Téma: Elrabolva

10/10
Judybaba 2009 márc. 23. - 15:02:11 10/10
(58/638)
Látjátok! Újabb bizonyíték, hogy érdemes sokáig tartogatni a szüzességet! :) Bár nem tudom melyik lány járt jobban...:(
Nem tudom mit választanék, hogy egy 90 éves vén kéjenc erõszakoljon meg, vagy egy sereg bevándorló, és még a ki is nyiffanjak a drogtól...
10/10
Judybaba 2009 márc. 23. - 14:58:22 10/10
(57/638)
Igen! Baromira idegesített a viselkedése, legalábbis engem!!
Olyan volt mint egy értelmi fogyatékos! :)
Nagyon túl játszotta a szerepét!! De még így sem tudta elrontani a filmet! :)
10/10
yippikaya 2009 márc. 23. - 12:18:19 10/10 Előzmény Judybaba
(56/638)
Én soha nem ûztem semmilyen küzdõsportot,szóval abszolút nem értek hozzá,de a verekedések realizmusa engem is megfogott:nem valami távol-keleti pörgés-forgást nyomott Neeson(nem is lett volna valami hihetõ:)hanem a legközelebb levõ kemény tárgyba kétszer belevágta a fejét a rosszfiúknak.Egyszerû és nagyon hatásos.
10/10
Judybaba 2009 márc. 23. - 09:44:45 10/10
(55/638)
Szerintem hihetetlenül jók a verekedõs jelenetek!!!!
Én magam is küzdõsportokat ûzök, és mondhatom, ez a film a leghitelesebb verekedõs film azok közül, amiket eddig láttam!
Itt is nyílvánvalóan elcsépelt irreális elemként arról szól a film, hogy egy ember kinyír mindenkit , egyetlen karcolás nélkül...de mindezek ellenére valahogy mégis annyora SZUPER volt ez a film!!!!
Nekem 10/10
8/10
kenyérke 2009 márc. 23. - 09:42:45 8/10
(54/638)
Tényleg jó film! Igazán stabil! És nagyon átjön Liam dühe a vásznon! Nem kiemelkedõ,de korrektül elkészített akciófilm!
10/10
offtopic
yippikaya 2009 márc. 22. - 22:39:27 10/10
(53/638)
Az egyes ponttal kapcsolatban(amin egyébként hatalmasat röhögtem) csak annyit:hidd el hogy van ilyen.:D:D
9/10
gangyi 2009 márc. 22. - 20:21:35 9/10
(52/638)
Hát, nagy elvárásokkal mentem megnézni a filmet, mert a történetébõl és az értékelésekbõl is azt szûrtem le, hogy egy nagyon jó film lesz... És nem is csalódtam!!! Egy igazi pörgõs akciófilmet láthattam. Szuper jelenetek, és egy jó alapsztori, megfûszerezve Liam Neesonnal. Hát boldog voltam, hogy erre a filmre ültem be. Csak 2 dolog van, amit nem hiszek el:
Azt, hogy
1. a lány 17 évesen még szûz volt:D.
2. olyan gyorsan tudott futni, hogy nem vesztette szem elõl a kocsit, pedig nem mentek olyan keveset.
De ezek sem zavartak, és nagyon élveztem a filmet. Még azt is el lehet hinni, hogy annyi embert meg tudott ölni, mert errõl szólnak a filmek! Ha nem lennének "lehetetlen" jelenetek a filmekben, azt hiszem nem is nagyon mennénk el megnézni õket, mert egy film pont attól jó, ha nem teljesen felel meg a valóságnak. (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az egész filmben olyan jelenetek vannak, amik a valóságban nem állnák meg a helyüket, sõt pont hogy el is lehet hinni õket.) Én mindenkinek ajánlanám! Jó szórakozást hozzá ;).
10/10
Zoli049 2009 márc. 22. - 18:26:45 10/10
(51/638)
Liam Neeson szerintem ebben a filmben valóban újat alakít, egy aggodó és mindenre elszánt apát.
Az elõéletébõl kiindulván nyilván nem meglepõ, hogy tud küzdeni a maga és lánya éltéért. Igen,
ki mondja-írja, hogy nem csillagos 5-ös akciójelenetek? Nem Jet Lee film, ez tény és nem az Atom-
csapda, mi fõszereplõnk talán legismertebb klasszikusa.

Azonban ez a bûnözési forma létezõ dolog, ha nem így lenne, akkor nem igen hiszem, Párizs a for-
gatáshoz adta volna a helyszínt? Higy nem elég véres? Talán nem is erre kell egy akciót kihegyezni,
az belefér egy thrillerbe, "ahol egy sorozatgyilkost keres az FBI" címû sablon a sztori... :-)

Szóval ez egy jó Francia akciófilm, pörög és van eleje, meg vége, bátran ajánlom a mûfaj kedvelõinek!

9/10 ne legyek elfogult! :-)
7/10
Macs 2009 márc. 21. - 21:41:24 7/10
(50/638)
semmi több, mint egy akciófilm Liam Neesonnal. van akinek ettõl a két dologtól 10/10-es, de egyáltalán nem egy emlékezetes film.
taken, forgotten.
cselaci 2009 márc. 21. - 21:23:23 Előzmény yippikaya
(49/638)
Ez igen.
10/10
yippikaya 2009 márc. 21. - 20:05:36 10/10
(48/638)
Zseniális akciófilm. Nagyon kellett már egy ilyen mozikba,rég szippantott ennyire magával egy alkotás. A fõszereplõ baromi jó,az akciók pedig fergetegesek:itt nincs szó hõsködésrõl,Neeson habozás nélkül lõ ha kell,a bunyók pedig kõkemények lettek.Szuper film!!!
10/10
Bigpapa 2009 márc. 21. - 11:21:18 10/10 Előzmény maukaar
(47/638)
Kedves Maukaar!

Az autók beindítását 3 drót összekapcsolásával lehet megcsinálni, a gyújtás széthúzásával.Ebbõl 2 drót egymáshoz van szigszalagozva, így 2 drótnak látszik csak a filmeken.A 3-as Golf elég alap verzió, amiben nincs gyári immobiliser. De amúgy sem jelent gondot elindítani egy autót, annak meg fõleg nem, akit erre képeztek ki. A másik, hogy nem jó minõségû kép lett a mobilos képbõl, csak annyit láttunk, milyen ruha van a manuson és milyen az arcberendezése. Ez is elég annak, aki gyakorlatilag mozaikokból teszi össze az elrablás folyamatát.Nem nehéz felismernie a srácot.
Nézegettem, hogy milyen filmeket húztál le, hogy szar mindegyik:Mamma Mia!,MR73, A nagy Lebowski...stb.
Gratulálok!Neked érdemes filmet készíteni.De ha ilyen szar minden film, akkor miért nem könyveket olvasol inkább? Vagy rendezz te filmet. Mondjuk azt meg én nem nézném meg! :))))
Volt amiben egyezett a véleményünk:James Bond,ne szórakozz Zohannal,Trópusi vihar.

Nah, világbéke! ;)
10/10
Bigpapa 2009 márc. 21. - 11:09:15 10/10
(46/638)
Ez is az a film, amirõl nem olvastam semmit, csak a Liam Neesont nagyon szeretem és a haverom annyit mesélt róla: elrabolják a pasi lányát és õ megy kiszabadítani. Oké, lessük meg.
Mindjárt az elején tetszett az, hogy egy valóban aggódó apát látunk a filmben, aki tökéletesen tisztában van azzal,milyen mocskos szemét a világ,és amirõl az ex-feleségének és lányának fogalmuk sincs. Feladja addigi életét, csak hogy a lánya közelében lehessen.
Az elején csak céloznak rá, az ex-kollégái, hogy mennyire jó Neeson a szakmájában,de igazából,csak a koncerten kapunk ebbõl ízelítõt.
A lánya elrablásától kezdve olyan élményben volt részem, amit nem is tudom, mikor nyújtott nekem akciófilm utoljára. Nem gondolkodtam rajta, hogy "na ezt nem kellett volna". Számomra nem volt benne "túmács" sehol.:)))
*****SPOILER- INNEN CSAK AZ OLVASSA ,AKI LÁTTA MÁR****
Az a higgadtság, ahogy kezelte a rablás másodperceit, ahogy megszervezte, hogy az ex-csaja pasija kivigye Párizsba (közben lökte neki az infókat, hogy miket tud róla) zseniális volt.Az Albános részen visítottam a röhögéstõl néha, annyira jó volt.Fõleg a "itt stabil az áramszolgáltatás..." szöveg. :))))***************SPOILER VÉGE**************
A filmben egy percig nem hagyták a nézõt magára. Végig szinten tartja a feszültséget, az akciók nagyon jól kivitelezettek (nem kézi kamerás), a sztori nagyon jó, fõleg az apa múltját illetõen.
Amikor kijöttünk a moziból, már tudtam, hogy ezt ma is meg fogom nézni a párommal és még jó párszor. Mert nekem 100%-os alkotás volt!Ne feledkezzünk meg arról a tényrõl sem, hogy ez nem Hollywood-i alkotás, hanem ízig-vérig francia akciófilm. Luc Besson forgatókönyvével és produceriségével.Ami garancia arra, hogy a rendezésben is kikérték a véleményét!
http://images.netbag.hu/20090321/10504455295.jpg csináltam hozzá egy köntöst! :)), annyira megihletett.
Érdemes moziban nézni, mert látványos film.

10/10
9/10
Hörcsögg 2009 márc. 21. - 10:05:19 9/10
(45/638)
Igen, tényleg jó film. 10/9
9/10
Balivet6 2009 márc. 21. - 03:54:46 9/10
(44/638)
valóban élvezhetõ pörgõs ámokfutás...de nagyon tetszett :D
10/10
Vadrenalin 2009 márc. 20. - 22:36:32 10/10 Előzmény maukaar
(43/638)
Elvben igazad lenne, engem is nagyon szokott bosszantani az ilyen tökéletes képjavító szoftver a filmekben, de itt épp az volt a jó, hogy nem ez történt: a kép szétesett, pixeles, azonosításra önmagában alkalmatlan maradt, csak annyira volt jó, hogy *** spoiler *** a reptéren idegen lányokra lesõ pasi kiszúrásakor kicsit egyértelmûsítse, hogy tényleg róla lehet szó. *** spoiler vége ***

Egyébként a film éppen az ilyen finom részletek miatt lett jó akciófilm, mert bizony az alapsztori primitív volt, számtalan B kategóriás mozit csináltak már ugyanerre a sablonra, amik mégis messze elmaradtak ettõl. A titok valahogy a részletekben rejlett, meg abban, hogy a fõhõst baromira nem érdekli az erkölcs és az igazság, mint az amerikai változatokban, csak a személyes célja által vezérelve megy elõre (spoiler: pl. cseppet sem foglalkozik más lányok sorsával, ha pedig célravezetõbbnek tûnik az ártatlan feleséget meglõni, akkor ez is megengedhetõ eszköz számára).
pacica 2009 márc. 20. - 14:18:52
(42/638)
Ha tehetitek kerüljétek a szinkronos verziót, nagyon pocsék lett. Eredetivel nézzétek.
maukaar 2009 márc. 20. - 13:47:11
(41/638)
A mai napig alkalmazzák azt a két orbitális baromságot, hogy egy alig kivehetõ képbõl láthatót varázsol valami csodaszoftver(kevés képi információból sehogy nem csinál sokat, nyomorult idióták) és két drót összeérintésével elindítható az autó(ehhez még kedvem sincs hozzászólni, akkora hülyeség). Maga a film egyszer nézhetõ és felejthetõ ámokfutás.
10/10
vick72 2009 márc. 19. - 23:56:00 10/10
(40/638)
Csak azt magyarázza meg valaki,miért kellet ilyen sokat várni,(kb4hónapja láttam)ha szinkron sem került erre a szuper filmre???
10/10
caomilla 2009 márc. 19. - 23:55:18 10/10
(39/638)
Nagyon izgalmas, pörgõs film. Tetszett!!!