Téma: Elrabolva

10/10
Noncsa 2009 márc. 19. - 23:48:40 10/10
(38/638)
Végig feszült, és izgalmas, szuperapu rambóként. Nagyon jó akciófilm, Neeson ismét bizonyított!
A vége kicsit fura volt, hogy hazaérkezünk Amerikába és ismét minden szép és jó, de az élményt nem tudja ez sem rombolni.
10es
10/10
Bogica_ 2009 márc. 19. - 22:16:33 10/10
(37/638)
Nagyon pörgõs, borzasztó izgalmas, egy percet sem un belõle az ember. A kis túlzás a rengeteg hulla volt sztem (a végén már csak nevetni tudtam ahogy egy újabb "keletkezett"), de ez sem volt egyáltalán gáz.
8/10
hardcandy17 2009 márc. 19. - 19:11:07 8/10
(36/638)
Ma láttam, Easy Riderrel teljesen egyetértek, utálom az akciófilmeket, de ez valahogy elhitette velem, hogy nem az, nagyon tetszett!
Easy Rider 2009 márc. 19. - 14:25:21
(35/638)
A Jason Statham féle Felpörögve és Denzel Washington Idõzvarban filmjét tudom ehhez hasonlítani. (persze a már említett Bourne-trilógiákon kívül) úgy ültem le a filmek elé, hogy "nézzük, hátha lesz belõle valami értelmes". és egyszer csak arra eszméltem, hogy visz magával a film. sodródok vele!:)Mûködik! Pedig nem vagyok egy akciób*zi, de ez tetszett. Persze, sok a sablon, de mégis SZÓRAKOZTATÓ, ez azt hiszem pont elég. Az meg tényleg döbbenetes, hogy az imdb-n 8-as átlaga van a filmnek. Olvasom a kritikát róla, h 30 millió euróból készült s már 100 feletti bevételt produikálta csak az USÁ-ban. Erre csak annyit mondok, hogy "Hölgyeim és Uraim, ÍGY kell jól jövedelmezõ akciómozit csinálni!":) Az a bizonyos telefonos duma, megkockáztatom, majdnem olyan ütõs, mint anno az bizonyos "hasta la vista, baby"...

S ha már Liam Neeson így szóba került, akkor egy szomorú hír is kapcsolódik a mai naphoz: Liam Neeson felesége - Natasha Richardson - tragikus halála. Nyugodjék békében!
10/10
Babilon 2009 márc. 17. - 22:57:54 10/10
(34/638)
Tuti film... Pörgõs, élvezhetõ és "sajnos" reális! Nálam 10/10 !
bourne 2009 márc. 17. - 14:28:23 Előzmény szagergo
(33/638)
nekem sajnos nem igazán sikerült beleélnem magam és tré módon kukacoskodtam a film alatt is ...
nem mondom, hogy rossz, csak vannak benne olyan momentumok, amiket nem kellett volna beletenni ...
pölö - ott van, hogy elkéri a fordító hapsitól a szótárt, h kikeresse belõle a good luck ot ukránul ... ennyi erõvel meg is kérdezhette volna tõle ...
ugyanakkor az akciójelenetek tényleg jók voltak, csak hát ezek az apró kis dolgok voltak azok, ami miatt néha gagyi a film ... szerintem
oldindianboy 2009 márc. 16. - 19:29:48
(32/638)
Na kérem, úgy tûnik a magyar mozik is mûsorra tûzték a filmet!
Pedig már azt hittem, hogy csak dvd-n fog kijönni...
Rég láttam már ilyen régi vágású, mégis tökös akciófilmet!
Liam Neeson nagyon keményen tolja, komolyan mondom simán kenterbe veri a komplett Bourne-trilógiát!
Legalábbis ami a verekedéseket illeti tuti.
Aki komoly mondanivalót, mögöttes tartalmat vár a filmtõl, az ne is nézze meg!
Viszont annak, ami, szinte tökéletes: egy húzós, adrenalin növelõ, tökös akciófilm!
Szép munka!
10/10
szagergo 2009 márc. 16. - 11:20:15 10/10
(31/638)
Ez hihetetlenül jó film!!! Ha valaki kukacoskodás nélkül végig tudja nézni, és bele tudja élni magát, annak nagyon fog tetszeni. Másfél hete láttam, azóta már 1-szer megnéztem megint, de tényleg nagyon jó. Csak ajánlani tudom mindenkinek. 10/10

"I don't know who you are,
but if you don't let my
daughter go, i will find
you, i will kill you"
10/10
kapopsx 2009 márc. 16. - 00:55:54 10/10 Előzmény tnezs
(30/638)
Nem tudom, hogy egy mozit néztünk-e...?
Az elmúlt 1-2 év egyik legjobb mozija a maga kategóriájában.

Nincsenek eget is megrengetõ robbanások, nincs 100 sebbõl vérzõ "semmi sem fáj - semmi sem árt" fõhõs, nincsenek 1000 lövést, ütést kibíró maffiózók, egy szóval végre nem egy hollywood-i fos, hanem egy teljesen realisztikus, életszagú film.

Ha egy apának elrabolják a lányát, nem válogat az eszközökben, hogy megmentse, feltéve ha meg van hozzá a képessége.
Határozottan tetszett, mikor a vége felé a hajón simán hátba lõtte a gengszter, aki kiszaladt a szobából, pont úgy mint árki más tette volna a valós életben. Nem pedig eljátszva, hogy én pozitív hõs vagyok, nem lövök hátba senkit! Tökéletes a megfogalmazás a cikkben, adrenalinfröccs! Csak ajánlani tudom! 10/10
7/10
Macs 2009 márc. 15. - 16:56:36 7/10
(29/638)
Sokkal jobb ezeknél az ostoba kutyás filmeknél, de 7/10 nél így sem jobb, ez egy átlagos akciófilm volt, de nem idõpazarlás.
senki sem óriási benne, semmi sem emlékezetes.

ez a film hamarosan TAKEN után FORGOTTEN is lesz.
1/10
tnezs 2009 márc. 12. - 14:27:45 1/10
(28/638)
nem akarok hinni a szememnek.....
egyszerûen felfoghatatlan, hogy egy ekkora gagyi, mocskot hogy lehet szeretni.... jézusom ijesztõ
Criobs 2009 márc. 11. - 12:45:10
(27/638)
A film egy elképzelhetõ, realisztikus történeten alapul, abszurd jelenetek sorozatával megvalósítva. Viszont abszurditása ellenére sem volt rossz. (10/9) Luc Besson munkáit amúgy is szeretem, és Liam Neeson is nagyon jót alakít a filmben.
8/10
Lery 2009 márc. 08. - 01:23:42 8/10
(26/638)
Nem mondom, hogy kedvenc filmem lesz, sõt, szerintem kissé problémás filmes izléssel van megáldva, akinek az lesz..:D De a maga kategóriájában (!) szerintem simán kaphat egy jobb pontot, fõleg ha figyelembe vesszük, hogy milyen irdatlan gagyik árasztják el manapság a mozikat, meg az agyunkat... Ez a kategória szerintem amolyan szórakoztató mûfaj, amivel semmi gond nincs, és szerintem elég pörgõs meg feszült, ahogy azt kell... Nekem amúgy a fõszereplõ karaktere kimondottan bejött, bár tényleg elég sokat akciózik :) de vhogy nem az a tipikus sablon akciófilmkarakter, aki csihipuhi módszerekkel mindenkit szétküld. Szóval ennél a filmnél sokkal jobban el tudtam hinni, hogy õ tényleg egy ilyen vérprofi csávó, sejtem, hogy a valóságban is léteznek effélék. NA PERSZE ettõl függetlenül voltak benne túlzások, dehát....:)

Ez az emberkereskedelem dolog tényleg így mûködhet? Elég nagy hányás. :|
sipka 2009 márc. 01. - 21:34:31
(25/638)
Liam Neeson egy igazán karizmatikus színész, aki szinte akármilyen szerepben jól fest. Az erõteljes ábrázata és komor hangja mind hozzátesz ahhoz, hogy én is megkedveljem az Õ általa létrehozott karaktereket. Tehát már a trailerben tudtam, hogy nem rajta fog múlni a film sikere, hanem inkább az alkotók által kivitelezett történeten, amit mostanában rengetegen elszoktak szúrni.
De hatalmas örömmel jelenteném: nincs nagy gond e téren sem :) Nyújtja a szokásos Luc Besson féle akciófilmek látványát, amelybõl ugyan nincs sok, de az legalább jó. A sztori menetébe lehetne inkább belekötni, ami elégé hihetetlenre sikeredett a megmagyarázhatatlan szerencse hullámoknak köszönhetõen.
SPOILER
Hiszen fõhõsünkkel végig ott van Fortuna szelleme is, hogy könnyebb legyen a vendetta véghezvitele :) Ezt a tényt rengeteg jelenet megerõsíti:
-A elrablási bûntett helyszínén lévõ fényképezõgépen pont felfedezhetõ a prédákat kifülelõ gyerek tükörképe.
-A lányokat kifigyelõ srácot rögtön megtalálja a repülõtérnél.
-A lány elrablásakor elhangzó "Sok szerencsét!" típusú szöveget, pont azzal olvastatja fel Liam karaktere, aki valójában elmondta.
-A bosszúra szomjas apának épp akkor sikerül betévednie a licitáló terembe, amikor az Õ lánya következik.
-A csõre bilincselt jófiú, hamar kiszabadul a gyenge rögzítés miatt.
-A gonoszok a film végéig képtelenek eltalálni a fõhõst.
-Stb.
SPOILER VÉGE
Ám ezeket félretéve, egy nagyon klassz kis alkotást láthatunk, amiben a "Jason Bourne"-ös küzdelmek is visszaköszönnek Liam dinamikus jelenléte által :P

UI: Na és a vallatásos szcéna se semmi....
10/10
murati 2009 febr. 06. - 01:31:53 10/10
(24/638)
Nem szeretem a franciákat, ez sem tõlük lett jó, de jó lett. A maga kategóriájában 10/10. Tökéletes kikapcsolódás.
birkoddzo 2009 febr. 03. - 22:00:53
(23/638)
kemény
10/10
cila83 2009 febr. 02. - 00:50:49 10/10
(22/638)
Liam hagyon jól adja, nem is gondoltam volna. Sokban hasonlít a film a 2 évvel ezelõtti Running Scared-re. Az is, ez is 10/10. Már aki szereti a kõkemény, durva akciót.
snorbi 2009 jan. 22. - 22:57:14
(21/638)
Állat jó film!
9/10
Balo 2009 jan. 17. - 02:11:19
(20/638)
Wáááá, nagyon zsír film volt, teljesen felpörgetett, Liam pedig kõkemény volt, nem tökölt, ölt, de még hogy! Fasszentos film nagyon!
9/10
King Diamond 2009 jan. 16. - 14:45:35 9/10
(19/638)
Egyetértek az elõttem szólókkal, tényleg jó pörgõs kis akciófilm. Nem tudom fogják-e adni itthon a mozik, vagy csak DVD-n jön majd ki, utóbbin mindenképp kiveszem még egyszer.
9/10