Téma: Engedj be!

kiscsajszy66 2010 jan. 05. - 20:23:23
(127/327)
Karácsonyra 2szer megkaptam ezt a könyvet és az egyiket el szeretném adni!2500ft-ért!akit érdekel az írjon emailt!zsofy66@freemail.hu
köszönöm
mleila 2010 jan. 03. - 00:07:40
(126/327)
Gyerekek, ez egy vicc.


bõvebben is kifejthetném, mert szerintem már akkor mûvészfilmeket néztem, mikor a posztolók többsége még meg sem született, így ne kezdejetek el azon pörögni, hogy nem tudom értékelni az igazán jó filmeket. ez a film még viccnek is rossz. és attól még az marad, hogy mûvészmoziban vetítik. bocs.
mrchapel 2010 jan. 02. - 21:09:56
(125/327)
Egyszerûen Zseniális!

Rég láttam ennyire jól összerakott filmet: a történethez illõ rideg színek és világ, szürke, fehér, fekete mindenütt.

A színészek jók.. a kisgyerekek kegyetlenkedései láttán nekem is összerándult a gyomrom...

Néhol még fekete humor is megcsillan:
"- Mi az ott a kezében?
- Úgy hívják altatógáz..." - majd a fickó meg is kapja az orrába...

Hangulatfilm: egy hólepte estén egy meleg tea mellett, sötét szobában érdemes megnézni. :)

9/10 - remek, kérek még ilyet!
10/10
bioanita 2010 jan. 02. - 01:02:36 10/10 Előzmény cordwainer
(124/327)
Hát asszem amit írtál mindent elmond rólad:)Ha nem tetszett ne azokat hibáztasd akiknek tetszett.
Én nem szeretem a drámákat pont azért mert nincs semmi "akció" benne,de néha azt is jól esik megnézni,és ez most kifejezetten bejött.
Ha pörgésre meg akcióra vágysz ne drámát válassz hanem nézd meg a Rambo-t...bár attól még nem lesz jobb a modorod...
10/10
mrbrodix 2009 dec. 21. - 14:18:27 10/10
(123/327)
No lássuk csak.
Azzal kezdeném, hogy én nem igazán kedvelem a drámákat, de...
Én láttam az Alkonyatot is, és mivel ide írok, evidens, hogy ezt is, és a véleményem, hogy ez a film messze jobb.
A lentebb írónak, aki olyan "szépeket" írt errõl a filmrõl, abban igaza van, hogy ez nem egy pörgõs film, de egy filmet nem csak e miatt lehet szeretni.
Az az igazság, hogy az Alkonyatot a "remek"(ez talán kicsit túlzás) effektek miatt lehetett "szeretni"(ezt sem véletlenül tettem idézõjelbe), az "Engedj Be!" c. filmet, viszont a mélyebb jelentése, a mélyebb tartalma miatt.
Az ok pedig, amiért ez a film nem mindenkinek tetszik az, hogy ez nem tinédzsereknek készült(bár ettõl függetlenül az én 17 éves fejemnek igenis tetszett :D).
Ehhez a filmhez megfelelõ hangulat, pillanatnyi érzelmi állapot, és megfelelõ értelmi szint szükségeltetik.
Nos, hogy a comment végére némi humort csempésszek:
Nyilvánvaló, hogy cordwainer-nek egyik sincs meg :)

Szólottam.

Peace 'N' Love!
10/10
blackcinderella 2009 dec. 19. - 09:25:31 10/10 Előzmény kvmoly
(122/327)
miért lett mégis hívj be a címe?
10/10
blackcinderella 2009 dec. 19. - 08:36:10 10/10 Előzmény cordwainer
(121/327)
Ebben nincs mondanivaló, ellenben az alkonyatban van?:)))))))) Hát lol. Mondanám azt is hogy hát akkor ... De nem mondom. Nem fogok itt káromkodni.

Számomra ez egy megrázó és csodálatos film. Biztos azért mert töppedt agyú vagyok.
10/10
skillet 2009 dec. 06. - 18:45:54 10/10
(120/327)
A spoilereket én csak az autókon vágom, de ha nem szeretnéd, hogy idõ elõtt megtudj olyan dolgot amit nem kellene… akkor ne olvasd tovább ezt az irományt. Elolvastam a könyvet. Egy ideig nem mertem belekezdeni. Gondoltam, mást nyújthat, mint a film. Valami olyat, ami miatt másként tekintek majd rá. Nekem nem tetszõ módon. Féltem, hogy a részletek, amikrõl talán jobb, ha nem tudok, agyonvágják a film iránti érzéseimet. Semmissé teszi elfogultságomat. A filmet már megnéztem azóta. Sok mindent megértettem. Volt ugyanis nem egy történés, ami nekem nem volt egyértelmû, pár átvezetõ jelenet híján. De már tiszta, talán minden. De a könyv nélkül nem egyértelmûek. Számomra több ilyen jelenet is van. De lehet, hogy csak nekem ennyire lassú és nehéz a felfogásom.
A karakterekre ugyanúgy tekintek. Tetszik minden mozdulatuk. Gesztikulálásuk. Imádom õket. :)
A könyv, ahogy az lenni szokott, sokkal részletesebben tárja elénk a dolgokat. Könnyebb átlátni mindent, a miértekre választ találni. Volt olyan rész aminél kicsordult a könnyem. Nagyon szép, megható volt. De azt kell mondjam, ugyanakkor volt olyan rész is, amit nem is értettem, hogy került ebbe a könyvbe. Az író felesége buzgóbban is cenzúrázhatta volna eme remekmûvet. ;)
Bár én azt hiszem így is sokat köszönhetünk neki. :)
Szóval vegyes érzelmek. Nagyon jó volt a könyv, nem arról van szó... De nekem a szerelem egy fiú és egy lány között létezik. -ezért volt az is, hogy nekem a túl a barátságon se mûködött... De nagyon nem - magyarul, nekem eli mindig is eli marad. Nem pedig elias. Nekem õ mindig is lány lesz, fiúként nem tudok rá gondolni, nem is akarok. Számomra, talán csak annyiban veszítheti el a nemét, hogy vámpír. S ezzel elfogadhatom, talán megmagyarázhatja, hogy õ se fiú, se lány. Nemtelen. De, hogy egy fiút kasztrálnak és ettõl lesz nemtelen... Azt nem tudom lenyelni. Nekem attól még fiú maradna.
Az író egy bizonyos fejezetben sokszor fiúnak hívja elit. Engem zavart. De biztos ez csak az én hülyeségem. Ezt a fiú-lány mizériát leszámítva, nagyon tetszett a könyv. Ha belegondolok mennyi mindent filmre lehetett volna vinni. Az érdekesebb részeket. Csak hát akkor nem 2 órás lenne a film, hanem minimum vagy a duplája.
Amúgy elõfordult, hogy azt éreztem a könyvet olvasva, hogy eli butácska. Máskor meg az ellenkezõjét, hogy nagyon is intelligens. Vannak olyan dolgok amikrõl tud egy s mást. És van amirõl szinte semmit. Az azonban biztos, hogy számomra a könyv csak megerõsítette, hogy eli oscarra nem úgy tekint, mint egy új hakanra. Ezt eddig is tudtam, de néha nehéz lehet kitartanunk a gondolatunk mellett, mert a sok okos az ellenkezõjét szajkózza. És elbizonytalanodsz. Mint amikor a neten olvasod a sok értelmiségítõl, hogy tölled meg nállad meg miadt. És hiába tudod, hogy az tõled, nálad és miatt... :D Hiába vagy biztos a dolgodban, már annyi helyen olvasod, szívod magadba a hülyeséget, hogy elbizonytalanodsz. De visszakanyarodva, eli szerelmes oscarba. Valami olyat él meg amit, annak elõtte soha. És oscar ugyanígy érez eli iránt.
Nem taglalom tovább. Aki teheti, olvassa el a könyvet. Nekem pörögtek vele az órák. Úgy suhant el az a 600 oldal... Mint az eddigi 30 évem. :D
Sok jó filmet s könyvet kívánok mindenkinek! Üdv.
ironangel 2009 dec. 06. - 17:11:22 Előzmény cordwainer
(119/327)
Kedves "Értelmen aluli"!:) (bocs, de a hozzászólásodból ez következik..)
Nincs azzal semmi baj, hogy neked nem tetszett ez a film, hiszen nem vagyunk egyformák, kinek mi...Akkor ne nézd meg többször, ennyi. De már bocs, olyat se jelents ki, hogy ez márpedigdeakkorismekkoraszemétsz*rság, és hogy milyen elvont fellegekben járó visszamaradott az, akinek ez tetszik, mert attól, hogy a te agyacskád nem volt képes felfogni a mondanivalóját, az még nem egyenlõ azzal, hogy vmi sz*r is....Biztos fáj, hogy neked nem sikerült megérteni, és értékelni, mert....(megsérteni nem akarlak:)). De ez nem azok hibája, akiknek sikerült...Mellesleg ha már az Alkonyatnál tartunk, na azt a sok pénzt, amit arra csesztek el, és még fognak is sajnos további "fantaszikus" részekre, fordíthatták volna akármi más értelmes célra, vagy akár maradandó alkotásra, mert azon kívül, hogy az ember egyszer megnézni unalmas perceiben, többet nem ér...Na de hát asszem nem téged kell, hogy meggyõzzelek errõl, és nem is akarlak.
10/10
Pera007 2009 nov. 30. - 16:31:22 10/10
(118/327)
A forrás óta nem láttam ennyire mélyre szántó filmet. Számomra ez a film a mûvész film kategóriát jelképezi, és én ezt imádom. Annyira jó, hogy végre egy ilyen történetett sokkal mélyebben mutattak be. Ami tetszet, hogy az ártatlanság mint tény, igaz volt a vámpírra is....Õ is egy áldozat aki erre az életre kárhozatott. De a rendezés is....egyszerû, semmi túlbonyolítotság, lineáris....visszafogot és emiatt annyira valós ízû az egész...Operatõri munka tejesen mûvész kategóriába sorolható, gyönyörûen fényképezet képek, de még is általában közelrõl látjuk szereplõinket úgy hogy a kamerá allandóan focusal....sokszor változik a kép élessége és homályossága......Talán van olyan ember akinek ez a film csalódás lesz, hiszen a mûvészi beálítotsága miatt ez nem egy átlag film...De a szereplõk (lina Leanderson fan vagyok), a rendezés, az operatõri munka annyira magával ragadó, hogy nem tudok benne hibát találni.....-Tõlem 10/10 Még ilyet!!!
9/10
modano 2009 nov. 30. - 10:06:39 9/10
(117/327)
Komoly film!
Jó egyvelege a drámának és horrornak.Más mint a többi hasonló film. Nemcsak a vér fröcsköl, komoly érzelmeket mutat amit a zenei háttér jól mélyít. És nagyon tetszett hogy volt humora a rendezõnek! Félni is lehetett rajta de a zenei aláfestés jó átmenet volt a horror és dráma váltakozására. A téma és a mûfaj ellenére néha nagyon jókat lehetett nevetni. Az akkori szoc panellakók "leosztott" stressztelen élete, és volt benne pár vicces képi jelenet is. Azt hiszem ebben a filmben volt minden, sikerült valami újat alkotni, méltán megérdemel egy kilencest.
10/10
Pera007 2009 nov. 28. - 18:52:11 10/10 Előzmény nemceleb
(116/327)
Azért volt a dobozban mert nappal utaztak.....és mint tudjuk a nap nem tesz jót egy vámpírnak. Persze erre jön, hogy miért nappal utaznak....Valószínû azért mert ahhoz, hogy minél gyorsabba eltûnjenek, nem állhatnak meg menet közben....
nemceleb 2009 nov. 27. - 23:31:31
(115/327)
Megnéztem a filmet, nagyon tetszett:))

A végén, a vonaton a lány benne volt a dobozban? NAh ezt nem értettem, hogy mi akart lenni. Elmagyarázzátok nekem??

(lehet már késõ van, és holnap újra átgondolva rá fogok jönni)
7/10
Adrastheus 2009 nov. 24. - 12:07:14 7/10
(114/327)
Mellesleg ez a "szar" 56 díjat nyert meg, továbbá 16 jelölése volt különbözõ filmfesztiválokon. Meg lehet tekinteni itt:
http://www.imdb.com/title/tt1139797/awards

Az Alkonyatunk is kapott 19et pl. olyanon hogy Teen Choice Award (azaz "tinik választása") v. MTV Award, "best kiss" "best fight" kategória (legjobb csók, legjobb harc) -szóval érezhetõ a célközönség.
7/10
Adrastheus 2009 nov. 24. - 08:06:55 7/10
(113/327)
Cordwainer: LoL. Ezen a kirohanáson jól szórakoztam, másrészt pedig nemigen értem, mivel a két film két külön kategória más-más célközönségnek így teljesen felesleges az ilyen-olyan oldal képviselõinek egymásnak esnie. A "mûvészlélek" kifejezésen külön tetszett - nem kell hozzá semmiféle ilyen beállítottság, hogy élvezd ezt a filmet (ahogy én magam sem vagyok az, sem szakmám, sem gondolkodásom tekintve). Az Alkonyat amit itt felhozol ellentételezésnek tökéletes iparosmunka annak minden kellékével együtt - szép csomagolás, könnyen emészthetõ történet és klissék, reklámfiguraszerû kigyúrt hasfalak és tökéletes megjelenésû hölgyek, illetve végtelenségig leegyszerûsített szöveg a könnyebb fogyaszthatóság érdekében. A hangulatában is visszaköszön a reklámok egyszerû mitológiája - örök fiatalság, szépség, bágyatag szerelmes tekintetek, gonoszok és jók, nomeg a megfelelõen adagolt "menõség" - szóval biztos a pénzügyi siker, hiszen az amerikai tömegfilmek lényege az. Ettõl még nem rohanok át Alkonyat topicba ledorongolni a filmet, hiszen erre is szükség van, én is megnéztem egyszer, jó kikapcsolódás miután a munkából agyilag teljesen lefáradva hazaérsz és kicsit fel akarsz töltõdni, és lehetõleg nem úgy hogy bambán magad elõ bámulsz. Csak tudod az ilyet nem lehet nézni minden nap, valamikor besokall az ember mikor rájön, hogy újra és újra ugyanazt a klissét adják el neki, aztán megundorodik tõle, és nem néz tévét, nem jár moziba. Szerencsére vannak olyan filmek mint az "Engedj be", melyek kilépnek ebbõl a futószalag jellegû filmiparból és létrehoznak egy sajátos történetet, olyan módon, hogy már nincs lehetõséged arra, hogy fáradtan, bambán magad elé bámulva is élvezd a hangulatát - jutamul viszont napokig nem hagy nyugodni. Hogy miért - nos azt felesleges kifejteni, a kommentedbõl is látszik, hogy annyira más a világlátásod, hogy csak elbeszélnénk egymás mellett.
10/10
skillet 2009 nov. 23. - 23:12:42 10/10
(112/327)
'szinte' kommentár nélkül.
az a sok ember téved s neked van igazad! De gondolom Te ezt már rég tudod. Sok "jó" filmet kívánok! Üdv.
1/10
cordwainer 2009 nov. 23. - 21:07:25 1/10 Előzmény skillet
(111/327)
Kedves Értelmiség!
Igaza van!!!! Valóban javasolnám én is, hogy nézzen más filmet az aki ezt a "fantasztikus" alkotást nem tudja értékelni, mert ha valaki izgalomra, akcióra, mondanivalóra, látványra, emberi karakterre szomjazik, és nem egy ezredrangú, semmitmondó, unalmas, "kár az idõért" filmre mint ez, akkor annak máshol kell keresgélnie. Én kiizzadtam ezt a sz*rt de csak azért, hogy úgy tudjak véleményt mondani, hogy a "csattanóját" is láttam, de bátran állíthatom, hogy csak az idõmet pazaroltam rá. Életemben nem unatkoztam még így mint ez alatt az X idõ alatt. Apropó csattanó! Miket beszélek, hiszen nincs is neki. A helyzet az, hogy akit ez a film megragadott, azzal nem élnék egy fedél alatt, mert baromi unalmas arc lehet, ha ez villanyozza fel. Míg néztem, kedvem lett volna a Tiszának menni, annyira depis ez a "remekmû". Egyszerûen nem találok szavakat amivel kifejezhetném a véleményemet, mert bármilyen lealacsonyító jelzõkkel is illetném, még az is túl jó lenne. Drága mûvészlelkek!!! Már látom, hogy miért nem ért meg benneteket a világ! Azon még nem gondolkodtatok, hogy nem a világgal van a baj, hanem Veletek?! Azt látom, hogy túl magasan röpködtök, el vagytok szállva magatoktól, mert azt gondoljátok, hogy Ti piszkosul okosak vagytok, veletek senki nem ér fel. Azt hiszitek, hogy attól tûntök okosnak, mert egy ilyen ócskaságot az egekig magasztaltok, és közben megmagyarázzátok, hogy jó a hóembernek a kályha mellett. Ha valami sz*r, akkor az sz*r. Nem kell a sz*rról szépeket mondani, mert nem az. Szálljatok már le a Földre, mert a végén elüt egy repülõ! Nem vagyok Alkonyat rajongó, de láttam azt a filmet is, és nem túlzok ha azt mondom, hogy az ehhez képest valóban klasszisokkal jobb. Ez a - töppedt agyú forgatókönyv író agyából kipattant - baromság a nyomába sem érhet. Azon legalább lehet izgulni, látványos, van története, mondanivalója..... Egyszóval minden ami ebben nagyítóval sem található. Adták volna inkább oda azt a pénzt amit ráköltöttek az Alkonyat további részeinek forgatásához, sokkal jobb helyen lett volna. Kár volt akármennyi lóvét beleölni. Tudnám még folytatni a kritikámat, de még ennyit sem érdemelt.
7/10
Adrastheus 2009 nov. 16. - 22:40:44 7/10
(110/327)
A linket köszönöm, az utolsó jelenet valóban "erõs".
Majd néhány hét múlva visszanézek ide, hátha addig elolvastad a könyvet és kiderül az író mire is helyezte a hangsúlyt - ami persze nem biztos, hogy változtat a filmen, hiszen az önmagában áll, így nem kell tartanod a könyvtõl neked sem, nekem sem ;).
10/10
skillet 2009 nov. 16. - 22:01:48 10/10
(109/327)
amúgy a könyv holnapután jön. remélem. kicsit kettõs érzés van bennem ez ügyben. várom is, meg félek is tõle. várom, mert már szívesen olvasnám. örülnék ha fény derülne sok mindenre. de félek, mert lehet, hogy jelentõsen más szemszögbõl fogom látni a dolgokat. nekem nem tetszõ szemszögbõl. mindegy, majd kiderül.
de egyébként a "segítõ" szereprõl az a véleményem, hogy eli már akkor is kezd közel kerülni a fiúhoz, amikor az aktuális segítõje még javában megvan. véleményem szerint lassanként -vagy szerinted gyorsan ;)- vámpírunk egyre közelebb kerül a fiúhoz, komoly érzelmeket kezd iránta táplálni. az, hogy oskarra elõbb utóbb a "segítõ" szerep is valamelyest -akarva akaratlanul is- ráhárul, teljesen mellékes. a filmbõl az jön le, hogy eli most él meg elõször ilyen érzéseket...a fiúval együtt. hogy késõbb ebbõl mi lesz... jó kérdés. szerintem meg lehet próbálni apró jeleket keresni -belemagyarázni- egy-egy szituációban, vagy az egész filmben. de mind csak feltevések, spekulációk. üldözési mánia. ;)
mert ha van is ilyesmirõl szó, az csak valahol az ez utáni cselekményekben kezdõdhet el s bontakozhat ki. a filmben szerény véleményem szerint nyoma sincs ilyesminek.
na a könyv viszont már egész más tészta. :) várom már. félve ugyan, de várom :D
10/10
skillet 2009 nov. 16. - 21:41:28 10/10
(108/327)
uram... :) hosszú lett? nem lehet elég hosszú, ha valaki ki akarja fejteni a véleményét. fõleg akkor derül ki, hogy megérte hosszabban írni (beszélni) ha a másikat még meg is tudjuk gyõzni az eszmefuttatásunkkal. és lám.... elgondolkodtam azon amit írtál... :)
igazad van, nekem ugyan a dvd9-en van rajta, de a youtube-on is láttam már, egybõl linket is írhattam volna, de gyagya voltam és nem tettem. most pótlom.
a youtube link:
http://www.youtube.com/watch?v=YUythqK1U6M&feature=related
igazából lesz benne olyan jelenet, amit biztos temiattad vágtak ki ;)
hogy már tényleg ne legyen benne annyi alázás :)
de a gyöngyszem amire gondolok az az utolsó kimaradt jelenet, jelen esetben 3perc 49másodperctõl kezdõdik.
remélem mindenkinek tetszeni fog.... szerintem nagyon szép. :)