Téma: Elizabeth

8/10
ondok 2008 dec. 25. - 23:56:28 8/10
(21/61)
mert akarta is meg nem is a halálát,tudta hogy szükséges,de a felelõsséget nem akarta egyedül vállalni.Aláírta ,de mondta ,hogy ne továbbítsa a papírt akoma csak ha külön szól.persze tudta ,hogy úgyis eljut amegfelelõ helyre.Ezzel együtt én majdnem biztos vagyok benne ,hogy Mária személyesen nem szõtt összeesküvést ,csak személyét felhasználták a katolikus pártiak.
Thresher 2008 dec. 25. - 23:30:37
(20/61)
Valamit nem értek: Elizabeth miért van kiborulva Mária halála miatt, hiszen aláírta a halálos ítéletét...
10/10
offtopic
meszag 2008 dec. 25. - 17:36:20 10/10
(19/61)
Nekem nagyon tetszett ez is, de a Cate Blanchett fõszereplésével látott verzió is. Megnézem ma, az biztos...
10/10
emzéperiksz 2008 dec. 25. - 14:34:48 10/10
(18/61)
szerintem ez, a Helen Mirren-es verzió sokkal jobb, mint a Cate Blanchett-es, pedig én nagyon szeretem az utóbbi színésznõt. csakhát az a verzió kicsit tényleg hatásvadász, a történelmi eseményeket is sûríti, torzítja...
8/10
ondok 2008 dec. 25. - 11:52:45 8/10
(17/61)
tanász elég sok karácsonyi limonádét a többi csatornán,úgyhogy kár barmozni,Gyõzike is lesz nemsokára,úgyhogy boldog lehetsz...
10/10
Manda 2008 dec. 13. - 13:20:05 10/10
(16/61)
VETÍTIK AZ M1-en!!!!! HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
Manda 2008 júl. 29. - 19:19:24 10/10
(15/61)
Háááááááááááááááááááááá, most látom, hogy a film értkelése 10/10! Úgy látszik, ebben mindenki egyetért :))
Hesztia 2008 jan. 14. - 15:31:26
(14/61)
Ezt most nem egészen értem.:) Miért a HP-ból és a Karibból kellene példát venni egy olyan filmhez, aminek valósak a szereplõi?:D A kastélyon meg valóban sokat kellett gondolkozni, hisz a briteknél alig van pár.:P
pirinke 2008 jan. 14. - 15:28:27
(13/61)
Nekem C.B. - s verzió (2.) túlontúl is amerikaisra sikeresett. "Melyik volt a két menõ film az évben? Harry potter? karib tenger? hát akkor legyen benne egy hasonló kastély és túlozzuk el a csatajelenetet a tengeren". Nekem egyértelmûen H.M.-es váltizat tetszett jobban. sokkal jobban bemutatta a vívódását az életében.
Hesztia 2007 dec. 29. - 18:29:48 Előzmény Obránszky Ármin
(12/61)
"Csak 8 mp lett volna?"

Rég láttam, de nem 8 mp volt, hanem inkább 8 perc.:)

A szüzességre visszatérve egy kicsit. Nyilván mindenki tudta, hogy a királynõ már régen nem szûz (legalábbis a szûk környezete), na de abban a korban ha jól sejtem szûz lányokat volt szokás elvenni, így még szép, hogy fenn kellett tartani a látszatot mind az alattvalók, mind a többi ország felé, hisz hogy nézett volna ki, ha nyíltan társalognak arról, hogy Erzsébet már nem épp érintetlen.:) Ha pedig a királynõ és tanácsadói azt mondták, hogy szûz, akkor az is volt. Punktum. Bár szerintem amúgy sem kifejezetten a szó szoros értelmében vett szüzességrõl, hanem az ország iránti elkötelezettségérõl szólt az egész cécó. A film készítõi (mármint a mozifilmé) is inkább az elkötelezettségre fektették a hangsúlyt, hisz ott az a szerelmi jelenet Dudleyval a film közepe felé, ami eléggé egyértelmûvé teszi, hogy nem csak baráti volt köztük a viszony.
kessy6 2007 nov. 14. - 10:30:03
(11/61)
Mivel parhuzamosan irunk mindket filmhez egyaltalan nem a vilag vege.
Szerintem is nagyon jo az a film is,de ha olvastal,akkor latod,hogy en meg H.M.-nel szemben vagyok elfogult:D
De mindket filmet nagyon szeretem...es pont ezert ajanlom,hogy nezd meg a masikat is,mert erdemes...
Ahoga mar valaki elottem irta...."Kiralynoben verhetetlen" !!! :)
Obránszky Ármin 2007 nov. 14. - 01:51:05
(10/61)
Ezért nem kell hajnalban írni... Teljesen hülye vagyok, megláttam a topic címét és azt hittem, h a Cate Blanchett-féle verzióról van szó... Mondjuk csak fel kellett volna, h tûnjön az, h mindenki másról beszél... Na, mind1, ha valaki nem látta azt a filmet, az az elõbbi fergeteges hozzászólásomat veheti egy ajánlónak, mindenki más pedig hülyeségem ékes bizonyítékának. :-)
Obránszky Ármin 2007 nov. 14. - 01:46:53
(9/61)
Csak 8 mp lett volna? Nekem kissé többnek tûnt, de elég régen láttam azt a filmet és az is lehet, h JD játéka volt olyan meggyõzõ, h az idõ múlásával egyre többnek tûnik... :-)
Egyébként a HM nevével fémjelzett produkcióval még nem futottam össze, de ha A királynõben nyújtott formáját hozta itt is, akkor valóban erõs kihívója CB-nek. Azért látatlanban megelõlegezem Cate-nek a gyõzelmet ebben a nem is létezõ párbajban. :-)
Blanchett alakítása ugyanis itt olyan erõs volt, hogy feledtetni tudta a film hibáit is -elsõsorban arra gondolok, h helyenként szinte unalmasnak találtam volna, ha nem egy ilyen kaliberû színésznõ alakítja a címszereplõt. Nehéz szavakat találni, de talán a legfélelmetesebb az volt, ahogy nem kimondottan szép nõbõl amikor a szerep megkívánta gyöngyörûvé lényegült át. Bravúros, komolyan. Hatalmas szerencséje volt a rendezõnek, mert egy erõs, de semmi esetre sem kiemelkedõ történelmi filmbõl a szerencsés színészválasztásnak köszönhetõen egy nagy filmet hozott létre. Azt hiszem, az érdem elsõsorban Blanchetté (nem titkoltan elfogult vagyok :-)).
Erõs a gyanúm, h Blanchett ha nem az Elizabeth: az aranykorért, akkor majd az I'm not there-ért ismét bezsebelhet egy Oscar-jelölést. Mindkét filmet kíváncsian várom.
kessy6 2007 nov. 13. - 21:20:16
(8/61)
En is igy tudtam,hogy ezert festettek magukat feherre....
Sot,Erzsebet a himlobe majdnem bele is halt....ezert zavart ennyire a filmben,hogy a szuzesseget miszifikaltak vele....
Szuz? Robert Dudly, Essex grofja, Sir Frnaics Drake...hogy csak a leghiresebbeket emlitsuk. Es mivel allitolag pont olyan volt,mint apja VIII.Henrik,gondolom tobben is voltak.
Ajanlom egyebkent mindket rola keszult filmet,mert jok.Cate Blanchet es H.M. is. Bar reszemrol a H.M.fele filmre szavazok. :)

Judi Dench egyebkent azert az alakitasaert a Szerelmes Shakespeare-ben Oscart kapott. Amivel egyebkent rekordot alitott fel: 8mp-ert Legjobb Mellekszereplo Dijat kapott. (Szerintem megerdemelten)
Monalizi 2007 nov. 13. - 19:43:14
(7/61)
Judi Dench is jól alakította, szerintem jobban hasonlított az egykori királynére, mint Blanchet.
Monalizi 2007 nov. 13. - 19:39:53
(6/61)
Tudod, hogy miért festette Erzsébet az arcát fehérre? Mert korábban hímlõs volt és kivakarta az arcát...Forradásos lett. Egyébként nem csak a 16. században volt ez. Vegyük példának a 18. századot. Ja akkor még szemölcsöt is ragasztottak maguknak meg tornyos hajat viseltek a hölgyek, ja és elfelejtettek fürödni!!! Talán egyszer egy hónapban amikor az eszükbe jutott. Amikor már a hajuk is átment egy jópár öntisztuláson. Samponként rumot és tojásfehérje egyveleget használtak. Visszatérve a királynéra... a malomkerék gallér is furán nézett ki. Csonttal és fémlapokkal volt kikeményítve. Hasonlóan a vertugadinnal. Szoborszerûség. Nem egy ideálisan kényelmes viselet, de hiába ez volt a kor divatja. Nem csak a divatra volt hivatott, hanem mert abban az idõben nem volt garatmandula mûtét, ezért ezzel palástolták a csúnyán kifordult madulát azthiszem, vagy forradást? De hasonlóan a vertugadinhoz ami meg a kövérséget csökkentette optikailag. Egyszer azért én is felpróbálnék egy ehhez hasonló ruhát. A szüzességre visszatérve... Sir Francis Drake a szeretõje volt...tényleg szûz lenne? A filmet egyébként még sajna nem láttam, de nagyon szeretném megnézni, mivel a kosztümös és történelmi filmek szerelmese vagyok.
kessy6 2007 nov. 12. - 20:42:15
(5/61)
En azert vettem,meg mert Erzsebet,mint tortenelmi szemelyiseg mindig is erdekelt.Azota meg egyre tobb filmem van H.M.-tol. Kiralynoben tenyleg verhetetlen :),de lassan kezdem ugy eszrevenni,hogy masban is.
A film valoban tokeletesen meg van csinalva,nem beszelve a ferfi foszereplokrol ;),akik H.M.-hez hasonloan tokeletesek voltak a szerepre.
Nekem hitelesebb,mint a Cate Blanchet film.Vagy legalabbis kevesbe hatasvadasz.Szerintem tul nagy a huho a szuzessege korul, a Szuz Maria szobor,meg arcanak feherre festese....szoval nekem sok.
De azert meg fogom nezni a masodik reszet...:)
Kengury 2007 okt. 13. - 11:15:24
(4/61)
nem olyan rossz,én már 2-szer is láttam,de azért a Cate B.féle verzió sem rossz,és most jön a következõ(november)......
hozzászóló 2007 aug. 02. - 15:16:33
(3/61)
Szia!
Igen! Azért 255 perces mert két részes a film! Általában egyik este leagyják az elsõ részét a következõ napon pedig ugyanabban az idõpontban vetítik a 2. részét!!!!!

Üdv!
10/10
Manda 2007 aug. 02. - 09:51:08 10/10
(2/61)
Ez amúgy 2 részes???? Hogy lehet vmi 255 perc? Ha sorozat,akkor én szívtam, mert csak az elsõt láttam.