Téma: Életképek

Zoria 2009 dec. 19. - 08:31:04
(348/548)
NEM ÉRTEK EGYET AZ ISMÉTLÉS IDÕPONTJÁVAL!
Aki éjszakára megy dolgozni /nõvér, hárommûszakos, stb./ az az éjféli ismétlést sem tudja megnézni!!!
Miért nem lehet másnap délelõtt, vagy délután ismételni??????
10/10
offtopic
Endy88 2009 dec. 17. - 04:47:32 10/10 Előzmény napraforgó
(347/548)
WoW ez még nekem is hasznos volt... ;-)
Necros 2009 dec. 17. - 03:46:47
(346/548)
Kivel találkozott a tegnapi részben Tibor?
napraforgó 2009 dec. 16. - 12:26:23 Előzmény kiskukac
(345/548)
Bocs, hogy kijavítalak, de én meg jogász vagyok. Itt a családjogi törvény idevágó szakasza:
25. § (1) A feleség a házasságkötés után
a) kizárólag a maga teljes nevét viseli, vagy
b) a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja, vagy
c) a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja, vagy
d) a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét.
(2) A férj a házasságkötés után
a) kizárólag a maga teljes nevét viseli, vagy
b) a felesége családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét.
(3) A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatja, hozzáfûzve a saját utónevét.
(4) A házasulóknak az (1)-(3) bekezdés szerinti névviselésrõl meg kell egyezniük. Ennek során figyelemmel kell lenni arra, hogy - a (3) bekezdésben foglalt kivétellel - csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét [(1) bekezdés b)-d) pont, (2) bekezdés b) pont], illetve a házassági név családi nevekbõl képzett része legfeljebb kéttagú lehet.
(5) A házasulóknak az anyakönyvvezetõ felhívására a házasságkötés utáni névviselésrõl nyilatkozniuk kell.

26. § (1) A házasság megszûnése, illetve érvénytelenné nyilvánítása után a házastársak a házasság fennállása alatt viselt nevet viselik tovább. Ha ettõl el kívánnak térni, ezt a házasság megszûnése, illetve érvénytelenné nyilvánítása után az anyakönyvvezetõnek bejelenthetik. Ilyen esetben sem viselheti azonban a volt férje nevét a volt feleség a házasságra utaló toldással [25. § (1) bekezdés b)-c) pont], ha azt a házasság fennállása alatt nem viselte.

(2) A bíróság a volt férj kérelmére eltilthatja a volt feleséget a 25. § (1) bekezdés b)-c) pontja szerinti névviseléstõl, ha a feleséget szándékos bûncselekmény miatt jogerõsen szabadságvesztésre ítélték.

(3) Újabb házasságkötés esetén a feleség volt férje nevét a házasságra utaló toldással [25. § (1) bekezdés b)-c) pont] nem viselheti tovább, és ez a joga akkor sem éled fel, ha újabb házassága megszûnt.

Szóval, az édesanyád a válása után megváltoztathatta a nevét - de azt nem a bontóper során a bíró elõtt, hanem az anyakönyvvezetõnél a válást követõen.

Én egyébként furcsának találom, ha egy megromlott házasság felbontása után a nõ bármilyen formában ragaszkodik a volt férje vezetéknevéhez.
kiskukac 2009 dec. 14. - 11:29:41 Előzmény napraforgó
(344/548)
Bocs, hogy hozzászólok, de nagy tévedésben vagy. Az édesanyám házasságkötéskor apu teljes nevét felvette és ...né lett. Amikor elváltak, akkor megtartotta apu vezetéknevét és hozzárakta az õ keresztnevét, úgy mint a sorozatban. Több mint húsz éve elváltak, ugyhogy ilyen létezik a valóságban is, te tudod rosszul.
napraforgó 2009 dec. 02. - 08:51:37 Előzmény M E
(343/548)
Nekem már az furcsa volt, hogy a válóper kapcsán Kosári Tibornéból Kosári Éva lett. Rég elmúlt az az idõ, amikor a válóper során dönthetett az asszony, hogy megtartja-e az asszonynevét, vagy visszaveszi a lánybnevét. De ez a megoldás, hogy a volt férj vezetéknevéhez toldja a saját keresztnevét, soha nem is volt lehetséges egy bontóperben! Csak a házasságkötéskor lehet ilyen névviselési forma mellett dönteni. Ha már ügyvéd az egyik szereplõ, tessék a jogi dogokról jobban tájékozódni!
M E 2009 nov. 13. - 21:40:33
(342/548)
Igen, szerintem is elég rossz bõrben van Etus, a beszédstílusa is olyan furcsa lett, a korábbihoz képest is.

Nekem az tûnt föl, hogy mindig "kiskocsmáznak". Nincs is már kiskocsma szerintem, megszûnt ez az intézmény.

Szerintem a fõhõsnõ karakteréhez egyáltalán nem illik, hogy õ kérje meg a férfi kezét.
crazyforyou 2009 nov. 04. - 21:21:14
(341/548)
Hát persze,nem is kell mindenkinek szeretnie,nincs ezzel semmi gond!

Ha már róla van szó,hadd jegyezzem meg itt,hogy szerintetek is nagyon rossz bõrben van mostanában? Vagy csak én látom így?
De lehet hogy rajtam kívül mást nem érdekel,na mindegy...:(
ms0304 2009 nov. 04. - 20:31:05
(340/548)
Egy ideig néztem, közben belefáradtam az öregek döcögõs szerelmi életébe.
Nem a korukkal és a szereplésükkel van bajom, hanem a szituációkkal.
Kulkától pedig föláll a szõr a hátamon! Szegény Hegyi Barbara, jól megkapta!
Érdeklõdésre számot tartó sorozat jelentõs, a cselekményt vivõ szerepeire Hegyi B, Kovács A, Rátóti, Schell és a fiatalok lennének alkalmasak. Az idõsek játszhattak volna szülõket, nagyszülõket, nem hõsszerelmest.
Mennyire más lenne a cselekmény, ha pl. Rátóti játszaná Hegyi Barbara pasiját. Akkor el is hinném neki, hogy beleszeret. Vagy: A kis Galán lenyúlná Schell J-t a fogorvostól. Izgalmas lenne és életszerû.
1/10
Kockás 2009 nov. 04. - 19:06:01 1/10 Előzmény crazyforyou
(339/548)
Bocs,hogy csak most válaszolok.Sajnos igen.Láttam színházban.Kifejezetten semmilyen,töltelék színésznõnek tartom,ami régen még elment a színházakban,bár szerintem akkor is csak a férje miatt tartották.A Szomszédokban és itt is erõteljesen irritáló.Teljesen hiteltelen,életszerûtlen figura.Egy igazi okostojás,mindent tudó ,mindenkit kioktató figura a szerénység álarca mögött.És hogy hódolói vannak az kész röhej.Nincs férfi a világon,akinek ilyen nõ kellene.Szóval Horváth Ádám nejérõl ennyit,bár ez is sok.H.Á. pedig a múlt században felejtette magát.Ami nem lenne baj,ha nem Életképek lenne a sorozat címe.Õ valahol leragadt a 80-as éveknél,az élet meg elrobogott mellette.Csinált a kedvenc színészeinek egy megélhetési sorozatot.
M E 2009 okt. 27. - 22:55:19
(338/548)
Azt nem értem, hogy miért kell bûnösként kezelni azt, akinek hormonzavara van?
Ezt valaki megmagyarázhatná, aki érti.
10/10
Ferencz Györgyné 2009 okt. 22. - 21:31:46 10/10 Előzmény mészimarcsi
(337/548)
mészimarcsinak üzenem, (és még akit érdekel) hogy minden második SZERDA 20:10-KOR van az uj epizód vetítése, megismétlik még akkor éjjal 01.00-kor, de ha mindkét alkalommal lemarad valaki az epizódról megtekintheti az mtv1.hu oldalon. Jelenleg a 45.-ik résztõl egyben leadnak egy részt a 100.-ik részig!
mulao 2009 okt. 19. - 15:00:46
(336/548)
Mostanában nem nézem, nem tudom ki milyen, de amikor néztem, akkor szerintem jó volt.
Jozefa 2009 okt. 19. - 13:24:11 Előzmény mulao
(335/548)
Nemcsók Nóra olyan erõltetett, hogy az már szinte fáj...
mészimarcsi 2009 okt. 19. - 08:57:50
(334/548)
Én csak azt nem értem, miért össze-vissza vetítik mostanában ezt a filmet? Nem elég hogy háromhetente van csak egy epizód, még ráadásul teljesen kiszámíthatatlan és rendszertelen idõpontokban adják le azt is.
Tegyenek már bele legalább egy rendszert!!!!
crazyforyou 2009 okt. 05. - 22:09:48
(333/548)
Visszaolvastam,hogy ezt vajon melyik hsz-omhoz írtad.Megtaláltam,a válaszom: remélem van ilyen.
7/10
elizabeth 2009 okt. 05. - 20:07:30 7/10 Előzmény crazyforyou
(332/548)
Tisztelt kivételt.
crazyforyou 2009 okt. 04. - 20:00:17
(331/548)
Lehet h vissza kéne olvasnom hogy ezt mért is kérded?! Segits légyszi!
7/10
elizabeth 2009 okt. 04. - 19:41:14 7/10 Előzmény crazyforyou
(330/548)
egyet mondjál.
napraforgó 2009 szept. 24. - 09:14:59
(329/548)
S.Z-vel semmi bajom, szimpatikus fiatalember, cak arra utaltam, hogy kezd "családi vállalkozássá" válni a sorozat.
Nekem új volt ez a rész és a tartalomismertetõ is arra utal, hogy 4 hónap telt el. A beszélgetések is arról szólnak, hogy hogy telt a nyár, ki mit csinált, nyaralt, vagy nem nyaralt. Gábor és Ildikó tervezi, hogy lemegy "õszölni" a balatoni nyaralóba, már elõre látom, hogy a lány ott esik teherbe.