6/10
Obránszky Ármin 2007 okt. 22. - 01:36:06 6/10
(21/181)
Amikor megláttam, h Emily Watson és Christian Bale játsza a fõszerepet -mint kiderült igazából csak utóbbi-, akkor valami azt súgta, h ezt a filmet látnom kell. Bale ide, Watson oda azért nem vágott hanyatt az Equilibrium.
Voltak momentumok, amikor éreztem, h na, majd talán most, de a következõ jelenet már középszerû volt általában. Valóban volt némi 1984 beütése, de annak kegyetlenségét és azt a borzongást, amit a könyv olvasása kelt, meg sem tudták közelíteni. Ennek ellenére a végéig ügyesen lavíroznak, felcsipegetve különbözõ negatív utópiákból ezt-azt.
Ha a végsõ jelenetek silányságától eltekintünk nem rossz film az Equilibrium. Sajnos azonban annyira nem is jó, h feledtetni tudja a végét. Indokolatlanul sok volt a küzdelem, ráadásul a rosszabbik fajtából -Rambohoz hasonló...
Watsontól tessék megnézni inkább a Hullámtörést, Baletõl meg mondjuk A tökéletes trükköt, az Amerikai Psychot vagy A gépészt.
style 2007 okt. 07. - 20:56:48 Előzmény Juventeeno
(20/181)
Helloka! A Tökéletes Trükkben xxx SPOILER xxx én a végén már abban sem voltam biztos,h õ tehet az elején a csaj haláláról. Az sem lehetetlen, hogy azért válaszolta a Hughmannek azt,h nem tudja, h milyen csomót kötött, mert az nem õ volt, hanem a MÁSIK. Érted?? :D Én amúgy sajnáltam,mert tudtam,h nem direkt ölte meg a lányt, bár az emberben azért van egy kis rossz érzés ez miatt, azért drukkol inkább a másiknak, de én Christiannak szurkoltam :))) egy ideig. Az nem tetszett, amikor azt hittem, h megcsalja a feleségét, de végül jó csavar lett belõle.


EQULIBRIUM: Az elsõ filmem Christiantõl!!! Nekem nagyon tetszett,bár sok negatív véleményt hallottam róla. Olyan érzésem volt a film közben -egyes jeleneteknél - h felállt a hátamon a nem létezõ szõr :))
Juventeeno 2007 júl. 21. - 12:52:30
(19/181)
És elnézést a kismillió szóismétlésért, többet nem fordul elõ:)
Juventeeno 2007 júl. 21. - 12:49:41 Előzmény endi
(18/181)
Rendben. Kösz a sok tippet. Még jó hogy nem az Internek szurkolsz, különben itt helyben megutáltam volna Christian Bale-t :), így viszont minden oké.
Egyébként a Tökéletes trükköt láttam már, abban láttam elõször a srácot, abban a filmben mondjuk pont ellene szurkoltam végig, mégiscsak megölte Jackman feleségét. De lehet hogy az én erkölcseimmel vannak bajok. Megnéztem még a Batman Beginst, amiben már szimpatikus volt. A többi a jövõ zenéje, azokat is biztos megnézem.
Még egyszer köszönöm, hogy leszûkítetted a kört. Éljen a foci
endi 2007 júl. 13. - 21:03:40 Előzmény Juventeeno
(17/181)
Kedves Juventeeno (ha nem tévedek Juventus szurkoló vagy, ami nagyon helyes, habár én Roma szurkoló lennék....de egye fene, imádom a focit lány létemre....) szóval sürgõsen pótlold a Christian Bale filmhiányodat, mégpedig a következõkkel, mert egy kiváló színész, korunk egyik legjobbja, ha nem már a legjobb. Mivel még csak 33 éves elõtte áll rengeteg jó film még....többek között a Dark Knight, a vagyis a következõ Batman. Nos, ha tudod nézd meg az Amerikai pszichot, amiben valami észbontót alakít, aztán a Gépészt, ott se semmi, egy mostani filmjét, a Tökéletes trükk-öt, a Nehéz idõket (Harsh Times), Az új világot, a Nap birodalmát, amiben még gyerekként játszik (Spielberg rendezte), de hogy????!!!!És ha ezeket a filmeket mind láttad, akkor fogod látni, hogy tényleg mennyire jó színész!!!
JollyR 2007 júl. 12. - 22:11:26
(16/181)
Nekem nagyon tetszett! Christian Bale nagyon jó benne!
És a zenéje... Illik a filmhez!
Juventeeno 2007 júl. 03. - 18:00:31
(15/181)
Nekem pont az tetszett a legjobban mikor 2-3 vágással intéze el a fekete srácot. Annyira meglepõdtem rajta, jól esett hogy nem csináltak belõle egy hõsies vagdalkozást.
Egyébként nagyon nehezen tudtam magam rászánni arra, hogy megnézzem, de áldom az eget, hogy megtettem. Bale eszméletlen jó volt, eddig csak 2 filmjét láttam, mostmár kiváncsi vagyok a többire is.
Ezt az érzelemmentes világ ötletet nagyon utálom, szerencsére sikerült belõle jó filmet csinálni.
Mirax 2007 febr. 27. - 22:06:36
(14/181)
Én is úgy álltam neki, hogy ez bizony koppintás, meg B osztályos, és én is abszolút pozitívan csalódtam (most eltekintve attól, hogy Christian Bale hanyatt vágott:D). A film egyáltalán nem rossz, de a végét én is kifogásolom (***SPOILER***: pl azt, hogy ha már annyi akciót belezsúfoltak, fura volt, hogy a nemtomhogyhívják afro pappal olyan gyorsan végzett - tom-tom, nem ez a lényeg, de valahogy olyan érzésem volt az utolsó 20 percben, mintha elfogyott volna a rendelkezésre álló idõ, és összecsapták volna)
Egyébként van egy pár feledhetetlen pillanat benne, pl amikor Bale letépi az ablakról a papírt és olyan ráébredten, könnyezve nézi a várost...óó:)
_kiri 2007 febr. 14. - 01:29:43
(13/181)
kár ezért a filmért, nagyon jó az alapötlet, várná az ember hogy elõkerüljenek az érdekes kérdések, aztán sajnos az akciójeleneteknél meg is reked az egész kb:/
PszichoCica 2007 jan. 10. - 20:08:35
(12/181)
Mikor neki ültem azt hittem egy ritka rossz B kategóriás film lesz, erre kiderült, hogy egy fantasztikus, és ritka jó B kategóriás film :) Tényleg Christian Bale alakítása teszi szerintem ennyire jóvá, de a rendezés sem rossz és a harc jelenetek is szépen vannak megcsinálva.

(nekem tetszett a vége :))
morrigan 2007 jan. 06. - 19:35:19
(11/181)
ja, nekem megvan a DVD, aki szeretné megszerezni, az nagyon nézelõdjön a Tesco, és egyéb hipermarketek 990 ftos lemezei között, én is ott vettem :)
morrigan 2007 jan. 06. - 19:33:35
(10/181)
én is imádom, egy csomószor megnéztem :)
lehet hogy tele van másolt dolgokkal (1984, Mátrix, stb), de ettõl még nem lesz rosszabb, sõt ha belegondolunk, jó filmekbõl, könyvekbõl nem olyan könnyû a kiemelt darabokat a megfelelõ helyen, a megfelelõ módon használni (pl itt van az Eragon, amiben meglehetõsen egyszerûen potyogtatták el a mostani nagy bestsellerek (Gyûrûk Ura, Star Wars, stb)
és a régi legendák, mesék morzsáit, és hát messze nem nevezném nézhetõnek)
m00n 2007 jan. 06. - 11:51:31
(9/181)
najó, de pont Kurtzot alakítsa?? egy néger?? épp a film elõtt olvastam el a könyvet, valóban (megrögzött King-rajongó vagyok) nem a legjobb mûve, de van rosszabb is. És mikor a moziban felbukkant Freeman, akit egyébként kedvelek, aztán késõbb meg NEM VOLT benne Hummer, csakazért nem álltam fel a moziban és mentem ki, mert társasággal voltam. Nekik persze tetszett, egyik sem olvasta a könyvet.
1984-et végig kellett kommentezzem a páromnak, aztán a végén mondtam, ha van elvont egy-két hete, és épp nem akar Kinget olvasni, ott van a polcon az Orwell-könyv, olvassa és értse :)
Equlibriumot meg felhajtom valahonnan, nem láttam még.
10/10
Noncsa 2007 jan. 05. - 13:28:22 10/10
(8/181)
Nekem nagyon bejött a film, emiatt kedveltem meg Christian Bale-t is.
6/10
Newcastle United 2007 jan. 05. - 12:16:41 6/10
(7/181)
Tudtommal ez a film nem jelent meg könyvben, Kurt Wimmer írta és rendezte.
Az Álomcsapda könyvben sem az igazi, nem tartozik Stephen King legjobb munkái köze. Morgan Freeman valószínûleg azért kellett a filmbe, hogy legyen egy néger fõbb szereplõ is.
Az 1984-bõl pedig szinte képtelenség filmet csinálni, azt olvasni kell. Igaz szerintem azért Michael Radford rendezése jobb az Equilibriumnál, már csak John Hurt alakításának is köszönhetõen.
m00n 2007 jan. 05. - 07:31:48
(6/181)
az Álomcsapdának nem csak a végét cseszték el, hanem az egész egy keserû csalódás a könyv után (pl. Morgen Freeman játssza Kurtzot..ehhh). 1984-et ha valaki nem olvasta, a filmet önmagában nem nagyon érti.

Equilibrium megjelent könyvben, tudja valaki?
Patrick Bateman 2007 jan. 04. - 21:37:50
(5/181)
Mi a közös az Álomcsapda, az Equilibrium, a Billy Eliot és a Mi lenne, ha címû filmekben?
Hát az, hogy mind a négy filmnek elcseszték a végét, s ezzel megtévesztõ módon lealacsonyították magát a filmet.
Említették itt az 1984-et. Nos, sok-sok akció ide, hihetetlen leszámolás oda, ez a film (sztem) jobb, mint az 1984, de (sztem) a Mátrixnál is. Köszönhetõ ez elsõsorban Bale alakításának. Nem egy nagy pillanata van mind a filmnek, mind neki (pl. SPOILER - kutyás jelenet, vagy amikor már nem bírja tovább és elbõgi magát a rezzenéstelen arcú tömegben).
6/10
Newcastle United 2006 szept. 15. - 16:32:25 6/10
(4/181)
Az alapstory nem rossz, sõt! Viszont nagyon nem kellett volna bele ennyi akció.
lekvár 2006 szept. 15. - 14:05:41
(3/181)
Ez egy fantazstikus film és mióta láttam meg szeretném szerezni dvd, de vhogy nem jön össze:(
mindenkinek ajánlom, nagyon jó és érdekes:)
MegaBrutal 2006 ápr. 24. - 17:26:49 Előzmény morga2
(2/181)
Nekem kissé 1984 utánzatnak tûnt, de attól még jó film. Én is ajánlom mindenkinek!