4/10
sanderb 2012 jún. 25. - 21:46:00 4/10
(50/70)
Beleszaladtam... És én, jóhiszemû, még a film több mint feléig hittem, hogy lehet ez még érdekes, jó. Nem jött össze. Thrillernek indult, horrorként zárt - errõl mindig azt gondolom, hogy elfogyott az ötlet egy jó befejezéshez, ami eredeti, nem sablonos. 10/4
2/10
tomej 2012 márc. 25. - 22:16:52 2/10
(49/70)
Azt gondoltam, hogy valami jó kis thriller - ehelyett egy közepes horrornak elmegy. Sajnos kifejezetten nem szeretem a horror mûfajt, emiatt a nézésére fordított idõt is sajnálom. Az elején még reménykedtem, igazából az egész - szó szerint - egy nagy értelmetlenség.
arcansas 2011 dec. 31. - 01:46:44
(48/70)
Na megnéztem ezt a filmet,bár Bradley Cooper-tõl csak a Másnaposokat láttam talán(lehet valami romcomot is még?!).Lényeg,hogy jól állt neki a szerep.A bulvárba is csak mint szépkékszemû cicafiút emlegetik.Na nemám!Ez a szerep kellett neki.
A filmrõl.Igazából nem furcsáltam semmit,annyi hasonlót láttam már,sõt betegebbet,undorítóbbat is.Persze moziban más nyílván,vagy 100as hd tévén(majd egyszer ha lesz..)
SPOILER
Mahogany tipikus sorozatgyilkosnak van beállítva,nett,tisztes öltözék,külsõ,rendezett lakás,aztán hirtelen az öltönyében besétál a hatalmas "vágóhídra" ahol végzi a hétköznapi munkát.Nyílván a hitelessége miatt mutatták a szemölcseit, hogy önpusztító stb,szóval nem százas.De vajon mivel vették rá,hogy tovább vigye a hagyományt?!Sok kérdés merült fel bennem,tényleg nem jött le, hogy mi ez a titkos társaság,hiába mondták, hogy õk már elõbb itt voltak mint az emberek. De mit csinálnak?Azon kívül, hogy zabálják az emberhúst.Szóval valami összeesküvés-elmélet lehetne, a végén mutatják a hírmûsort és a nyomozónõ kezetfog az új hóhérral,aki büszke lehet magára, hogy átvette a stafétabotot Vinny Jones barátunktól.Szóval hiányérzet a köbön.
Mondjuk én nem bírom,ha látom, hogy valami animációs cucc van a filmben.Nem is nézem meg az animációs meséket sem,de annyira zavart,mikor az egyik csávó arcképe tükrözõdött a vértócsában...Általában én is röhögtem volna a szemgolyókon,de valahogy nem tudtam.Vontatott volt,picit beletekergettem,de azért egyszer nézhetõ.
5ös mondjuk.
1/10
11messi87 2011 dec. 30. - 12:24:06 1/10
(47/70)
Thriller. Szerintem nem. Ez horror.
SPOILER:
Nem értem az egészet. Mondjuk nem olvastam a könyvet, nem is fogom, nem az én stílusom. Viszont szeretem a thrillereket, gondoltam megnézem, de csalódtam.
Fõleg azt nem értettem, hogy hogy kerültek arra a metróra emberek. Mi volt kiírva végállomásnak? "A pokol kapuja, ahol táplálék leszel szörnyeknek?" Hogy a francba szállhattak fel egy olyan metróra, amelyik a halálba visz?
OFF
1/10
Sheena_Wilde 2011 szept. 30. - 16:28:29 1/10
(46/70)
Nagyon rossz film. Én olvastam a novellát, és az tetszett is, de ez...

spoiler

Mik azok a kelések a csávó mellkasán? Valaki magyarázza meg légy szí', aki értette is ezt.
6/10
noel911 2011 szept. 04. - 13:05:00 6/10
(45/70)
Kissé megkésve, de itt vagyok. Úgy látom az elsõ, aki olvasta az "Éjféli etetés"-t Clive Barkertõl. A filmet lehúzókat is megértem, mert tényleg nem lett szinte semmi megmagyarázva, csak
(SPOILER)
a mozdonyvezetõ úr hadovált valamit a végén a titokfenntartók körérõl stb. Tudnivaló, hogy az "Éjféli etetés" mint könyv, nem túl hosszú, mégis lényegesen több dolgot mesél el benne Barker. A "lények" New York legõsibb lakosai, akik a város rendfenntartó szerepét látják el, és ha jól emlékszem (bár ez nem biztos, nem tegnap olvastam), az áldozatok legtöbbje valamilyen sötét múltú figura volt a történetben. Az öregeknek Mahogany szállította a húst, ezt a feladatot bízták rá amikor õ lett a gyilkos, és a lényeg az lenne, hogy mindig lennie kell egy ilyen alaknak, aki leszállítja az adagot a véneknek. Zavaros kicsit a film, tudtommal Mahogany is néma volt, az õ nyelvét is kitépték annó (ez valami munkaköri leírás), ezért nem is értettem miért beszél. Ennek ellenére szerintem a trancsírozós részek jók voltak, Bradley Cooper jól játssza a szerepét, õ volt az, akinek át kellett venni a hóhér munkáját. Aki olvasott már Clive Barkert, tudhatta, hogy nem lesz egy szimpla sorozatgyilkos sztori, mert Barker mindig beleviszi a misztikumot. Mindig.(SPOILER vége)

Minden logikai baklövés ellenére szerintem simán meg lehet nézni, kap is tõlem egy 6/10-et.
1/10
E. Luca 2011 aug. 22. - 12:16:20 1/10
(44/70)
Szeretem nagyon a kaszabolós (szétcsapkodós) filmeket, de ez....silány, fõleg a története, fõleg a vége...
9/10
motoreger1 2011 júl. 28. - 14:35:39 9/10
(43/70)
Ultra brutál trancsírozós. De nem thriller, hanem horror. Nekem tetszett.
Sophie Undead 2011 jún. 04. - 11:34:00
(42/70)
Emberek!!!!...Tudjátok, mielõtt kritikát írtok egy filmrõl, illene utánanézni a dolgoknak. Ez a film egy Clive Barker novellát dolgoz fel, szóval nem a rendezõk agyszüleménye a befejezés. Ennek ellenére egyet kell értenem, hogy nem szimpatikus a végkifejlet. Én is inkább maradtam volna a pszichopata mészáros sztorinál ( de ezzel ne a filmeseket zaklassuk...bár ha jobban belegondolok, a Legenda vagyok is inkább csak a címében egyezik a novellával :S..lehet h itt is merni kellett volna kockáztatni). Amúgy a film, leszámítva azt a néhány CGI-bakit és a középrész unalmasságát, egész jóra sikeredett.6/10
7/10
malmsteen11 2011 ápr. 23. - 17:03:04 7/10
(41/70)
hát ezen a filmen annyit röhögtem.A gonosz degenerált fején:D:Dannyira szar színész:D:D:D
Spoiler:HÁt amikor a csávót fejbeverik és kiesnek a szemei..na akkor hülyére röhögtem magamat:D:D:D:..Meg aztán a társa is kapott a pofájára a húsklopfolóval:D:D

Nekem bejött a hülyeség!!!Ez nem horror ,hanem egy kabaré:D:D
Richardo Malento 2010 aug. 12. - 22:33:18
(40/70)
háát, én nem láttam, de a vélemények szerint valami (SPOILER) szörnyetetésre megy ki a játék...
***SPOILER***
és a képek alapján a "hentes" tele van sertés hússal, mért nem azt dobja oda a szörny kutyusoknak, azok jól lakanak aztán csá!!
szóval fogja a húst,(ha a szörnyvonat nem tûnt fel senkinek akkor pár fura fószer pár mázsa sertéshússal már kit érdekel) felpakolja a vonatra jönnek a bestiák, a "csupavér" vezetõülésbõl meg integet nekik a sofõr, hogy jóétvágyat!

XDXD ilyen f*szságokkal van tele ez a világ és még csodálkoznak, hogy mennyi az idióta..
pillangókisasszony 2010 aug. 01. - 02:11:35
(39/70)
tele van spoiler-rel.sry,de kicsit felhúzott a film.
véleményem szerint a film nagyon gáz.szerintem nem is indult jól,hiszen ki az a hülye aki egy gyilkos hentes után járkál mókából...meg hogy lefotózgassa.
lehet nem figyeltem,mert ha uncsi egy film olykor-olykor elkalandozok de lenne pár kérdésem.
a rendõrnõ. . . ezen meg sem lepõdök hogy egy zsaru volt az egész rendõrörsön,minden filmben így szokott lenni,nah de az kiderült hogy õ is benne van a dologban.kérdem én miért?. . . errõl nem tudtunk meg semmit.
aztán volt aki már elõttem felvetette hogy mi van a hullaszállító kabinnal?a benne lévõ hullák úgy láttam nem napi termés volt.viszont a kabin különösebben nem volt elzárva meg semmi.magyarul oda bárki átsétálhatna vagy felszállhatna rá mégsem teszi senki.nah meg kurvára senkinek nem tûnik fel hogy az egyik ilyen metrokabin tele van hullákkal?már úgyértve ott dolgozó emberkék...
ezt a szörnyek megetetése dolgot énsem vágtam.mik ezek kik ezek miért. . . ?!?!. .
többen kérdeztétek mik azok a faszi mellén.szerintem olyanok voltak mint a szemölcsök.de ezeknek mi volt a jelentõsége h mutatni kellett?. . . nemértem.
a legvégét meg valaki legyen szíves magyarázza el hogy miért is lett õ belõle is gyilkos???ez sem derült ki.csak úgy?. . . ez az egész film nekem olyan WHAT THE FUCK volt.
leopard26 2010 júl. 28. - 17:54:12
(38/70)
A film az adja!nekem bejött
3/10
beo71 2010 máj. 25. - 11:02:31 3/10
(37/70)
A Fûrész sorozat és Motel 1-2.rajongók megkapják amit várnak(gondolom):trancsír,vér,roppanó szemgolyó,vér,nyisz-nyisz,vér stb.Én nem tartozom ebbe a táborba(nálam a Fûrész sorozat nem létezik,az elsõ(szenzációs)rész után meghalt Mátyás,oda az igazság)tehát eleve nehezen indult,de amikor már kezdtem azt gondolni,hogy egész nézhetõ-Vinnie Jones jól néz ki-jöttek az ezerszer látott idegesítõ momentumok(a szõke menekülõ megbotlik a semmibe,a rendõrség nem létezik vagy csak egy ember dolgozik ott,stb)kezdte lehúzni,na ,de a gagyi befejezés az egészet úgy hazavágta,hogy a parányi pozitív véleményem is megváltozott.3/10.Vinnie Jones kedvéért.
retrobaba 2010 ápr. 05. - 20:19:54
(36/70)
addig láttam, hogy a csja meg a pasi bemennek ahentes házába.
kb. 1 óránál volt.
nem tudná nekem valaki leírni, hogy mi volt ezután?
elõre is köszönöm!!
7/10
dexcode 2010 jan. 28. - 01:29:03 7/10
(35/70)
Érdekes egy film, meg kell hagyni.

Kezdjük azzal, hogy én jobb szeretem a reális, "értelme van" thrillereket.

Szóval maga a film baromi jól kezdõdött szerintem (9/10), amíg meg nem jelent ez a misztikus vonal (7/10). Utána sem volt annyira rossz, bár már néztem egy kicsit (6/10), de a vége nagyon lehúzta (4/10). Ezért összességében szerintem egyszer nézhetõ, egyébként nem rossz film, de tény, hogy az elejéhez képest számomra csalódás volt. :-)

Mindent összegezve adok rá egy 7 pontot.

7/10
9/10
Schoodof 2009 dec. 26. - 14:44:11 9/10
(34/70)
Nagyon jó film, egy két hibával!
Már másodjára nézem de még mindig nem unalmas!
7/10
Titok01 2009 dec. 01. - 22:25:28 7/10
(33/70)
Szerintem nem nagy szám, de am nem rossz. Semmi története nincs, csak a folytonos gyilkolászás.. de azért nekem tetszett, csak a vége nem.
lajosbacsi 2009 okt. 25. - 23:22:36
(32/70)
Srácok mi van veletek?

Szerintem nagyon is jó film volt.
Szerintem nyilvánvaló hogy mért vágta ki a nyelvét a végén és hogy mért nem ölte meg stb.
Ha végignézted a filmet rájössz, és ehhez még annyira intelligensnek sem kell lenned hogy megérts.
4/10
Szabi650 2009 aug. 30. - 19:14:18 4/10
(31/70)
Ha a durva dolgokat nézzük akkor jó flm de ha magát az egészet akkor egy nagy szar.Nekem nem tetszett egyáltalán pedig én szeretem a horrot és a lionsgate jó filmeket csinál de ez elég szarra sikerült szerintem