Téma: Elégia

5/10
Donald 2010 jan. 10. - 11:31:57 5/10
(34/54)
Nekem sem tetszett a film. Sokkal többet vártam tõle. Új mondanivalót nehéz megfogalmazni, ezért azt nem is vártam, de ez a film el sem gondolkodtatott. Számomra is vontatott volt és nem éreztem átütõnek a dráma részét sem. 5/10
4/10
Rahar 2009 dec. 20. - 16:41:25 4/10
(33/54)
Nekem nem tetszik ez a film, a történet egyszerû, de jó, a képi megvalósítás jó, a színészek játéka szintén jó, de az egész egyszerûen rendkívül vontatott, unatkoztam a nézése közben. Ha ilyen jellegû drámát akar valaki nézni, akkor inkább a 2006-ban készült Griffin és Phoenix címû filmet ajánlom. Ezért 10 pontból 4 pontra értékeltem.
10/10
nefelejcs19 2009 nov. 21. - 07:57:01 10/10
(32/54)
érdemes megnézni.. igen. nagyon kellett a számtalan elcsépelt, üres film közé
10/10
magdino 2009 nov. 10. - 23:51:11 10/10 Előzmény Ildooka
(31/54)
annyira kellett ez a sok elcsépelt gagyi amcsi szerelmes film mellé!!! PENELOPE CRUZ szenzációs benne. az ELÉGIA mondhatni alapfilm.nézzétek meg!
8/10
Ildooka 2009 okt. 25. - 19:05:27 8/10
(30/54)
Sztem is nagyon jó film,de volt némi hiányosság benne,de alapjában véve egész jó,nálam 8/10
10/10
zaphír256 2009 aug. 23. - 23:03:20 10/10 Előzmény emmusgirl
(29/54)
Egyszerûen csodálatos film,igazi elégia. Olyannak mutatja meg az embert,amilyen: aki gyáva,ha megtalálja a boldogságot,lemenekül,de mégis csak van egy diszharmonikus megváltás számára. Nagyon kevés ennyire szívhez szóló filmet láttam.
emmusgirl 2009 aug. 05. - 00:55:34
(28/54)
Lehet hogy elfogult vagyok, de ez a film úgy jó ahogy van.
Persze vannak benne kisebb-apróbb hibák, és én egy kicsit vontatottnak érzem, ettõl függetlenül egy szép, a hollywoodi giccset elkerülve, õszinte film.
10/10
tszandi 2009 aug. 02. - 14:07:22 10/10
(27/54)
Nekem kifejezetten tetszett. Szeretem a dráma kategóriát. És ez a film... szerintem hatalmas. nekem 10/10
pacica 2009 júl. 27. - 14:40:46
(26/54)
befejeztem.
csodálatos film, nagyon tetszett, rég volt már hogy egy dráma így megfogjon
pacica 2009 júl. 26. - 10:18:24
(25/54)
szép film, a végét még nem láttam ma befejezem
Egy a sokból.. 2009 júl. 07. - 09:03:18
(24/54)
Kiigazitás az elõbbiekhez:

Plusz a film rámutat, hiába mûvelt valaki, és nagyon okos és meg van a saját kis kiforrott élete /inkább úgy mondanám a saját kis világa/, az még nem jelenti azt, hogy az /nagybetûs/ élethez is ért...szerintem egyszer mindenképp meg kell nézni.
Egy a sokból.. 2009 júl. 07. - 08:58:07 Előzmény zsan12
(23/54)
Én meg csak most láttam ezt a filmet, véleményem szerint nem volt rossz, hordozta magában a nagy és örök igazságokat, az egyik kedvencem:
*** Spoiler***
A fiatalságtól kell felni nem pedig az öregségtõl.
***SPOILER VÉGE****
Furcsa volt P.C.-t ilyen felállásban látni, diáklányként...
Plusz a film rámutat, hiába mûvelt valaki, és nagyon okos és meg van a saját kis kiforrott élete, az még nem jelenti azt, hogy az élethez is ért...szerintem egyszer mindenképp meg kell nézni.
zsan12 2009 jún. 28. - 00:34:02 Előzmény minerva9
(22/54)
Igazán elgondolkodtató film. Õszintén megvallva nem értem én sem, hogy mi emberek miért akkor becsüljük meg a másikat ha baj van? A másik, hogy manapság egyre nagyobb divat hogy idõsebb férfiak fiatal nõkkel mutatkoznak. Ez a film valamilyen szinten társadalmi problémát is felvet. E mellett a színészek rendkívül tetszettek, bár sokszor unalmas volt elhúzódott... a férfi karaktere nem változik a film folyamán, a nõé sem igazán. Egyszer érdemes megnézni mindenképp.
minerva9 2009 jún. 16. - 16:00:09 Előzmény true.believer
(21/54)
Akkor már csináják 1 sötét szobába a 4 fal között,igy amiröl nem tudun az nem fáj..:)
true.believer 2009 jún. 15. - 20:48:45 Előzmény minerva9
(20/54)
ez valóban elgondolkodtató volt a filmben. de amennyire én is vártam ezt a mûvet, annyira nem hagyott mély nyomot bennem. egyszer természetesen nézhetõ, szép film volt. de a telefonhívás és a betegség kiderülése után jöttek elõ az igazi érzések, akkor gondolkodtatta el igazán ez a film a nézõt, hogy mit érezhet a nõ és mit a férfi. az elején teljesen más érzéseket váltott ki -szerintem- a közönségbõl, amit a kritika is leír (http://www.port.hu/pls/w/GENERAL.article?i_area_id=2&i_article_id=9671):
"Ben Kingsley az egyik legkarizmatikusabb férfi színész, akit ismerek, de õszintén nem voltam kíváncsi hatvanasokat megszégyenítõen kidolgozott testére és õszülõ mellszõrére. Valahogy vannak olyan szerepeket eljátszó színészek, akiket megalázó meztelenül mutatni és nézni egyaránt, egy Gandhi, egy Itzhak Stern, egy Roberto Miranda, sõt még Fagin is ebbe a kategóriába tartozik nálam.

Egyszerûen elhibázott lépés volt Kingsley-re osztani Kepesh szerepét. Hiába vállalt már be holt ciki szerepeket és hiába vén kecske a magánéletében, egy Vámpírkirály és három válás, négy gyerek még nem lehet ok arra, hogy intellektuális férfikurvává alázzák színészként. A pengebajusz, a kecskeszakáll, a kopaszra nyírt fej, a szûk pulóver és a nyálcsorgatás szörnyen áll neki.

Ezért aztán nem is illenek össze Penélope Cruzzal, hiteltelen az egymás iránti vágyuk, bánatuk. Nem lehet, hogy ezt nem vette észre senki. Nincs semmi baj Cruzzal, az egyik legintelligensebb jó nõ, és még csak színésznõként sem követ el nagy hibákat, egyszerûen ez a két ember túl távol áll egymástól ahhoz, hogy valami összetartozást éreztessenek."

én nem olvastam Philip Roth A haldokló állat címû regényét, ezért másképp is látom a filmet. de édesanyám -mikor a végén kiírták a rendezõt- azt mondta, hogy érzõdött, hogy nõi rendezés

összességében 6/10
minerva9 2009 jún. 07. - 19:08:12
(19/54)
Nagyon elgondólkodtató az egész hogy tényleg miért van az hogy a "BAJ" az elöhozza az öszinte érzéseket akkor felismerjük kik fontosak számunkra és mindent másképp láttunk,ezt miért nem lehet megtenni még a baj elött? Amikor a lány megtudja hogy beteg és felkeresi a tanárt erre gondoltam..Sok filmben láttni hogy amikor kiderül v kiröl hogy halálos beteg akkor sokkal több szeretett megbecsülés és figyelem övezi,mint amikor éli normális életét..ezt miért nem tudjuk ezeket az érzéseket bármikor megadni az embertársainknak? Na ez ami elgondolkódtató volt ebben a filmben..
8/10
Gemi 2009 febr. 17. - 15:44:59 8/10 Előzmény Csilla-
(18/54)
Szinte ugyanezt akartam írni én is! :))
Nekem 10/8, egyszer jó volt megnézni.
sceid 2009 jan. 28. - 01:00:27
(17/54)
Jó volt nézni, õszintén, viszont mégegyszer már nem akarnám..

spoiler--
Szerintem Kepesh ugyanolyan marad végig, semmit nem tud változni. Csak akkor kötelezi el magát Consuela mellett amikor már gyakorlatilag nincsen oka féltékenynek lenni. Elõtte nem tud megbízni benne, annak ellenére, hogy szerelmes. Nagyon jól kifejezik a helyzetet Consuela kérdései..
5/10
brixxi 2009 jan. 22. - 10:28:28 5/10 Előzmény karpatigy
(16/54)
Egyetértek. Nem tetszett. Pedig nagyon vártam hogy láthassam.
Kingababe89 2008 dec. 11. - 14:09:00
(15/54)
Szerintem szép film sok fontos értéket és általános 21.századi problémát felvet- persze a köznapi életbõl, egy átlag ember életének és a mûvészember életének problémáit is taglalja.Nem annyira a sztori a lényeg meg nem is egy átlagos szerelmi történet.Az élet múlandósága, a (helyenként) ostoba konvenciók miatti visszakozás a boldogságtól , a szabadság viszonylagossága...nekem nagyon tetszett.