borsó 2022 márc. 02. - 19:47:03
(10/30)
A fanyalgók nyugodtan fanyalogjanak, akiknek pedig még él a lelkük mélyén a GYERMEK, azok pedig élvezzék csak felhőtlenül, a megnyamvadt emberek előítéletei nélkül.
3/10
KatnissEverdeen 2022 jan. 19. - 09:28:49 3/10
(9/30)
Megnéztem, mert szeretem a varázslatot, de ebben nem volt. Nézés közben előbb azt fogalmaztam meg, hogy emészthető, majd előrehaladtával változott erről a véleményem, nagyon is. Egyszerűen nem értem, miért kell olyan külföldi mintákat és más, menőnek tűnő kliséket utánozni, ill eklektikus elemeket összerakni (értve ezalatt valamennyi tartalmi összetevőt), ami kishazánkban sosem volt, sem egy vélt korban, sem egy fantáziavilágban; érdemben nem passzol sem a forma, sem a tartalom. A legfájóbb, hogy ennyi pénzből milyen, valóban eredeti alkotások születhettek volna (ízléssel és tehetséggel valóban rendelkező rendezőktől).. Nekem külön is szinte fájó volt, hogy semmi intimitást, szeretetet nem láttam a kislány és az apa kapcsolatában (egy olyan jelenetük nem volt, ami miatt úgy érezném, ezt az apát bármitől is meg kellene menteni). Csobot Adélt viszont megvédeném, alapszemélyiségéből kifolyólag is alkalmas volt a szerepre, nem is játszott rosszul, de tény, hogy lettek volna bőven alkalmasabb színésznők. Még ha összességében nem is tetszett, a jelmezekkel és látvánnyal rengeteg meló lehetett, ezért nekik egy pont; Pálmai Anna miatt/Annának külön még egy; és mivel nem abszolút nézhetetlen, még egy.
8/10
Szilvia Szamosfalvi 2021 dec. 31. - 15:14:00 8/10
(8/30)
Aranyos kis film!
7/10
Hokunda 2021 dec. 30. - 19:22:40 7/10
(7/30)
Sokat vártam a filmtől, de azt nem kaptam meg. A helyzet az, hogy az életkorral a film élvezeti értéke is csökken. 12 év alatt kiváló és nagyon élvezetes a film, 12 és 18 között már mérsékelt az öröm és 50 fölött majdnem nézhetetlen.
Jótanács szülőknek: az első 20 percet konkrétan túl kell élni. Mintha azt valaki más rendezte volna. Utána már könnyebb belesimulni a történetbe és a filmbe.
Tetszett az, hogy végig a gyerekeknek szólt. Végig az ő meséjük maradt. A kicsit emiatt nagyon élvezték. Mintha egy Disney filmet néztek volna.
Nem tetszett az, hogy minden színész minden jelenetben túljátszotta magát. Mintha valami animációs film lenne, ahol ki kell domborítani valamit minden 10 másodpercben. Ez már majdnem olyan volt, mintha színházban lennék. Ott ez elvárt, a filmnél nekem inkább csalódást kelt.
Néha az volt az érzésem, hogy megint ugyan azt látjuk, csak más történettel egy másik jelenetben. Mintha a képi megjelenítés nem haladt volna együtt a történettel.
Megértem a fanyalgókat, lehet, hogy sok szakmai hiba van a filmben, de egy biztos, a kisgyerekeknek szól és őket meg is találja.
10/10
Minus2011 2021 dec. 29. - 03:35:27 10/10
(6/30)
Nagyon kedves film,jó a szereposztás és Csobot Adél is szuper választás volt Eszter karakterére!😊
10/10
csipi73 2021 dec. 17. - 18:13:47 10/10
(5/30)
Nem nagyon értem, hogy miért divat ezt a filmet lehúzni mindenhol? Ez egy tök jó kis gyerekfilm! Igényes a történet, baromi jók benne a szereplők (mínusz Csobot Adél), tök jó, feszes a rendezés, nagyon egyben van tőle minden a filmben. A sztori átgondolt, nem ugrál nagy bakokat, mint az ilyen mesefilmekben néha előfordul, a forgatókönyv is nagyon ott van, semmi nem sok és nem is kevés benne. Zseniális, hogy nem is akar úgy tenni, mintha a varázslat vinné az egészet, egy kikacsintással megmutat szinte mindent. Nagyon jók a díszletek, a ruháktól egyenesen olvadoztam. A vizuális világ teljesen egyben, minden kis részletre odafigyeltek. A sztori nagyon szerethető. Én szerettem volna gyerekkoromban ilyen filmeket nézni. Sőt, felnőttként is élveztem. Jó, Csobot Adél tényleg nem kellett volna bele, de ezért dobálni az 1 csillagokat? Ráadásul olyanok dobálják, akik le is írják, hogy nem látták?! Igazságtalan ez a készítőkkel szemben, akik láthatóan nagyon beletették magukat.

Szerintem ez egy jó film. Pálmai Anna és a gyerekfőszereplő meg külön is még egy-egy 10 csillag
10/10
hartenbosh 2021 dec. 13. - 13:32:06 10/10
(4/30)
Két gyerekkel néztük, odavoltak érte! Sok élőszereplős mesét láttunk az évek folyamán, semmiben sem marad el mögöttük, még nekünk, felnőtteknek is szórakoztató volt. Jók a színészek, a gyerekek is. Kedvencünk Frici volt és Liza, de Hudák is imádnivaló, Gubás Gabi pedig sziporkázik. A gonosz mostoha tipikus Hollywood-i gonosz mostoha, hozza a figurát. Na és Kálmán, azaz Elek István is cuki, a főszereplők is rendben vannak, Csobot Adélt méltatlanul bírálják szerintem, mert ez a szerep passzol hozzá a negédességével együtt is. Unokatesókkal is meg fogjuk nézni.
10/10
Guru65 2021 dec. 12. - 09:17:40 10/10
(3/30)
Csobot Adél? Hát nem ez lesz a legnagyobb alakítása. Ha lesz még. Sőt, nem rajongok érte. De egy kisgyerekeknek szóló filmben elmegy. Családom fiatal tagjai nagyon jól szórakoztak rajta. Nekik működött. És úgy gondolom sokkal többet ér egy ilyen filmre beülni, mint egy "Mancsőrjárat"-ra. Tehát nézd meg a gyerekeddel, gyerekeiddel, mert náluk működik!
10/10
Premierfilmes1980 2021 dec. 10. - 18:28:00 10/10
(2/30)
Sajnos Csobot Adél nagyon nem való ide. Tv-ben még elnyávikol de a színészethez nagyon kevés. Nem tudom ki választotta be de nagyon hibás döntés volt.
1/10
Alcapone007 2021 dec. 05. - 20:02:04 1/10
(1/30)
Csobot Adél Miatt kihagyjuk,. Énekesnek sem volt jó nem hogy színésznek!!