Téma: Elveszett

whitehill 2013 szept. 22. - 14:05:03
(33/73)
nem volt ez rossz film, a színészi teljesítmény is jó volt, csak a vége olyan befejezetlennek tûnt. valahogy összecsapták, hogy kész, ennyi, már csak 5 percnyi filmanyagunk maradt, ebbe kell belezsúfolnunk a végét.
7/10
gerrard8 2013 jan. 01. - 15:06:15
(32/73)
Egyszer nézhetõ.Többet vártam,de azt nem mondom hogy nem tetszett.Nekem kicsit a Hetedikre hajazott,de csak a vége miatt.10/6.
5/10
Szissssz 2012 nov. 16. - 15:55:58 5/10
(31/73)
Közepes thriller, nem túl eredeti témával.
Egyedül a végén a sötét erdõben való keresés volt félelmetesebb, akkor egy kicsit izgultam. Egyébként nem. Egyszer azért megnézhetõ.
7/10
sanderb 2012 nov. 10. - 19:23:16 7/10
(30/73)
Egyszeri megtekintésre kiválóan alkalmas ez a film. Nem voltak nagy elvárásaim, amolyan sokszor látott 'senkisemhiszazáldozatnak' téma, amibõl újat kihozni nem könnyû, az alkotóknak sem sikerült. Lehet, nem is volt ilyen cél. A végével kapcsolatos fanyalgásokkal kapcsolatban: végre nem egy barokkosan túlcicomázott végkifejletet láttunk, hanem amolyan - hellyel-közzel - emberit, valóságosat. Ennyi. 10/7
6/10
Hodori33 2012 okt. 27. - 16:07:11 6/10
(29/73)
Kár az utolsó 10-15 percért, mert az kissé /vagy nagyon/ összecsapott. Ezért számomra csak 10/6
10/10
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 04. - 14:15:53 10/10
(28/73)
SPOILER
Az emberrablótól elég rossz húzás volt, h alábecsülte azt, aki egyszer már csúnyán otthagyta és megszökött, most ugyanezt játszotta el, pedig elvileg meg volt tervezve a támadás, ebbõl arra következtetek, h a többi lány elég gyenge fizikai állapotban lehetett Jill-hez képest. A végétõl többet vártam volna, nagyobb harcot, vagy még egy támadót...az igazán megnehezíthette volna a lány dolgát.
Ami kár volt, h a lánynak nem tûnt fel a nagy igyekezetben, h direkt szór el neki morzsákat az emberrabló, h rátaláljon. Nem gyanús, h a bevásárlólistát a kocsi platóján hagyja stb..?
SPOILER vége
De azért ezektõl függetlenül is élvezhetõ volt, mert a csaj nagyon jól játszott.
10/10
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 04. - 14:10:19 10/10
(27/73)
Jó kis thriller, végig fenntartja az ember figyelmét, elég parázós, pedig sokáig nem látni "semmit".
Nagyon tetszik, hogy a csajszi végig kamuzik, h kiszedje az emberekbõl az infót, nagyon vicces, hogy milyen fantáziadús.
Igazából errõl az jutott eszembe, amit tanítottak nekem, ha valaki meg akar erõszakolni, nem szabad azt kiabálni "Segítség, erõszak!" Hanem azt kell kiabálni "Segítség, tûz van!" Az jobban érdekli a tunkolókat.
offtopic
imrenyibalazs 2012 szept. 26. - 22:07:58 Előzmény Tamás22
(26/73)
Bár ezt általánosságban írom, ha valaki komolyabb thrillert akar látni, így utólag azt mondom, ez az volt, csak nincs feldúsítva olyan elemekkel, amik például úgy próbálnák bemutatni, esetleg torzítani az valóságot, hogy azzal (ill. így az egész filmmel) "hajhászni" lehessen a népszerûséget...
Aki James Cameron-filmeken, meg Mátrixokon nõtt fel, annak ez egy kicsit szokatlan lehet... és nem tudom, de én jónak találtam a szinkront is, illik ehhez a mûfajhoz, jól tükrözi az emberek hozzáállását a dolgokhoz...
enyhe Spoiler: Jill sem mindig az igazat mondja, de a többi ember sem mindig mondja el a teljes igazságot, sokan hallgatnak el dolgokat, ha úgy gondolkoznak, hogy ez az érdekük - ha az ember úgy ül le a gép elé, hogy ideges, ez kicsit mondjuk nyomasztó lehet, pedig mûködik ez mindenféleképpen az életben is.
Még Spoiler! Szóval ha Jill a kórházintézetben a pszichiátriai osztályon volt (ezt annyiszor nem mondják a filmben), akkor ott nos egy kiscsoportterápiát tartó pszichológus, aki mondjuk valószínûleg jól öltözött és a csoporttagokat kérdezgeti az õ életfilozófiájukról az élet dolgaival kapcsolatban; vagy egy ápoló, vagy akárki, aki ún. játékterápiát tart, könyv-ábra-kifestegetést, mozgásterápiát, labdázgatást, meg mindenfélét; õk a csoportot megtartják, mert ez a dolguk; de szóval ha még valami nem stimmel az ember életében, azt azon túl az emberre bízzák és õk azért nem lesznek az ember olyan igazi barátai...
8/10
Tamás22 2012 szept. 21. - 19:43:50 8/10
(25/73)
Nekem tetszett, nem lehet unatkozni közben és a fõszereplõ csaj is jól játszotta a szerepét. Nálam a film 10/8.
offtopic
imrenyibalazs 2012 szept. 08. - 08:12:28 Előzmény LCsajszi
(24/73)
Ez is Spoileres!
És eléggé OFFTOPIC
Ami a pszichiátereket illeti (bocs, ha egy kicsit illetlenül fogalmazok), egy állami kórház pszichiátriai osztályán lehet, hogy egy kicsit futószalagon veszik az embert... - Nem az, hogy a legrosszabb gyógyszereket írnák fel, csak ha van az embernek olyan baja, például diétás étrend esetén szédülés, gyengeség és a szervezete az embernek követeli az "olcsó kalóriát", akár alkoholt (ami vízretenciót is okoz), vagy csak cukrot, nem biztos, hogy a legjobban bánnak az emberrel;... Jó az alkoholra elhadarják, hogy az rossz (de ezt az ember maga is "érzi"), aztán küldik az embert kiscsoportra, játék-terápiára, ilyesmikre. Késõbb az ember úgy megy haza, hogy le van még mindig gyengülve és a diétás ételek meg sokba kerülnek; bocs, ha túl szókimondó voltam.
offtopic
imrenyibalazs 2012 szept. 08. - 06:48:39
(23/73)
Engem is le tudott kötni a film, egyébként nehéz a 10-es skálán objektíven pontozni, a kivitelezés nem volt rossz.

Vigyázat! Spoileres lesz!
Az A gyûjtõ c. film jut róla az eszembe;... hanem ha úgy vesszük, a végén van kemény önbíráskodás... filmre ezt talán szabad, de az életben kicsit máshogy van.
2/10
Heisenberg 2012 szept. 07. - 19:45:27 2/10 Előzmény Castia
(22/73)
Azontúl, amiket mondasz a film dögunalom. Léptettem, de így sem bírtam végignézni egyszerre.
2 pont
9/10
neschooo 2012 szept. 04. - 12:37:42 9/10
(21/73)
Azokkal értek egyet, akinek tetszett a film. Engem végig lekötött, kíváncsi voltam a végkifejletre, szerintem tud újat mondani. Csaj létemre imádom az ehhez hasonló: a szép lány egyedül néz szembe a gonosszal, okosabb, mint a rendõrök együtt, megoldja a rejtélyt-típusú filmeket. Amanda Seyfried-et lehet csúfolni a gülü szeme miatt, de szerintem nagyreménységû fiatal és tehetséges színésznõ, nagyon jó szerep választásokkal!
aricsys 2012 szept. 02. - 10:15:38
(20/73)
Amanda Seyfried: 'Nagymama! Miért ilyen nagy a szemed?"
Farkas: "Te beszélsz wazze!?!"
8/10
Dean88 2012 aug. 31. - 17:51:42 8/10
(19/73)
A saját témájában szerintem jó film, engem végig lekötött. Kifejezetten élveztem, hogy Amanda végre nem vinnyogós kislányhangon szólalt meg benne. Szeretem õt de a szinkronja mindig idegesített, szóval számomra ez is plusz pontot ér. :D
7/10
_Freddy_ 2012 aug. 30. - 15:36:33 7/10
(18/73)
Most néztem meg. Sokat nem írok róla, nem volt rossz, de olyan jó se. 10/7
LCsajszi 2012 júl. 24. - 04:07:07 Előzmény Castia
(17/73)
Sajnos van élõ példa arra, hogy, ha baj van és hívod a rendõrséget nem foglalkozik Veled. Egy ismerõsöm egy tolvajt kergetett, közben telefonált a rendõrségnek, 5 percre voltak távol tõlük. Mondták az ismerõsömnek, hogy addig fusson a tolvaj után, míg õk is jönnek, de már késõ volt, a rendõrök csak fél óra múlva jelentek meg, addig az ismerõsöm elvesztette a tolvaj nyomát, mert a bevásárlóközpontban már nem tudott utána menni.
A pszichiáterek viszont csak meghallgatnak, aztán gyógyszereket ajánlanak fel a betegeiknek, õk csak ennyit segítenek. Nem hiszem, hogy elgondolkoznak azon, hogy a történeted igaz-e vagy sem.


SPOILER
Jó volt a vége, a lány végül elküldte a rendõröknek, hogy tessék, itt kell keresni.
6/10
Castia 2012 júl. 21. - 10:48:50 6/10
(16/73)
Nem tudom ki akarta vagy kinek felelt meg így, õszintén szólva nem is nagyon érdekel, annyira azért nem érdekes, hogy ezen rágódjak. Egy fodrászt még lehet bohémnak tartani ilyen frizurával - legfeljebb én nem mennék hozzá vágatni, ízlés kérdése -, egy nyomozónál viszont komolytalannak, sõt ápolatlannak tûnik ez a megjelenés. Vannak "mûvészien" borzas frizurák, ahol látszik hogy direkt alkották kócosra; ez viszont csak simán fésületlen, még akkor is, ha ezt is direkt alkották ilyenre.
Pickwick 2012 júl. 21. - 05:18:17 Előzmény Castia
(15/73)
Nem értek hozzá, de nem lehet, hogy direkt volt olyan a haja, vagy valaki szerint megfelelt úgy is a szerephez?
Gondolom azért csak volt a forgatásokon fodrász, illetve biztos visszanézik a felvételeket, vagy vetnek egy pillantást elõtte a színészekre - csak szóltak volna, hogy igazítsák meg a haját, ha nem találják megfelelõnek.
6/10
Castia 2012 júl. 20. - 13:43:52 6/10 Előzmény Kurama
(14/73)
Ha fodrászt alakított volna itt is, talán fel se tûnik. Egy nyomozónõhöz viszont komolytalan egy ilyen frizura, a színésznek pedig illik idomulni az általa játszott karakterhez külsõben is. Bár tekintve, hogy volt talán két mondata az egész filmben, végülis legalább feltûnt valamivel. :)