RobertDowneyJr 2009 júl. 23. - 14:16:27
(20/40)
Nagyon szeretem egyszerûen imádom ezt a filmet.
John Cusack- tol a kedvenc filmem.
feketevipera 2009 ápr. 25. - 18:32:02
(19/40)
Nos, ebben a filmben tényleg próbáltak sok mindent összegyúrni, bár nem tudom, az eredeti regény milyen lehetett (gyaníthatóan ugyanilyen). Belezsuppoltak homoszexuálisokat, travi négert stb., és megpróbálták egy jó adag miszticizmussal eladni a sztorit. Számomra az volt látható, hogy megpróbáltak egyensúlyozni a "könnyed" krimi és az erkölcsi tanmese között, de végül valami lötty jött ki belõle. Az újgazdag pasi esetébõl pl. könnyen lehetett volna példázat, hogy lám-lám, a földi bíróságot be lehet csapni, viszont a holtak nem bocsátanak meg. De az utolsó jelenetek szinte súlytalanná tették a filmet, és még azt a kicsi katarzist is semmivé tették, ami kialakult volna bennem. A film alkalmas lehetett volna a társadalomábrázolásra is, ehelyett viszont jobbára felszínes képeket adott egy város életérõl. Szvsz kicsit már erõltetetté vált ez a kínos egyensúlyozás; aprólékosságra törekedtek, mégis ez vált az egyik gátló tényezõvé. Az elején még volt egy kis finom irónia az emberek bemutatásában, ám ez a humor késõbb eltûnt, illetve kezdett öncélúvá válni. És számomra furcsa volt Kevin Spacey-t Szilágyi Tibor hangján hallani, de egyszer mindent ki kell próbálni.
2/10
kgyuri0 2009 ápr. 20. - 15:46:01 2/10
(18/40)
Elolvasgattam az eddigi hsz-kat, és igazán sajnálom, de kénytelen vagyok ünneprontani: Ez egy nagy rakás dreh volt.
Eastwood színésznek egész jól elment, már ha ebben a zsánerben, a csípõbõl tüzelõ mácsó f@szfejek zsánerében egyáltalán lehet szinészi kvalitásokról beszéln(Ez önmagában hosszas vita tárgya lehetne!), rendezõként azonban egyre inkább úgy tûnik nekem, felszínes, semmitmondó, dagályos mitugrász akarnok.
Ez a film is fércmû, koncepció nincs, még sejteni sem lehet, az alkotók elfoglalnak-e egy álláspontot, egyáltalán. Minden kásásan összekeveredik, komoly, (gyilkossági!) bûnügybe keveredett súlytalan figurák értelmetlen, tanulság nélküli vergõdése . A filmrõl még azt is nehéz megállapítani, hogy Eastwood komolyan veszi-e önmagát(ti., hogy a filmjét), a cselekmény „nagyigényû” bonyolításával RobertAltmant utánozza, de hát hol van õneki ahhoz mérhetõ invenciózus tehetsége?
A holdban!
Az utolsó jelenetek azt az andalító hatást próbálják kelteni, hogy itt valami, az amcsi dél fülledt hangulatát idézõ izé akart volna lejátszódni, a rémes fekete(néger) figurák csõstõl lépnek elõ, van itt vudu boszorkány(jajj, de borzalmas szinkronnal, egyébként), aranyszívû transzvesztita prosti, kutya nélkül kutyát sétáltató elmeháborodott, mi szem-szájnak ingere!
Ajjaj hányszor lerágták már ezt a csontot, pl. az ”Elfújta a szél” óta, féreértés ne essék, voltak köztük még jó filmek is. Valahogy azonban öreg bájgunárunknak ez is falsul sül e.
Az igyekezetét, meg hogy 2 órát elrabolt tõlem, meg tisztelem 2 ponntal.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 ápr. 17. - 21:50:38 10/10
(17/40)
Szívbõl remélem :)))
agyaggalamb 2009 ápr. 17. - 07:18:01
(16/40)
hát a kávé csak egy kicsit segített... az elején a kutyasétáltatás viszont még ébren tartott egy órát :)) de sajna így is elaludtam. mindegy, valahonnan megszerzem, mert ezt muszáj megnézni :)
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 17. - 01:28:19 10/10
(15/40)
Mit csodálkozol azon, hogy reklám nélkül? Az ún. közszolgálati tv-nek megvan az az oltári nagy elõnye, hogy nem szakítja meg a filmeket!
Nem mellesleg: csodálatos film!!!
8/10
pozsizsuzsi 2009 ápr. 16. - 22:59:51 8/10
(14/40)
Kávét gyorsan betápolni!
agyaggalamb 2009 ápr. 16. - 21:56:07
(13/40)
nekem ez eddig kimaradt... ma este meg el fogom aludni min. a felét :( miért kell ilyen késõre rakni?
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 16. - 21:27:20 10/10 Előzmény eregorn
(12/40)
Nem vagy vele egyedül! Már alig várom, hogy újra lássam! Csupa-csupa kedvenc :) Nem egy "könnyû" film, de megéri ébren maradni!
eregorn 2009 ápr. 16. - 09:27:42
(11/40)
jaaaaj.....annyira vártam már....imádom....próbáltam egy csomó helyrõl letölteni, de semmi....de ma :) felveszem :) KÖSZÖNÖM
RobertDowneyJr 2009 febr. 24. - 21:03:08 Előzmény kramerallrad
(10/40)
Imádom ezt a filmet. Az egyik kedvencem. Pedig nincs olyan hogy egy régi filmet szeretek. De íme, kivétel. John Cusack itt még nagyon fiatal, és remekül szerepelt.
Már háromszor láttam a filmet, de nem unom meg ha negyedjére is megnézem:)
kramerallrad 2008 szept. 30. - 06:42:45
(9/40)
Szerintem is jó volt, én nem is tudtam, hogy Eastwood rendezte, a végefõcímnél döbbentem le...Aztán azon gondolkodtam, hogy volt e benne valami jellemzõen Eastwood-os, ami mondjuk a Millió dolláros bébiben megvolt (pl. heroizmus, maszkulinitás).
Nem igazán volt. Így arra jutottam, hogy Eastwood jó rendezõ, mert filmmé tud formálni olyan történeteket is, amik nem kötõdnek az életéhez, korábbi filmjeihez, stb. forgatókönyvíróként viszont ezt még nem tudta megtenni.
8/10
csimpyaki 2008 szept. 29. - 15:40:52 8/10
(8/40)
Eastwood nem nagyon tud hibázni. Az Éjfél a jó és a rossz kertjében is kiváló film. Métó Berendt regényéhez. Gyönyörû képekkel adja vissza a fülledt, déli, tengerparti kisváros, Savannah hangulatát. A cselekmény nagy része egy gyilkosság köré épül. Nem egyszerû gyilkosság ez, a tettes és az áldozat is homoszexuális. Eastwood kamerája elvisz minket a füstös kocsmákba, lepukkant melegbárokba, bepillantást nyerhetünk a transzvesztiták világába. Ez a közeg keveredik a savannah-i felsõ tízezer világával. Minden elismerésem, hogy Eastwood belevágott-e kényes témájú regény megfilmesítésébe. Helyén kezeli a dolgokat, semmirõl sem nyilvánít véleményt, ezt nézõjére bízza.
Talán sokakat elrettent a hosszú, 155 perces játékidõ ( még így is hiányoznak olyan szereplõk, események amik a könyvben benne voltak), de legalább két nagyszerû színész, Kevin Spacey és John Cusack játékát csodálhatjuk. No, meg Jude Law is itt van, bár õt hamar kiiktatják.
Nem könnyû film az Éjfél a jó és a rossz kertjében, de egy próbát mindenképp megér. Gyönyörû fényképezés, lassú cselekményvezetés, néha felcsendülõ blues-zene, kiváló színészi alakítások. Néha ilyen is kell...
offtopic
Anditos 2008 szept. 29. - 13:32:24 Előzmény Gabriella54
(7/40)
Igaz, Cusack is szép és tehetséges. :-)
10/10
Gabriella54 2008 szept. 28. - 21:28:35 10/10 Előzmény Anditos
(6/40)
És add még hozzá John Cusack-ot is! Egyébként remek film, nagyon örülök, hogy újra láthatom!
8/10
csimpyaki 2008 szept. 28. - 17:49:44 8/10
(5/40)
Mióta az m2-n útjára indult az Eastwood mozija sorozat, ezt a filmet várom a legjobban. Még soha sem láttam, viszont a regényeredetit olvastam. ( John Berendt írta, asszem most adták ki újra Mo-n, nekem egy régebbi kiadás van meg )
Kevin Spacey a Közönséges bûnözõk óta nagy kedvenc, John Cusack nemkülönben, és nagyon kiváncsi vagyok Eastwood-al karöltve mit hoztak ki a regénybõl.Ami nagyon jó olvasmányélményem volt anno...
Dr.Genya 2008 szept. 28. - 16:04:53
(4/40)
Érdekes szerintem is.Jók a színészek és a story se szokványos.
Anditos 2008 szept. 03. - 23:14:10
(3/40)
Érdekes film, tetszett. Bár Spacey és Law együtt már túl sok nekem, ennyi gyönyörûséget és tehetséget egy rakáson...:-)
10/10
Eniko967 2008 szept. 03. - 22:31:17 10/10 Előzmény zso-fi
(2/40)
Hosszú és iszonyatosan remek film-csak filozófikus lelkeknek.
zso-fi 2007 nov. 11. - 19:02:51
(1/40)
hosszú és unalmas...