offtopic
twillight 2010 jún. 11. - 12:28:25 Előzmény barnan
(81/141)
A biblia istene sosem létezett, azt ugye tudod legalább?
10/10
offtopic
barnan 2010 jún. 10. - 23:18:11 10/10 Előzmény twillight
(80/141)
"zagyválsz... a befolyt pénzt jól lenyúlta..."
(a beszámoló Párizsból való, mellesleg Teréz anyát nem kell bemutatnod, mindenki tudja, hogy Nála kapzsibb, megátalkodottabb, önzõbb teremtést nem hordott a Föld a hátán :)

Kedves twillight!
Legyen néked a te hited szerint.
Tudd, Isten Téged is szeret! Minden jót kívánok Neked!
offtopic
twillight 2010 jún. 09. - 11:14:08 Előzmény barnan
(79/141)
Te mégis mirõl zagyválsz?

Teréz anya diktátorokkal parolázott, és a befolyt pénzt jól lenyúlta. Soha nem költötte pl. gyógyszerekre. Vagy a szegények életkörülményeinek jobbítására. Csak a haldoklóknak biztosított elferkvõt.
Ez így kérem nagy rakás sz@r.

Amúgy milyen hat? Milyen Jézus? Az, aki pókerbajnokságokon vesz részt netán?
10/10
offtopic
barnan 2010 jún. 05. - 09:49:51 10/10 Előzmény twillight
(78/141)
Kedves twillight!

A legkisebb a legnagyobb, akiket nem fogsz megtalálni a médiák vezetõ híreiben, az újságok címoldalán. Neked kell lépned, hogy találkozhass velük.

Teréz anya fivérei beszámoló: " ...mindössze 6 szerzetes volt és kb. 60-70 embert kellett kimosni naponta a piszokból, megfürdetni õket, kimosni a ruhájukat, enni adni nekik és azután újrakezdeni, újrakezdeni és újrakezdeni, minden nap. Olyan arcokat, olyan kiégett tekinteteket én nem láttam, mint ott.
És amikor megkérdeztünk a pásztort, aki egy kanadai szerzetes volt, hogy mi a titka, hogy lehet ezt kibírni, hogy lehet itt megõrizni az örömöt, hogy lehet itt megõrizni a szeretet, hogy lehet ezt napról-napra húsz éve csinálni?
Akkor azt mondta, hogy menjünk utána, fölvitt bennünket az emeleti terembe, ahol semmi más nem volt mint egy tabernákulum és egy kis térdeplõ. A tabernákulumban ott volt Jézus, a kis térdeplõn pedig ott volt mindig egy a hatból, a többiért..."
offtopic
twillight 2010 márc. 23. - 13:09:37 Előzmény barnan
(77/141)
Oh, lemaradt: ma kvázi 0 tényleges követõje van Jézusnak. Elvégre hányan adták el mindenüket? Hányan gyûlölik apjukat, anyjukat, testvéreiket? stb.
Mégis kereszténynek mondunk sokakat. miért? Mert annak vallják magukat, attól függetlenül, hogy vallásuk alaptörvényei szerint nem azok.
offtopic
twillight 2010 márc. 23. - 13:07:41 Előzmény barnan
(76/141)
Mi a tököért nem hazsnálod az "Offtopic" gombot?

A kereszténység alaptanításának megértéséhez muszály az Ószövetséggel kezdeni amúgy, mert rohadtul nem fogod érteni az Újszövetséget anélkül muci!

Figyu, ha megmondod Jézus térbeli koordinátáit, elmegyünk hozzá, oksa? Addig viszont semerre egy lépést se! Addig hiába kérnéd a segítségét, fõleg ha - mint minden arra utal - nem létezik, ha létezett is, már elrohadt valami sírban.

Az meg szép, hogy észrevetted hogy mit kéne megnyomni, de miért derogál meg is nyomni azt?
10/10
barnan 2010 márc. 22. - 21:48:50 10/10
(75/141)
(elnézést: kezdd, fórum)
10/10
barnan 2010 márc. 22. - 21:38:23 10/10 Előzmény twillight
(74/141)
Kedves twillight,

Ha a Keresztény vallás alaptanítását szeretnéd megismerni, kérlek, a kutakodást ne az Ószövetségben kezd!

Ha Jézust meg szeretnéd ismerni, tégy felé pár lépést. Kérlek, olvasd el az Újszövetséget és kérd Õt, adjon segítséget szavai helyes értelmezéséhez. A legautentikusabb személy segítségét kéred.

Ha a Kereszténység definíciójáról alkotott logikádat követem, akkor analógiában arra a megállapításra jutok, hogy nem az a vegetáriánus aki megtartóztatja magát a hústól, hanem az, aki azt állítja magáról, hogy nem eszik húst. Engedd meg kérlek, hogy ezen kérdésben a Keresztények megfogalmazását fogadjam el alapnak. Jézus tanítása mindannyiunk számára: "gyümölcsérõl ismerni meg a fát".

A válasz gombért elnézést kérek, nem vagyok tájékozott forumozó, köszönöm szépen a segítséget! Azt gondoltam megszólításod kifejezi, hogy gondolataimmal a Tieidet szerettem volna kiegészíteni, elnézést kérek.

Minden jót kívánok Neked!
twillight 2010 márc. 20. - 12:00:16
(73/141)
Legközelebb használd az "Elküld (offtopic)" feliratú gombot, vagy egyenesen küldj PM-et.
offtopic
twillight 2010 márc. 20. - 11:59:13
(72/141)
Meh, szerencséd hogy véletlen rákattintottam ide, mert "válasz"-t nyomni az smafu volt neked.

A keresztény vallás alaptanítása az Ószövetségben található, mivel az Újszövetségben legfeljebb csak finomítanak az ott elhangzottakon, amúgy fenntartják az egész Ószövetségi szabályrendszert, ami jó sok törvényre rúg.

A nácizmust mint a judeokeresztény vallás kinövését legfeljebb privátban vagyok hajlandó kifejteni ha kéred, mert ez filmes fórum.
Amúgy a félreértés eloszlatása végett: nem kizárólagosan Jézus szavaiból vezethetõ le a nácizmus, hanem a teljes Bibliából. Az antiszemita része az Újszövetségbõl, a fajelmélet viszont legkönnyebben az Ószövetségbõl mutatható ki, de az Újszövetség (egy kicsit finomabb formában) szintén örökölte. No és persze minimális mértékben befolyásolta a náci ideológiát a hindu/tibeti és germán mitológia (de azok inkább a technológiát befolyásolták, nem a világnézeti részt).

Kereszténynek nem azt nevezzük, "aki Jézus tanítása szerint él", hanem aki azt mondja magáról, hogy "Jézus tanítása szerint él", és a judeokeresztény mitológiának legalábbis egyes részeit böfögi mikor vallásáról kérdezed.
10/10
barnan 2010 márc. 20. - 08:31:22 10/10
(71/141)
(elnézést a fórum alaptémájától való eltérésért!) Elnézést kérek ezért is!
10/10
barnan 2010 márc. 20. - 08:26:29 10/10
(70/141)
Kedves twillight!

Kérlek, olvasd el az utolsó hozzászólásodat is, mert abban is pontatlanságokat véltem felfedezni. A Keresztény vallás alaptanításának központja az Újszövetségben található. Kérlek, olvasd el (újra) ezen könyvet is, a forráshoz való hûséget kedvéért, s ha egy másik megjelölt topic-ban levezetnéd Jézus tanításából a nácizmus származtatását, szívesen elolvasom.
Mielõtt valamirõl véleményt mondunk, kérlek, tegyünk felé elõtte pár lépést, akár úgy, hogy bepillantást teszünk "A" keresztény valóságba, de akár tudományos, archeológiai alapokon is megközelíthetjük azt (egy kislány blogjából: "... nehéz a világéletében vegetáriánusként élõnek megérteni azt, hogy mit esznek ezek a hülye hívõk a tejszínes-szalonnás csirkemellen", amíg azt meg nem kóstolja).

Kereszténynek nem azt nevezzük, aki a neve mellé illeszti a jelzõt, hanem aki Jézus tanítása szerint él.

(elnézést a fórum alaptémájától való eltéréstõl)
abus 2010 jan. 25. - 21:13:40
(69/141)
Ez egy nagyon szép mese, és imádom a zenéjét! (ma olvastam egy aranyköpést (töri feleletbõl származik az idézet): "II. Ramszesz kétkerekû harcikocsi volt" . Hát,ha valaki már megnézi ezt a mesét,akkor valószínû nem mond majd ilyen hülyeséget. :D
Szusi92 2010 jan. 19. - 17:43:11
(68/141)
a kereszténység egy vallás kérlek szépen, a nacionalizmus aminek a szélsõsége a "nácizmus" az egy eszme(ideológia) ami a XIX-XX. században jelent meg , két külön álló, egymástól független dolgot nem szokás egybevenni , keverni.
twillight 2010 jan. 19. - 16:15:32 Előzmény Nathali
(67/141)
A katolikus mellett ott van még számtalan keresztény egyház bogaram, mint a baptista, protestáns, református, mindenféle ufo-váró marhaságok (igen, szintén a kereszténységen belül) stb.

És bocs, de a nácik mind keresztények voltak, Herr Jehovát követték mind, némi egyéb vallások beütésével (mint hinduizmus, germán istenvilág és tibeti misztikusság).
Wilde 2010 jan. 18. - 21:50:28
(66/141)
Gyönyörû zene, és a látvány is impozáns(fõleg a vörös tenger kettéválasztása)! Egyserûen zseniális!
Nathali 2010 jan. 18. - 20:22:54 Előzmény twillight
(65/141)
Nem tudom, neked ki tanította a történelmet, de a nácizmus nem a kereszténység egyik "ága". A kereszténységnek ugyanis nincsenek "ágai". Van a katolikus egyház, és azon belül vannak irányzatok, KETTÕ darab, a római és a görög katolikus egyház. Ha lennének általános ismereteid, tudnád, hogy a katolikus egyház (leszámítva a középkort) NEM támogatja a háborúkat. Nem azt mondom, hogy tökéletes vagy szent, hiszen emberek alkotják, de alapvetõen a békére törekedett. És ha megnéznéd, csupán a béke érdekében avatkozik bele nagy ritkán mások ügyeibe. Jó lenne, ha meggondolnád, mit írsz vagy legalább tájékozódnál elõtte.
Nem értek egyet a vallási színezetû háborúkkal, de ha megnézed, ezeknek a háborúknak mindig van valamilyen politikai vagy egyéb okuk, a vallás csupán egy plusz kitevõ vagy álca, egy eszme, amelyet kihasználva a tömegeket lehet manipulálni. A tömeg ugyanis NEM néz a dolgok mélyére, megelékszik azzal, amit mondanak neki.
Legközelebb nézz egy kicsit a dolgok mögé!!!
twillight 2010 jan. 06. - 23:38:51 Előzmény Noncika
(64/141)
Gyerekkori trauma?
Mondd, néztél te már manapság ki az ablakon, rá a vallásokra, konkrétan pedig a kereszténységre?
Na az kész trauma amit akkor látsz, minden ép lényt el kell(ene) borzasszon ami megmutatkozik.

A gond nem ott kezdõdik, hogy egyesek nem foglalkoznak a vallásosakkal. A gond ott kezdõdik hgy a vallásosak foglalkoznak mással magukon kívül.

Én nem vagyok náci, mégis látom hogy a nácizmus elítélendõ. Jajj rossz volt a példa, hiszen a nácizmus a kereszténység egyik ága...
De pl. zavarnak a muszlimok az állandó robbantgatásaikkal. Vagy a zsidók a háború-mániájukkal.
Vagy a hinduk a vallási fellángolásaikkal amik nálunk már polgárháborúnak számítanának.
Stb. stb. stb.

Persze a legtöbb kárt jelenleg a keresztények okozzák (nem elfelejteni: a zsidó, a muszlim és a keresztény vallás valójában egyazon vallás válfajai).
Miri 23 2010 jan. 05. - 00:59:52
(63/141)
Ez megy majd a mozikba? :O Nekem ez videokazettán van meg és imádom amúgy.... de, hogy a moziba..:S
10/10
toshiba321 2010 jan. 04. - 09:58:39 10/10
(62/141)
egyszer meg lehet nézni