offtopic
Heathcliff 2008 aug. 19. - 15:31:41
(41/181)
Neeeemmmm. Csak lesek, mint egy ért.fogy.
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 19. - 15:01:00
(40/181)
És Kurt Vonnegut jr.-tól a Harrison Bergeron is hasonló, Sean Astin fõszereplésével készült belõle film. Kicsit egyszerû, kicsit utánérzet, de annyira azért mégis jó kis mû, hogy megmarad a sztorija, nem felejtem el.
(Persze nem egy Éj anyánk, Vonneguttól.)
6/10
zee944 2008 aug. 15. - 21:56:28 6/10
(39/181)
Jó színész, mert tetszett néhány filmje? Hehh, Stallonének is van pár jó filmje, de ettõl még nem nevezném jó színésznek.
6/10
zee944 2008 aug. 15. - 21:51:03 6/10
(38/181)
Gondolom meg is tudod mutatni, hol fikáztuk.

Kissé túl van lihegve a csávó. Elkezdték sztárolni, hogy mekkora színész, de én még egyetlen igazán meggyõzõ alakítást nem láttam tõle. A sok agyhalott meg - akinek életében nem volt egy önálló gondolata - már évek óta zseniként tartja számon. Csak tudnám, miért. Van egy rakat másik színész, aki képes ugyanerre.
6/10
zee944 2008 aug. 15. - 19:11:13 6/10
(37/181)
Eléggé. De ugye ha egyszer valaki kitalálja, hogy szeretni kell, akkor szeretni kell, nincs mese.
6/10
zee944 2008 aug. 15. - 19:03:14 6/10 Előzmény ABERESQUE
(36/181)
Christian Bale mitõl pozitívum?
Pholelove 2008 aug. 15. - 17:52:35
(35/181)
Ezt nem hiszem el!! Napokig könyörögtem apámnak hogy szerezze meg valahonnan (nagy Christian Bale rajongó vagyok)végre megszerzi és erre leadja a TV! ILYEN NINCS!! XO
6/10
ABERESQUE 2008 aug. 14. - 10:29:33 6/10
(34/181)
Gyenge imitáció, habár én nem a Mátrixhoz hasonlítanám (annak nyomába se ér) hanem az 1984-hez. George Orwell... Olvasta valaki? Az egyetlen pozitívum Christian Bale!
10/10
mikehodges 2008 júl. 27. - 02:16:26 10/10
(33/181)
Néha túl szõrös szívû vagy,ami fõként az "újabb"filmeket illeti...most láttam ezt elõször és nekem borzasztóan tetszett.!Tán az jelenthet csipetnyi problémát,hogy mára már túl sok ilyen hasonszõrû film gyûlt fel az idõk folyamán,s így aztán lehet vádolni egyiket-másikat,hogy melyik nyúlt le mit és honnan..Szerintem..hmm,fölösleges ezen agyalni,inkább olvadjunk bele a filmbe,mert ez a movie is bizony tömény extázis,annak,aki szereti ezt a mûfajt.No persze a mûvészet átkozottul szubjektív dolog,attól,ha valamit sokan jónak mondanak,még lehet másnak rossz...ízlések/pofonok..nekem a V for Vendetta is nagyon bejött.Szerintem kellenek ma is az ilyen filmek,mint anno az 1984 pl.van rájuk igény bõven.Engem amugy a sztori sokkal inkább emlékeztetett Jean-Luc Godard,Alphaville címû alkotására,amit még nem láttam!nincs hozzá feliratom,méég:(..deh szóval,ott is valami olyan van,hogy a várost vezérlõ mesterséges intelligencia betilt minden emberi érzelmet.Érdekes lehet biztosan.
Neked még ajánlom a THX 1138-at is,George Lucas elsõ filmje,ott is gyógyszerezték a tömegeket,ezekkel nyomták el az emóciókat és természetes vágyakat,+ a "neveléssel"csináltak az emberekbõl klónszerû dolgozókat,zombikat.:S...Az Equilibriumban sem pusztán a gyógyszerek játszottak közre,hanem a tömegek irányítása és rettegésben tartása+a katonák nevelése.A náciknál is a "nevelés"hozta ki belõlük az érzelemszegény állatot elsõsorban.Neveléssel sokmindent ellehet érni.
10/10
Ayrton Corvus 2008 júl. 23. - 21:18:01 10/10
(32/181)
Az egyik oldalon, az est.hu-n olvastam egy kritikát. A film egyik legdrámaibb jelenetét ez a senkiházi szarember, nyálas kutya jelenetnek nevezte. Ennek az érzelmileg sivár, lelki szegény szarembernek, biztosan nincs kutyája és fikarcnyi emberi érzés se szorult bele.
leopard26 2008 jún. 24. - 12:22:53
(31/181)
Egyszerûen zseniális!
Zsolt_ 2008 máj. 27. - 21:30:57
(30/181)
Ez a film méltán lesz kultuszfilm. Mert az lesz.
Valaki utalt a Mátrixra. A mátrix is kultuszfilm. De szerintem csak az elsõ rész. A többi sima akció film. És annak sem a legjobb.
A vége tényleg hevenyészett. Kár érte. Ez a film többet ér.
Zolika198103 2008 máj. 27. - 21:03:02
(29/181)
Ez egy nagyon jó film, nagyon jó képekkel, és remek alakításokkal. Ajánlom mindenkinek!
Guile 2008 máj. 02. - 09:56:46
(28/181)
Az elsõ pár percben azt gondoltam, hogy egy harmad osztályú film, de csak pár percig. Nekem nagyon tetszett a film. Hozza a nyomott hangulatot amit a Madách-Ember tragédiájának Falanszter-e valósít meg. Plusz ha szeretjük a küzdõ sportokat akkor a film egy ritka technikát mutat be, amihez képest a Mátrix elbújhat (szerintem).
Nagyon jó, érdemes megnézni!
9/10
norton15 2008 jan. 23. - 22:43:26 9/10
(27/181)
Jó film, remek alakításokkal, mindjárt kiemelném Christian Bale-t, aki gyakorlatilag tökéletesen játszotta el a szerepet, ennél jobban nem is lehetett volna, és Emma Watson is remek volt benne. Ok, lehet, hogy nyálas volt a kutyás jelenet, de nekem tetszett, + az is, mikor Taye Diggs-et 3 vágással intézte el (az a jelenet emlékeztetett a Kill Billre:)), vagy amikor az utcán összeesik sírva. A vége nagyon nyomorult lett, túl röviden és gyorsan fejezték be, valamilyen epilógusfélét vártam, vagy a következtetések levonását. Néha meglepõen hülyék voltak a statiszták, de ez annyira nem zavaró. Tényleg emlékeztet az 1984-re, a néma, szinte teljesen egyforma emberek tömege különösen nyomasztó volt. Nagyon jó volt az operatõri munka, ha jól láttam, kék-szûrõt használtak. Van benne még néhány hiba, de minek felsorolni, hiszen egyszer mindenképpen érdemes megnézni szerintem.
Intelligencs 2008 jan. 23. - 13:49:58
(26/181)
*** SPOILER is van benne ***

Nem volt rossz film, jól bemutatta a zsarnokság mikéntjét. Viszont nagyon zavart az alapkoncepció hülyesége. Az érzés nélküliek azért öltek, hogy ne legyenek háborúk. Az lakosság állandó gyilkolászása nem maga a háború? Továbbá a háborúk (az igazi, nagy háborúk) SOHASEM az érzelmek miatt robbantak ki, mindig gazdasági érdekek álltak a háttérben. Kérdem én, akkor mit is old meg az érzésnélküliség?

További hülyeség, amikor megtapasztalja a fõhõs, hogy milyen érezni. Érezni ugyanis meg kell tanulni. Az ember sok-sok év alatt, anyuci simogatása, apuci dicsérete által ismeri meg az érzéseket, na meg a dühöt, félelmet, stb. amikor az óvodában valaki fejbe veri... :) Kizártnak tartom, hogy akinek egész életében fogalma sem volt az érzésekrõl, az egy nap múlva épp a naplemenetében gyönyörködjön. Ez kb. olyan dolog, hogy akit 5-6 éves koráig egy pincébe bezárva tartanak, az már sohasem fog megtanulni normálisan beszélni, gondolkodni. A szocializációnak egy bizonyos életkorig be kell következnie, utána már nem fog sikerülni. Nagyon gyanítom, hogy az érzelmekkel sincs ez másképpen.

A pisztoly-katának nevezett valami is elég tragikus a filmben. Tök mindegy ki hogyan gyakorol és mit, 15 gépfegyveres ember 1 sec alatt szitává lõ egy kétpisztolyos figurát.
8/10
Csacsa88 2008 jan. 17. - 01:01:35 8/10
(25/181)
SPOILER-t is írok...

Elõször arra gondoltam, h nagy hülyeség, hogy nem éreznek semmit, de aztán rájöttem, szerencsére gyorsan, hogy be vannak gyógyszerezve, szóval érthetõ. (mondjuk akkor hogy lett felesége, meg gyerekei, az nem tiszta, lehet h érdekházasság és mesterséges megtermékenyítés a fajfenntartás érdekében :))
Ajjajj, elgurult a gyógyszer!!! Hát élmény volt nézni, komolyan, ahogy jöttek szép lassan az érzések. Durva volt a napfelkelte is, de a kutyás rész... ne mondjátok meg senkinek, az a helyzet, hogy megkönnyeztem. Innen üzenem a Legenda vagyok készítõinek, hogy így kell használni egy kutyát egy filmben!
Szegény ahogy lassan gyûlnek az érzések, gyûlik a fájdalom is. A bûntudat h lelõtte a társát, hogy hagyta a feleségét elvinni, aztán az új szerelem is elég a tûzben. Amikor ott ment le a lépcsõn, rezzenéstelen arccal, arra gondoltam h én minden szembejövõnek a képébe üvöltenék. De õ se bírja, sírva rogy össze. Nagyon szép...
Egy ideig féltem, hogy a végén a saját fia fogja megölni vagy ilyesmi, de szerencsére jobban alakultak a dolgok. Ez is szép dolog, hogy a gyerekekben, ha be vannak gyógyszerezve, az anyjuk elvesztése akkor is érzéseket kelt. A fiú pedig igazából azért kérdezgette az apját ellenõrizgetve, mert reménykedett, hogy egyszer õ is leáll a cuccal.
A színészek zseniálisak. Bale igazi nagyágyú, nem is kell magyarázni. Nehéz is megfogalmazni ezt. Egyszerûen a jó színészeket élvezet nézni. Emily Watson is színt vitt a filmbe.
A sok harci jelenettel viszont voltak gondjaim. Néhol nagyon látványos volt, de olykor átment a nevetségesbe. Azért még belefért a tûrhetõ kategóriába, de ezen majdnem elcsúszott a film. A végén amikor a csoki elõhúzza a kardot - na mondom Akhilleusz és Hektor összecsapás következik, erre nem úgy lett, de talán nem is baj. Olyan idegesítõ volt végig, jó hogy gyorsan levágta. Utána a pisztolyos párbaj egész jól sikerült.
A film elég mély kérdéseket feszeget. Nagyon jól mutatja a zsarnokság természetét, jól használja a náci és komcsi motívumokat. Elgondolkodtató... A vége különösen tetszett, ahogy elkezdik ölni egymást, meg robbantgatnak. Felveti a kérdést hogy vajon ez volt-e a helyes, és nem lesz-e most még rosszabb...
zoltanszon 2008 jan. 07. - 00:25:37
(24/181)
Nofrit!

Ha jol emlekszem (mar eleg reg lattam), akkor az nem az O vere.
En mondjuk lenyegesen jobb filmnek tartom mint a Matrixot. Talan mert ebbol nem csinaltak 2., 3. reszt.
Ez utan a film utan lett Bale nalam a masodik. Es csak azert a masodik, mert Tim Roth elso helyet semmi sem veszi el. Foleg az "Az oceanjaro zongorista legendaja utan". Csak azt nem ertem, hogy azokat a filmeket, amiket nezni is erdemes, ha egyaltalan adjak, akkor miert vasarnap ejjel 11 utan?
Asys 2007 dec. 01. - 09:46:14
(23/181)
Szerintem jó kis film lett!Nem olyan látványos,mint a Mátrix;de Christian Bale hatalmasat alakít benne,lekörözve Keanu Reeves-t!!!
nofrit 2007 nov. 23. - 15:37:39
(22/181)
Ááá, Amerikai pszicho... Úristen! Egyszer elég volt belõle, sõt mi több, sok is. Talán mert az eredeti Pszichót akartam benne látni??? Nem hiszem.
Equilibrium: ütõs film, nekem a vége tetszett a legjobban. Spoiler: Az hogy a néger pasit ilyen gyorsan ölte meg, nem vitte el a silány harcmûvészeti filmek közé. Mindenki azt várta volna, azért se legyen az! Az, hogy milyen jól bánt a fegyverrel, szerintem meg volt magyarázva: õ volt a legjobb benne, a legügyesebb ebben a mûvészetben. A végén csak egyet nem értettem: miért vérzett az arca? Jó, valaki meglõtte, de nekem ez hiányérzetet adott...
S igen, szerintem is Orwell utánzat, ha nem is teljesen. Bár még mindig nem értem, milyen lehet nem érezni...