Téma: Este

10/10
denes54 2007 okt. 19. - 14:36:41 10/10
(20/80)
Ez olyan film, amely láttán ez ember kicsit jobbá válik, legalább egy órára, egy napra, egy hétre, évre, vagy akár minden hátralévõ idõre...
Csodálatos képek, nagyszerû színészek, egyszerûen remek történetvezetés.
shirley 2007 okt. 13. - 20:41:54
(19/80)
én is azok táborát gazdagítom, akiknek tetszik :)
fõleg meryl streep és glenn close miatt érdekelt a film, de ahogy már mondták itt elõttem, ez nem egy nagy csoda, csak egy egyszerûen, szép film, léleksimogató és hasznos :) és ha így nézzük mégiscsak egy csoda :)
9/10
barkas123 2007 okt. 12. - 19:00:46 9/10
(18/80)
Most jöttem haza a moziból, és még mindig a hatása alatt vagyok. Amikor megjelent a stáblista, csak ültem és néztem, és nem voltam képes megmozdulni sem... Döbbentesen jó film, csodálatos zenével és lenyûgözõ képekkel!!! Ajánlom azoknak, akik szeretik a komoly, az életrõl és az elmúlásról szóló filmeket! Nem is tudok többet írni... Annyira szép film!
vasarnap329 2007 okt. 11. - 22:10:54
(17/80)
nekem tetszett a film, mert kikapcsolt. bár igy utólag sem igazán értem, hogy Ann és Harris miért nem maradt együtt.

próbálom felidézni azokat a dalocskákat, amiket Ann a gyerekeknek énekelt - van valakinek ötlete, honnan lehetne megszerezni legalább a szövegüket?
yellow10 2007 okt. 10. - 10:13:00
(16/80)
Nekem is nagyon tetszett, szép film, nagyon jó zenével és pazar szereposztással! :)
cila79 2007 okt. 09. - 10:27:32
(15/80)
Nagyon szép film volt. Rengeteg közeli kamera állással. De azért nem volt teljesen tiszta. Nem értettem miért mondja, hogy be kellett volna szállnia a hajóba. Ezért úgy döntöttem elolvasom. A szinésznõk szerintem egytõl-egyig fantasztikusak voltak.
Manda 2007 okt. 07. - 20:34:24
(14/80)
Akárki akármit mond; szép film. Vannak filmek, amik csak egyszerûen jól esnek az ember lelkének, ez is amolyan REHAB-film.. nem kell tõle sokkot kapni, nuku katarktikus élmény vagy ilyesmi, csak szimplán ül ott az ember és élvezi a színészek játékát no meg a gyönyörû képeket. Jó volt látni, hogy ebben a filmben a természetesség/természetes szépség sokkal nagyobb hangsúlyt kapott, mint a hollywoodi makulátlanság. Az olyan kiretusált színésznõkre gondolok, akik abszolút természetellenesek; a Baywatch-effktusra, amikor minden és mindenki gyönyörû, még a fuldokló statiszták is. Azért lehetett olyan könnyen azonosulni ezekkel a karakterekkel, akiket ebben a filmben láthattunk, mert természetesek voltak, nem voltak kimeszelve, lehetett látni minden apró hibájukat.
Örültem Mamie Gummernek. Tehetséges lány. Ki fog tudni törni édesanyja árnyékából, mert örökölte azokat a jó tulajdonságokat, amik Meryl Sreepet zseniálissá teszik. (No persze a mamit nem fogja tudni felülmúlni..:)) Az összes színész nagyon emberségesnek, közelinek hatott; úgy éreztem a végére, hogy jól ismerem ezeket az embereket.

Egyszóval JÓ volt a film; nézzétek meg egyszer, mindenkinek jár egy kis lassítás, egy kis pozitív bambulás.
7/10
Kengury 2007 okt. 06. - 16:23:46 7/10
(13/80)
A filmek nagy része az az 99%-a nem szinkronizált már régóta!!!!!-csak az olyan szõkenõs tömegfilmek,azok számára.......ezt nem írom ki,mert ez nem a filmel kapcsolatos!Bocsánat minden szõke nõtõl:-)
A MOM -ban is feliratos elvileg,de érdeklõdj ott:-)
Én is így jártam a Capote címû filmel,mert a HBO-n láttam szinkronnal és,hát......
na csá mindenkinek
Jó szórakozást....pusza
pisszi 2007 okt. 05. - 14:10:48 Előzmény zsoca
(12/80)
Zsoca,
Sok mindenben egyetértek: nekem sem nyújtott a film igazán feledhetetlen élményt - de összességében szerintem is egy nagyon szép film . Zeneileg is nagyon jól komponált volt - néhol különösen nagy volt a kontrasztot teremtett az idõskori képsorok után beviharzó fiatalkori jelenetek között, ami nagyon megfogott. Azt gondolom különben, hogy egy ilyen témájú filmnek nem kell "pörgõsnek" lennie - tekem a tempó teljesen megfelelt.
Ugyanakkor szerintem akadt egy-egy túlkomponált jelenet, mint amilyen a pillangós volt. Ezt én viszont már túlzásnak, giccsesnek tartottam, ráadásul kicsit hosszú is volt.
Manda 2007 okt. 04. - 20:38:49
(11/80)
Nem tudja vki megmondani nekem, hogy mindenhol felirattal játsszák e? Nagyon rermélem - a józan ész is azt súgja, hogy nem szinkronizálják, de hát ki tudja manapság... Olyan korban élünk, amikor egy Ördög Pradát Visel-rõl is van pofájuk késõbb levenni az eredeti hangsávot... :S
A MOM Parkban uyge nem felirat nélkül játsszák..?
7/10
Kengury 2007 okt. 04. - 15:47:06 7/10
(10/80)
....talán,ha mindenki elgondolkodna,milyen az élete és,hogy melyiket válassza.....talán ez......talán az.....de mindenesetre mi döntünk arról,hogy milyen lesz.....
Kicsit Koltai Lajos átesett a ló túlsó felére.De nem baj,lesz ez még jobb is.
na mindegy,nézzétek meg,érdemes....
7/10
zsoca 2007 okt. 02. - 12:38:23 7/10
(9/80)
mtomes-nek üzenem, hogy az igazán jó filmeket (értsd alatta a nem populáris szemeteket) nem szinkronizálják, vagy legalábbis az igényesebb mozik mindig játsszák feliratosan is. A szinkronizálással, mint mûfajjal kissé hadilábon állunk, szerény véleményem szerint.

A filmrõl: Kissé ambivalens érzésekkel jöttem ki a moziból. Gyönyörû képsorok, mûvészi filmezés, és valóban nagyszerû színészek. A cselekmény maga viszont kifejezetten vontatott, és nem igazán látom, hogy honnan hova tart. Vannak elvarratlan szálak, Buddy figurája pedig számomra értelmezhetetlen sajnos, pedig láttam már egy-két fura karaktert az utóbbi idõkben.
Érzelgõs film, de mégsem annyira. Szerencsére nem giccs, nem cukormáz, realista, viszont nem vág a földhöz. Számomra nem volt katartikus élmény.
Összességében szép film, ajánlom, de õszintén szólva csak egyszeri megnézésre.
Crampus 2007 okt. 02. - 09:56:27
(8/80)
Maximális ajánlásom a filmhez!
Tényleg nem egy pörgõs mozi, de mégis csak egy idõs ember utolsó napjairól szól. Véleményem szerint nagyon eltalált a hangulat, csodás képek váltják egymást, nincs hatásvadász jelenet csupán színtiszta színészi játék... de milyen játék. Bámulatos...
Elolvastam a hivatalos kritikákat, szerintem meg se nézték a filmet, vagy csupán semmi érzékük az átéléshez.
Karolka 2007 szept. 30. - 22:45:42
(7/80)
elsõ benyomás: ritka jó film! valóban nehézkes, az órákhoz hasonlítanám!
második: elgondolkodtat, és örök igazságok vannak benne! a szereplõk nagyon nehéz feladattal álltak szemben. Buddy és a fiatal Lila szerepjátéka nagyon megfogott! bár Meryl Streep így is túljátszotta a lányát, ezzel a pár perccel! Óriási színészi játék!
Koltainak csak gratulálni tudok! még egy film, ami tekintélyt ad munkásságának! Remélem még több ilyen film rendezését bízzák rá!
Andal 2007 szept. 27. - 19:44:00
(6/80)
Szép film, jó film szvsz, érdemes megnézni, bár a "macsó" sztorik kedvelõi biztos unnák.
Becky81 2007 szept. 26. - 12:39:31
(5/80)
Csak ajánlani tudom a filmet. A New York-i bemutatón rengeten voltak. Csodálatosan megszerkesztett történet, napokig tartott, míg magamhoz tértem tõle.Mindenkinek mond valami sajátosat, ettõl titokzatos. Nem elég egyszer látni!
Obránszky Ármin 2007 szept. 18. - 19:04:12
(4/80)
Kiváncsian várom ezt a filmet, bár külföldi fórumokon nem aratott osztatlan lelkesedést, de az sokat nem jelent.
Azt még, ha nagyon megerõltetem magam el tudom képzelni, h Close nem volt kiemelkedõ, de Streepet én rosszul játszani soha életemben nem láttam. :-)
Vico 2007 szept. 18. - 19:00:10 Előzmény kessy6
(3/80)
Van ebben a filmben valami nagyon megkapó. A színészek játéka elég közepes, csak az Ann-t játszó két hölgyet - a fiatal és az idõs karaktert is - tudnám kiemelni, ugyanis azt éreztem, hogy míg a fiatal Ann-nek "élnie" és szórakoznia kellene, nagyon szok szomorúság jutott neki. Ellenben míg az idõs Ann-nek inkább jutna a "szomorúság", hiába betegeskedik, nagyon életvidám. Szóval a kor és a korhoz tartozó "sztereotíp jellemzõk" paradoxont alkotnak. (Na hú de álintelligens móra fogalmaztam meg :))
kessy6 2007 szept. 08. - 23:18:31
(2/80)
Bar a konyvet nem olvastam,de a szereposztas a traler alapjan jonak igerkezik es nagyon bizom a szereplogardaban!!!! Nem semmi szereposztas......:D
Snoopyzit 2007 aug. 24. - 16:29:04
(1/80)
Ma olvastam ki a könyvet, melybõl a film készült. 275 oldal, de mondanom sem kell nem tudtam letenni. Kicsit nehézkesen indul az eleje, mert nagyon sok a név és elõször nehéz a személyeket a nevekhez kötni. Több idõsíkon megy a történet. A fiataln Ann hétvégéje a barátnõje esküvõjén, aztán ahogy az idõs Ann rákban haldoklik, és az írónõ külön hangsúlyt fektet Ann gondolataira is. Kiváncsi vagyok a filmre, mert 117 percbe nagyon sok mindent bele lehet sûríteni, de kicsit félek is hogy csalódni fogok. A bemutató filmje alapján már találtam benne dolgokat, amik el vannak kicsit ferdítve, de egy ilyen könyvet tényleg nagyon nehéz lehet adaptálni. A könyv nagy része érzéseket ír le, amelyeket az olvasó átélhet, mert minden egyes részletet elolvas a könyvbõl, de filmen nem minden tud úgy átjönni. Nagyon várom a filmet és szurkolok Koltai Lajosnak, mert az elsõ nemzetközi filmje. Remélem sikeres lesz itthon. A könyvet mindenkinek csak ajánlani tudom!