Téma: Eleven kór

6/10
danek87 2022 jan. 15. - 19:22:10 6/10
(40/60)
Ahogy fokozatosan haladt előre a film olyan érzésem volt mintha a 80-as évek egyik B horrorját nézném de hozzáértő rendezéssel,nagy költségvetéssel és profin megcsinálva.Az amúgy izgalmasan és következetesen végigvitt történettel egy gondom van ami sokat rontott az összképen.Túl nagy a műfaji kontraszt onnan ahonnan indulunk és ahová eljutunk.Szinte mintha más filmet látna az ember.A kezdő képkockák akár egy régi sci-fi horror nyitánya.A film első harmadában megkapjuk a klasszikus szellemfilmes jumpscare-eket amiket követően fokozatosan egy műfajmixé válik a film. Úgy lesz detektívsztori, mint Cronenbergi testhorror, splatter,thriller és akció is egyben(némelyik beállításnál még giallós stílusjegyek is befigyelnek).Sok helyen olvastam hogy sokaknak bejött ez a stíluskeverés,nekem a kevesebb több lett volna.Amik nagyon kilógtak szerintem:

SPOILER

A rendőrségen elkövetett kung-fuval megspékelt zúzásorgia,egy Penge vagy egy Zombiapokalipszis filmbe inkább illett volna.A zárkás és a finálés kórházi akciózás is túl harsány és elborult a kezdéshez képest

SPOILER VÉGE

A csavar volt egy korai X akták részben is.Ott a visszafogottság meg a közeg miatt nekem jobban bejött.Persze technikailag itt látványosabban megcsinálták,Cronenberg se csinálhatta volna szebben.Ha a horror mentén nem csapongana át hatszáz másik műfajba 7/10 volna de így nekem marad 6/10
6/10
The Cortez 2022 jan. 08. - 21:11:53 6/10
(39/60)
Az intro alatt hallható zene a legkevésbé sem illik a film atmoszférájához, meg amúgy maga az intro sem. Az első kábé 30-40 perc igencsak középszerűnek mondható, ám aztán a jump scare-ek hatásosabbak, az elemek egyre horrorisztikusabbak, a helyszínek pedig félelmetesebbek lesznek, ráadásul az aláfestő dallamok szintén sokkal pozitívabb, vagyis paráztatósabb irányba változnak. Az alkotás csúcspontja a zseniálisan beteg, arcleszakító, hátborzongató, az összképen rengeteget dobó csavar. Erre lett felhúzva az egész sztori, amiben egyébként nem kevés elvarratlan szál, illetve kráter éktelenkedik.
James Wan hozta a stíljegyeit, valamint kissé olyan feelinget eredményez a mozijával, mintha egy életműösszegzést látnánk, ugyanis a rendező több mindenki előtt tiszteleg (köztük a haverja, Leigh Whannell előtt, mivel munkája nem kevés hasonlóságot mutat az A láthatatlan ember[/i[rel), de senki előtt sem annyira, mint önmaga előtt: van itt egy kis [i]Fűrész, befigyel némi Insidious, valamennyi Halálos hallgatás, továbbá egy hangyafasznyi Aquaman – merthogy az utsó fél órában részleges műfajváltás történik, ezáltal a mű egy videójátékszerű harcokkal tűzdelt, szuperhősakcióba csap át a nem éppen ijesztő megjelenésű, a végére már keservesen túltolt főellenséggel a középpontban.
A fényképezés színvonalas, stílusos, egyben menő, a színhasználat hangulatos, a különböző technikai megoldások meg kreatívak. Összességében a hibák ellenére is az érződik az agymenésen, hogy nem magasról beleszartak a forgatókönyvbe, hanem gondolkodtak rajta az alkotók.
redpali500 2022 jan. 03. - 09:58:14
(38/60)
Alvásparalizise van, simán fel tudna belőle ébredni
7/10
sorozatneked.hu 2021 dec. 08. - 02:18:03 7/10 Előzmény idõjós1010
(37/60)
7/10

Nagyon jó horror/thriller film volt. Üditő volt egy ilyen a sok mostani béna film mellett. Voltak benne parás, ijesztős részek, csavar, érdekes történet. Persze nem tökéletes, de melyik film az. Szépen volt fényképezve, jó helyszineken játszódott és egy-két gyilkolós jelenet elég akciósra sikerült. Nekem is a Halálos árnyék ugrott be, pedig már rég láttam.

Gondolom még sosem hallottál, láttál, olvastál olyat, hogy egy nő egy bántalmazó kapcsolatban van? A nő teherbe esett, de a gonosz ikertestvére elintézte a kicsit...vagy a magzatból táplálkozott vagy csak simán megölte őket, mert féltékeny volt rájuk. Képzeletnek a szüleménye? Tudathasadás? Az ikertesó valóban létezett...látod, ezért kell végig nézni egy filmet és csak utána kritizálni. :) Az erő meg a mászás meg a többi, na az volt egy kicsit fantasztikum a filmben, mint ahogy Jasont vagy Michael Myerst sem lehet soha megölni és mindig visszatérnek, de erre magadtól is rájöhettél volna.


10/10
winzoli 2021 dec. 05. - 08:28:17 10/10
(36/60)
Aki szereti a horror műfajt, érdemes megnéznie, már maga a sztori, az ötlet miatt is.Kicsit az Azonosság zseniális történetvezetése jut eszembe. A horror kategóriában sajnos nagyon alacsonyan van a léc, ahhoz képest adom a 10 pontot. Szerencsére nem a szokásos sablonos történet, nem a sokadik bőrlehúzás valamiről. Bár logikailag érthetetlen, miért megy egy nő éjszaka egy elhagyatott épületbe, hogy dokumentumok után kutasson, amikor nappal is megtehetné ? Tudjuk persze, ez is a feszültségkeltés eszköze, napsütéses időben nem játszódnak horrorfilmek. De ez csak apróság bárcsak más filmekben is ez volna a legnagyobb gond ! Másrészt minek írnak kritikát olyanok, akik 33 percig vagy a feléig néznek egy filmet ? Mennyire lehet tárgyilagos egy ilyen vélemény ? Főleg ha még értelmesen, érvekkel ki sem tudják fejezni a véleményüket ?!
1/10
Vlad80 2021 nov. 28. - 21:17:39 1/10
(35/60)
Annabelle Wallis ide vagy oda! 33 percig bírtam, mikor beletört az agyvelőm, mint Szörnyeteg Lajosnak.
k11zoltan 2021 nov. 27. - 23:00:31
(34/60)
Halálos árnyék. Nekem is ez ugrott be.
Nem lenne rossz a sztori, de valahogy a megvalósítás nem tetszik.
Közepes film. Nem kell újra nézni.
k11zoltan 2021 nov. 27. - 22:56:54 Előzmény Merlin Oldtime
(33/60)
Egyetértek. Nekem is inkább az ugrott be, mint jó film.
5/10
idõjós1010 2021 nov. 23. - 22:39:37 5/10
(32/60)
Helyesbítek; az utolsó 10 perben tényleg megérkeztek a hiányolt válaszok. Bár néhány apróság még így is homály, de egész korrekt lezárása lett a filmnek. Látványban meg pláne
5/10
idõjós1010 2021 nov. 23. - 21:05:46 5/10
(31/60)
Nyolcvanadik percnél kapcsoltam ki végül, és nem a 45. -nél, ahol először szerettem volna. Háromnegyed órán keresztül teljesen vakon van az ember, ami azért bosszantó igazán, mert cselekmény az bőven van benne, csak semminek nincs értelme. Később tisztulnak a dolgok, kezd összeállni a kép, ellenben valahol még mindig egy zagyvalék. Vizuálisan viszonylag rendben van amúgy. Sőt ! de ennyi. ..SPOILER.. Arra nem tudtam rájönni, hogy mért van ez a nő egy bántalmazó kapcsolatban, vagy hogyan fajult odáig a helyzet. Mint ahogyan arra sem, hogy ez az egész, a harmadik terhességével együtt egyáltalán hogyan köthető bármihez is. Az meg végképp rejtély, hogy hogyan tud fizikailag létezni valami, ami elvileg csak képzeletének a szüleménye, vagy ha személyiséghasadásos a csaj, akkor hat - nyolc hónapos terhesen hogyan mászik a plafonon, és rendelkezik emberfeletti erővel (?)......
7/10
3,14159 2021 nov. 22. - 14:25:23 7/10
(30/60)
Nem rossz kis film. Kicsit levon az értékéből, hogy itt ott abszurd mértékben logikátlan, illetve hogy kicsit felemás a tempója, úgy értve, hogy a második felétől indul be jobban, addig kicsit kaotikus.
Viszont ilyen horror kategóriában ritka az igazán jó film, ha kategóriáján belül nézem, ahol a legtöbb film 3-4 pontos, azokhoz képest ez azért sokkal jobb. Szerintem reális ez a jelenlegi 6,8 pont, az IMDB-n jelenleg 6,3, az is reális, kb 6-7 közé teszem én is.
1/10
Mozes135707 2021 nov. 21. - 20:16:45 1/10
(29/60)
Nem rossz, csak egyszerűen Zs kategória. Gyenge mint a harmat. Nemcsak mint horror, hanem mint film is. Persze egyszer meglehet nézni, de inkább mást válasszál!!
10/10
glomgold@freemail.hu 2021 okt. 23. - 05:00:09 10/10
(28/60)
Tetszett hogy nem túl elrugaszkodott a film, sok eleme átfed a valósággal, már aki láthatott ilyen beteget testközelből - kicsit sajnálom, hogy a neurológia területe, vagy az idegrendszer alig kerül említésre, ellenben a pszichiátria viszont túl nagy hangsúlyt kap. Jó az elektromos jelenségek, meg a természet feletti erő nyilván kicsit elrugaszkodott a valóságtól, de ami a többit illeti, arról mindenki győzödjön meg saját szemével: https://www.youtube.com/watch?v=AfFDPC8rFR0... Ja és ha már itt tartunk, nekem eszembe juttatta az egyik kedvenc poénomat: - Doktornő, kérem segítsen a kislányomon, Emlilyn, még csak 11 éves, de annyira eleven! - Jaj, hát ne aggódjon asszonyom, nem sokára twelve lesz... ;-) 💀
Merlin Oldtime 2021 okt. 18. - 14:52:53
(27/60)
Elcsépelt horrorklisékből építkező, dramaturgiailag több helyen hibás, kiszámítható, butácska történet, amely nem késztet gondolkodásra, és amelyet csak az igényesen létrehozott vizuális világ és a szerencsésen összeválogatott zeneszámok tesznek elviselhetővé, de sajnos ezek együtt sem elegendőek ahhoz, hogy a film hibáit ellensúlyozzák. Aki valóban izgalmas, eredeti és élvezetes horrorra/ pszichológiai thrillerre vágyik, annak érdemes megnézni az "Éjszaka a házban"-t.
6/10
rajdi 2021 okt. 15. - 11:44:57 6/10
(26/60)
Én viszont már túl vagyok több száz horror filmen, így mondhatom, nem fogok rá emlékezni 2 hónap múlva, annyit azért nem ad. Kicsit beteg, de pont az kell az ilyen 12 - egy tucat horrorokba, így egy fokkal (ponttal) jobb mint a nagy átlag.
10/10
helloguys88 2021 okt. 11. - 21:33:42 10/10
(25/60)
Én nem értem, hogy miért ír mindenki ennyire rosszakat róla. Az egyik legjobb horrorfilm amit eddig láttam. Szerintem jó a cselekmény, folynak az események, van egy-két humoros rész is benne és maga Gabriel is nagyon jól meg van formálva. Annak ellenére, hogy maga a történet nem megy el nagyon démonikus irányba, szerintem nagyon jó volt. Egyszer sem éreztem azt, hogy nem egy horrorfilmen ülnék. Szintén nagyon tetszettek alatta a hangeffektek, amik tök jól visszaadták a hangulatot. Van benne dráma, horror, néhány viccesebb rész, minden egyben.
10/10
Anna Dé 2021 okt. 09. - 22:53:37 10/10
(24/60)
Tiszta Pszicho volt. Még a hangeffektek is. :D Nekem nagyon tetszett. Soha rosszabbat. Maximalis 10 pont.
10/10
Gabó28 2021 okt. 09. - 18:25:43 10/10
(23/60)
Brutál jó film lett, egyedi történettel, kiváló zenével!
10/10
jbljbz 2021 okt. 07. - 20:14:18 10/10
(22/60)
Ti mit néztetek?Ez a film legalább 8/10 ha nem több.Nagyon jó történet felvezetés,nagyon erős csavar,nagyon jó vizuálisan is,egy két párbeszéd a rendőrök között tenyleg humorosra sikerült,a színészek nagyon jól játszanak.Itt mi a gond?Ez az utóbbi évek egyik legjobb horrorja.
2/10
pihes 2021 okt. 06. - 14:45:22 2/10
(21/60)
Van ez az URH-s köcsög aki Jackyl&Hide mi van?
Fárasztó, nagyon unalmas!

2/10