége, de nekem SPOILER ---- Anne H. halála -----SPOILER sok(k) volt. Lehet,h.furcsának találjátok, de én még akkor is nyugodtabb lennék, ha vmi szörnyû betegségben hal meg...(bár az már meg volt a Love Storyban). Egyszerûen nem tudok az "elintézési mód" felett napirendre térni. Elsõ gondolatom az volt, hogy vissza a jegy árát!!!! :)
Egyébként Anne H. kifogástalanul játszik, - írták már elõttem, de így van - színészi fejlõdése vitathatatlan. Nekem a srác játéka is tetszett(bár nem láttam még más filmben), pontosan értettem, éreztem, azt a változást az általa formált karakterben, amit a lány lénye hozott ki belõle. Minimálisan lenyugodva mentünk ki a terembõl, mert a film befejezése lágyan feledtette az utolsó 20 percet. OFFTOPIC----Az biztos, hogy én is elgondolkodtam rajta, hogy néha annyi minden miatt rinyálunk, elégedetlenkedünk, és annyi lehetõséget, helyzetet elszalasztunk, ki nem mondott gondolatok, meg nem tett dolgok...szóval nekem adott annyit ez a film, hogy átgondoljam, igenis, többet kell tennem, adnom, mondanom. ---OFFTOPIC
borovnica 2012 febr. 09. - 00:25:10
(26/121)
Hát én olyan jót sírtam...
macsetta 2011 dec. 30. - 08:06:59
(25/121)
Mindenkinek csak ajánlani tudom. Szerintem nagyon szép történet arról, hogyan növünk fel, és mennyi idõbe telik az embernek, mire õszinte lesz magához... kicsit tükröt is tart. És bár nem happy end, személyiségfejlõdés szempontjából (túlságosan) is az. Õszintén szólva én a könyvet olvastam elõször, ami annyira fantasztikus, hogy ritka az ilyen, és most kivételesen azt mondom, hogy utána csak kiegészítésnek jó a film nagyon. (persze ha egy férfi a filmet végignézi, hogy megosztható legyen az élmény :), már az is nagyon jó!). A könyv részletesebb, sokkal megdöbbentõbb és nagyszerûen van megírva/szerkesztve. Olvastam valahol, hogy a férfi fõszereplõ úgy ment el a casting-ra, hogy el sem olvasta. szerintem mégis azért választották, mert teli találat, nem játssza túl, pont az a szélsõséges, felszínes ember, akit a könyv alapján elképzelsz. Szóval - bár vannak hibái, mert semmi sem tökéletes -, de ajánlom a filmet. Volt annak idején a Love Story, aztán a Mielõtt felkel a nap (mondjuk az nem tragikus történet), és most itt van ennek az évtizednek az egyik legszebb romantikus filmje.
10/10
Etccsike 2011 dec. 23. - 21:09:13 10/10
(24/121)
Csodálatos film ! :)
6/10
Mike088 2011 dec. 23. - 04:18:33 6/10
(23/121)
Az igazat megvallva egy kissé vérszegénynek éreztem a filmet. A Love Story ebbõl a szempontból kiélezettebb és impulzívabb volt. A befejezés jó lett de nem sokat dobott a történeten pláne annak fényében, hogy erre is hegyezték ki az egészet. 10/6
10/10
NovakX5 2011 dec. 15. - 21:21:59 10/10 Előzmény mecsoka
(22/121)
Az egyik legnagyszerûbb film, amit valaha láttam. Mindenkinek ajánlom, aki egy érzelmekkel teli, sokat adó filmet szeretne látni, nagyszerû színészekkel.
Csak csatlakozni tudok az elõttem szólóhoz; tegnap néztem meg a filmet, de még ma sem tudok tõle szabadulni. Tanulságos, gyönyörû történet.