offtopic
Heathcliff 2008 nov. 07. - 23:23:39 Előzmény efes
(63/103)
Húha, ez aztán az érdekes felvetés. Lehet, nem tudom.
offtopic
Heathcliff 2008 nov. 07. - 23:09:33
(62/103)
Amikor egyszer hosszabban beszélgettünk errõl, végül oda lyukadtam ki, amit most is leírok: a buddhizmus alapvetõen azt kérdezi, mi az oka az emberi szenvedésnek és hogyan lehet elkerülni, eltûrni vagy megoldani a szenvedést okozó problémákat - a kereszténység viszont alapvetõen nem a szenvedéssel foglalkozik (persze foglalkozik azzal is, de nem ez a legfontosabb). A legfontosabb: hogyan lehet kapcsolatot teremteni, kapcsolatba lépni és maradni az Istennel. A buddhizmusban ez nyilván nem alapvetõ kérdés, mivel, ahogyan írtad is, tulajdonképpen nem, vagy csak erõs megszorításokkal nevezhetõ vallásnak, hiszen nem feltételez személyes Istent, és nem várja el a vele való kapcsolattartást.
A buddhizmusnak tehát a szenvedés, az életben felmerülõ problémák állnak a fókuszában, a kereszténységnek az Isten, és a vele való kapcsolat módja.
Ezzel lehet a legrövidebben és legalapvetõbben összefoglalni a különbséget: a buddhizmus problémamegoldó, a kereszténység kapcsolatépítõ.
9/10
ABERESQUE 2008 nov. 06. - 00:07:49 9/10
(61/103)
Ami nekem nagyon tetszett benne, hogy nincsenek skatulyák, (pl: gonosz katonák, jó vagy korrupt zsaruk, rasszista politikusok, stb...) és nem kényszerít ránk egy véleményt. Annyit mond, hogy valami nagyon nincs rendjén az egész világgal...de ránk bízza,hogy mi döntsük el, mi is az!
Az 50 éves sztriptíztáncosnõ? Az egymást lemészárló katonák? Az oda nem figyelõ rendõrnõ (a kutyás csaj miatt)? Az apa aki katonának szánta mind2 fiát? Az elõítéletek? A drogos katona? Döntsük el mi! ENNYI! Nincs olyan jó mint az Ütközések, de érezni, hogy ugyanaz a rendezõje!!
9/10
King Diamond 2008 nov. 05. - 19:26:20 9/10
(60/103)
Nekem is tetszett a film, mint a hozzászólók többségének. A színészi alakítások jók, bár ilyen szereplõgárdának nem lehet nehéz. Tommy Lee Jones és Josh Brolin egy újabb filmben játszik együtt a Nem vénnek való vidék után. A történet is tetszett, bár az durva, hogy megtörtént eseményeken alapul. Legalább olyan jó, mint a rendezõ másik filmremeke, az Ütközések.
9/10
8/10
offtopic
efes 2008 okt. 25. - 11:53:08 8/10
(59/103)
Azok a tudósok, akik kaptak néha választ is kérdéseikre, mind hittek "benne". :) Triviális példa Einstein.
8/10
offtopic
efes 2008 okt. 25. - 11:50:27 8/10 Előzmény Heathcliff
(58/103)
Hát, ha a nagyra becsült tudomány egyszer komolyan venné a hit kérdését, talán felgyorsulhatna a válaszok özöne is, nem csak a kérdések sorjázódnának...
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 25. - 00:14:41 Előzmény efes
(57/103)
Ez kedves poén lenne, ha igaz volna. Csak hát, ugye: van tudomány, vannak fölfedezõk és így tovább; az emberiség folyvást olyan problémákkal néz szembe, amik maguktól nem oldódnak meg. Egyébként tényleg jó szöveg. Más értelemben valóban kedves mondat, a fölösleges aggódások ellen hatásos mantra. :)
8/10
offtopic
efes 2008 okt. 12. - 21:04:02 8/10 Előzmény Heathcliff
(56/103)
Nyilván tetszene neki, szerette az efféléket. Amúgy a problémáról azt mondta, hogy: ha meg lehet õket oldani, akkor meg fognak oldódni, ezért ne foglalkozz velük. Ha pedig nem megoldhatóak, akkor meg felesleges velük foglalkozni... :)
10/10
1aniko 2008 okt. 12. - 20:30:47 10/10
(55/103)
Megdöbbentõ.Fõleg a vége,azzal a zenével és ezzel a képpel.Tommy Lee Jones megint hatalmasat alakított.Mindenkinek ajánlom.
9/10
Spike1983 2008 okt. 05. - 22:23:59 9/10
(54/103)
Pont ma, nem sokkal elõtte, mikor most ezeket a sorokat írom néztem meg ezt a kis filmremeket!

Lassú, néhol valóban elég naturalista ábrázolásmódú,(bár erre szoktam mondani, hogy szükségszerû, és nem pedig öncélú) depresszív, komor tónusú krimi, bár inkább a dráma, mint mûfaji jelzõ állna hozzá a legközelebb. Nem annyira mély mondanivalójú, de a mögöttes tartalom mindenféleképpen kiérzõdik a filmbõl. Messze az átlagos hollywoodi “tucat-moviek” felett szárnyal, hozzáteszem teljesen megérdemelten. Egyre több ilyen témájú film kerül mostanság a rendezõk “boncasztalára”(megemlíteném a nem régen látott a Sereg nem enged c. hasonszõrû alkotást), hiszen a téma aktualitása megkívánja ezt, ennél a filmnél viszont mégsem éreztem ezt giccsesnek vagy erõltetettnek.
A színészi alakítás is egy külön jutalom játék a nézõ számára! Theron-ban ismételten nem kellett csalódnom, Jones önmagáért beszél, mint mindig, és abban a kis szerepben, amit kapott Josh Brolin és Susan Sarandon, szintén brillírozik.

A film amolyan “keretes” szerkezetû, ergo ahogyan kezdõdik-a zászlós utalás-, úgy is lesz vége, ami kellõképpen megteremtette a katarzist számomra. Kiváló ötlet, plussz pont érte!

Mindenkinek csak ajánlani tudom!
Instixx 2008 júl. 23. - 03:36:09
(53/103)
Jó film. Kicsit nehéz, de mindenképp ajánlom.
9/10
Karolka 2008 máj. 26. - 20:00:39 9/10
(52/103)
Gondolom egy rakás ilyen filmet csinálhatna az usa. De a Fegyvernepper film után én már nem mondok semmit! Csak a filmekhez értenek, meg a kötvényeik eladásához! :D
Színészileg is rendben volt! Jó a vége...
Heathcliff 2008 máj. 25. - 23:41:21 Előzmény efes
(51/103)
Ezek a saját gondolataim; az igaz, hogy egy másik beszélgetésbõl másoltam ide, a Parókia fórumról.
http://www.parokia.hu/ext/forum/posting.php?mode=quote&p=36500 Remélem, jól linkeltem; itt megtalálod.Ha evangélikus vagy, talán érdekel, legalább kérdések szintjén. Sziddharta igen jó fej volt; de amíg valaki csak a problémák megoldásának módján töri a fejét, addig nem fogja megtalálni az igazi válaszokat. Ez a mondat szerintem tetszene neki is :))
8/10
efes 2008 máj. 25. - 18:48:39 8/10
(50/103)
Nagyon megyünk bele az offba. Mit szólnak azok, akik az Elah völgyében címû filmre kíváncsiak?
8/10
efes 2008 máj. 25. - 18:46:42 8/10
(49/103)
Amúgy, a buddhizmus felé ballagó evangélikusnak keresztelt liberális vagyok. :)
8/10
efes 2008 máj. 25. - 18:44:45 8/10
(48/103)
Nem kopipésztezem ide én is mások okos vagy buta gondolatait, ehelyett: köszi, köszönõ viszonyban.
Heathcliff 2008 máj. 25. - 02:15:05 Előzmény efes
(47/103)
A’kultusz’ szóból, aminek jelentése: ’vallásgyakorlat, vallásos tisztelet, a vallási szertartások öszessége’ eredeztethetõ a ’kultúra’ szó is, aminek jelentései: 1.’a civilizációval szembeállítva: szellemi javak, mûveltség’; 2.’mûvelt állapotok, mûvelt viselkedés, vkinek az egyéni mûveltsége’; 3.’az emberi társadalom által létrehozott anyagi és szellemi javak; ennek egy adott korszakban való jellegzetes állapota’ (így régészeti szakkifejezés, gyakorlatilag a ’civilizáció’ szinonímája).
Gondolj bele: nyilván azért van a két fogalom, kifejezés között ennyire szoros kötõdés, mert a kultúra az emberi történelem során nagyon sokáig a kultuszhoz kötõdött; tképp leginkább abból nõtt ki. A festészetnek a barlangrajzoktól kezdve az újkorig szinte egyeduralkodó témája. (Ugyanez a képzõmûvészet többi ágára is érvényes.) Az irodalom kezdetei, a színjátszás kezdetei, egészen a Passió-filmig…a vallásban gyökereznek. A „Mária Magdolna” c. filmben ez a párbeszéd hangzott el:Tévériporter: „Ön miért készített filmet Jézus életébõl?” Filmrendezõ: „Mert a vallásos téma miatt legalább egymillió dollárral több lesz a profit.” (Ui. ennyivel többen fogják megnézni). Az írásbeliség kezdetei, (pl. magyar nyelvemlékek, egyéb szent szövegek); az iskolarendszer kezdetei, a gyógyítás kezdetei, a közigazgatás kezdetei és még sok egyéb a kultuszokhoz, a vallásokhoz köthetõk. A középkorban pl. a kolostorok voltak a fejlett mezõgazdasági technikák, a kertkultúra letéteményesei, számtalan étel, ital, gyógynövénykészítmény receptje a kolostorokból került ki; papok és szerzetesek voltak a királyi írnokok, tanácsosok, õk írták és másolták a könyveket, õk tartották fenn az iskolákat és a tudományt, õk hozták létre az egyetemeket; õk tartották fenn az ispotályokat, õk nyújtottak menedéket a falvakat fenyegetõ fegyveres támadások esetén; õk voltak a mûvészek megrendelõi; hozzájuk igazodott a közerkölcs, az ünnepnapok….A „keresztény Európa” államai is, mint az ókori államok, busásan jutalmazták õket, s ez elég tág teret, nagy hatalmat adott a kezükbe, amit a sok babona és ostobaság és tévtanítás és visszaélés és elnyomás és megfélemlítés és erõszak és gyilkosság mellett a fent felsorolt kulturális célokra is felhasználtak, tehát a szó minden értelmében õk tartották kultúrállapotban Európát.
Te milyen viszonyban állsz a kultusszal, ha már kultúráról csevegünk? :)
Milyen viszonyban áll vele egy "átlag magyar", egy "átlag európai", egy "átlag amerikai" - szerinted? :)
8/10
efes 2008 máj. 24. - 21:55:54 8/10
(46/103)
Na. Elég legyen! :))
8/10
efes 2008 máj. 24. - 21:48:13 8/10
(45/103)
Dehogy szólom. Azért, aki egy versbe ássa bele magát mélyen, az már benne van többen is, vagy az elmeosztály lakója...:) Az, hogy legalább névrõl ismerjük kultúránk letéteményeseit, nem a Vágó mûsorába való kunszt, hanem egy átlagos (:))kultúrember számára a minimum. Ha nem megy, akkor viszont ne is vegye szájára a nemzet és a kultúra szavak bárminemû kombinációját.
Heathcliff 2008 máj. 24. - 21:38:28 Előzmény efes
(44/103)
Efes, tökéletesen egyetértek veled. Azért a srácokat ne szóld le. A kreativitás fontosabb, mint a lexikális ismeret; azt pl. nem szabtad a kulturáltság feltételének, hogy értik-e azokat a verseket, képeket stb., amelyek címét felsoroltatnád velük. Aki csak egy verset ismer, de abban benne él, azt érti, annak szvsz több köze van a kultúrához, mint aki Vágó Pista mûsorában villog, de nem érti, mit olvas, nem érti, mit mondanak neki; éppen ezért könnyen bedõl mindenféle ostoba szólamnak, eszement szlogennek...