Téma: Erõszakik

6/10
zee944 2008 jún. 08. - 18:24:03 6/10
(17/437)
Kicsit értetlenül állok a rendkívül pozitív visszajelzések elõtt.

Szeretem az eklektikát. Szeretem, ha nem lehet egy filmet igazán besorolni, és azt sem tudom, hová fog kifutni a végére a történet. Ez a film ilyen, bár ebben valszeg az is közrejátszott, hogy semmit nem olvastam el róla megtekintés elõtt. És tényleg van benne valami... valami, de ez a valami nem elég erõteljes ahhoz, hogy igazán szórakoztasson. Az egyedi, eszköztelen, emberközeli filmcsinálást értékelem. 6/10
10/10
tcshooker 2008 jún. 08. - 12:09:00 10/10
(16/437)
Martin McDonagh úgy játszik az érzelmekkel, hogy a film nézése közben nem tudod, mitõl könnyes a szemed... Egyik pillanatban a nevetéstõl, a másikban a sírástól. Sõt egyszerre mindkettõtõl.
Volt szerencsém színházban megnézni a Kripli címû darabját. Akinek tetszett a film, menjen el a színházba is! Aki volt már a színházban, üljön be a moziba is!
Aki szereti Vonnegutot, az tudja, mirõl beszélek.
"Csingiling..."
inkipinki 2008 jún. 05. - 21:08:33
(15/437)
Miért csak a pesti mozik adják??
9/10
Huko 2008 jún. 03. - 22:29:50 9/10
(14/437)
a cím alapján én még az ismertetõt sem voltam hajlandó elolvasni sokáig,nemhogy rá is keressek...
de aztán mégis, hirtelen felindulásból megnéztem.
ebben a filmben minden van,ami kell:
akció,humor, romantika,szép helyszín,dráma,tragédia,barátság,szerelem...a sor hosszú.
és olyan jól egybegyúrva,hogy csak na!
Colin Farrell-t eddig én nem tartottam színészileg túl sokra(ez lehet,az én hiányosságom is),de most teljesen megváltozott a véleményem.a szerepet mintha ráírták volna..
mondjuk amikor néha elpityeredik, én azon is mosolyogtam..nehéz volt komolyan vennem:)
de nagyon jó film, a címért pedig valakinek nagy büntetés járna.
adamsski 2008 jún. 02. - 13:54:02
(13/437)
Szóval én csak azért regisztráltam, hogy elmondjam, hogy kibaszott jó a film :) Ripacsnak igaza van, idáig ez az év filmje.
A magyarcim szerintem borzasztó, maradhatott volna az eredeti. A történet, a szövegek, a helyzetek nagyon ott vannak.
Colin Farrell tényleg nagyon szuperül alakit. Nem is irok többet, irány nézzétek meg feltétlenül!!!
10/10
ripacs 2008 jún. 01. - 17:52:25 10/10
(12/437)
ne felejtsük azért el a film drámai vonulatát sem. Ez a film több egyszerû vígjátéknál, úgyhogy azt tanácsolom mindenkinek, vonatkoztasson el a magyar címtõl is, és a moziplakátoktól szintén - teremt egy olyan atmoszférát, amitõl túlnõ az egyszerû klisé amivígjátékokon. Ennek a filmnek ugyanis van sztorija és mondanivalója is...

Az idei év elsõ normális filmje amit láttam, ezért elsõfelindulásból 10es.
Bigpapa 2008 jún. 01. - 12:54:05
(11/437)
Csütörtökön láttam a filmet,de csak most írok róla....,mivel ma is megnézem :))))))
Sajnos a magyarok megint elkövették azt a hibát (köztük a port.hu is) hogy még nem látták a filmet,de leírnak hozzá egy tartalmat, ami alapján nem biztos, hogy megnézném.

De hála az égnek, elmentünk és megnéztük a filmet.
Nem tudom, melyik film volt az utolsó, amin ennyit röhögtem. Amúgy is imádom ezt a fajta humort,de itt minden a helyén volt. A karakterek kidolgozása, a sztori, a párbeszédek.....jaj de jó, hogy nem szinkronizálták le.Ahogy a Ralph Finnes beszél a telefonban Burges-ról...hát az valami qrva jó. Meg az üzenet, amit hagy a szálloda tulajdonosának :)))))))))) Colin Farrell valami frenetikusan játszik. Komolyan, eddig annyira nem komáltam a manust,de itt olyan jól elkapta a szerepet, hogy megemelem a nem létezõ kalapomat elõtte. Brendan Gleeson is zseniálisan játszik. Az a baj, hogy Spoiler nélkül elég nehéz kedvet csinálni a filmhez azoknak, akik nem látták még, de remélem, hisznek nekünk, akik ennyire el vagyunk ragadtatva a filmtõl.
Nálam is 10/10 a film. Komolyan, ezt ne hagyjátok ki.
Ja, és még egy. Ez nem akciófilm, hanem vígjáték. Így üljetek be.
8/10
jamamura szadakó 2008 máj. 31. - 14:35:21 8/10
(10/437)
10/10
kalad 2008 máj. 31. - 01:01:28 10/10
(9/437)
Remekbeszabott történet, angol humorral fûszerezve, gyönyörû képekkel, zseniális zenével. Mi más is lehetne a végeredmény, mint egy 10/10.-es, nagyon szórakoztató film?
A forgatókönyv messze elkerüli a lehetséges sablonokat, a karakterek nagyon jól és pontossan lettek kidolgozva, még azok is, akik csak röpke pillanatra jelennek meg a vásznon. Remek példa erre a belga jegyszedõ, és az amerikai túristák, mindkét esetben kapunk egy kis "nemzeti alapkarakter" ízelítõt, pár mondat az egész, de roppantmód rávílágít a "lényegre" és baromi szórakoztató.
A film másik nagy erénye, hogy a végére összefésüli a sztorit, a korábbi jelenetek, dialógok is a helyükre kerülnek és igen kerek egésszé áll össze az egész!
A Raglan Road címû dal valóban nagyon nagy élmény, igen erõs képsorokkal...
A filmet mindenkinek ajánlanám, korra, nemre való tekintet nélkül, persze nembiztos, hogy egyformán fogják szeretni. Belgáknak kötelezõ..:-)
fraki 2008 máj. 30. - 16:23:30
(8/437)
Jelentõségteljesen idétlen a port-kritikák gyakorlatában megjelent "kinek ajánljuk/nem ajánljuk"-szakasz. Hülyeség az egész.
Mage 2008 máj. 30. - 13:50:26
(7/437)
In Bruges

Remélem, a Styx hullámain hánykolódó csónakban a Kaszás feltesz majd néhány kínos kérdést annak a szerencsétlennek, aki a nagy eszével "Erõszakik" magyar címet adott az In Bruges-nak. Ennek köszönhetõen ülnek be a neander-völgyiek makogással rombolni a ritka élményt: Colin Farrell skinheadet, nõt, törpét, kanadait és egyéb halmozottan hátrányos helyzetû embereket ver.

A gengszter-western-angol humor alapú dráma olyan egyszerû kérdésekre keres választ, mint élet, halál, pokol és menny, és hogy miként lehetséges néhány napnál hosszabb ideig elviselni Belgiumot.

Martin McDonagh tisztelettel és értelemmel nevet a Halál groteszk maszkot viselõ arcába. Talán az egyetlen lehetséges utat járva, amelyen értelmes és szellemes ember halad az ismeretlen és az õsi félelem felé, a filmtörténelemben korántsem elsõ alkalommal világítva rá, hogy létezik az elmúlásnál is veszedelmesebb misztikum és keményebb ellenfél: az eltökélt terhes nõ.

9.5 / 10
10/10
orn 2008 máj. 29. - 23:52:54 10/10
(6/437)
ez a film nálam 10/10, nem nagyon szoktam elragadtatni magam, de most muszáj. egyedi, remek humorú, nem sablonos, jó ritmusú film. ez a film tipikus brit alkotás, más nem is lehetne. alapból 10/9 lenne, merthát azért max pontszámot nem adunk semmire, de a Raglan Road címû, ezer éve kedvenceim közé tartozó számnál libabõrös lettem, emiatt a szám miatt akár 11 pontot is adnék, úgy örülök hogy feltûnt egy filmben...
krihu 2008 máj. 29. - 19:15:19 Előzmény Vadrenalin
(5/437)
10-15 perc a dráma?
Inkább így fogalmaznék: A 10-15. percben (a film egyetlen flashback-jénél)kiderül, hogy ez dráma. Mi lenne az, ha nem egy olyan film, amely a bûnrõl és a bûnhõdésrõl szól? Zseniálisan.

És: Irány Bruges, Brugge, Brügge!
tarpityu 2008 máj. 29. - 13:37:43 Előzmény Vadrenalin
(4/437)
Én azt nem értem,miért csak Pesten játszák a filmet?
Vadrenalin 2008 máj. 24. - 15:27:23
(3/437)
Hogy a filmrõl is legyen némi info:
Tegnap láttam, remekül szórakoztam. Akciókra ne nagyon számítson senki, annál inkább sziporkázó párbeszédekre az angol humor színvonalasabb típusából. Az nekem nem jött be, hogy drámai szálat is kevertek az enélkül is igazán eredeti vígjátékba, de szerencsére az csak kb. 10-15 perc és egyébként szintén rendben van, csak nekem ebbõl a remek hangulatú filmbõl lógott ki.
10/10
montauk 2008 máj. 23. - 08:18:02 10/10 Előzmény nil_nocere
(2/437)
frankofóbra gondolsz? :)
nil_nocere 2008 máj. 07. - 14:44:26
(1/437)
Habár a frankofón (vagy egyszerûen csak tudatlan) filmismertetõírók, filmcímírók és filmrendezõk rosszul ismerik és - sajnálatos módon - használják a filmbéli város nevét, az valójában és helyesen Brugge. Ráadásul magyar neve is van: Brügge - amit illik is használni. Pontosan úgy, ahogy Párizs, Bécs vagy Pozsony esetében is tesszük. A város hivatalos honlapja: http://www.brugge.be/internet/de/index.htm