Téma: Este

3/10
Kate2009 2009 máj. 23. - 15:00:01 3/10
(40/80)
Unalmas.
zsolthedi 2009 máj. 11. - 21:16:41
(39/80)
túl sokat vártam, és csalódtam...
szégyen nem szégyen, bizonyos szmepontból egyszerûen nem értettem, pedig annyira készültem rá
lehet hogy ez is a fajta flm amit többször meg kell nézni?
10/10
morcosharcos 2009 ápr. 20. - 19:56:20 10/10
(38/80)
Csodálatos film,gyönyörû képekkel. Egy icipicit többet vártam,de azért nálam még mindig 10/10-es!:D
10/10
k.anni 2009 márc. 23. - 21:29:28 10/10
(37/80)
Szegény Natasha Richardson ... nem õ temetett, õt temették ... ilyen az élet fintora ?
Nyugodjon békében.
8/10
beo71 2009 febr. 02. - 21:55:49 8/10
(36/80)
Szép film 8/10.
morzsa 2009 jan. 16. - 20:23:01
(35/80)
sikerült végre megnézni és kicsit összetettek a gondolataim az Estével kapcsolatban. amihez kétség sem férhet az Pados Gyula operatõri munkája és Claire Danes színészi játéka. azt hiszem, ha évek múltán kérdeznének errõl a filmrõl, ez a két dolog jutna elõször eszembe.
a szép és kiegyensúlyozott jelzõket tudnám leginkább ráhúzni erre az alkotásra, mert két órán keresztül olyan nyugalomban tartott, mint kevés más dolog. igaztalan lenne a részemrõl, hogyha a többi szereplõt nem dicsõíteném legalább egy kicsit, mert a szereplõgárda tökéletes összhangot alkotott, számomra az egyetlen láncszemet Natasha Richardson jelentette, olyan se íze, se bûze-játékával(már elnézést).
Hugh Dancyt eddig egyszer láttam valahol, de ott olyan jelentéktelen volt, hogy nem is tudom mi volt az. itt viszont. egyszerûen pazar, a sziklás illetve az üvegházas-papírõrizgetõs rész-valami lenyûgözõ. Patrick Wilson itt-ott megbicsaklik a szerepében, és persze távolról nem üti a Cukorfalat-beli szerepét, de nem lenne korrekt dolog részemrõl azzal az alakításával ezt összevetni.(nem egy kategória)
összességében nagyon szimpatikus és szívmelengetõ a film és az atmoszférája egészen lenyugtatja az ember lelkét.
arabella_bishop 2008 szept. 01. - 19:58:43 Előzmény Tavaszi Tekercs
(34/80)
Azt azért tudod, ugye, hogy Mamie Meryl lánya? Azért hasonlítanak ennyire...
Nightbeetle 2008 júl. 21. - 23:22:47 Előzmény frame
(33/80)
Teljesen egyetértek! Kb. végigbambultam az egészet, és azt vártam hogy történjen valami...de nem történt. Elmaradt a katarzis, elmaradt minden...semmi érzelmet nem váltott ki, és a végén a moziban (ez kb.két órája volt) már nem bírtunk hogy ülni, mert úgy tûnt itt ülünk már egy fél napja, és sosem hal meg a nõ, sosem történik semmi...és nem is történt semmi... nem dolgozták ki rendesen. Az embernek ideje sem volt szomorúnak lenni, mert már jött a következõ semmitmondó képkocka és el is felejtem hogy mit is kellett volna éreznem... és amúgy... volt egyáltalán valami sztorija? Nem éreztem hogy bezárult volna a kör, nem lett teljes. Inkább krikszkrakszok halmaza...
Tavaszi Tekercs 2008 júl. 19. - 16:16:00
(32/80)
Olykor Spoiler, bocs...
Hideget-meleget hallottam a filmrõl, mielõtt megnéztem, de ettõl függetlenül úgy álltam hozzá, hogy abszolút a saját benyomásaimra fogok hagyatkozni.
Kellemes filmélményként tudom elkönyvelni ezt az alkotást, egyszer mindenképpen meg lehet nézni. Sok mindenben elgondolkodtató, mely szerint mikor tudjuk igazán, ki az, akivel le "tudjuk" élni az életünket, valóban létezik-e olyan, hogy hiba, vagy inkább mindent tapasztalatként kell felfogni, tanulni, épülni belõle, és úgy tovább menni... Nagyon tetszett a Claire Danes által alakított Ann folyamatos vívódása, talán legfõképpen azért, mert magamra ismertem benne. Sajnáltam, hogy nem mutattak több képkockát a késõbbi életébõl, úgymond az énekesi pályafutásáról, anyukaszerepérõl, a férjeirõl. Mindezek csak említésként szerepeltek szinte, többet lökött volna a filmen, ha azokból az idõkbõl is belevágnak egy kicsit.
Szerintem egész jó színészgárda állt össze. Az örök kedvenc Meryl Streep elõtt le a kalappal ismét. Claire Danes-szel kapcsolatban én is régóta hezitálok, nehéz eldönteni, hogy jó színésznõ-e vagy inkább csak átlagos. Én még mindig várok azért valami nagyobb durranásra részérõl.
Patrick Wilson nálam a Cukorfalatban bizonyított, itt inkább csak a jóképûségét kellett megmutatnia, nem a színészi tehetségét.
Külön piros pont Mamie Gummer-ért. Rendkívüli, mennyire hasonlít a fiatal Meryl Streep-re, nagyon jól eltalálták, köszönet érte.
Hasonlóan kellemes filmélményt kívánok az Estéhez mindenkinek!
offtopic
Miki1900 2008 júl. 17. - 16:53:24
(31/80)
egyébként megnézném.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 17. - 16:39:44 Előzmény Vico
(30/80)
" álintelligens móra "

frajdi elszólás
8/10
kisoroszlan 2008 márc. 08. - 19:52:14 8/10 Előzmény Zempy
(29/80)
Kicsit csalódtam a filmben. Többet vártam tõle. Nem azt mondom, hogy nem tetszett, de ha összehasonlítom pl a Szerelmünk lapjai filmmel, ami hasonló "emlékezõs alaptörténet" akkor eltörpül mellette. Szegényes volt a szövegvilága, nem hatott meg annyira. És ami a legfontosabb nem volt teljesen kerek a történet.
Zempy 2008 márc. 03. - 17:17:15
(28/80)
Tetszett a film, pedig nem volt könnyû ilyen alapanyaggal dolgozni, sok nagynevû direktor megfilmesíthetetlennek tartotta. És ha részben is, de mégis sikerült maradandó élményt kihozni ebbõl. Gyönyörû fényképezés és zene, érzelmek és szimbólumok (a legvégén valami gyönyörû, ahogyan az árnyék rávetül a paplanra, majd a kép átvált az estébe forduló felhõs égre a tengerpart felett), a színésznõk is elég jók, bár! Claire Danes majdnem mindig ugyanúgy játszik, pl. a Csillagporban is ugyanezen fintorokat vágja és cserélgeti. Szóval nem is tudom, talán túljátszás ez, én mindenesetre az elõzetes véleményekkel ellentétben nem találom kiugró alakításnak ezt. Redgrave és Streep azonnal kárpótol pár perces jelenetével is- a 20. század két hatalmas színésznõje egyszerre a vásznon, hihetetlen élmény. És Toni Colette is jó, meg High Dancy is igen hiteles. Patrick Wilson szegény ismét hõsszerelmest alakít, karakteréhez nem tesz hozzá semmit.

A film maga tehát jó lett, ajánlom bárkinek. Külön öröm, hogy magyar rendezõ hozott össze ilyet. A forgatókönyv persze közelébe sem ér az Órák-énak (ugyanaz írta a kettõt), de engem szívhezszóló, elgondolkodtató élménnyel ajándékozott meg.
10/10
dooori_ 2008 márc. 01. - 12:55:47 10/10
(27/80)
Imádtam!! Gyönyörû film,szereplõgárda fantasztikus!! Bár Patrick Wilsonban picit csalódtam,bamba képet vágott az egész film alatt,egyedül az õ alakja nem jött át nekem vhogy,nem tetszett... Claire Danes csodás volt... 10/10
Nem tudja vki,mikor fog nálunk dvdn megjelenni??
frame 2008 febr. 20. - 17:17:12
(26/80)
húha nehéz a dolgom a sok pozitív hozzászólás elõtt, de elvégre ez egy fórum nem igaz?
Akkor hozzászólok, mint negatív véglet.
Meryl Streep és az idõsebb szereposztással semmi gondom nem volt,"régi motorosok".Valljuk be a film többi szereplõje átlag amerikai "b"-kategoriás színész,színésznõ,de talán ez is megfért, hiszen kevésbé jó alapanyagból nem lehet jót kihozni...jah és most itt nem a regényre gondolok,fõleg úgy h nem olvastam...
valóban kellemes bambulás volt a film, de megérzésem szerint az érzelmeket célozta meg..ehhez képest nekem nem volt katarzisélményem és nem tratom nagy mûvészi értéknek az olyan filmet amiben képkockák mentén elõre tudom a szöveget...eszembe jutott a film közben az irrealitás fogalma is ami nem feltétlenül negatív, de jelen esetben mindenképpen az.ilyen történet nincsen,ilyen fellángolás sincsen és ann alakja hihetetlenül ellenszenvessé vált,holott nem ez volt a szándék(?)...
nekem nem passzoltak az érzelmek,a reálitás,a színészek...nem jó rendezés..
10/10
buzsuforever 2008 jan. 15. - 18:59:29 10/10
(25/80)
Sziasztok!

A film a két végletrõl, az életrõl és a halálról mesél. Felvillantja az értékeket, hibákat, kudarcokat, és ezek által elemzi az emberi erkölcsöt és érzelemvilágot. Az Este egy olyan mû, ahol belepillanthatunk az emberi lélek mélységeibe és az érzelmek hullámzásának világába. A mélyen érzelmes alkotás a nõi nem szeretetének apró titkairól mesél.

Véleményemrõl bõvebben ittolvashattok:
http://www.film5let.com/nosztalgia-koltai-modra-este-evening.html

Szép estét!
efes 2008 jan. 07. - 19:28:40
(24/80)
azt hiszem, te be vagy oltva koltai lajos ellen. nem baj ez, vagyunk ezzel így sokan, de egy film alapján (a sorstalanság) ilyen prekonceociókkal elõállni botorság. így saját magad fosztod meg egy lehetséges élménytõl.

a filmrõl kritika tõlem itt: http://port.hu/pls/w/GENERAL.article?i_area_id=2&i_article_id=8934
Obránszky Ármin 2007 dec. 27. - 20:44:11
(23/80)
Igazából amiatt néztem meg ezt a filmet, mert reméltem, h Cunningham és a néhány "kölcsönvett" színésznõ át tud valamit menteni Az órák szellemisébõl. Hát ebbõl semmi nem lett, ha egy másik filmhez kellene hasonlítanom az Estét, az a Szerelmünk lapjai lenne. Azt viszont nálam übereli, elsõsorban annak köszönhetõen, h ez valahogy hitelesebb és kevésbé sablonos volt számomra dacára annak, h kb. annyival volt zöldebb a fû a filmben, mint amennyivel kékebb a Balaton a képeslapokon.
Szerintem a szereplõk hozzá tudtak adni annyi pluszt a történethez, amennyit tényleg csak ilyen erõs szereplõgárdától lehet elvárni. Kivételesen szerencsés ember ez a Koltai, hiszen gyakorlatilag Hollywood legjobb színésznõit állította csatasorba és Patrick Wilson neve se cseng rosszul azoknak, akik látták az Apró titkokat. Meryl Streep és Vanessa Redgrave valóban magasan a legjobb alakítást nyújtották -a már sokat emlegetett közös jelenetük pedig zseniális-, de Claire Danes, Toni Collotte és Natasha Richardson játéka is átlagon felüli. Claire Danes bár nem tartozik a legszebb színésznõk közé, de olyan életteli és játékos a mimikája, h számomra mindig öröm õt nézni. Nem a színészek számlájára írom tehát, h az Este közel sem hagyott bennem olyan mély nyomot, mint az Órák.
Az Este véleményem szerint egy olyan film, amit élevezet nézni, csak azt sajnálja az ember, h a film legjobb pillanatiban felsejlõ lehetõséget nem sikerült maradéktalaul kiaknázni és olykor hosszú percekig kell várni a következõ ilyen remekül alkapott momentumra. Valahogy mégsem hagyott hiányérzetet maga után a film.
2/10
Lulu 2007 nov. 04. - 01:13:08 2/10 Előzmény joeydarko
(22/80)
Ez egy giccs. Hatásvadász képekkel. Az utolsó párbeszéd M. Streep es V. Redgrave között amit talán érdemes megnézni a filmbõl.
10/10
joeydarko 2007 nov. 01. - 13:07:05 10/10
(21/80)
Elképesztõ mennyi kontár kritikát lehet olvasni... Az pedig méginkább, hogy mennyi sokkal tehetséges filmkészítõ él közöttünk szürke egerek között és internetes újság "író"-nak álcázzák magukat. :)
Szeretem az ilyen témájú filmeknél olvasni a kritikákat, mert rádöbbenhetünk mennyire üres és színtelen a többség lelke.

A mûvészvilág és a szakma elismerésekkel bombáz, de az otthon gubbasztó sekélyes kis (az internet által felkapaszkodott) "filmkritikus" pedig megmondja a frankót és azthiszi pálcát tör :))

Ez a film gyönyörû, több leszel tõle... Nem biblikus, csak egy történet. Néhány emberé a hatmilliárdból, néhány mûvész szemével nézve. Való igaz, úgy is meg lehet muztatni a halált, hogy 2 órába sürítjük a fél éven át tartó elrohadást, de azt nézzék a nagyon hozzáértõ kritikusok. Én megmaradok az élet szép dolgainál, másra nem érdemes koncentrálni... Lehet bárgyúnak tûnik, de én boldog vagyok, s boldogabbá tesz pár órára egy ilyen film is. Így pedig úgyérzem nekem a jobb...