9/10
Edkó 2010 máj. 09. - 20:59:09 9/10
(89/369)
spoiler!
elment, mert azt hitte, hogy komolyan gondolták a meghívást, ez vmi féle befogadási szándék részükrõl, és bár tartott az egésztõl - ugye még Taylor is azt mondta neki ha jól emlékszem, h nyugodtan elmehetnek õk máshova is, nem kell a bulira mennie (bár ez nem tuti, de én így emlékszem rá) - de belement bátran, és aztán kiderült h miért hívták meg... csakhogy újra megalázzák...:-( és szerintem is baromi cuki volt a kislány, nagyon jól játszott, és talán az õ közös játékuk volt a legjobb a filmben, lehet überelte az összes többit
10/10
Magnolia1 2010 máj. 09. - 20:54:13 10/10
(88/369)
Ja, még annyit, hogy én pl. a hugával való kapcsolatot is nagyon imádtam a filmben. Írtó aranyosak voltak együtt. Egyetlen apró kis bajom volt... SPOILER!!!! Ha átviszem a való életbe a dolgot, miért hívták volna meg a kislányt a bulira, mikor az osztályban senki nem szerette? És még ha el is hívnák, miért menne el? Tudom, nem is nagyon akart, de ezt már csak az utcai sétájukon tudtuk meg, mikor majdnem ott voltak a helyszínen? 11 évesen, ha nem akar vhova elmenni egy gyerek, akkor nem megy. Fõleg, mivel egy ilyesmi nem kötelezõ. Na mindegy, apró kötözködés a részemrõl.:-)
10/10
Magnolia1 2010 máj. 09. - 20:47:33 10/10 Előzmény Anna018
(87/369)
RP egy nagyon intelligens, okos, komoly fiú. 24 éves (néhány nap múlva), de még alig van néhány film a háta mögött, így hát nem is nagyon volt mikbõl tapasztalatokat szereznie. Dicaprio már gyerekként is játszott... Úgy gondolom, Rob tökéletesen hozta a figurát. Nem hiszem, hogy bárki más, aki esetleg nem tartozik a "szép fiú" kategóriába és nincs most ennyire felkapva, jobban el tudta volna játszani a szerepet. A vége pedig totál döbbenet volt. Engem személy szerint nagyon mélyen érintett, mert épp kint voltam akkor... Így még nem spoiler.:-)
9/10
Edkó 2010 máj. 09. - 20:41:41 9/10
(86/369)
Thank you very much :)
10/10
Tücsök@ 2010 máj. 09. - 19:49:40 10/10
(85/369)
Edkó szívembõl beszéltél :)
9/10
Edkó 2010 máj. 09. - 19:44:39 9/10
(84/369)
én ma láttam. ráadásul a westendben. sehol nem voltak tini sikongó lányok, so ezen a részen nincs igaza annak, aki erre fogja, h nem nézi meg...
a film: nagyon összetett a story, ez tény. jól játszanak a színészek. bár eleinte kicsit tartottam pattinson-nál h nem fogja bírni a szerepet, de a végére teljesen magára húzta, hiteles lett. szerintem jól játszott, bár valljuk be ez a karakterû szerep nagyon hajaz a Twilightos Edwardéra, és lehetett többször is látni, hogy ugyanazokkal az eszközökkel, gesztusokkal él, amit ott kifejlesztett :-)(pl. csókjelent, komor elnézések :-), ugyanakkor volt egy csomó új gesztus, színész játék is, pl. ez a szerep egy jóval "evilági" fiút/fiatalt formáz, aki bármelyikünk lehetne, egy szimpla egyetemista, akivel megtörtént egy durva dolog, és egy kicsit elveszett a világba...a film egy része azt gondolom sablonos, mert mégis csak vhol love-story, you know, ugyanakkor nagyon valóságos párbeszédek vannak, nem elszállt, nem csöpögõs. nem pörgõs a film, hanem szépen lassan építkezik, ami a történethez illik szerintem. bár az elején a nyitókép, az már alapban lenyom egy gombócot az ember torkán, jelezve, h nem lesz egyszerûen csak móka és nevetés a film... ilyen téren egyetértek azokkal, h ez nem egy egyszerû szerelmi dráma, amire az ember számít, mikor elolvassa a film tartalmát...szóval mást kapunk... a vége pedig...
Spoiler!
elõször nem tudtam elhinni, h ezt belekavarják a filmbe, you know, amerikai film, akkor ezt muszáj belerakni mindenbe? és azt gondoltam õszintén, h ezzel az egy dologgal elrontották az egész filmet... de! utána még jöttek filmkockák, és a film visszatért az eredeti témához, kereken befejezve a storyt, így viszont már megváltozott a véleményem, egyszerûen csak úgy gondoltam, h akár így is történhetett... volna...ott...végülis illhet a történetbe, a helyhez, és így h nem kapott nagyobb jelentõséget, mmint, h nem erre lett kihegyezve a film - azt nagyon tudtam volna utálni - így viszont belefért... és mint tudjuk, sokszor a tragédiák mélyebben bennünk tudnak maradni, mint a happy endes story-k, amiknél megnyugszunk, h "na ez is megvan" és megyünk is tovább... itt is szerintem ezt történt, mármint h ledöbbentünk, és elgondolkozunk rajta... bár azt gondolom a másik befejezéssel, egy kevésbé tragikussal is jó lett volna a film, értékes...
nem spoiler:
so: mindenképp megnézhetõ a film, többször is!
viszont enyhén irritál engem is, h vannak akik ilyen-olyan elõítéleteket gyártanak pattinson ellen... csak azért, mert "tinibálvány" lett, hát még szép, mikor egy ilyen filmben játszott... szerintem jól játszott, kifejezetten jól játszott a twilight-ban és a new moon-ban is... és szerintem hülyeség azt várni tõle, h tökéletes 50 éves színésznek megfelelõ tapasztalt színész legyen??? nem is tanulta a színészetet... autodidakta (így írják? :) módon tanult bele, magából kibontakoztatva a mozdulatokat, stb. és szerintem tehetséges, határozottan tehetséges. folyamatosan keresi a kihívásokat, magát... hogy lehet ezt leszólni? nem értem... megnézném azokat akik ilyeneket mondanak, h õk vajon a saját életükben mire jutottak ennyi idõsen... h igazi tapasztalat nélkül(mmint h anélkül h látták volna akirõl beszélnek) beszélnek dolgokról...
10/10
Tücsök@ 2010 máj. 09. - 15:02:52 10/10
(83/369)
Heloo,
Tegnap néztem meg a filmet moziban....
(Elõrejáróban annyit hogy 24 éves vagyok és kb 2 héttel ez elõttig nem is érdekelt ki az a Robert Pattinson. Aztán múlt vasárnap, egy bulis szombat után reggeli kómálás közben, az HBOra tévedtem ahol éppen adták az Alkonyatot. Lehetséges, hogy alapesetben arrébb is kapcsoltam volna, de valahogy leragadtam rajta. És megtetszett, pár napra rá megnéztem a 2is. És be kell hogy valljam, hatalmába kerített a srác...:) Ezért elmentem megnézni a filmet.)

De mind ettõl eltekintve, a film szerintem nagyon jó volt. Érdekes, nem volt egy csöpögõs szerelmi történet,sõt elgondolkodtató és az elõzetesben egy szó sem esik a csattanós végrõl.

És aki az alkonyat alapján skatulyázta be a srácot, annak mindenképpen csak ajánlani tudom, mert ebben a filmben tényleg jó alakítás nyújt.
10/10
Tully 2010 máj. 09. - 11:58:04 10/10
(82/369)
Örülök, hogy megnéztem, zseniális film! Csak utána olvastam el szerencsére az itteni kritikát. Engem teljesen feldühített. Nem értem miért kell minden filmet lehúzni. Aki még nem látta, annak üzenem, hogy nagyon is érdemes megnézni. Ez az a film, amitõl nem sajnálom a pénzt és megéri elmenni a moziba.
Twini 2010 máj. 09. - 10:39:17
(81/369)
Hihetetlen volt a film. Tegnap láttam....mikor vége lett kb még 5 percig meg se tudtam mozdulni, teljesen lesokkolt...nem számítottam rá, hogy ilyen vége lesz. Szomorú volt, de nagyon szuper! Tetszett nagyon!
10/10
orsii. 2010 máj. 08. - 21:57:48 10/10
(80/369)
legalább nem kell hülyének éreznem magam.számomra felejthetetlen volt, és bár nagyon mélyen felkavart, legalább tudom, h nem vagyok egyedül.zseniális film.
10/10
offtopic
fanni.* 2010 máj. 08. - 21:01:47 10/10
(79/369)
Én ma láttam a filmet és még mindig hatással van rám.Nagyon-nagyon jó film és a színészek is nagyon jól játszottak.Szóval nálam 10/10 (mellesleg nem csak Robert alakítása miatt)
10/10
csakedina93 2010 máj. 08. - 19:40:55 10/10
(78/369)
teljesen egyetértek veled. én is teljesen kivoltam, és a moziban nem csak én. ez egy fantasztikus film volt.:)
10/10
Anna018 2010 máj. 08. - 16:41:23 10/10
(77/369)
Teljesen egyetértek!
A filmnek nagyon sok mondanivalója van és elég komoly is!
Csak azért mert Rob játszik benne mindjárt le is húzzák(persze legtöbben pasik)..de gondolom ha más színész játszana benne akkor mindjárt jobb kritikát kapna...ami elég szánalmas viselkedésre vall...
10/10
orsii. 2010 máj. 08. - 15:18:35 10/10
(76/369)
ezt a cikket, egy hisztis "ezerszer jobb filmet tudnék csinálni" csaj írhatta, aki azt gondolja, h a színészkedés egyszerû.a cikk alatt olvasott kommentekbõl is csak azt tudom kivenni, h mások se nagyon lelkesednek az ötletért, miszerint az origo egyoldalú értelemmel rendelkezõket szerzõdtet a pattinson-filmek pocskondiázására.ha nem RP játszott volna benne, fogadjunk, h fele ennyire lett volna súlyos az a kritika.ami pedig Ruby Jerins-t illeti-kiváncsi vagyok, h mikor tudott a cikk írója 11 évesen így játszani.
10/10
orsii. 2010 máj. 08. - 15:01:37 10/10
(75/369)
én is teljesen ki vagyok ütve.tegnap estig teljesen jól voltam, aztán mostmeg...újra és újra megnézem a trailert, nem mintha segítene.de nem bántam meg, h megnéztem, annyira mély ez a film.megéri utána a magunkba mélyedést.
Otiska 2010 máj. 08. - 14:02:40
(73/369)
SPOILERT is tartlamazhat!

úristen.tegnap este néztem meg és még mindig teljesen ki vagyok ütve.nagyon megindító ez a film.amikor a végén fölírták Caroline iskolai táblájára hogy 2001.09.11.akkor már sejtettem valamit.aztán mikor kzdték elhúzni a kamerát az ablaktól felsikoltotam hogy:"Úr isten ez nem lehet igaz".az egész mozi úgy nézett rám mint ha hülye lennék de közben meg már alig bírtam visszatartani a könnyem.+ a végén hogy csak a noteszét mutatják..hát akkot törött el a mécses és akkor láttam viszont azt a 2,5 liter popcornt magam elõtt.
Ez egy nagyon megíndító film és én se tudom kiverni a fejembõl azt a képet hogy Tyler ott áll az ablaknál.ez nem egy egyszernézõs film az biztos és mióta megnéztem kómás állapotban járkálok itthon.
10/10
orsii. 2010 máj. 08. - 13:40:36 10/10 Előzmény aurora89
(72/369)
azt hiszem te pontosan eltaláltad, h mi a lényeg.én csak tegnap láttam, de mikor a legvégén megláttam a feliratot (9.11)...ott kezdtem el zokogni--caroline-ra, ally-re és aiden-re gondolva.
10/10
orsii. 2010 máj. 08. - 13:24:56 10/10
(71/369)
tegnap este néztem meg, és elöször húztam a számat, h anyukámmal kell megnéznem, mert senki más nem ért rá, de amint a film közepénél jártunk, áldottam az eget, h nem egy barátnõmmel jöttem.alapjábavéve úgy gondolom, h a twilight ezerszer jobb könyvbe, mint filmbe, és be kell vallanom, h azt gondoltam RP nem tud komolyabb szerepet eljátszani.súlyos tévedés volt.a film szerintem zseniális, õszinte és egyáltalán nem beskatulyázható.sajnálom azokat az embereket, akik nem tudnak komolyan viselkedni (sajnos a korosztályomban rengeteg ilyen van), és nem adnak az értelemre semmit.azok nem érthetik meg a film mondandóját, és bár én a szokásosnál is érzékenyebb vagyok, még most sem tudom kiverni a fejembõl a képet amikor a film végén áll az ablaknál.tegnap gyakorlatilag a mozi végétõl késõ estig sírtam, mert úgy megérintett a téma.lehet, h ehhez az én személyiségem kell, de...mindenképpen megérte.
10/10
Anna018 2010 máj. 08. - 11:42:44 10/10 Előzmény Magnolia1
(70/369)
Igen,anno emlékszem Dicaprio-t is elmondták mindenféle buzinak,tehetségtelennek,és lám most hol tart..
Nem mondom hogy Rob milyen jó színész,mert van hova fejlõdnie,de van benne tehetség,és ha jól választ filmeket,akkor igazán befuthat mint színész!
Abból meg már nagyon elegem van hogy csakis azért szólják meg az emberek mert az Alkonyattal futott be..és akkor mi van?Más színész talán nem egy-egy filmmel futott be..
Nem ez az elsõ eset!
Én drukkolok neki hogy sikerüljön egy kis elismerést szereznie,ha így fltatja akkor szerintem fog is..ugye nemsokára ki jön a Bel Ami,és most kezdi forgatni a Water for Elephants is....