Téma: Eragon

sandros5000 2008 okt. 05. - 17:28:49
(203/323)
Szerintem ez nagyon ostoba és primitív film volt, egész egyszerûen gondolkodásra képtelenek tekinti a nézõt. A forgatókönyvíró a legrosszabb, azt hiszi, hogy nem kell történet, átgondolt jelenetek, csak mennek, történnek a dolgok, és senkit sem érdekel mi miért van. Példa ki a wardok, meg a többi szereplõ hogy kerültek oda, a csajszi akit elkaptak honnan kapta a képességeit miért a parasztfiút választotta, és miért nem ölték meg már mikor semmit sem lehetett kihúzni belõle. A karakterek is feltûnnek minden elõzmény nélkül, motivációt, történetet meg csak úgy lenyomják egy percben a torkunkon, szánalmas hogy ennyire idiótának nézik a nézõt. Kérdem én mi értelme volt az unokaöccsének az elején, aki elmegy, ha után nem is foglalkoznak vele.
Brom, Jeremy Irons, igen meg öl egy sárkányt, de csak azért mert megölte az árulót aki elárulta õket, és megölte a többi sárkánylovagot, miért lett ezért kitaszítva.
A srác, a fõszereplõ, annyira hiteltelen, hogy még a Maci-ben sem tudna két hamburgert kérni, hogy elhiggyék neki. Eleve az, hogy alapjáraton mosolyog állandóan, de neki kb egy zuhany elég hogy elfelejtse, hogy meghalt a nagybátyám, a mesterem, meg bárki. A shrek 3 ban a szõke herceget figurázták ki, erre bedobnak egy ilyen fõszereplõt, ez egy öngól. Lazán túllép a dolgokon, pedig pont a tinédzserek nem tudják elfogadni a veszteséget leginkább.
A kiképzés szánalmas, és nevetséges, komolyan, aki ezt így leírta mint jelenetet, az teljesen hülye.
A dialógusok nagyon primitívek, legfõképp hogy többet vártam tõled film végi elpukkantása volt a szánalom csúcsa. Én nem olvastam a könyvet, de mikor a sárkánylovagok kodex-ével oktatja ki jóformán Bromot, miközben addig egy szó sem esett errõl, hát ez a katasztrófa ne továbbja. Semmit nem mutatnak be, nem mondanak el, hihetetlen hogy ilyen filmet kiadnak. A könyv biztosan jobb, de hogy filmen nem jött át, az biztos.

Bakik, mikor fejbe lövi nyíllal az árnyat vagy kit, ott nincs nyíl a közelben, a film végi csatajelenet mikor berobbantanak egy falat, vagy mit, utána meg ugye nem a lyukon jönnek, tiszta sík terepen vannak, vagy mi, hát totál gáz.
A legjobb, ez a csúcs, mikor sárkánnyal megy és lóval követik, 1 Brom utoléri a várban, 2 a M betûs gyerek is utoléri lóval, gondolom, mert más eszköz nincs, és az öngól a végén, mikor azt mondja, a sárkány bármikor utoléri a lovasokat, eddig ugye épp az ellenkezõjét tapasztalhattuk a filmbõl, de sebaj.
Ja és milyen hüle a gyerek, mikor hibát hibára halmoz, az erdõben, és mégis elmegy megmenteni a hercegnõt, pedig elõtte majdnem megölette a sárkányát, a gyerek totál anti fejlõdésen megy keresztül, ez sem lehet überelni.
Jeremy Irons szerintem akkor élvezte a legjobban a filmet mikor meghal és kiszáll a filmbõl, végig az volt az érzésem hogy nem igazán tudja vinni a szerepét a csapnivaló forgatókönyv miatt.
A film elég erõteljesen másol más filmeket, a sok a klisé, a más filmben használt szöveg, eredetiségnek még a szikrája sincs benne.

Egy szó, mint száz a film támadás az emberiség ellen, értékelhetetlen.


A fantasy imádom a mûfajt, és tíz éve olvasok fantasy regényeket, elég sokat, szóval nekem nehogy felrójátok hogy akkor miért mentem be, de egy dolog biztos, azért mert fantasy azért nem biztos hogy jó, mert akkor bárki készíthetne fantasy filmet, igenis kell lenni egy határnak amikor az ember azt mondja ez egy összecsapott dolog, és gatyi semmitmondó film.
Ez pedig az. Bármibõl készülhet selejt, akár jó alapanyagból, csak néz körül ahol élsz.
Endus 2008 szept. 29. - 20:15:04
(202/323)
A könyv 2009 tavaszára várhato:S Én már alig várom h megjelenjen végre, de már nem kell olyan sokat várni:)
7/10
Les 2008 aug. 17. - 12:29:39 7/10
(201/323)
A film nem volt valami jó, de végig élveztem. A könyv viszont szuper.
7/10-t adok rá.
8/10
kol3 2008 aug. 11. - 02:25:43 8/10
(200/323)
1-szer nézhetö kategoria
kicsit uncsi..
Sliyu 2008 aug. 01. - 21:16:18
(199/323)
a 3. rész angolul augusztusban vmikor, magyarul meg tavasszal
10/10
zsukazsuk 2008 aug. 01. - 21:08:16 10/10 Előzmény Szívkirálylányka
(198/323)
bocsi, hogy így kioktatlak, de ez igazábó nem egy film hanem egy 2 könyves több100 oldalas könyv meg filmesítése!!!
asszem nem sokára 1 éven belül kerül napvilágra a 3. része, ha nem is magyarul, hanem angolul, 1 év mulva ugyanitt ebben fotelben fogom olvasni a harmadik részét!!!
Sliyu 2008 júl. 24. - 18:52:58
(197/323)
Nekem tetszett a film. A könyveket meg egyszerûen imádom! Már alig várom, hogy megjelenjen a 3. is (remélem azért majd tavasznál elõbb olvashatom) ;D Kíváncsi vagyok, hgy leforgatják-e majd a többi részét is. Jó lenne ugyanezekkel a szereplõkkel, mert szerintem mindenkit jól eltaláltak.
Zempy 2008 júl. 24. - 14:08:59
(196/323)
Hogy lehet ennek a filmnek 10/10-et adni???? Persze, szubjektív vélemények.... de ezt mégsem hiszem el.....
10/10
Szívkirálylányka 2008 júl. 20. - 10:02:05 10/10
(195/323)
Nekem nagyon tetszett ez a film. Bár a vége szerintem befejezetlen maradt, de attól még nagyon szuper volt. Imádom a sárkányos filmeket. :)
dark_angel 2008 júl. 20. - 00:51:41
(194/323)
nem olvastam a könyvet,a film viszont nagyon tetszett,de a végérõl hiányoltam a nagy csatát,bár akkor valószínû már gyûrûk ura hosszúságúra nyúlt volna..
10/10
susan88 2008 jún. 07. - 11:23:12 10/10
(193/323)
Ezt a filmet/könyvet nem kell összehasonlítani,mert mind2 más.És mind2 fantasztikusan jó:)Részemrõl mind2 a kedvencem:)
A színészeket az Eragon filmhez nagyon jól kiválogatták,egytõl egyig nagyon jók:)Ed Speelers is nagyon jó Eragonnak.És Moser Károly hangját pedig imádom:))
Saphira hangja angolul tudtommal Rachel Weisz:)
10/10
susan88 2008 jún. 07. - 11:18:02 10/10
(192/323)
A 3. rész könyvben Mo-on csak 2009-ben jelenik meg.Tavasszal v. õsszel,már nem emlékszem.A könyveket imádom,egyszerûen zseniális:)A film nekem tetszett,bár jó sok mindent kihagytak,illetve megkurtítottak,de a dvd-n az extrákat nézve,a producerek,rendezõk alapján megnyugodtam,mivel állítólag Paolinivel megbeszélték,h. miket hagyhatnak ki és mik a lényeges elemek,amik a további könyvben fontosak.Nagyon jól megcsinálták a filmet,már jöhetne a 2. is:P
Pláne jó az,h. a nagy részét hazánkban forgatták:D
Murtaghot imádom,kár,h. neki az 1. filmben kevés szerepet adtak..:P
Ani88 2008 máj. 22. - 19:51:42
(191/323)
Nagyon tetszett a film. Csak nekem egy kicsit rövid volt! Bár én nem olvastam a könyvet, de asszem el kellene olvasnom!:)
10/10
hanita91 2008 máj. 21. - 18:55:06 10/10 Előzmény Tofotex
(190/323)
Sziasztok nem tudtok róla, hogy mikorra várható a második rész filmben, vagy a 3. rész könyvben?
Tofotex 2008 máj. 13. - 16:04:42
(189/323)
már nem is azért de minek kell minek kell mindent a gyûrûk urához hasonlítani??? nem nõhet fel hozzá minden film... abban én is egyet értek, hogy jobb volt a könyv dehát ez van
Zempy 2008 máj. 10. - 23:24:51
(188/323)
Ezt a förtelmet még összehasonlítani is sértés a GYU-val, de a legtöbb fantasy-val is!!
Endus 2008 márc. 11. - 19:58:11 Előzmény Zempy
(187/323)
Hát a Gyûrûk urára egy cseppetse hasonlitható az tény:) Egyébk eléggé lehuztad a filmet de miért? Az a baj hogy én nemtudom ugy nézni mint egy olyan film amit most látok elõszõr vagy amirõl nemtudok semmit hisz olvastama könyvet nemeccer és imádom, szóval ha vannak olyan részek amik homályosak akkor azt nemigazán veszem észre... és sztem Saphira nagyon szép lett, és az angol hangja (bárki is az) nagyon szép, a kedvenc részem pedig az amikor eragon "megtanitja" repülni (bár ennek a résznek egyetlen másodperce sem hasonlit a könyvhöz):)) ühh és tény hogy Brom szinésze nagyon jó volt (hogy is kell irni a nevét?), de tényleg nem hasonlit az igazi Bromhoz. Neked pedig csak azt tudom mondani, hoyg attól még hogy nem teccet a film olvasd el a könyvet mert biztos h az tecceni fog:) csook
Zempy 2008 márc. 03. - 21:14:59
(186/323)
Huh, ez bizony gyenge, középszerû, rosszul sikerült. Még a sárkány sem valami jól animált, pedig még a rossz filmekben is gondot fordítanak az effektekre. Egyszerûen tobzódik a közhelyekben, más, nagyobb fantasyk-ból lemásolt részekkel és százszor hallott nagy hollywood-i szövegekkel van tele. A forgatókönyv nagyon rossz, a látvány sem az igazi, a színészi játék ilyen típusú filmben nem jut szerephez- mi akkor a jó benne?? Talán a zene, az kellemes, de ebben ki is merült minden. Nem tudom, milyen a könyv, de ennél csak jobb lehet, bár az is nyilván számos Tolkien-koppintástól hemzseg. Csak nehogy legyen folytatás, az bölcs ötlet lenne. Sajnos a szintén gázos Narnia stábja még 2 (!) folytatást készít, remélem, Eragonék nem követnek el a mozinézõkkel újabb ilyen kínzást, és pénzéhes üzleti húzást. Csak annak örülök, hogy nem adtam ki pénzt a mozijegyre, így is elég volt végignézni.

Ja, úgy rémlik, a dvd hátuljára vmi olyat írtak, hogy "ha szereted a Gyûrûk Urát, ez a film a kedvenced lesz!"... van képük erre... szegény GYU mivel érdemelte ki, hogy ehhez a szutyokhoz hasonlítsák???
1/10
Rowen 2008 febr. 19. - 15:55:07 1/10
(185/323)
Szerintem ez a film szabályosan szar volt.És ha olvastad a könyvet akkor mégsz*rabb mert csalódsz benne.Semmi köze hozzá.Egy eszméletlen jó izgalmas könyvbõl nem tom hogy jött ki ez.Max 50 oldal ami megegyezik a többit kihagyták vagy átalakították.Egy jó volt az egész filmben Robert Carlyle,a karaktere és maga a színész is
tjoco89 2008 febr. 10. - 21:22:20 Előzmény Zsütz
(184/323)
Kiváncsi leszek a második részre mivel nem tudom elképzelni hogy hogy fog kötõdni az elõzõ filmhez, vagy ha a filmhez fog kötõdni akkor meg a könyvhõz nem és szerintem ez lenne a rosszabik választásuk. A köny megjelenését pedig nagyon várom. Bár már csak ott tartanánk!