borovnica 2011 jan. 22. - 20:57:48
(32/52)
Olvasom, hogy többet olvasták a könyvet, de még nem látták a filmet. Én olvastam a könyvet (Anna Gavalda Együtt lehetnénk), ami valóban letehetetlen, én este kezdtem olvasni és hajnalig a "na még csak pár oldalt" kifogással egyszerre befaltam belõle majdnem négyszáz oldalt. Örültem, hogy film készült belõle, annak különösen, hogy épp Audrey-val, mert nagy kedvencem, de a film a könyvhöz képest nagy csalódás volt. De hangsúlyozom: a könyvhöz képest. A film számomra nem adta vissza azt a feelinget, ami olvasás közben nem engedte ki a kezembõl a könyvet. Viszont, elvonatkoztatva a könyvtõl, csak a filémet nézve, egy kedves alkotás jó színészekkel, jó zenével, ízekkel és mûvészettel. Én inkább elolvasom még egyszer a könyvet, minthogy megnézzem még egyszer a filmet, de azért korántsem bántam meg, hogy láttam.
Egy a sokból.. 2010 dec. 10. - 22:54:15
(31/52)
Tetszett a nagymama - unoka viszony megjelenitése... összességében tetszett a film ,viszont voltak részek amelyeketõl többet vártam - valahogy nem voltak kidolgozva a viszonyok / legalábbis az én szememben / pl. a lány - anya, a két lakótársé, miért is félt az egyedüllétõl Camille stb, s én meg pont ezekre a kérdésekre vártam a választ... A végérõl valahogy hiányzott a dráma, és túl idillikusra sikerült.
kowalsky 2010 dec. 10. - 22:54:05
(30/52)
picit unalmas, picit hosszadalmas, nagyon kiszámítható és szép persze..
AT mintha nagyon be lenne csukva egy skatulyába - én ugyanolyannak látom õt mindig, ami nem jelenti azt hogy nem jó, csak kicsit unalmas
melyik volt az a film ahol szintén beleszeretnek egymásba azzal a fickóval akinek a lakása elõtt alszik vlmi árok-félében és nagyratörõ álmai vannak, a pasi szintén utálja az elején?!
7/10
nefelejcs19 2010 jan. 19. - 22:53:35 7/10
(29/52)
különös film ... 1,5 óra de én közel 3 órán keresztül néztem, mert nem kötötte le teljesen a figyelmemet és elkezdtem közben ezzel-azzal foglalatoskodni. miután vége lett egy kicsit át akartam gondolni, hogy azért nem kötött le, mert nem tetszett, vagy mi is volt a helyzet ... mert igazából tökéletesen életszerû és mindennapi a néhány kis kapcsolat részlete, amit feldolgoz a film. és a filmben nem a mozzanatok nem voltak elnagyolva, túlzásig erõltetve és dramatizálva. egyszerûek és természetesek voltak, és pedig valami kiugró hatást vártam. nem rossz film. rólunk szól.
9/10
evetke11 2009 dec. 09. - 20:49:11 9/10
(28/52)
Egész jó kis film, viszont Ódri játéka a film elõrehaladtával egyre kevésbé volt hiteles.
Tetszett, hogy a történet egyszerûsége ellenére valódi érzelmekben volt gazdag.
Guillaume Canet pedig nagyon jó alakítást nyújtott, remélem találkozunk még vele a vásznon!
10/10
csillivil 2009 nov. 30. - 20:36:55 10/10
(27/52)
igazi gyöngyszem, az egyik legszebb szerelmes film! :)
9/10
csancsy 2009 jan. 15. - 16:37:14 9/10
(26/52)
Nagyon tetszett a film, jelenetek, philip-et nagyon bírtam,jól játszott a színész és Frank-ot is nagyon kedvelem, helyes kis színész. Talán maradhatott volna Audrey hosszú haja, de ez már részletkérdés, és a cím is nagyon találó. Legjobb, ahogy 2 zárkozott ember megnyílik egymásnak:) Hasonlóan Amile-hez, ez is helytálló.
10/10
netpro123 2009 jan. 13. - 00:59:41 10/10
(25/52)
Nagyon jó film, azt is mondhatnám hogy sablonos történet, de valahogy mégse az. Aki pörgést akar, ne nézze meg, ez egy nyugis, aranyos, elbüvölõ, magávalragadó film.
nahum 2008 dec. 16. - 21:59:16
(24/52)
Nekem nagyon tetszett. Olvastam is és a film is elég jó lett bár szerintem annak olyan párbeszédek amiket belerakhattak volna de azért így is jó. A fõszereplõket is nagyon szeretem philu volt az egyik kedvencem de a szakács se volt rossz:D
enber 2008 okt. 06. - 23:35:45
(23/52)
Nagyon kellemes film.
mazsi85 2008 szept. 16. - 15:19:28
(22/52)
A könyvet elolvastam (Anna Gavalda-Együtt lehetnénk) Letehetetlen könyv! Nagy kedvenc lett! A film is megvan, de még nem néztem meg. Félek a könyv után csalódnék...bár a szereplõket szeretem.
hamika2 2008 szept. 08. - 17:31:37
(21/52)
Egyszer nézhtö langyos valami :( pénzt ne adjatok érte..
10/10
FeHér ElepHánt 2008 aug. 21. - 16:08:44 10/10
(20/52)
De lehetne a cím csak annyi: Audrey Tautou..., aki az Amélie-ben elbûvölte a világot, a
Hosszú jegyesség-ben sántikáló majdnem vénlány mert lenni, most pedig /mínusz tíz kiló!/,
lefogyott, mivel tisztasági asszisztens, azaz takarítónõ... Így lett újra más, ajkainak Murillo-
rajzolata még érzelmesebb, szemének tágassága még mélyebb, miközben semmit sem vesz-
tett nõiességének varázsából, /az alakot párnázni, ugye, könnyû/... Lehetne egy premier
plán encziklopédiát szerkeszteni "Tautou ezer arca" címmel, órákig néznénk, story, poén,
szituáció nélkül: vonásainak rezzenéseit, mimikájának szimfóniáját, nézéseinek lefegyverzõ
arzenálját. De Claude Berri ütõs filmet komponált köré, váratlan helyzetekkel, szokatlan
figurákkal, így egyedülálló lehetõséget kapott egy újabb karakter életre keltéséhez. Szó-
kimondó, határozott, önálló, de gyöngéden érez rá egy öregasszony szenvedésére és talá-
lékony a konfliktus megoldásában. A meglehetõsen bunkó szakács, akit Guillaume Canet
testesít meg alkati hitelességgel, végül csak beadja a derekát, az "ensemble, c'est tout",
azaz az "együtt, ez minden" összejön, igen dicséretes módon, különösebb álszexes vetkõ-
zõdés, szerv-bemutató és üdv-lihegéses nélkül. A Drágaságom-hoz hasonlóan, most is örül-
hetünk egy kiváló férfipartnernek: Laurent Stocker az évad egyik legerõteljesebb fejlõ-
déstörténetét alkotja meg a dadogós úrifiú színésszé válásának epizódjában.
Caline 2008 aug. 15. - 10:08:40
(19/52)
Tegnap láttam moziban és üdítõ élmény volt!

Pozitív, plasztikus film - nem depressziós! Enyhe pikantéria, franciás könnyedség. Jobb kedvem lett tõle. Ajánlom mindenkinek, aki érti a finom(abb) humort.
9/10
tündemamusz 2008 aug. 01. - 23:41:03 9/10
(18/52)
Szeretek szép embereket látni a vásznon, ezáltal mintha magam is megszépülnék... (De vigyázat!-a varázslat csak éjfélig tart, míg megkondul a nagyharang. --- azaz éjfél után újból meg kell nézni a filmet ;)
Nagyon drága kis történet!
10/10
caomilla 2008 júl. 17. - 23:49:33 10/10
(17/52)
Nagyon jó film! Igazi színészi alakításokkal.
10/10
myatom 2008 júl. 11. - 17:16:52 10/10 Előzmény Mélie
(16/52)
Na hát az Amelie pont egyik kedvenc filmem. És akkor ezek szerint nekem vágott verzióm van DVD-n, mert ott semmi többet nem mutat magából, mint amit szimplán közönséges strandon is lehet látni a hölgyekbõl. De majd ha legközelebb megnézem, akkor verifikálom, hogy jól emlékszem-e. :o)
10/10
myatom 2008 júl. 11. - 17:14:38 10/10 Előzmény Mélie
(15/52)
Szerintem elvihetõ erre a filmre egy 13 éves lány. És érdemes is a szeretetábrázolás miatt. A "dugás" már annyira a közbeszéd része, szerintem, másfelöl például egy Esti Shodwer felvételen egyre fiatalabb általános isis gyerekeknek süti el sokszor ordenáré poénjait Fábry, akkor meg mirõl beszélünk?
Mélie 2008 júl. 09. - 01:54:53 Előzmény myatom
(14/52)
Hááát...,azért azt nem mondanám,h soha semmit nem mutat meg magából...!(lásd.:Amélie)

Szóval akkor mit mondtok:megnézhetem a még nagyon ártatlanka,nagyon zöld 13éves húgommal?
jul 2008 jún. 30. - 13:32:34 Előzmény myatom
(13/52)
A vénusz szépségszalonban van egy jelenet amikor zongorán szexel - ha érdekel:)