Téma: Elrabolva 2.

7/10
beo71 2013 febr. 25. - 20:40:06 7/10
(135/215)
Bourne-Papa megint megmutatja.
Rendben van a film, amit egy akciófilm kínál, azt megadja.Liam Neesonnak jól áll ez a szerep.7/10.
Szerintem nem volt gáz, a szokványos akciófilm klisé meg van, de ennek nem kell drámának lennie, apa odavág és kész.
6/10
convar 2013 febr. 25. - 11:23:29 6/10 Előzmény danek87
(134/215)
"viszont mer volt az hogy az elso verekedesnel sz*rt se lehetett latni ugy jottek a vagasok masodpercenkent az utolsonal meg rendesen volt vagva mikor a kis topszli fogenyoval verekszik..."

Tényleg, ezt még írni akartam én is.
6/10
convar 2013 febr. 25. - 11:18:13 6/10
(133/215)
Az elsõ rész jobb volt... pörgõsebb, kevesebb üresjárattal, klisével és logikai hibával (türelmesen megvárják amíg felhívja a lányát LOL, a csajszi úgy vezet mint Sebastian Loeb, miközben elhúzták a jogsin, 1x hátbalõhetné az egyik tag amikor Mills az erkélyen van, dehát persze hogy pont neki csak egy kés jutott, nameg az a gránátos távolságmérés is - ugyan már, hogy felrobbantjuk a fél várost következmények nélkül ill. madárcsicsergésre meg utcai zenészekre alapozni a helymeghatározást, amikor ezek nem statikus dolgok stb. csak amik most hirtelen eszembe jutottak).


SPOILER

Nameg nekem sokkal jobban tetszett volna egy "fél happy end", tehát ha a feleségét kinyírják. Még mondta is az albán guru hogy "most mit kezdjek magával?" - miközben 1x már tul.képpen megölte, az egy más kérdés hogy ennek megakadályozására Mills term. idõben kiszabadult.

SPOILER VÉGE


Kicsit csalódás. De sebaj, majd a 3. rész hátha megint jobb lesz, most Murad fiai jönnek.


6/10
4/10
danek87 2013 febr. 24. - 13:00:48 4/10
(132/215)
Hat...elsimerem hogy telleg eleg porgos volt legalabb annyira mint az 1 de hianyzott belole a dinamika ami az 1/ben megvolt...Ott meg a harcjeleneteken is izgultam elismerem ott is voltak logikatlansagok de valahogy atsiklott rajtuk az ember mert nagyon jol volt felepitve a tortenet itt meg jo jo de egy jobb Morellel volna az igazi.De teljesen jo lett volna a film ha a mar korabban leirt logikatlansagokat kihagyjak es tobb benne az altalad is emlitett Cia/s trukkok amiktol az elso resz hemzsegett Lasd>telefonhangatjatszAS,baratja felesegenek a meglovese,stricin lehallgato...majdnem minden 2 dik jelenetbe volt egy... itt meg jo ha volt 3 belole>granatos utbaigazitas bar szamomra meg mindig abszurd ilyen a valosagba nincs de elfogadjuk annak...stb...ja es amikor a vegen verekszik a kis topszli csokaval addig az oreg szakallas siman lelohette volna...aa nem inkabb kivarja mig kinyirja az emberet...szoval onmagaba jo kis film de Elrabolva nak tekintve mindenkepp csalodas
9/10
Zoli9898 2013 febr. 24. - 12:25:35 9/10
(131/215)
SPOILER!
Tegnap néztem meg DVD-n, mert feliratosra nem megyek moziba. Sok negatív kritikát halottam már és kissé bizonytalan voltam. De aztánátgondoltam a dolgot, az elõzõ rész nagyon király volt és nagyon szerettem( 10/10), így aztán félretettem a fanyalgó megjegyzéseket és kritikákat és elõítélet nélkül néztem emg.
És láss csodát: Nem csalódtam, sõt igen elégedett voltam. A film hozta ez elõzõ rész színvovalát és még ey kis újat is vitt bele. Voltak persze negatív és pozitív odlalai is, de összeségében egy igen erõs és izgalmas, rendhagyó ( a mai sablonakcióktol elrugaszkodó) akciófilm tanuja lehettem.
Negatívumk:(nincs tul sok és nem is túl feltûnõek, de azért észre vehetõek)
-a történet kicsit lassan indul így az elõzõhöz képest KICSIVEL lasabb a tempõja.(ez olykor nem is gond)
-SPOILER!Briant elfogják, de három pofonon kívül semmi kínzás nincs(, tetszett volna ha az öreg albán egy rövid idõre áramot vezet Milsbe)
nagyjábol ennyi..
Pozitívum(annál több van):
-Brian elõzõ részbõl megismert haverjai, fõleg Sam újra láthatóak
-az ellenség motivációjának alapötlete a vérbosszú( mikor elõszö hlottam, hogy lesz másdoik rész,nem értettem kik lennének a rosszfiúk)
-Brian elrablása is jó ötlet volt( gagyi lett volna ha a lányát megint elrabolják)
-a francia rendõr cameója az elõzõ részbõl ige ötletes volt
-kreatív akciójelenetek( harc a tetõn, a végsõ össecsapás a templomban, autós üldözés)
-újabb CIA-s trükök( gránáttal bemérés :D , másodpercszámolás és jelelemzés, kistelefon,,,)
-az öreg albán mit fõgegnszter sokkal hangsúlyosabb, mint az elõzõ részben a "török basa"
lehetne még sorolni, de ezek a fõbb jellemzõk...
Összegezve: Nem értem a fanyalgókat. Valószínüleg azért nem tetszett nekik amit láttak, mert valami hihetetlen monumentális alkotást vártak. Ez egy remek film volt de megvannak a korlátai, az elõzõ mércéjét megütötte.
Mindenkép ajánlanám, mert jó akciófilm, de mint folytatást kell megnézni és nagyon fontos, hogy sosem szabad magas elvárásokat támasztani, mindíg reálisan, inkább kicsit alacsonyabbra teni a lécet. Szerintem kiváló. Az elsõ 10/10 volt ez eggyel kevesebbre értékelem, mert ilyet azért már láttunk(az elõzõ részben). 9/10
3/10
NADALFAN 2013 febr. 21. - 23:18:23 3/10
(130/215)
hát ez nagyon gágyi lett . mintha egy számítógépes játék elevenedett volna meg , mentsük meg a gonosztól az elrabolt asszonyt. tiszta sablon az egész ZS kategóriás hulladék -sajnos .
9/10
peti2006 2013 febr. 21. - 14:38:24 9/10
(129/215)
Jó film. Ennyi. A mai akciófilmekben fele ennyi "akció" sincs. Az elsõ részt is szerettük.
4/10
danek87 2013 febr. 21. - 01:38:58 4/10
(128/215)
Arra gondolok amikor elkaptak a feleseget es siman kivartak h szepen felhivja a lanyat es elmondja h jol bujjon el a SZEKRENYBE...asszem de telleg a logikai hulyesegektol eltekintve nem volt rossz film csak szerinten az 1 resz utan mindenki ugyanannyit v megtobbet vart...viszont mer volt az hogy az elso verekedesnel szart se lehetett latni ugy jottek a vagasok masodpercenkent az utolsonal meg rendesen volt vagva mikor a kis topszli fogenyoval verekszik...
tomy88trance 2013 febr. 21. - 01:29:48 Előzmény danek87
(127/215)
Amúgy nem engedték ,bár tény,hogy átmotozhatták volna :D (de lényegében titokban telefont, úgy látszik nem hallották ):)
tomy88trance 2013 febr. 21. - 01:28:48
(126/215)
Nekem tetszett a film,ahogy az elsõ rész is, ritka üde folt az akciófilmek terén. Én nekem tetszett az a rész is amikor a SPOILER!!: fõszereplõ érzékelte,hogy hova viszik õket, valószínûleg inkább csak hallotta ,de ahogy visszaemlékezett késõbb az jó volt ,meg a gránátos trükk is tetszett, amúgy én speciel azt hittem a film negyedénél kb,hogy elvágják a nõ torkát ,meg is ijedtem, viszont tény,hogy ha bosszút akartak volna igazán állni akkor már megtették volna ,ennyit tökölni :D . Amúgy tényleg nyitva maradt a kérdés,hogy mi lett/lesz az öreg két fiával, õk is jönnek majd bosszút állni? Esélyes még egy 3. rész,de,ha nem hozza legalább ezt a szintet vagy az elsõt akkor könnyen rossz lehet a filmnek. Amúgy meg nem értem miért kellett ennek folytatás, az elsõ rész végén speciel nem éreztem azt,hogy ebbõl lesz folytatás, meg is lepõdtem amikor láttam, na mindegy, ez a rész nekem 7/10 ,azért csak ennyi,mert az elsõ jobb volt, az olyan 9 pontos :)
4/10
danek87 2013 febr. 18. - 17:58:49 4/10
(125/215)
Miert engedtek az idiota albanok Neesonnek hogy felhivja a lanyat mielott elraboltak...nemertem...ezzel az erovel hivhatta volna az amerikai hadsereget CIA-t FBI-t is ugyis szepen illedelmesen kivartak volna mig telefonal

Ezenkivul hianyoltam belole a nyomozos szalat es a trukkozeseket ami miatt az 1 reszt megkedveltem...pl>stricin lehallgato elhelyezes...teton telefonon hangatjatszos trukk,aramos kinzas
a 2dik reszben szinte semmi ilyesmi de megcsak hansonlo sem volt...en nemvagyok forgatokonyviro de annal a jelenetnel mikor pl a kapunal bement es a lanccal hatulrol elkapta a csavot es kitorte a nyakat en ugy irtam volna meg a jelenetet hogy a kapu melletti falnal elbujik..a foldrol felemel egy kovet vagy tokmind1 akarmi mast es eldobja a kapu iranyaba....a zajra a faszi odamegy a kapuhoz majd amikor mar eleg kozel van Neeson elkapja es ugy nyirja ki
Szoval az ilyen kis trukkozesek hianyoztak belole nekem....jo a granatos helymeghatarozast nevezhetjuk annak de ez meg szerintem tok abszurd volt hogy egy tok ismeretlen varosba igy igazitja utba a lanyat...
Porgos volt a film talan porgoseb is mint az 1 de ez a hihetoseg rovasara ment...remelem a 3mat mar nem egy Megaton fogja rendezni mer szerintem egy normalis gardaval sokkal jobbra ki lehetett volna hozni ezt a filmet is...na mind1 ha elkeszul a 3 azt is megnezem....
7/10
Sadenal 2013 febr. 17. - 19:52:22 7/10
(124/215)
Az 1. rész jobban bejött, de úgy tûnik ez a Markó Tropojából szöveg itt is felhangzott mint védjegy. :) Összességében nem volt rossz, bár voltak benne képtelenségek. Remélem ezt már nem fogják tovább ragozni, hogy jön még a másik 2 fiú is bosszút állni. :O


7/10
franszoá81 2013 febr. 17. - 15:29:31
(123/215)
érdekes, hogy az elsõ rész is tele volt orbitális baromságokkal azon mégsem akadt fenn senki és mindenki el volt ájulva h milyen jó film :D jó, persze jobb mint a második rész, de ez sem volt akkora katasztrófa. egy unalmas vasárnap délutánra pont elég.
10/10
biter007 2013 febr. 17. - 15:10:04 10/10
(122/215)
Nem csalódtam! Hatalmas fim mind 2 része!!!!
3/10
MasterAxis 2013 febr. 16. - 23:15:53 3/10
(121/215)
Hatalmas csalódás...
Csonger 2013 febr. 13. - 22:12:27
(120/215)
A végén a kis töpszli, melegítõs fickó akart lenni az akciófilmekben szokásos fõellenség elõtt kivégzendõ utolsó nagy harcban az ellenfél? :))
offtopic
imrenyibalazs 2013 febr. 03. - 04:32:07 Előzmény BabyBaba07
(119/215)
Igen, én is egyet értek T. Babybaba07-tel és T. Zsibonggal; mindjárt elmondom...
Lesz Spoiler!
Az életben vertek meg szervkereskedelemben meg nem tudom még miben utazók 10 éves korom körül és az életben történik sok nem kellemes, az az élet;... látni sok mindent a világhíradókban is...
Ehhez a filmhez úgy kell hozzá állni, hogy a jót kellene nézni, szerintem jó a színészi játék; az akció meg, ha az 1. rész is tele volt képtelen elemekkel - és erõszakos is volt - , akkor ez sem lesz annyira realisztikus, de fordulatos volt; az operatõri munka is jó. És ha a vége úgy van mutatva, hogy gyõzött a jó, akkor örüljünk neki.
Csak még annyit laikusan, hogy ilyen filmben/-nél az élet nagy igazságait nem kell keresni...
Még Spoiler! Ha a végén az igaz (szóval a jó gyõz), nem kell például azon töprengeni, hogy az az életben máshogy mûködik (ill. nem mûködik); örülni kell neki (mármint ahogy a filmben van).
És természetesen ha valaki akár 3-szor, 4-szer, vagy akárhányszor nézi meg és nem tetszik, ez csak egy film bizonyos érzületûeknek, ki milyet szeret... - (bocs, ha sértõ lenne a stílusom) ezt nem kötelezõ nézni.
6/10
Filmx 2013 jan. 31. - 13:23:51 6/10
(118/215)
Az elsõ rész az nyers, átütõ, hiteles. Utóbbi sajnos csak gyenge próbálkozás. Adott volt egy jó színész, azonban egy gyenge rendezés elrontotta a filmet.. 10/6.
Mike088 2013 jan. 29. - 19:01:16
(117/215)
Végül is így újranézve nem is lett ez olyan rossz csak legutóbb nem voltam valami jó hangulatban. Ajánlom a filmet!
Verion 2013 jan. 28. - 12:27:30
(116/215)
Egyetértek az elõttem szólóval...Kíváncsi lennék mit hoztak volna ki ebbõl a filmbõl,ha nem Hollywoodi tömegfilmet akartak volna gyártani a pénz miatt hanem tényleg jó filmet csinálni...Kíváncsi lennék egy olyan forgatókönyvre ami mûvészibb mint ez a klisékkel teletûzdelt, a realitást maga mögött hagyó fostalicska.