Téma: Eragon

Lyra 2007 febr. 09. - 16:38:04
(143/323)
csak egy kis pontosítás... a film egy 15 éves srác KÖNYVébõl készült... egy jó vastag könyvbõl....
ADRENALIN 2007 febr. 09. - 02:08:17
(142/323)
Szerintem ez egy rohadt jó film,nagyon várom a következõ részt.És persze az is felértékeli,hogy egy kis tizenéves srác képregényébõl készült,volt fantáziája az biztos.
Elgondolkodtam rajta,hogy talán és is sárkánylovas vagyok?Te jó ég!Akkor a kezemre kell tetováltatnom azt a sz*rt:)
bnorbi92 2007 febr. 05. - 20:58:19
(141/323)
kihagytam azt hogy csak az elsõ részben
bnorbi92 2007 febr. 05. - 20:57:35
(140/323)
nekem tetszett a film és azt megkérdezném hogy tudjátok hogy olyan trilógia az Eragom mint a Gyûrûk Ura ?
lehet hogy lesznek jobb részei is.
Egyépként ne sértõdjön meg ezen senki mert én nem szólom le a gyûrûk urát (nekem az is nagyon tetszett) de a legelején lévõ jeleneten kívül abban sincsen nagyobb csatajelenet
PriemRyeest 2007 jan. 18. - 18:59:26
(139/323)
Edward S teljes zöldfülû még. Ezt remélem senki sem vitatja. Nem mondom h rossz volt az alakítása, de lesz ez még jobb is. Remélhetõleg.
Arról pedig h Jeremy Irons és John M jót alakított? Te meg mirõl beszélsz? Én imádom mind2õt! John M az egyik kedvenc színészem, de hát valljuk be nem lehet egetrengetõ alakításról beszélni 3 percrõl...És hát ez a szerep a többi filmjéhez képest...hát nem is tudom hol van...
Jeremy is 100x jobb színész mint amit ebben láthattunk tõle.
Mindamellett hogy játszott olyan ******kban, mint a Dungeons és Dragons. Biztos hiányzott neki ez a szerepkör.
És Daniel R. alakítását nem fikázta senki. ^^ Én biztos nem. XD
Mellesleg pedig nem arról van szó hogy MI hogyan játszanánk el egy szerepet, hanem hogy a fõszereplõ hogyan jászotta el. És ez a fórum annak a helye hogy elmondjuk, szerintünk mennyire volt hatásos és eredeti. Ennyi.
Blanka 2007 jan. 18. - 18:21:54
(138/323)
Na végre (talán az egyetlen) értelmes hozzászóló:)
Ez ritkaság...
blabla 2007 jan. 18. - 11:54:41
(137/323)
Nem akarok túlságosan szkeptikus lenni, de azért megnézném, hogy azok, akik leszólják Edward Speelers, pláne Jeremy Irons, John Malkovich alakításait az Eragonban (vagy Dan Radcliffet a Harry Potterben), azok vajon miként adnák elõ magukat... ezekbõl a hozzászólásokból messzirõl bûzlik valamiféle irígység... errõl ennyit.
Eghain 2007 jan. 17. - 18:52:38
(136/323)
Bocsi, akkor igazad volt... ezt ritkán írom le. =)
Blanka 2007 jan. 17. - 18:13:42 Előzmény Helios
(135/323)
Sziasztok!
Itt még új vagyok.
Én olvastam az Eragon és a második részét is.A filmet is láttam és szerintem nem volt borzalmas.Igaz kicsit hiányos volt de a nagyja jó...Ezt kevesen mondják amit nem értek.Azt sem értem hogy miért gondolják hogy rosszul játszott Jeremy Irons.Most megpróbálom nem figyelembe venni hogy õ a kedvenc színészem és szerintem nagyon jó is.Nem hiszem hogy Helios szavaival éljek minden **** elvállal...
Na szóval...Mint már mondtam kicsit hiányos volt a film pl hiányozott hogy szinte csak kb egy percig láttuk Angelát és és Solembu sem volt sehol,de nagyon szép tájakon forgatták és jól megcsinálták a sárkányt is.Ezen kívül az Eragont játszó Edward Speleers is jó volt (fõleg ha azt vesszük figyelembe hogy nem rég lett 19 éves...)
Végezetül csak annyit hogy talán azzal akarták híresebbé tenni hogy nagyszrû színészeket raktak bele mint Jeremy Irons és John Malkovich is.
girl1 2007 jan. 17. - 17:52:09 Előzmény Eghain
(134/323)
de. Christopher Paolini 1983. november 11-én született.14 évesen határozta el, hogy ír egy könyvet. 15 volt, amikor elkezdte írni a könyvet->ez kb.1998-ban történt, majd 2002-ben kiadta a családi kiadó, és 2003-ban a Knopf.2006-ban film készült belõle.19-évesen, már a második része is megvolt a könyvnek,( ez 2002).
J.K. Rowling 3. könyve, Angliában, 1999. július 8. az USA-ban pedig, 1999. szeptemberében jelent meg,
Magyarországon, 2002-ben.2004-ben készült belõle film.
Forrás::::::
Wikipédia
PriemRyeest 2007 jan. 16. - 11:20:13
(133/323)
Most nem a két könyvet akartam összehasonlítani, és még csak nem is filmeket.
Kéne egy fórumot nyitni ennek is. Vagy már van? :D ^^
Eghain 2007 jan. 14. - 10:58:19
(132/323)
Mármint a Harry Pottert és az Eragont? Mert ezeket nagyon nem.
Facing.the.Plastic 2007 jan. 13. - 18:02:44
(131/323)
A filmrõl most nem nyilatkoznék, tényleg csak egyszer nézhetõ...

szóval megnéztem még anno a filmet, és nem tetszett, gondoltam, adjunk egy esélyt a könyvnek, így elolvastam...most a másodiknál járok..és csak annyit, hogy nem lehet letenni...egészen magávalragadó a könyv...
mondjuk nálam a fantasy világában a GYU és Tolkien az abszolút kedvenc, és hozzá nem mérhetõ semmi, az én megitélésem szerint...
de meg kell hagyni, hogy ez a kis srác, Paoloni egész jót alkotott, érezhetõ a könyvén néhány más fantasy regény hatása ld. GYU, de ez nem csökkent értékébõl...

szóval mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el inkább a könyvet, az nem kiábrándító, mint a film...sõt

a filmben nekem Eragon kifejezetten unszimpatikus volt, meg Brom is egy bunkó volt :P de a könyvben egészen más...a párbeszédeik is..Eragon is...a könyv jobb...

mondjuk azt meg sem próbálom megérteni az okát, hogy ha a GYU-ból részenként csináltak egy 3-3 órás filmet akkor az Eragonból, ami van akkora terjedelmû, mint az elõbb említett Tolkien regény, egy mindössze 100 perces kis szösszenetet hoztak össze....nem csoda, ha annyira szedett-vedettnek tûnik az egész film...
girl1 2007 jan. 13. - 17:16:54 Előzmény PriemRyeest
(130/323)
idézet:
"Volt a Harry Potter 3ban az a jelenet mikor a tó felett meglovagolja a Hippogriffet. Volt egy ugyanilyen rész itt is. Az elõbb elmítettben megborrzongok minden egyes alkalomkor, amíg itt unottan ültem végig."
na igen. ezekszerint a könyv jobb.egyébként a két író nagyjából ugyanakkor írhatta ezt a két könyvet.
girl1 2007 jan. 13. - 17:03:07
(129/323)
olvastam a könyvet, de nem láttam a filmet, csak ezeket a képeket. nagyon más a film és a könyv?a könyv jó, de a film is?
Noncsa 2007 jan. 12. - 23:10:08
(128/323)
Most én vagyok már olyan öreg és kiégett (18), vagy tényleg nem volt semmi izgi, meglepõ és fordulatos ebben a filmben? hallottam már korábban is h. egy nagy koppintásnak mondták, de én csak a gyûrûk ura elemeket fedeztem fel benne nagyon. De nem tagadom, aki most lát elõször fantasyt annak biztos nagy élményt nyújthat ez a film, de nekem uncsi volt...
PriemRyeest 2007 jan. 11. - 07:27:56
(127/323)
Eragon

A film egy totális klisé halmaz. Sajnos rögtön ezzel a rossz tulajdonságával kell kezdenem, mert ez a legjobban szembeötlõ dolog. Nem sok egyedi dolgot tudnék benne felfedezni. Bár imádom a fantasy-kat, ezt a könyvet nem olvastam, de ha hasonlít a filmre, akkor nem is izgat, viszont mint tudjuk a könyvfeldolgozások közel 80%a meg sem közelíti elõdjét, ezért nem szabad még leírnom.
Szóval amint néztem a filmet, egyre inkább másikak jutottak eszembe, hogy ezt már láttam valahol. A párbeszédek, amibõl alig van és elég silány is, a messzi tájat mutató lovaglások és a monumentális csata, ami közel sem volt még csak nagynak sem mondható. A karaktereket is mintha csak átmásolták volna. A leginkább jellemzõ az egészre, mint azt mindenki kitalálhatja az a Gyûrûk Ura, de bõven van benne Star Wars is.
Szinte ugyanúgy követi a GYU történetet. Rövid felvezetés, kiválaszototthoz eljut a "kincs" és ennek segítségével, amit persze senki más nem képes írányítani, használni, a sötét nagyúr hatalmára kell törni.
És ha már a Rövid felvezetésrõl van szó, és Jeremy Ironsról, akkor meg kell említenema szörnyû alakításokat. Én nagyon bírom Jeremyt, de ebben valami eszméletlen rossz volt. Akárcsak a fõszereplõ, aki nekem kifejezetten ellenszenves. John Malkovichot pedig a egyik legjobb színésznek tartom, így hálát mondok hogy alig volt 2 perc szerepe.
A GCI még úgy ahogy elment, de igazából nekem a sárkánnyal is bajom volt. Mintha a Pokemonból lépett volna elõ. NA persze voltak jó pillanatai is. Különös tekintettel a páncélos jelenetek.
A zene pedig, hát...az sem fogott meg. Volt a Harry Potter 3ban az a jelenet mikor a tó felett meglovagolja a Hippogriffet. Volt egy ugyanilyen rész itt is. Az elõbb elmítettben megborrzongok minden egyes alkalomkor, amíg itt unottan ültem végig.
Popcorn mozinak megteszi. Egyszer, talán kétszer is nézhetõ, de többször úgy érzem fölösleges.
Szombat délutáni mozinak tökéletes.
Ja és én nem gondoltam volna hogy ez is folytatásos lesz...Remélem hogy a 12órás GYU, másfélbe sûrítve. De nem...

3/10

priemryeest@freemail.hu
MartinIsti 2007 jan. 09. - 20:22:45
(126/323)
Egy picit elbeszéltünk egymást mellett:o))
Rosszul fogalmaztam, mert igazából csak továbbgondoltam az általad leírtakat (nem helyeseltem vagy cáfoltam), és arra akartam kilyukadni, hogy némileg szomorú, hogy a mai filmes fantasy ott tart, hogy pont ezt a regényt filmesíti meg.
Elismerem, sok az olyan fantasy regény manapság, amely nem ér egyszeri olvasásnál többet, de azért akad néhány kiemelkedõ. Igaz, azokat meg sokkal nehezebb lenne filmvászonra vinni.

Valamelyikõtöknek esetleg ismerõsen cseng Steven Erikson neve?
pancsa26 2007 jan. 09. - 17:32:37
(125/323)
én csak szombaton láttam a filmet, de nekem nagyon tetszett, igaz a Gyûrûk Urához nem ér fel. A könyvet még nem olvastam, de majd szeretném elolvasni. remélem jó a könyv.
Sziporka1 2007 jan. 09. - 14:09:34
(124/323)
Én sem úgy gondoltam, h az író hibája, hanem úgy, hogy még nagyon fiatal, és ahogy te fogalmaztál, nincs még kiforrva a stílusa. Amúgy nekem nagyon tetszett a film, bár a Gyûrûk urát senki nem tudja számomra fölül múlni, mert az a világ legjobb filmje!Gyakorlatilag kívülrõl tudom, és a könyvet is 1000X olvastam. Úgyhogy egyet értek blabla-val, olyan film nem igen lesz a közeljövõben, mint a Gyûrûk ura.