Téma: Elrabolva 2.

Vagabundusz 2012 okt. 17. - 08:50:31
(75/215)
Amennyiben az "nem emlékszem" nem lenne ott, még meg talán el is hinné valaki a belemagyarázást, de így.....:DD
TheGreatDanton 2012 okt. 17. - 07:58:18
(74/215)
Én sem akarok kötekedni,de tanulj már meg olvasni és értelmezni egy mondatot...:))))) "Olvastam a fújólásokat a filmre,na mondom..,biztos jó sz*r lesz.Aztán tegnap ÚGY ÜLTEM BE,HOGY EZ EGY ÚJ FILM,az elõzõt nem láttam (vagy nem emlékszem) és MOST ÚJ IMPULZUSOK FOGNAK ÉRNI." Megmagyarázva: elvonatkoztattam az elsõ résztõl és úgy ültem neki,mint HA nem láttam volna az elsõt és ez egy Új film lenne.

Hááát... igen így is lehet értelmezni, de ha ez egy 100 évvel ezelõtt keletkezett vers lenen amit irodalom órán értelmezünk kurvára azt mondom, hogy szar belemagyarázás, mert nem írtad le, hogy láttad az elsõ részt és megpróbálod attól elvonatkoztatni. Na mindegy ne offoljunk tovább. További szép napot mindenkinek!
pescara 2012 okt. 17. - 01:46:06
(73/215)
Jol kevered:-)))
Bigpapa 2012 okt. 16. - 21:50:33 Előzmény TheGreatDanton
(72/215)
Én sem akarok kötekedni,de tanulj már meg olvasni és értelmezni egy mondatot...:))))) "Olvastam a fújólásokat a filmre,na mondom..,biztos jó sz*r lesz.Aztán tegnap ÚGY ÜLTEM BE,HOGY EZ EGY ÚJ FILM,az elõzõt nem láttam (vagy nem emlékszem) és MOST ÚJ IMPULZUSOK FOGNAK ÉRNI." Megmagyarázva: elvonatkoztattam az elsõ résztõl és úgy ültem neki,mint HA nem láttam volna az elsõt és ez egy Új film lenne.
TheGreatDanton 2012 okt. 16. - 18:59:43
(71/215)
Bocsi nem g*cizni akarok, de ezt írtad:
"tegnap úgy ültem be, hogy ez egy új film,az elõzõt nem láttam (vagy nem emlékszem)"

A végén pedig ezt:

"Az elsõ rész nálam a top 10 akciófilmben benne van."

Ha nem láttad az elsõ részt akkor nem tudom, hogy kerül be a top 10 be. Ha pedig nem emlékszel akkor nem tetszett annyira, hogy top 10 legyen.

Na de hogy ne csak offoljak.

Az elsõ rész jó kis akciófilm volt és alapjában véve ezzel se lenne sok gond, csak már nem olyan meglepõ, mint a másik. A verekedéseknél nekem kicsit idegesítõ volt az az intenzív kameramozgatás és a sok vágás. Az elsõ részben az tetszett, hogy ott egy olyan témát mutat be ami valójában is meglelhetõ.
Itt azért több hülyeség volt. pl.: gránátdobálás egy több millió fõs város kellõs közepén.
Összességébe nem volt rossz, egyszer meg lehet nézni, de inkább otthon mint moziba.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 16. - 18:33:29
(70/215)
"Az mondjuk vicces,hogy megbosszulják azokat, akik tök k*csög bûnözõk voltak és a halálukkal micsoda szenvedés van a családtagokon.Az, hogy ezek lányokat raboltak el,adtak vettek,az mellékes :)))"

Az egész albán társadalommal szorosan össze vannak fonódva a bûnszervezetek. Még szegény Rózsa Flores Eduardó, aki jól ismerte a helyi viszonyokat a Balkánon, írt róla hosszan, hogyan támogatta az albán alvilág Nyugat-Európában elkövetett bûntettekbõl származó pénzzel a koszovói szeparatista törekvéseket. Tehát egészen speciális az ottani emberek viszonya a bûnözõkhöz.

A legtöbb bûnözõ pedig jogosnak érzi az általa elkövetett bûnöket és õszintén fel van háborodva, ha ellenállásba ütközik.
Bigpapa 2012 okt. 16. - 17:46:11
(69/215)
Olvastam a fújólásokat a filmre,na mondom..,biztos jó szar lesz.Aztán tegnap úgy ültem be, hogy ez egy új film,az elõzõt nem láttam (vagy nem emlékszem) és most új impulzusok fognak érni.Összességében tetszett a film.Úgy indult,ahogy kell,megvolt mindkét fél részérõl a felvezetés.Neesontól a nyugodt élethez való visszatérés szándéka,az albánoktól meg a vendetta :)))) Az mondjuk vicces,hogy megbosszulják azokat, akik tök köcsög bûnözõk voltak és a halálukkal micsoda szenvedés van a családtagokon.Az, hogy ezek lányokat raboltak el,adtak vettek,az mellékes :)))
Innen lesz SPOILER

Arra nem emlékszem, hogy a Neeson Toyotája az kézi,vagy automata váltós kocsi volt e,mert amcsiban 90%-ban csak automatát használnak,ezeken is tanulnak meg vezetni, mellékesen ezért is olyan szar sofõr mindegyik,mert csak nyomja a gázt és néha a féket.Éltem köztük,tudom.Szóval itt kicsit tanácstalan voltam,mert amit a 124-es merkával elõadott a csaj,azt bárki megirigyelte volna.Úgy váltott,mint a nagyok.Nem tudom,azt figyeltétek e,de a merci bárminek ment neki,egy karc nem volt rajta,amikor mutatták oldalról.Ezen jót röhögtünk haverommal,de mondjuk ez is elnézhetõ.A tetõn rohangászom,gránátokat hajigálok és erre senki sem figyel fel..már kevésbé életszagú,de ugye ez film,így ez is elmegy.A halálom amúgy,amikor valakinek van telefonja,de az folyton le van némítva.Párom is 80%-ban némítja én meg idegrohamot kapok tõle.Az nagyon tetszett,ahogy a kis telót eldugta a zokniban.Famke-nak nagy szövegkönyvet nem kellett tanulnia,mert a film 80%át kómában tölti,vagy max ahhhh,hörgéssel kommunikál,elég nyugis szerep volt,elfogadnám a gázsiját.Meg a csajt is :))) Még mindig jó nõ.
A kiscsaj olyan,amilyen.Az tetszett,hogy aktiválta magát,hogy végr egy nõnek normális forgatókönyvet írtak,nem a sikítozom,a sarokban rettegek és meghalok.
Szerintem is jó ritmusa volta a filmnek,a zenéje és a hangulata is ott volt a szeren,néha eléggé izgultam.A fõgonoszt imádom (penge borisz a legjobb),de a többi albán karakter is jó volt.És ami kifejezetten tetszett,az az Albánminátor aki a végén megszorongatta Neesont.Látszott,hogy ugyan az a technikájuk.A vége jó volt ,ahogy esélyt adott az öregnek,aki így járt :)))
SPOILER vége

Az elsõ rész nálam a top 10 akciófilmben benne van.Ez mondjuk a közelükben van.Nem azért,mert szarabb,mint az elsõ.Hanem az elsõ a meglepetés erejével hatott.Olyan filmet még nem láttunk.Van sok elrabolták a lányomat,jaj nektek,de ott eleve vagy egy hústorony megy öldökölni,vagy egy karatéka csávó ritkítja a gonoszok táborát.Itt egy nyugis apuka,aki olyan,mint ha megaludna a tej a szájában,kezdi el irtani az ellent.A második részbe kellett volna valami csavar,valami olyan plusz,ami az elsõ fölé emeli.Szerintem a forgatókönyv rendben volt 90%-ban,bár Luc kicsit megerõltethette volna magát,de szerintem itt a rendezésen siklott ki a dolog.
Ahogy a Szállító 1 etalon,a második megközelíti,de inkább elmegy, a harmadik az agyhalál.És ezt is ez a Transformers Megaton követte el.
Bízom abban,hogy nem lesz 3. rész.De ha igen,abba tényleg tegyenek valami csavart,mert ha csak annyi lesz,hogy a két albán árva gyerek elhozza egész Toploját amcsiba,az elég kevés lesz.

Aki akar egy kis gyilok filmet,annak ez tuti jó lesz.Aki azt hiszi,kap valami újat,annak meg nem.De szerintem megéri megnézni,mert ami akciófilmeket újabban kapunk (börn),azoknál ennek még a stáblistája is izgalmasabb.

9/10
8/10
deljuve 2012 okt. 16. - 16:36:25 8/10
(68/215)
Látom sokan húzzák a szájukat a film miatt,sajnos tényleg igazuk van!!!
Nagy csalódás ez a második rész,jobbat és többet is kilehetett volna hozni Isztanbul csodás képi világából!
Az akciók a megszokottak voltak,semmi nagy extra!
LIAM NEESON EGY ZSENI,a felesége halála után(aki váratlanul ment el) ilyen nagyszerûen játszik,nem csak ebben a filmben!!
Le a kalappal,ha nem õ játszik és nincs ez a sok okosság amit tesz(megjegyzi mikor hol merre mekkora...)akkor qurva egy xar film lenne az tuti!Így még nézhetõ volt,adtam egy 8-ast,de nagy jó indulattal,az elsõ rész miatt és mint említettem Liam miatt!
Sz.em de ez csak magány vélemény,ugye meg halt a fõnök ,az albán hülye maffia vezér..így várható ennek is folytatása,
mert SAJNOS mindenbõl nem 1xer,nem 2 xer hanem millióxor csinálnak pénzt!de minek!?
Lassan oda juttunk ,hogy a szimpla jó,nézhetõ filmek sorozatok lesznek...egyszer csak 2452 Elrabolva...
Liam már 90 lesz de még mindenkit szétver...tiszta Barátok közt bunkóság!
Kedves világhírû ,és elismert rendezõk ÉBRESZTÕ,A NÉPNEK NEM KEL EZ!!!
sdt 2012 okt. 16. - 08:25:03
(67/215)
Megnéztem. Ahogy az elõttem szólók írták: keserves csalódás. Míg az elsõ rész valamiért (talán L.N.színészi zsenialitása miatt?) abszolút kifogástalan volt, ez a második rész a hozzászólók által leírt okok miatt csak azért nem nulla, mert L.N. játékát szívesen nézem, de itt már ehhez a szerepéhez "túl volt öltözve", azaz hiteltelen volt. Nem ismétlem meg a történet, stb. hibáit. Végül is igaza van Királyhegyi Pálnak: "Egy bõrt nem lehet kétszer lerókázni". Míg az elsõ rész 9/10 (mint akciófilm, ez nagy-nagy jóindulattal 5/10.
4/10
danek87 2012 okt. 15. - 22:27:11 4/10
(66/215)
Amugy csak Neeson miatt adtam rá 10 pontot mer ö viszi a hátán az egész filmet de maga a film inkább oylan 7 pont körül mozog .....az IMdb-n meg már most 6.7 pont 22 ezer szavazat körül....és még megy lejjebb:D....meg hiányoltam belõle még a váratlan fordulatokat mint pl:telefonos utasítgatás monduk mint pl a Bourne ultimátum elején..v kínzás...stb.Az elsõ rész azér volt jobb fõleg mer ott egyik nyomtól jutott el másikig ami végül egy szintén következõ nyomhoz vezetett és így találta meg a lányát..De itt a 2-dik részben szinte semmi tematika nem volt...
4/10
danek87 2012 okt. 15. - 22:17:49 4/10
(65/215)
Akkor ezekszerint a franciák is iylenek mint az amcsik...:D....pedig mikor csak a trailert láttam akkor nekem még jobbnak tûnt mint az elsõ rész de így voltam a Bourne hagyatékkal is...monduk azér annál jobb lett sztem de miért Megaton kezébe kellett adni a rendezést....az alap5let pedig sztem remek volt de a megvalósítás Megaton-nak köszönhetõen silány
6/10
caya 2012 okt. 15. - 16:45:56 6/10
(64/215)
Szerintem gyanús hogy a srácok az elsõ rész sikerén akartak keresni és megcsinálták hozzá a legolcsóbb forgatókönyvet és szarrá keresték magukat, mert tudták hogy úgyis elmegyünk megnézni. Van akiben ez tudatosul és úgy érzi becsapták, mint pl a Prométeusznál. Van akinek meg minden jó csak pörögjön, elteljen az idõ, a mateklecke-írásnál tuti hogy jobb bármi. Én is jártam suliba. A lány pedig nem vezet így, se én, se te, ezért is baromság az összes autós üldözés, amibõl ha hitelesre kell példa akkor azt a DRIVE elején láthatod. De igyunk meg egy pertut, mert én rohadt jókat röhögtem a filmen, csak az én hibám hogy többet vártam tõle. Pl hogy elmennek Albániába esetleg és ad valamit a film a követhetetlen hentelésen kívül, mint mondjuk az elsõ rész, de itt erre nem volt keret. Ennyi.

A magyar szinkron most tényleg nem éli a fénykorát, a 90es években mikor nem futószalagon jöttek a filmek, még volt idõ a minõségre, sõt: a szinkron sokszor adott neki egy plusz tartalmat.
8/10
Pszichoapu 2012 okt. 15. - 12:44:04 8/10
(63/215)
Nem tudhatod, hogy mivel vágták el az autóvezetõi vizsgán... Lehet, hogy csak nem tudott párhuzamosan parkolni vagy nem tette ki az indexet sávváltáskor. :o) Egy autós üldözésnél ez baromira nem releváns. Ha menni kell, mint egy mérgezett egér, mert üldöznek, akkor egy rutintalan vezetõ is meg tud tenni annyit, hogy nyomja a gázpedált, hogy majd kilyukad a padlólemez és rángatja a kormányt, ahogy tudja. Ennek a minimális követelménynek a kiscsaj viszont eleget tett.
Ettõl függetlenül valóban sokaknak igaza van, ez már nem üti meg azt a színvonalat, amit az elsõ rész képviselt és ami számomra az elmúlt évtized legjobb akciófilmje volt. Kár érte... Ha harmadik részt is akarnak, akkor ott már a sztorin is kellene csavarni egyet, hogy ne váljon egysíkúvá az albán-hentelés. Mondjuk az új udvarlónak lehetnének némi hátsó szándékai vagy lehetnének albán felmenõi... :o)
Persze ennek a filmnek pont az jelenti a vonzerejét, hogy a leánykereskedelem tagjait ritkítják, de sajnos ebben a részben a verekedésjeleneteket is nagyon elkapkodták és elnagyolták. Nekem ez most mínusz volt, de a hideglelõs mobilbeszélgetés-feeling azért most is ott volt, amikor a lányával beszélt, még ha nem is olyan elementáris erõvel, mint az elsõ részben. Most ez csak egy erõs 7-es volt az én megítélésem szerint, de Liam játéka és az elsõ részben átélt 10-bõl 11-re pontozott katarzis érzések miatt megadom rá a 8-ast. A rendezõt viszont sürgõsen cseréljék le, ha nem akarnak még nagyobb ívû zuhanást a harmadik résznél.
4/10
danek87 2012 okt. 15. - 00:23:46 4/10
(62/215)
Egy átlakos akciófilmtõl sokkal jobb volt de tényleg hiányzott belõle az a felépítettség ami az elsõben megvolt

SPOILER

Negatívum: -A lánya ahogy a tetõkön ugrált mint Jason Bourne elég hiteltelen volt
-Kézigránátos GPS bemérés...szintél hiteltelen és hülyeség volt
-Bár próbállták akciódusan elõadni ami részbe sikerült is... mégis nagyon kusza volt a forgatókönyv
-Az operatõr bepiált mikor az elsõ verekedést kamerázta?...követhetetlen volt
-Az illemtudó albán emberrablók megvárják h Liam beszéljen a lányával telefonon mielõtt elrabolják.
-Az emberrablók amellett h illedelmesek még síkhülyék és nagyothallóak is..:Mikor utasítgatja a lányát senkinek nem tûnik fel/hallatcik
-A lánya akit megvágtak a vizsgán simán tropára tör vagy 3-4 rendõrkocsit és úgy vezet mintha ezt csinálta volna mindig
-Tipikus amerikai akciófilmes klisé hogy mikor a lányát épphogy lelõnék a tetõn akkor menti meg Neeson...Jobb lett volna ha ott meghal a lánya...amellett h idegesítõ volt okozott volna egy "Hubazzmeg" pillanatot dehát iylenek az amcsik...nem lépik meg amitõl sztem midneki meglepõdõtt volna


POZITÍVUM:
-A pörgés kb a 25-dik perctõl ittis megvolt végig
-Nemcsak egy szálon haladt a történet mint az elsõ részben(ez egyben hátrány is mer pont a hülye idegesítõ lánya került elõtérbe)
-Neeson hozta a tõle megszokottat...amit az elsõ részben is
-Jó volt hogy visszautaltak az elsõ részre többször is
-Eltért az elsõ résztõl nem volt sablonos...annyiban legalábbis h itt most az albánok akartak bosszútállni Nesson-on
-A végsõ párbeszédnek a legnagyobb drámai 6ása volt mikor megkegyelmez a szakállas faszinak és hagyta volna elmenni számomra mind2 részbõl a legjobb párbeszéd volt...(az elsõ rész telefonos jelenetét is ütötte szerintem)
10/10
Kendy 2012 okt. 14. - 22:06:57 10/10
(61/215)
Most néztem meg a filmet!
:)
Nekem nagyon tetszett!
:)

Liam Neeson nagyon cool ebben a filmben is.
Nagyon csípem!

Kár,hogy sosem volt James Bond.
Hibátlan lett volna arra a szerepre szerintem.
5/10
zoé123 2012 okt. 14. - 20:07:32 5/10
(60/215)
Nagyon gyenge .Történet cikis,helyszinek jók,zene hangok jók .max 5
9/10
Andi74 2012 okt. 14. - 19:24:39 9/10
(59/215)
Ma úgy ültem be a filmre, hogy elolvastam a hozzászólásokat, miszerint nem jó a film, így nem vártam tõle sokat. El kell mondjam, az elsõ rész az egyik, ha nem a legkedvencebb akciófilmem. Amikor felidézem Liam Neeson hangját, amikor a telefonba belemondja a tropojai Marconak, hogy "I will find you and I will kill you", abba mindig beleborzongok. A folytatás nem múlta ugyan felül az elsõ részt, de nekem nagyon tetszett, izgalmas, pörgõs, egyszer sem gondoltam arra, mikor lesz már vége. Egyébként nem is lehet szerintem kétszer ilyen jót csinálni. Azzal viszont nem értek egyet, hogy gyenge lett, nekem még így is 9-es (az elsõ 10-es volt).
9/10
Évibébi 2012 okt. 14. - 18:38:33 9/10
(58/215)
Én azokkal értek egyet, akik szerint ez egy jól sikerült folytatás. Érdemes volt megnézni és igen, jó volt, hogy nem volt szinkron. A sztori, a színészi játék, a zene nekem bejött. Egy harmadik részt viszont már valóban erõltetettnek éreznék. El volt már rabolva a kiscsaj, most a mama, a harmadikban ki jöhet még? A maffia is lerendezve... Szóval érdemes megnézni, akár úgy is, hogy valaki nem látta az elsõ részt, de folytatásként kerekebb a történet, viszont nem kéne ennél több bõrt errõl lehúzni.
Ja, és kedves asszonytársak, Liam még így hatvanévesen is piszok jó pasi... jól esett nézni még a ráncait is :) :)
10/10
Black Orchid 2012 okt. 14. - 10:55:09 10/10
(57/215)
nagyon állat. én tegnap néztem a moziban és nagyon tetszett. az akció jelenetek izgalmasak, a színészek és a zenék jók. az elsõ részét is imádtam, ez sem okozott csalódást. csak ajánlani tudom.
6/10
kekszon 2012 okt. 13. - 18:26:06 6/10
(56/215)
egyetért. az elsõ részhez képest elég gyenge, jóindulatúan is csak 6/10. Nyögvenyelõs, az elsõ rész jó hangulatú, akciófilmhez képest egész realisztikusnak tûnõ világa itt nincs sehol. A sztori szempontjából sem erõltették agyon magukat az írók.